• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kao zanimljivost stavljam slike traktora TV Darin koji je u biti preuređen iz TV serije 700. Preuređivala ih je neka firma iz SLO uz namjeru da se ti traktori onda koriste za brdovite terene. Traktori su bili preuređeni iz zglobne u toge izvedbe uz puno drugih izboljšanja. Firma je čak dobila neku nagradu za inovacije ili nešto slično.
I ovaj 730 što je več bio na na forumu je preuređen u toj firmi- koja na žalost više ne postoji.
 

Prilozi

  • TV Darin 35 gorski.jpg
    TV Darin 35 gorski.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 1,834
  • TV Darin 35.jpg
    TV Darin 35.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 743
  • p1010020.jpg
    p1010020.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 1,143
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
to je radio majstor a ja nemam nio vremena ni alata za to a on je ovo malo slabije urdio jer je zurio pa nije zagladio sloj inace sve ostalo je radio glatko
itekako je jeftinije od nove poluosovina koja kosta vise od 50 evra,ali ko sto kazes novo je novo,jedino moram kupiti spojnicku osovinu koja je isto toliko para,izlizala se,dosad mjenjana jednom a boga mi morace i drugi put jer neam jednog zuba pa traktor pri sporije kretanju cima i zaljece se,

danas sam promjenio semering na onom tocku gdje sam slomio poluosovinu, po katalogu mi pise da semering mora biti 45x62x10 a na ovom je bilo 42x62x10 sad ja sma stavio ovaj prvi i lijepo lijeze na poluosvinu malo sam ga vozao i ulje niju pustalo ali kako je mogo citavo vrijeme da nepusta sa ovim manjim

inace sad sam postelovo kocnice i koci ko lud kopaju sva cetri jednako

a slike su ti odlicne fireman
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Koju spojničku, misliš iz menjača na kuplung. To ti je spojnička osovina. Ili si mislijo neku drugu?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
firemanpeter meni se čini da je u pitanju baš ta osovina.
A pretpostavljam da se to dešava iz toga razloga što se kod montaže nije
dobro uzubila u lamelu pa su se zubi na osovini i na lameli obrusili...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ne ne to nego izmedju kardana i diferencijala spojnicko vratilo,sto prenosi sa kardan na diferencijal u obliku je rakete,nasljanja sa na palnetar
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
koja osovina nasjeda na planetra, a ima veze sa kardanom,
molim te daj mi malo to pojasni...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@dantot - auuuu...dobro ključ odcvikan,,,kako puče na tom delu?..hmmm...kad po krajevima deluju najveće sile! Al izgleda da je svašta moguće...

Da @matrix nemisli možda na ovo--->



Pozdrav Joe!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pštovani forumaši zanima me imali netko katalog dijelova za tv420 ili motor u dijelovima ili getriba diferencijal,proba sam preko ovih linkova http://www.speedyshare.com/460322126.html http://www.speedyshare.com/913553721.html TV-420, ali uvjek ista priča File not found. It has been either deleted, or it never existed at all.

nažalost kataloga za seriju 400/500 nemam :mad:,
već neko vrijem pokušavam nabaviti katalog,
ali bezuspješno, ako se ne varam sa tih linkova
se je moglo skinuti upute za korištenje traktora Tomo Vinkovič 523M
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
jedan cilindar LDA 820, 21 ks,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ne ne to nego izmedju kardana i diferencijala spojnicko vratilo,sto prenosi sa kardan na diferencijal u obliku je rakete,nasljanja sa na palnetar

Aaa neka raketa onda :lol: :rolleyess:

He he, šalim se matrix, razumem sad u čemu je stvar. Video sam to u živo, pa i popravljao.
Na ovom konusnom zupčaniku ti fali zub pa onda cima, kao da preskače.
Naravno, to se najviše primeti kad traktor kopa npr. u lošem terenu i uzbrdo. Pa mu je u takvim uslovima najteže jer mu puno trebaju oba dva pogona, jer ga samo jedan nemože izvuči.

Zeza te ovaj konusni, fali koji zub

pe-18-popravilo-zadnjega-menjalnika-in-dif-foto_10744305_15873561_15873791.jpg


Pa bi ti trebalo ovo, novo na sliki na sredini:

popravilo-zadnjega-pogona-tv-731-foto_10744305_16100373_16100747.jpg


A može bit i ovakva greška:

pe-18-popravilo-zadnjega-menjalnika-in-dif-foto_10744305_15873561_15873644.jpg


Ako su oba dvije greške zajedno, onda hmm :oops:
Bilo koja je greška promjeni što pre da nebi došli zub konusnog na vrh zuba tanjurastog :scratch: pa da se slomi onda nešto drugo, npr. da pukne kučište. Ne želim te sad uznemiravat ali...
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
mozda netko zna zbog cega mi tomo u prvoj i drugoj brzini ide pa malo stane,pa opet ide i to dok nije opterecen ,uglavnom ,mislim da nije nista slomljeno nego ko da ima dosta lufta negdje jer nista ne preskace i sve ostalo normalno radi, i kad mu dodam malo veci gas onda se to malo izgubi, a u ostalim brzinama radi normalno!? jel to neki problem il je to normalno? rijec je o tv419
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Ovako ja sam ti išao gledati taj traktor u osijek čovjek ti se zove Stole ili mu je to nadimaks neznam traktor ne vredi te pare na slici izgleda nekako ali tamo katastrofa. Traktor nema sljedeće: nema ralice iako je navedena nema ni jedne ručice nego su stavjeni šarafi i pola ih je polomljeno.Nema pumpe,instalacije pump,rezervara ulja ima neke komande za dizanje i spuštanje ali ne njegove nego je nabavio pa pitaj boga jer rade. nema alnaser, regler kučište akumulatora ni akumulator. Limarija aj da se pokitat. srednij zglob standard lufta da boli glava a da ne pričam o samom volanu mozeš ga cimati 2cm gore dole te pušta ulje, doljnjeg kardana nema za pogon vratila za frezu. ima ga on al ga nije stavio pitanje zašo jer je ručica za paljenje freze i brzina freze potrgana. Sjedalo,gume papiri taktora. I sigurni sam nešto zaboravio pa ti vidi stavi na papir i računaj. A i još nešto tip se bavi popravkom traktora i ostalog pogledaj druge oglase ima svega a svi znamo da se za taj traktor te god može dobiti oko 2500eur pa zašo ga sam ne složi?
Pozdrav!

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tomo-vinkovic-420-oglas-1456659

pozdrav, opet ja. nakon caprezovog iscrpnog izvještaja, opet sam zvao stoleta i kako se već zvao u vezi tome i raspitivao sam se baš za ove stvari koje je caprez napisao. i dobio sam ''novu ponudu'', uglavnom sad stvari stoje ovako:
tomo je u stanju kakvom je cprez napisao s tim da je ralica sad namontirana, kakva god ona bila, instalacija me ne brine za sada, kao ni limarija. čovjek opet tvrdi da je motor jako dobar i da su mjenjač, kočnice i blokade isto tako dobre.
e sad, još uvijek nema akumulator, alnaser i rezervoar ulja, ali zato ima komplet sve za zadnju hidrauliku, razvodnik, pumpu, crijeva, poluge.
kaže da kardan radi i da tomo ima sve ručice te da je jedna polomljena kao što je caprez rekao, ali da se može poluga pomicati.
srednji zglob naravno ima lufta, a volan takoder, kaze on 1/3 kruga, hehe.

vi ste već svi radili popravke i remonte, pa me zanima koliko je komplicirano složiti i kolika bi bila okvirna računica što se tiće:
- lufta volana
- lufta srednjeg zgloba
- zamjena i stavljanje originalnih poluga i ručica
- alnaser
- zadnju hidrauliku bi dobio
- rezervoar ulja

pokušavam napraviti nekakvu računicu koliko bi to koštalo da se malo priredi, a da valja. tnx
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
pozdrav, opet ja......
vi ste već svi radili popravke i remonte, pa me zanima koliko je komplicirano složiti i kolika bi bila okvirna računica što se tiće:
- lufta volana
- lufta srednjeg zgloba
- zamjena i stavljanje originalnih poluga i ručica
- alnaser
- zadnju hidrauliku bi dobio
- rezervoar ulja

pokušavam napraviti nekakvu računicu koliko bi to koštalo da se malo priredi, a da valja. tnx

ukratko; sredjivao sam i gore 8) al sam se naradio i nakupovao dijelova i materijala

tesko ja napraviti procjenu sa onih nekoliko slika na oglasu, to ces opet najbolje uraditi ti ili neko ko se barem malo razumije u TV i to da uzivo zaviri ovako preko slika ....:rolleyes:

prema tvojoj prici najveci problem je hidraulika;
ako ima pumpa, razvodnik, i onaj dio nazad (cilindar sa polugama) ostalo sve mozes napraviti, pravio sam rezervoar sa nosacem, nosac uljne pumpe, cijevi metalne i crijevo gibljivo i komplet profil na koji se kace priključci
drugi veci nedostatak je alnaser....e to je vec problem, osim ako ne naletis negdje na povoljan alnaser :rolleyes:
ostalo su relativno sitnice ali se toga nakupi
kako sam razumio cijena je 1000 €....moja odokativna procjena je da trebas racunati naaajmanje jos 500 i to da te ne oprzi nesto krupno u volanu, da bude tacno to za motor i mjenjac, da srednji trap ne remontujes komplet nego da malo pritegnes eventualno zamijenis cepove i pikse......da sve odradis sam i to da bude donekle za rad, bez struje i farbanja.....
moje misljenje...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ako ima s vremena i materijala i alata nece te puno kostati,

nego edo imas li ti koju polusosovinu za prodati, a mozda i ovu spojnicku koju je sliku okaci fireman
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ma ako ima s vremena i materijala i alata nece te puno kostati,

vremena i volje imam, alata nešto manje ali znam tko ima, a materijal moram tak i tak nabaviti
mislim da sam negdje pročitao na forumu da na tomu su stavljali i alnaser od zastave... ili sam pomiješao možda nešto. takvih se može naći na svakom čošku...
 
C

caprez

Guest
Pozdrav forumaši zanima me kojom elektrodom je naj bolje variti kučište od bolcni jer bi stavio igličaste ležaje. Ili opčenito materijal kučišta getribe.
Pozdrav!

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tomo-vinkovic-420-oglas-1456659

pozdrav, opet ja. nakon caprezovog iscrpnog izvještaja, opet sam zvao stoleta i kako se već zvao u vezi tome i raspitivao sam se baš za ove stvari koje je caprez napisao. i dobio sam ''novu ponudu'', uglavnom sad stvari stoje ovako:
tomo je u stanju kakvom je cprez napisao s tim da je ralica sad namontirana, kakva god ona bila, instalacija me ne brine za sada, kao ni limarija. čovjek opet tvrdi da je motor jako dobar i da su mjenjač, kočnice i blokade isto tako dobre.
e sad, još uvijek nema akumulator, alnaser i rezervoar ulja, ali zato ima komplet sve za zadnju hidrauliku, razvodnik, pumpu, crijeva, poluge.
kaže da kardan radi i da tomo ima sve ručice te da je jedna polomljena kao što je caprez rekao, ali da se može poluga pomicati.
srednji zglob naravno ima lufta, a volan takoder, kaze on 1/3 kruga, hehe.

vi ste već svi radili popravke i remonte, pa me zanima koliko je komplicirano složiti i kolika bi bila okvirna računica što se tiće:
- lufta volana
- lufta srednjeg zgloba
- zamjena i stavljanje originalnih poluga i ručica
- alnaser
- zadnju hidrauliku bi dobio
- rezervoar ulja

pokušavam napraviti nekakvu računicu koliko bi to koštalo da se malo priredi, a da valja. tnx
Ovako prijatelju ja kad sam stavio na papiri sve što sam vidio i da treba uraditi bez dodatnih iznenađenja jer neznaš dok ne raskopaš 1200e i traktor ti ima distance na prednjo strani a na zadnjoj ne pa ti je prednja strana 100cm a zadnja 80cm tako da ako ideš auto prikolicom gledaj auto prikolica nema rupu između nadvoza jer moja ima 85 pa nestane.Pozdrav. P.S kad sam ja bio kod njega rekao je da nema uopče ralicu. Ako te još šta zanima pitaj!
 
Posljednje uređivanje:

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ak sam dobro shvatio, 1200 € dijelova + 1000 € traktor... :?

razmišljao sam na način da bi sada imao tih 1000€ s kojima bi mogao kupiti traktor koji bi mi do zime svakako trebao samo za vuču, a onda bi ga sam postepeno slagao i znao bih što sam u njega uložio i koliko će me to durati.
znam da se za tih 2200€ može kupiti jako dobar tomo, medutim, te novce nemam, a malo po malo mi to ne bi predstavljalo tako pretjerano veliku investiciju
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh