• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
posdrav firemanpeter

kopce su za Iseki pasu isto za Kubota, Yanmar, Hako, Mitsubishi i Gutbrod kostaju od 110-175 eura ja bi kupijo samo nesnam ob 500mm ili 600 mm duge koje bi ti kupijo ili koliko su orginale za 731 duge one isto na 521 pase ili ne?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
estetika je nula, ulje curi na sve strane....funkcija...radi nekako, pricao sam ti covjek prezadovoljan, nebi ga skinuo ni za kakve pare
na tom traktoru sam skidao motor jer je ispao semering na radilici, kad sam vratio motor nazad i covjek sjeo da isproba vidio sam da motor radi drugacije nego kod mene na kolicima (dalo se primijetiti da ga nesto gusi) ima ugradjen alternator plus dodatnu pumpu hidraulike

primijetio sam da se nosac glave volana savija prilikom motanja, to se desavalo na mjestu bez ikakvih neravnina pod tockovima, mogu misliti sta se desava u oranju, ali nije to neki problem pojacati

ma ne samo to ,za taj servo treba samo napravit inverziju slicnu ko za kardan zbog kontra smjera okretanja od ove servo glave volana (mercedes) i onda puno bolje izgleda cak dolazi skoro u iste gabarite ko njegova originalna glava volana, naravno da nosaci moraju biti posteni ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Šta je ovo, servo volan? Ovo može i da radi ali estetika mu nije jaka strana.

Vuco 25
Super nacrt za 3T kopčanje. Od kojeg je to traktora? Dosta se iz tog nacrta može upotrebiti za TV, za starije tipove bez 3T kopčanja.


pozdrav FIREMAN,,,,,,
Di nam je playstation 5 nestao da ga nema,,,?????

Ovaj servo me fascinira,,,,samo bi reko ti nema estetike..

Pozdrav narode
evo sta dano radi
kupio dva hidro cilindri

sporo odat radovi jer ima malko slobodno vreme ali bitno e deka sam zapocnao


Samo ti radi,,,,,ko radi ne boji se gladi..
Vijerujem da češ ga složit kako treba...
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa i nije ti neke debljine materijal ali mislim da to tevejac nemoze prekinuti ali vidjecemo tvoje utiske pa kao prodje odma pravim sebi jedan
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Profili koi upotrebujem se 40x40 i 50x50 mm i se vrlo jaci za razlika od drugi profili. Kje ima i dodatni pojacanja nema da ostane vaka-kje ima i sliki. Sto se tice konstrukcija siguran sam da nema da ima bilo kakvi problemi. Jedino sto me brine je to sto cilindri koi sam uzeo su dvosmjerni, i ja sakam edniot vlez da go zatvoram i da rade kao jednosmjerni t.e hidraulik da ih dize a po sloboden pat da se spustaat, neznam dali to bi funkcionirao ili moram da najdam komanda-ventil za rad so dvosmjerni cilindri.
 
C

caprez

Guest
Vidim da ima mastora koji su već generalno slagali svog tomeka. Pošto sam ja svog totalno raskopao i kupio karike, vođice ,sjedišta ventila nove ventile, gumice i set brtvi za glavu u kompletu sam dobio i brtvu za glavu koja je bakrena a ja kad sam skidao nije bilo brtve a i kažu da je tvornički bez da se cilindar ušlajfa u glavu. Ja sam skidao glavu upravo zbog puštanja jer je curilo na par mjesta ulje. Pa me zanima ima li tko iskustva sa bakrenim brtvama i dali je tko metao i kakva ima iskustva sa tim. I da brtva je šira u unutarnjem ribu od sjedišta cilindra za 1,3mm.Imam slike pa ćete vidjeti. I u zaru raskapanja nisam pogledao kako stoje stangice podizača klackalica jer gore stoje ljevo i desno ispušni i usisni a dole napred i nazad,pa me zanima da utvrdin stanje koji je od usisnog a koji od ispušnog jer imam neki katalog pa da vidim iz prve ruke.Evo slikica ;)

Vidim da ima mastora koji su već generalno slagali svog tomeka. Pošto sam ja svog totalno raskopao i kupio karike, vođice ,sjedišta ventila nove ventile, gumice i set brtvi za glavu u kompletu sam dobio i brtvu za glavu koja je bakrena a ja kad sam skidao nije bilo brtve a i kažu da je tvornički bez da se cilindar ušlajfa u glavu. Ja sam skidao glavu upravo zbog puštanja jer je curilo na par mjesta ulje. Pa me zanima ima li tko iskustva sa bakrenim brtvama i dali je tko metao i kakva ima iskustva sa tim. I da brtva je šira u unutarnjem rubu od sjedišta cilindra za 1,3mm.Imam slike pa ćete vidjeti. I u zaru raskapanja nisam pogledao kako stoje stangice podizača klackalica jer gore stoje ljevo i desno ispušni i usisni a dole napred i nazad,pa me zanima da utvrdin stanje koji je od usisnog a koji od ispušnog jer imam neki katalog pa da vidim iz prve ruke.Evo slikica ;)
 

Prilozi

  • P1010060.jpg
    P1010060.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 643
  • P1010061.jpg
    P1010061.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 1,483
  • P1010062.jpg
    P1010062.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 454
  • P1010060.jpg
    P1010060.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 237
  • P1010061.jpg
    P1010061.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 1,307
  • P1010062.jpg
    P1010062.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 202
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Profili koi upotrebujem se 40x40 i 50x50 mm i se vrlo jaci za razlika od drugi profili. Kje ima i dodatni pojacanja nema da ostane vaka-kje ima i sliki. Sto se tice konstrukcija siguran sam da nema da ima bilo kakvi problemi. Jedino sto me brine je to sto cilindri koi sam uzeo su dvosmjerni, i ja sakam edniot vlez da go zatvoram i da rade kao jednosmjerni t.e hidraulik da ih dize a po sloboden pat da se spustaat, neznam dali to bi funkcionirao ili moram da najdam komanda-ventil za rad so dvosmjerni cilindri.

moze se bez problema rijesit da ti dvosmjerni radi ko jednosmjerni al bi ti puno bolje bilo da probas nabavit dvosmjerne ventile posto cilindre vec imas jer je puno bolje za radit jer ga ovako mozes pritisnut prema dole u slucaju da imas neki tvrđi materijal za tovarit a kod jedosmjernih ce ti sve samo dizat prema gore i neces moc zagrabit materijal,istina da treba malo vise cijevi i dvosmjerne ventile al mislim da bi bilo steta ne iskoristit dvosmjernu hidrauliku
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ma ne samo to ,za taj servo treba samo napravit inverziju slicnu ko za kardan zbog kontra smjera okretanja od ove servo glave volana (mercedes) i onda puno bolje izgleda cak dolazi skoro u iste gabarite ko njegova originalna glava volana, naravno da nosaci moraju biti posteni ...

daj odradi to pa nam daj da kopiramo :-D

evo da se i ja pohvalim prevozom sijena, stiglo u sumrak, nije kao kod zbalije....kod mene tek 50 komada......mogu reci da sam se iznenadio koliko je tesko
sijeno.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
estetika je nula, ulje curi na sve strane....funkcija...radi nekako, pricao sam ti covjek prezadovoljan, nebi ga skinuo ni za kakve pare
na tom traktoru sam skidao motor jer je ispao semering na radilici, kad sam vratio motor nazad i covjek sjeo da isproba vidio sam da motor radi drugacije nego kod mene na kolicima (dalo se primijetiti da ga nesto gusi) ima ugradjen alternator plus dodatnu pumpu hidraulike

primijetio sam da se nosac glave volana savija prilikom motanja, to se desavalo na mjestu bez ikakvih neravnina pod tockovima, mogu misliti sta se desava u oranju, ali nije to neki problem pojacati

Vjerujem da ga čovjek nebi skinuo za nikakve pare pošto se naviko na laki volan. Nebi ha ni ja skidao iz mog TVa. Trebal bi ga on samo predihtat pojačat, znači sredit malo. Čudi me da mu motor guši ta pumpa i alternator, eh ipak je tu samo 18 KS. Kakav je izgled nosača nije ni čudo da se savija. Sredit če on to kad pukne.

Edosoko, dobre slike utovara, he he, samo ti vozi.

Danot, napravi dvo smjeru hidrauliku kad več imaš takve cilindre. Možeš priključit cilindre da rade samo u jednu smjeru ali bit češ više zadovoljan da radi u dvije.

Caprez, ja sam na bivšem 420 stavijo glavu na cilindar bez brtve. Tako je u originalu. Ošlajfuj malo glavu na cilindru a pre toga namaži sa pastom. Ošlajfuješ samo malo, toliko da se napravi novo sjedište. To češ vidjet, pokazat će se kao nov material, tamo gde budeš šlajfao če se posijat.

posdrav firemanpeter

kopce su za Iseki pasu isto za Kubota, Yanmar, Hako, Mitsubishi i Gutbrod kostaju od 110-175 eura ja bi kupijo samo nesnam ob 500mm ili 600 mm duge koje bi ti kupijo ili koliko su orginale za 731 duge one isto na 521 pase ili ne?

Ja bi ti izmjerijo i stavijo mjere- dužine ali sad sam na odmoru pa nemam mogučnosti. Ako sačekaš do idučeg tjedna onda ču ti moči pomoči.

Bagerista
He he. Javijo se Playstation pod drugim nadimkom i obečao pdf od TV 420. Možda je sad previše zauzet se tim radom pa nema vremena da se javi na forum. A reko on da mu možda uspije napravit u ovom tjednu pa čemo vidjeti. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
danot slazem se sa ostalim,veliak je steta a neiskoristiti dvosmjernu hidrauliku lakse ces raditi sa njim pritiskaces ga ka podlozi i tim bolje utovarati materijal a ta se opcija moze koristiti u razne slucajeve kako sto je razdizanje prednjeg kraja npr da skines tocak ili nabijes lance.........
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
daj odradi to pa nam daj da kopiramo :-D

nije problem,sve djelove imam samo ga moram pocet sastavljat al to ne vjerujem da bude prije zime jer trenutno imam 4 kuhinje za napravit i dosta drugog namjestaja ,jedva sam stigel zavrsit malcer i ofarbat ga,a do zime jos mislim slozit prednju hidrauliku za cistit snijeg al cim cu pocet odmah cu stavljat slike gore
 
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista
He he. Javijo se Playstation pod drugim nadimkom i obečao pdf od TV 420. Možda je sad previše zauzet se tim radom pa nema vremena da se javi na forum. A reko on da mu možda uspije napravit u ovom tjednu pa čemo vidjeti. :)


A vidim ga da ga nema,,,pa reko da pitam kadi je nesta??????????
Jel se radi ča u tvojim krajevima,,,,evo kod mene neko vrime za popizdit,,,,o0de more ovo lito..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Vidim da ima mastora koji su već generalno slagali svog tomeka. Pošto sam ja svog totalno raskopao i kupio karike, vođice ,sjedišta ventila nove ventile, gumice i set brtvi za glavu u kompletu sam dobio i brtvu za glavu koja je bakrena a ja kad sam skidao nije bilo brtve a i kažu da je tvornički bez da se cilindar ušlajfa u glavu. Ja sam skidao glavu upravo zbog puštanja jer je curilo na par mjesta ulje. Pa me zanima ima li tko iskustva sa bakrenim brtvama i dali je tko metao i kakva ima iskustva sa tim. I da brtva je šira u unutarnjem ribu od sjedišta cilindra za 1,3mm.Imam slike pa ćete vidjeti. I u zaru raskapanja nisam pogledao kako stoje stangice podizača klackalica jer gore stoje ljevo i desno ispušni i usisni a dole napred i nazad,pa me zanima da utvrdin stanje koji je od usisnog a koji od ispušnog jer imam neki katalog pa da vidim iz prve ruke.

Da bi utvrdio koji je podizač za koji ventil stavi štangice u podizače i okreči motor u smjeru vrtnje(obavezno)prvo če se početi otvarati podizač ispušnog ventila a čim se spusti počet če se dizat podizač usisnog ventila.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Najlakse ti je postavi stanglice na podizace i okreni ih u smeru obratno od kretanja skazaljke na satu (tako je najlakse za pamtenje), ili onaj podizac koji je blizi do radilicu je usis

Ako gresim neka me popravi neko
 
C

caprez

Guest
Hvala na odgovorima, i još sam šta mislite o bakrenoj brtvi glave.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Hvala na odgovorima, i još sam šta mislite o bakrenoj brtvi glave.
Ako bakrene brtve nije bilo onda je netreba ni stavljati treba samo ošlajfati glavu i cilindar podesiti kompresioni prostor sa podloškama ispod cilindra i to je to.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Pa ove podloške su bakarne, zar ne ? Treba podesiti kompresioni prostor sa odgovarajočom debelinu bakarne podložke. Ako je u originalu nema onda je prije stavljanja glave potrebno ušlajfati glavu i cilindar tako, da se na glavi pojavi svetli trag. Onda se na čelo bata stavi komadič olova, cilindar i glava se montirata zajedno (ne trebaš stavljati podizače ventila - štangice), glava se lagano zategne i onda opraviti jedan obrat radilice i tako bat stisne olovo u glavo i tako ga splošti. Skineš glavu i izmjeriš debeljinu olova, koji ti pokazuje visinu kompresionog prostora. Onda ako je kompresioni prostor premalen, onda treba staviti bakarni dihtung odgovarajuče debeljine, da je kompresioni prostor predpisanog volumna. Nadam se, da sam bio dosta jasan.

The thickness B head gasket determines the clearance volume A
which shall be 0.75 ÷ 0.90 mm for 3LD 450, 3LD 451/S, 3LD 510,
3LD 510/S and 0.80 ÷ 1.00 mm for 4LD 640, 4LD 705, 4LD 820.
Measure the piston crown position as to the cylinder surface and
chose a gasket having a suitable thickness.
Always consider that the piston at the top dead centre could be at the
same level, either under or over the cylinder.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh