• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Par slika dok sam danas kosio otavu:

dsc00888l.jpg


dsc00889n.jpg


dsc00890o.jpg


dsc00891v.jpg


dsc00892z.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
pozdrav svima
ovo je slika od hidraulicne pumpe (gumica) TV P18 koje mi je poslao Batek, pumpa mi malo pusta ulje pa ne mogu dizati frezu (plug, plug za krumpir mogu) htio sam promjeniti gumice pa sam otisao u bjelovar u tvornicu TV kupiti gumice medutim oni kazu da to vise ne proizvode (ni pumpu ni gumice) sta da radim i gdje se moze nabaviti gumice ili pumpa ako je ptisla pumpa

Najjednostavnije da skineš stare gumice van i da ideš malo tražiti po lokalnim auto dijelovima
možda nađeš odgovarajuće O-ring gumice....

Ili ako baš želiš original pošalji u PPT e-mail sa brojem pumpe i što trebaš oni će ti u roku od par dana odgovoriti sa
ponudom i dijelove plaćaš unaprijed i stižu na kućnu adresu....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
gdje se moze nabaviti gumice ili pumpa ako je ptisla pumpa
Gumice tj. o- ringe - guminpax varaždin . ne po tipu traktora nego po dimenzijama .
pumpa ..hm..
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

da se nadovezem na diskusiju o pumpi i gumicama.....najkomplikovanija gumica u toj pumpi je tzv. "osmica" - kao dvije spojene o-ring zbog koje pumpa uglavnom i gubi pritisak, osim ako kuciste nije pr'nulo u fenjer

evo i slika TV-822 i motora Ruggerini
32117941.jpg

50479251.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

medimurec kaže:
e sad ste mi pomogli uvezi tih guma,i kod mene ima dosta brijegova jer sam u gornjem kraju al takvih brijegova s kojima se ovaj covjek bori kod nas ipak nema a i jos mi je jedan covjek reko da je taj moj traktorcic prelagan za takve gume tak da nema smisla to gore stavljat jer mi nije bitno da to dobro izgleda neg da imam koristi od njega... :roll:

Istina ono što je bilo rečeno, gume što nisu dovoljno opterečene imaju loši grip. Tako i ja mislim ako stvarno nemaš one ekstremne uvjete- bregovi, traktor bi se sa tim gumama samo pogoršao. Npr. traktor nebi bijo jak na vuči i jako brzo bi bi došlo do toga da se kotači vrte u prazno. Tako da negde se pridobije a na drugoj strani izgubi, onda ako puno trebaš one dobre značajnosti inače mani se toga. A vidim da si več pametno odlučil.

Aronino
Težko da češ negde nači gumice osim u PPT originalne. Možeš probat u firmama koje se specialno bave sa hidraulikom. Inače šalji mail u PPT, kataloški broj pumpe, pitaj jel ima komplet set gumica, gde mogu isporučit...
Tako sam ja napravil i dobijo origi. Ovo ispod na sliki su gumice za pumpe na TV ali novije serije od tvoga. Stavljam slike samo zato da se vidi o čemu je rječ.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18043167.jpg


Edosoko
Šta fali tom Ruggeriniju?
 
W

WindFaker

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bok!
Molim dali ima netko shemu motora Ruggerini RD200 851ccm, 2cilindra s popisom dijelova.
Hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Imam ja za Ruggerini RD 200, ali je na Talijanskom jeziku.
mislim da se je taj motor ugrađivao na TV traktore...

Ako si zainteresiran, u PP mi pošalji svoju e-mail adresu....

NEBA933 kaže:
UH UH UH Ma kako se zove donja leva rucica sto ukljucuje i iskljucuje rad prikljucaka:freze,kose,itd...
To me zeza i jos ihaaaaaaa ha :?

To je ručica za uključivanje i isključivanje kardana.
Tvoji mogući problemi su:
oštećena viljuška za pomicanje gonjenog zupčanika priključnog vratila
oštećen gonjeni zupčanik priključnog vratila
oštećeno izlazno vratilo ili istrošeni ležajevi na tom vratilo.

Ne mogu sa 100% sigurnošću potvrditi dali je to kvar, sve dok ne skineš
poklopac mjenjača nećeš znati točno o čemu se radi....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav ljudi
Imam mali ili neznam problem,kupio sam roto malčer strojometal-Čakovec, pa pošto ja imam tomicu ko nezna i ko zna 419 , prepravljo sam ja kopčanje u tri točke , sad kupio ja u TC TVAK u Osijeku poluge kažu za tomicu, sve pet , danas pokušavam spojiti i ide to nekako , iako mi poluge nekako mi sw čine katke ali nema veze , malčer stoji cca 20-30 cm od zadnjih kotača , kupio i tj, dobio cerjakov kardan sa kvačilom ili tako nešto kažu da je za tomicu , ali je problem da je on dužine ja mislim 900mm, a ja sad kad sam kao satavio od kraja izlaznog vratila na tomici pa do kraja na roto malčeru je cca 570, sad vjerojatno bih ja trebao drugi kardan ,tj. kraći ili ..., sa toplingom nemožeš toliko dobit. Sad ako ste me svatili u čemu mi je proble , dali bih možda trebao duž poluge ili koliko one iznose u mm? , ili kardan , gledao malo na cerjakovim stranicama vidim da oni baš tako kratak nemaju, pa molim vas pomagajte.

Unaprijed zahvaljujem.. :) :(
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav, drugovi,

nije me bilo sto godina, nekakvih problema na tone, i sad se na brzinu javljam pa kad bude prilike imam par zgoda i nezgoda za ispričat, al ukratko, zamalo da glavu izgubim sa tomom, ispade mi iz brzine na pravo jebenoj nizbrdici, bilo je povlačenja i potezanja i prevrtanja, preko nogu mi je prešao...ukratko, izgubio sam volju za ovim traktorom...eto, javiću se ovih dana ponovo dok pročitam sve stranice od kad me nije bilo..
pozdrav!!!
ps. ovo je van teme al moram pitat...jel zna neko gdje se može nabavit kakvih šema za TAM 110?? kupio sam jedan al treba malo instalaciju sredit...prelazim u težu kategoriju.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako izbacuje iz brzine i da nema kočnica prikolica ili možda još da je prikolica takva da razdiže zadnji kraj traktora, to može bit gadno. :scratch :roll: Nadam se da je noga ok. :?

PS
Sa ovom Tam 110 če moči vozit sav teret i još tomicu na kasonu. Jes kupijo nešto od vojske?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

stipe kaže:
Pozdrav ljudi
dobio cerjakov kardan sa kvačilom ili tako nešto kažu da je za tomicu , ali je problem da je on dužine ja mislim 900mm, a ja sad kad sam kao satavio od kraja izlaznog vratila na tomici pa do kraja na roto malčeru je cca 570, sad vjerojatno bih ja trebao drugi kardan ,tj. kraći ili ..., sa toplingom nemožeš toliko dobit. Sad ako ste me svatili u čemu mi je proble , dali bih možda trebao duž poluge ili koliko one iznose u mm? , ili kardan , gledao malo na cerjakovim stranicama vidim da oni baš tako kratak nemaju, pa molim vas pomagajte.

Unaprijed zahvaljujem.. :) :(

Skrati kardan na potrebnu mjeru i riješena priča.
Dakle kardan skratiš tako da obje cijevi jednako skratiš...
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ok
Hvala Zbalija probat ću to riješit sutra pa javim .

Još jednomhvala do neba.. :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
stipe kaže:
Pozdrav ljudi
dobio cerjakov kardan sa kvačilom ili tako nešto kažu da je za tomicu , ali je problem da je on dužine ja mislim 900mm, a ja sad kad sam kao satavio od kraja izlaznog vratila na tomici pa do kraja na roto malčeru je cca 570, sad vjerojatno bih ja trebao drugi kardan ,tj. kraći ili ..., sa toplingom nemožeš toliko dobit. Sad ako ste me svatili u čemu mi je proble , dali bih možda trebao duž poluge ili koliko one iznose u mm? , ili kardan , gledao malo na cerjakovim stranicama vidim da oni baš tako kratak nemaju, pa molim vas pomagajte.

Unaprijed zahvaljujem.. :) :(

Skrati kardan na potrebnu mjeru i riješena priča.
Dakle kardan skratiš tako da obje cijevi jednako skratiš...

I još onu plastiku- zaštitu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
kupi MITAS gume i nećeš požaliti, uzmi minimalno sa 6 platna....
U mojem kraju su MITAS dimenzije 7,50x16 sa 6 platna 550 kn,
Dakle ove bi trebale biti nešto jeftinije….
U mom kraju
Mitas 6.00-16, 6 platna 384,99
Mitas 7,50-16, 6 platna 510,45
Cijene su sa PDV-om i montažom.
Navodno 10 % popusta za keš (sutra mogu saznati) ;)
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

a sta velite na trayal 6.00x16 al neznam dal je 6 il cak 8 platna za 360kn kom??? kakve su one :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dotrajal 6,00-16 6 platna 376,38 ali minus gore navedeno ;)
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam za svoj traktorcic narucio gume iz Vulkala dosle mi iz Zagreba u Istru za dva dana petlasove odlicne gume 7,5 X 16
8 platana po cjeni 510 kuna komad s dostavom !
Vulkanizer mi za iste doduse s montazom trazio 860 kn po kotacu.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Edosoko
Šta fali tom Ruggeriniju?
sad nista, ali je zalijepio leteci lezaj, odvalio klipnjacu i izbilo sve vani..... :blackeye
ima jos nekoliko slika u temi o nama.....klikni deder ovdje :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh