• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljepo složeno, sa vaser vagom možda? :D Nema potrebe da se veže nečim, jeli, jer si se potrudijo kad si slagao.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

kupio trayal 6.00x16 8 platna po 360kn,....
nadam se da se nisam zajezeznuo!? :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Buš nam javil? ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Ljepo složeno, sa vaser vagom možda? :D Nema potrebe da se veže nečim, jeli, jer si se potrudijo kad si slagao.
Slažem se, stvarno fino složeno! :supz: :prayer:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
medimurec kaže:
kupio trayal 6.00x16 8 platna po 360kn,....
nadam se da se nisam zajezeznuo!? :scratch
Buš nam javil? ;)

pa za sad lijepo izgledaju,kaj nove su... :mrgreen:
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Trebam informaciju! Imam Tv 523 `89 god Ima luft u sredini gde se savija levo desno. E sad dali je bolje tu postaviti biksnu ili igličasti ležaj. Šta je bolje i trajnije rešenje i koji ležaj tu ide? Negde sam našao da ide NK3520 a negde NKI3520 šta je tačno? Unapred hvala.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Auuu Zbalija, lepo je natovareno! Kao da sebe vidim.
Sa trayalkom nisi pogresio, mada nije neki kvalitet, ali je bolje od kineske gume. Fabriku trayal su zatvorili, ne radi.
Pozdrav svima!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

@zbalija

Boga mi dobrosito posložio , jel to pod špagu ili laser ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... lipi pozdrav dragim forumašima kadi god bili i ča god delali?!

., e fala dragome Bogu! da se i moj forumski prijatelj zbalija!!! uvridnil po lipljenju svoji slikic!., došla i moja doBOGA!., ma ni bilo nikakove šanse da se on malo "fali" sa svojim traktorićem, sa delom i poslom do sada,...

aj Bog! moj narode., čitamo se ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dečki hvala na pohvali.
to je sve složeno ručno po sistemu zidanja kuće, dakle da bala balu prekriva,
ko cigla kod zidanje kuće i da nije ništa vezano, tako je voženo kući.
Gore je točno 110 bala, težina bala je približno 35 do 40 kg....
Najbitnije je da su sve bale po prilici iste dužine, čim više nabijena kod baliranja
i da nije jedna strana duža, a druga kraća.


GROF kaže:
... lipi pozdrav dragim forumašima kadi god bili i ča god delali?!

., e fala dragome Bogu! da se i moj forumski prijatelj zbalija!!! uvridnil po lipljenju svoji slikic!., došla i moja doBOGA!., ma ni bilo nikakove šanse da se on malo "fali" sa svojim traktorićem, sa delom i poslom do sada,...

aj Bog! moj narode., čitamo se ...

GROF-e hvala na pohvala, baš ko i svom ostalim forumašima.
Ove slike su slika baš radi tvoje izrazito velike želje da poslikam i
nabacim koju sliku na forumu, ali u pravili nemam ja tu praksu da
slike nešto što radim , jer dok radim ne mislim na slikanje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
zbalija - pa šta reći,,,prelepe slike...mislim što se tiče složenih bala! Nemam reči...
Lepo kad se ide tovariti bale,,,napucaš se šunke slane...pa kad se krene raditi sa 35-40kg (malo mi je to puno) a svo ono sranje od bala odpada na tebe,,,sav si oznojan, sve ti smeta, i samo zveraš okolo koliko ih još ima...čini ti se nikad kraja...
I onda lepo ladno pivo, koje se nije stiglo ugrijati, jer je bilo umotano u razna sranja od krpa, sve se flaše oznojale, i ulepile od prašine...e vala nema lepšeg...kad ga nagnem samo čuješ, klok klok klok.... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

tko je vagal te bale,a još me bolje zanima ko ih je bacal gore,jer ja sam do sad ove godine dopelal oko 1500 bala, 15-18kg i nije mi baš poslije 100 komada lako bacat gore
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

iskreno da ti kažem, ja ju nisam ni jednu tovaril gore (neki forumaši znaju iz kojih razloga) ali neću sad navoditi zašto,
ja sam samo vozio, dok su dvojica tovarila i treći slagao...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
zbalija - pa šta reći,,,prelepe slike...mislim što se tiče složenih bala! Nemam reči...
Lepo kad se ide tovariti bale,,,napucaš se šunke slane...pa kad se krene raditi sa 35-40kg (malo mi je to puno) a svo ono sranje od bala odpada na tebe,,,sav si oznojan, sve ti smeta, i samo zveraš okolo koliko ih još ima...čini ti se nikad kraja...
I onda lepo ladno pivo, koje se nije stiglo ugrijati, jer je bilo umotano u razna sranja od krpa, sve se flaše oznojale, i ulepile od prašine...e vala nema lepšeg...kad ga nagnem samo čuješ, klok klok klok.... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
svidja mi se ovo boldirano :mrgreen:
35-40 kg :?: pa niste valjda balirali travu
gledam ovu hrpu bala, fino sve slozeno, najgore od svega dignuto gore.....zamisli peha ostalo jos dvije bale i krenes traktorom do njih prikolica cimne i sve se ospe dole :twisted:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
iskreno da ti kažem, ja ju nisam ni jednu tovaril gore (neki forumaši znaju iz kojih razloga) ali neću sad navoditi zašto,
ja sam samo vozio, dok su dvojica tovarila i treći slagao...
Trebalo je to i dopeljati doma u hrpi ;)
Svaka čast.
 
G

gordandus

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Poštovani članovi,
saljem vam prvi pozdrav svima.

Imam u obitelji jedan Tomo Vinkovic Pe-18. U radnom je stanju, ali bi ga polako doveo u odlično stanje. Ima li netko kakve upute za njega?

Unaprijed se zahvaljujem,
Gordan
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima
Evo sta jas i moj pomal brat sme radili vcera so tomo



Uploaded with ImageShack.us

Napravili smo 5 turi gnoj i otpali nas ruke. Godisno nosime okolu 20 ovakvi prikolki gnoj za bavca i sad seriozno razmisluvame za samogradnja na nekakav utovarac za tomo kako bi si ja olesnile rabotata.
Pa da vas pitam dali bi mogo Tv 821 da radi so prednji utovarac , kako bi se ponasal.

Grofe svaka cast za tvoj utovarac na tomo jako mi se sviga, ako resam da pravam bi ti go prekopiral....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav!
danotnt kaže:
Pa da vas pitam dali bi mogo Tv 821 da radi so prednji utovarac , kako bi se ponasal.
video sam negde na forumu neki zadnji utovarivač za gnoj... :scratch mislim da je rešenje bilo sa nekim vilama,,,sve to diže zadnja hidraulika u vis,,,a povlačenjem ručno - neke poluge iza leđa, kipa se sve u prikolicu! Al nemogu da nađem nigde tu sliku(tražim je već 15-20min, nemogu naći),,,ako neko ima ...nek je kelji gore...
Vrlo jednostavno rešeno, al jako dobro izgleda, pogotovo što se može izraditi za male novce! Samo da se Tomo ne prevagne... :scratch
A bolje nego ručno tovariti 5 prikolica... :lol:
To jest, da bi najbolje bilo imati kao GROF,,,ali za to treba penza... :lol: i tata bi sine...
Živ bio...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo ga joe, samo ovo je malo sofisticiraniji ( ima cilindar), može on i puno jednostavnije izgledati, a opet koristiti...
imam moj šogi tog starog, bum ga sutra poslikal ak treba..



Uploaded with ImageShack.us
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Je je Mrki :supz: ...baš takav je bio,,,ali bez tog cilindra, bio je malo kraći, i manja mu je bila viljuška...
Topling je tako bio nisko uboden na traktor, da kad je bio spušten stoji vodoravno,,, al kad je dignut bio dovoljno za utovar prikolice Tome...
možda sam i bio jandura,,,, kad sam to video,,,al sam siguran da sam video takvo nešto, i veoma mi se svidelo...
Ima tu tereta na poluzi,,,vide ti koliki je Grof namestio protiv teg,,, da ga ne bude zezao, a spreda mu je utovarivač... :scratch
ima tu da se kemija....sad kad razmislim, hmmmm... nije to ni tako jednostavno za Tomu...:scratch

A jeli kolega @danotnt ...ko će ti držati prikolicu dok ti budeš utovarao?
Da nemaš ti još kojeg Tomu? :D
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh