• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka čast,,,,,ima slika i strojeva....svaka čast. ;)
Fascinira me ova vučna špricaljka,,,baš je pametno napravljena.. :p
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo ja nasao jedan utovarivac,posto se sad neki dan govorilo o njemu pa ga mislim i ja radit jer mi se dopal,al vjerojato u zimi...evo sta je covjek napiso za njega: "može se koristiti za više toga: za gnoj, zemlju (na špice stavim pleh,napravljen po mjeri, da ne curi), trupce... dosta je masivno napravljen, npr. trokut onaj dole kaj se kapči na ruke hidraulike je puno zeljezo,glavne cijevi 100x100mm i 10mm mesa.."
pozdrav




 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije sevega Kv74 dobro došao na poljoprivredni forum!


caprez kaže:
Evo da se i ja javim malo nakon dugog traženja našao sam svog tomu je da ga malo treba dotjerati ali pomalo za sljedeću sizonu će biti spreman. Ovako riječ je 420 83g . Ko i svi ima problem sa središnjim zglobom pa molim za pomoć kako to riješiti piksiranjem ili( u prijasnjim forumima sam pročitao sa ležajima i koliko to dođe i koga mogu kontaktirati za to) isto tako nedostaje mu ručica gasa komlet pa sad imam špagu za povlačenje gasa (prijašnja improvizacija ) te nijedna ručica nema plasike na vrhu pa ako netko zna da bi to mogao imati neka javi pa da naručim.

caprez što se tiče tvojeg problema oko sredine, već sam nekoliko puta pisao postupak oko
otklanjanja tog problema na TV traktorima.
Dakle postupak je sljedeći:
treba otokariti trn da bude 100% okrugla
otokariti čahuru sa unutarnje strane da bude isto 100% okrugla
napraviti piksu i ubaciti između koja će pokriti zračnost između tih dvaju pokretnih elemenata.
umjesto izrade pikse može se i navarivati trn, te ga otokariti na potreban promjer..
obrusiti zadnju i čelu stranu čahure, za istu visinu "spustiti" trn sa čelne strane
obrusti pločice koje drže trn i čahuru skupa ili zamijeniti im mjesta
(desnu na lijevo, lijevu na desno), u najidealnijem slučaju staviti nove.

Što se tiče rješavanja lufta u bolcnima postupak je sljedeći:
tokarenja na sljedeću nazivnu mjeru i stavljanje jačih bolcni
ili navarivanje provrte, te njihovo razvrtavanje na tvorničku mjeru te se ugrađuju originalne bolce,
moja je preporuka da se umjesto brončanih piksi stave igličasti ležajevi kako je bilo kod starih tipa sredina
(do godine proizvodnje 1981)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

juce mi pukla poluosovina na traktoru



Uploaded with ImageShack.us

a ovako sam ga dotjero kuci


Uploaded with ImageShack.us
a ovo je teret koji joj je doso glave


Uploaded with ImageShack.us
ima jos sa druge strane isto toliko cak i vise samo nisam uspio slikati

ali kad nebi djavo umjeso svoje prste sve bi bilo dobro, ovo drvo koje sam stavio da bi traktor mogao ici na tri tocak mi je otkinulo ventil na gumi koja je odmah izduvala,i sad ja skinem daj e zamjenim i kad sam skinuo gumu traktor spade sa dizalice a dizalica posred hidraulicnih cijevi i iskrivi ih sreca te nisu popucala,kad te tjera maler tjera te
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Tebe baš napao maler ,,,ili ti Marfi...
Auuuuu...kolega matrix... :madmana:
Kako je moglo tako da precvika osovinu... :scratch mamicu mu....kao žiletom...

A što se tiče improvizacije, za doterivanje doma...svaka čast...dobri si se snašao... :lol:
Sredit će se to...samo da je to najmanji problem
Živi bili...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina, Marfi opet radi, sto mu đavola...
E dobro si se snašao sa drvetom.
Inače sredit češ ti to, a vidim da je potrebno promjenit i semering na poluosovini ili je sad kratka poluosovina pa zbog toga ne brtvi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav svima!
Tebe baš napao maler ,,,ili ti Marfi...
Auuuuu...kolega matrix... :madmana:
Kako je moglo tako da precvika osovinu... :scratch mamicu mu....kao žiletom...

A što se tiče improvizacije, za doterivanje doma...svaka čast...dobri si se snašao... :lol:
Sredit će se to...samo da je to najmanji problem
Živi bili...
Pozdrav Joe! :mrgreen:


Skidam kapu na domišljatosti za inprovizaciju na tomi...........a za ostalo nije trebalo da see desi,,,ali eto šta je tuje.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima nas samo šta je ovo totalni kaos,,,,,,
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
juce mi pukla poluosovina na traktoru
dsc01455a.jpg

ovo ti je varena poluosovina, deklo sa semeringom je od prednjeg rukavca, ne znam kako ga ugura tu.....

@joekiki tako svaki put i ocvika ;-) toga sam se nagledao :-D.....mozda nadjem jos takvih lomova ispod radnog stola pa uslikam :-D
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
pozdrav ljudi... neki od vas znaju da imam doma Holdera ED2 il 1959g. 10ks diesel, ali ne zadovoljava moje potrebe. počeo sam ga renovirati, i s obzirom da imam dosta obaveza, bit će gotov za nekih 10-15 dana. uglavnom, našao sam kupca za njega, i nakon prodaje mislim kupiti vinkovića.

gledam okolo po oglasnicima, i nasao sam jednog zanimljivog
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tomo-vinkovic-420-oglas-1456659

model 420, 20 ks, 85. god., motor u udličnom stanju, 1000 € (što mi je zapravo najbitnija stvar) od mehanike sve radi savršeno
e sad, tomo je bio glavni radnik u jednoj ciglani prije nego je čovjek sredio motor,
- gume su malo lošije, ali to me ne brine previše, nove nisu pretjerano skupe
- limarija je ok, odnosno nije jako hrđava ni trula, farbana je na nekoliko navrata, ali nije uvinuta ni lupana, znači ništa što se ne bi dalo pošlajfati i prebojati.
- fali mu pumpa od hidraulike, zadnje mislim, ali našao sam već drugu za nekih 400 kn, i još neki dio, zaboravio sam, a rekao je čovjek da ima razvodnik i crijeva ako se ne varam
- instalacije i prekidača nema, ali ni to mi nije problem, tako i tako bi stavljao novu, jer kad radim za sebe, hoću da bude kako se spada
- i dobijem prednju ralicu za snijeg (zato je ovaj nastavak koji tak čudno izgleda)

uglavnom, kaže čovjek da tomo radi bez problema, on ga još uvijek koristi, uglavnom za vučne poslove, izvlačenje drva, razni teret na prikolici, što je u principu i moj glavni zahtjev, a nakon toga, u dogledno vrijeme planiram nabaviti frezu, roto kosu, strižna kosu i plug

sad pitanje za vas... je li ovaj tomo dobra investicija, odnosno omjer uloženo / dobiveno s obzirom da raspolažem sa sličnim iznosom?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Izgleda mi dosta izheban ovaj TV 420. Jeste da je cjena mala, barem za ove cjene kod nas. Nešto mi se čini uzak, jel ima on produžetke na kotačima? He he, najbolja je hidraulika za ralicu, ali sugurno to radi.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
zato sam tu, pa vas pitam.
vidio sam svašta i po njuškalu, autima.hr, plavom oglasniku...
zvao sam nekoliko njih, i naravno, svi oni koji su sjedi i vozi, sa odličnim dijelovima i spremni za registraciju imaju i cijenu 10 000 - 20 000 kn ovisno o prključcima
ovaj mi se činio solidan, a za male novce
velim, nije mi problem još malo uložiti, počistiti, prefarbati - to bi tak radio iz gušta, glavno mi je da je mašina dobra, štoviše, ako može i odlična

@ puknuti - zvao sam ga, i rekao je što fali i u kakvom je stanju, bio je dosta iskren, barem, mi se tako činio
@ firemanpeter - hehe, da hidraulika je strašna, znam, to svakako bi išlo dolje, a za produžetke nisam ni skužio, jel misliš na ''distancere'' da se poveća razmak između kotača?
jel se to može naknadno staviti? tako nešto bi bilo samo plus na mom terenu.

ako može još koja kritika, bio bi zahvalan... ne bih htio kupiti mačka u vreći, ali opet ponavljam, ako je motor dobar, mjenjač i ostali bitni dijelovi, reparacija je na ostatku TV-a banana
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
@ firemanpeter - hehe, da hidraulika je strašna, znam, to svakako bi išlo dolje, a za produžetke nisam ni skužio, jel misliš na ''distancere'' da se poveća razmak između kotača?
jel se to može naknadno staviti? tako nešto bi bilo samo plus na mom terenu.

Da, mislim na distancere. U originalu oni su stavljeni gore, a ovaj mi izgleda kao da ih nema. Barem na sliki tako sumljivo izgleda da je bez njih. Može se to naknadno staviti, čak više njih, po dva komada na kotač pa se tako razširi traktor.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Tomo vinković

Evo i moj toma je malo na "klocnama", najme procurili su mu cilindru upravljača,
pa sam do to na sređivanje.
Dakle izmjena brtvenog materija u cilindrima, te ostalih potrebnih dijelova
(GE ležajeva, vodilica, brisača, piksanje bolcni i sl...)

Evo par slika kod rasdtavljanja:

dsc00921xq.jpg


dsc00925t.jpg


dsc00922u.jpg


dsc00924k.jpg



Tko zna o čemu se ovdje radi ( za Firemana znam da zna ;) ), a pretpostavljam da i Puknuti zna jer koliko sam skužio dosta se razumiješ u hidrauliku:

dsc00928s.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Spojnica pumpe ili spojnica između orbitola i stupa volana.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Tomo vinković

Spojnica pumpe ili spojnica između orbitola i stupa volana.

Je sponica je između orbitnola i stupa volna.

Radi se o tome da nije dugo prošlo od kad ste reparirali glavu volana i sad morate opet.

Kad je glava volna rastepa i dana na servis nise mogla nabaviti nova sponica,
pa smo staru dali navariti, a sad je se je ukazla prilika i nabavil san novu
spojnicu. A cilindre onda nisam diral jer su bili još „OK“ .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh