• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hvala gvozdeni1 za ove podatke o polugama i slici
a evo vam i ono o cem sam vam govorio za servo od mercedesa na tomici,u ovom slucaju se radi o seriji 732 ,to sam danas slikao kod covjeka kojem radim namjestaj....





 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pa 123-jke valjda. Od jedinog pravog Mercedesa :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Fireman, Zbalija i ostali forumasi, interesuje me tezina vasih traktora od 3oks.
Pozdrav svima!!!

Težina neotežanog traktora serije 700 je 940 kg. Onda dalje zavisi koji su mu utegi montirani. Ja imam origi 4x50 kg utega + dodatna 2x25 kg. Znači moj 731 ima ukupno tamo oko 1200 kg. Oko kažem pošto imam na njemu i nekih stvari koje origi ni imal znači još nekaj kila gore.

Međimurac
Ovaj je volan od MB je nešto bolji od onog koji je uslikan pre nekoliko stranica nazad. Mislim izrada je bolja. Malo me samo brineju one ripne na osovini na koju je onda stavljena ruka sa krajnikom. Oče li to godinama izdržat? Možda je to u stvari dosta jako napravljeno pa samo slika napravi takav dojam, neznam.

Tvoj Toma izgleda u super stanju. A roto kosu, to si sam napravijo?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Od kojeg je to mercedesa? To bi išlo i na dosta drugih traktora..
pa vecina mercedesa ti ima takve glave,cak kolko ja znam svi,razlika je u nijansama...
a ta kaj je na tom traktoru je bas od 123-jke a i pumpa isto jer one imaju u sklopu pumpe i posudu na sebi,to je prilicno prakticno,al je problem da je dosta velika pa treba puno mjesta za nju,ja cu stavljat pumpu od peugeota jer je dvaput manja a daje isti pritisak a posudu cu montirat kraj akumulatora jer tamo imam oko 12cm mjesta posto je akumulator manji od kutije u koju dolazi tak da mi sve stane pod haubu...
a sto se tice tih ripni to ti je originalna od mercedesa poluga sa tim ripnama tak da bi morala izdrzat sam je odrezana i na nju navarena originalna od tomice jer je ova na mercedesu duga oko 25cm
samo bi ja to malo sve izokrenuo,tocnije samo onaj dio iznad glave volana sto izgleda ko kajla (zupcanici za kontra rotaciju) da volan dodje vise prema napred u svoje mjesto...!?
da firemanpeter ta roto kosa je moj izum :) ,sta velis na nju?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Inače može bit dobar ovaj volan isto tako ne kažem da ripne i poluga nebi bile dovoljno jake. Samo razmišljam o tome što Toma dosta oseti svaki veči kamenj izpod kotača i trza volan (mehanički volan) što znači sile na tu polugu su dosta velike. Samo razmišljam u tome i ne kritiziram ničiji rad. Jesi li pogledao koliko obrtaja volana mu treba da se zaokrene traktor iz jedne na drugu stranu? I to je bitno. Može se to ponešto regulirat sa dužinom poluge, mislim na polugu sa ripnama o kojoj več pričamo.
Ono iznad pumpe mu je inverzija da se okrene smijer vrtnje volana. Od čega su ti zupčanici? Neki za to koriste pumpe, kako je ovdje rješeno?
Vidim i da je na tom traktoru otokarena i stavljena dodatna remenica koja goni pumpu. Imaš li koju sliku od toga?

A roto kosa ti je ok, super izgleda. Ako još kosi tako onda sve za 5. Izgleda mi dosta široka na toj sliki koju si tu stavijo. Ili je možda pomaknuta malo više na jednu stranu traktora? Kutni prijenos si nabavijo original, tako mi izgleda? Kolko je široka? Jel možeš kosit i u rikvercu? Napiši još malo pa stavi još koju sliku sa tomom i kosilicom, možda koji detajli od blizu. Unapred zahvaljujem.
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
iskreno,nisam nist isprobaval al u utorak idem pak tam pa budem najvjerojatnije probal!
za zupcanike neznam jer covjek koji je to radio je inace iz mog sela al je prilicno zajeban tip i nista mi nije htio reci kad sam ga ispitivao o tom volanu...
inace on ih je napravio oko 7 il 8 kom i to po 700 eura
sto se tice broja okretaja volana to se moze regulirat i inverzijom-veci i manji zubcanik...
na kakve pumpe mislis u vezi ove inverzije? kak i velim ,znam ko je to slagao al taj mi nece nista reci... al kolko sam vidio zupcanici nisu jako veliki ,mogu bit oko fi 30-40 i ne visi od 15 mm
nisam vise slikao al budem u utorak sigurno
a sto se tice roto kose siroka je 1200 mm,mogu kosit i u rikverc jer ima obostrano brusene nozeve, i onaj okvir za tritockovno kopcanje je na okruglim sipkama tako da se moze cijela kosa pomicat u lijevu il desnu stranu za nekih 250mm po potrebi... a kutni prijenos je od nekakvog starog 6rednog beraca repe a ime mu je nekak na S al se ne mogu sjetit i napred za branje ima za svaki red po dva velika diska koji su vjerojatno brali tu repu!?!? slikat cu cim nadjem vremena,u utorak il srijedu!
pozdrav
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
nesto nije u redu :mrgreen: .....napisi jos detalja
doda se sam iz cista mira ili kad taknes gas on zadrobi pa se sporo vraca.....
u svakom slucaju nesto centrifugalnim regulatorom, kad oslabi element b.pumpe i brizgaljka onda varira gas ali ne puno.....

Iz čista mira mi se dodaje i smanji! Ako još netko zna više o tome ajde ljudi javite se!???
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Po meni snimi videoklip dabi ljudi videli i culi. Meni isto varira na lergas, zimi skidam motor, radim kvacilo,boschpumpu i diznu.
Pozdrav!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
...na kakve pumpe mislis u vezi ove inverzije? kak i velim ,znam ko je to slagao al taj mi nece nista reci... al kolko sam vidio zupcanici nisu jako veliki ,mogu bit oko fi 30-40 i ne visi od 15 mm...
pozdrav

Prvo hvala na odgovorima!

Mislim na hidrauličku pumpu. Ona ima dva jednaka zupčanika pa se može njih upotrebit, možda čak sa kučištem da posluži kao nosač tih zupčanika.

Ako budeš još što doznao, uslikao samo ti stavi tu pošto me te stvari zanimaju.

Cjena 700€ je možda malo paprena za taj volan. Ja sam si napravijo hidraulički volan sa dva cilindra za manje pare, mislim za material (novi djelovi), rad si ne računam. Za moje pojme je bolji od serva na sliki. Znam da on mora računat rad ali djelovi su stari.
Kod AGT se moglo kupit za 700€ komplet kit hidraulički volan za seriju 700 ali sa jednim cilindrom. Montaža toga je dosta jednostavna a u kompletu je bio i nacrt- šta i kako. Kod tog volana mi se nije dopalo nekoliko stvari inače bi se u to vreme možda zagrijao za njega.

Gvozdeni1
Nema problema!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
da,to istina ,ja sam ovu servo glavu nabavio za 10eura na otpadu,a znam covjeka koji ima par komada takvih u velikoj gorici i daje ih po 300 kn a s pumpom i lajtungama za 500kn tak da je ovih 700eura jako pretjerano...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako sam te razumeo, ti češ staviti glavu od Mercedesa a pumpu od Peugeota. Vjerujem ti da dava ta pumpa isti pritisak kao Mercedesova ali obrati pažnju i na protok jer mora i to odgovarat, da bude dovoljan.
Ova glava na sliki je vjerovatno tvoja i nju češ ugraditi. Polugu češ odrezat i privariti onu origi od Tome. Kako vidim to je ljev pa nemože to svako varit, svaki ko ima 5 minuta vremena. Nadam se da imaš nekog dobrog majstora jer ipak je to volan.
Ove stvari koje sam napisao su samo dobra namjera da bude sve valjalo kako i treba. A ipak vjerujem da si ti to več dobro razmislijo- isplanirao.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Kako sam te razumeo, ti češ staviti glavu od Mercedesa a pumpu od Peugeota. Vjerujem ti da dava ta pumpa isti pritisak kao Mercedesova ali obrati pažnju i na protok jer mora i to odgovarat, da bude dovoljan.
Ova glava na sliki je vjerovatno tvoja i nju češ ugraditi. Polugu češ odrezat i privariti onu origi od Tome. Kako vidim to je ljev pa nemože to svako varit, svaki ko ima 5 minuta vremena. Nadam se da imaš nekog dobrog majstora jer ipak je to volan.
Ove stvari koje sam napisao su samo dobra namjera da bude sve valjalo kako i treba. A ipak vjerujem da si ti to več dobro razmislijo- isplanirao.

inace imam vise razlicitih pumpi tak da mogu isprobavat pa mi nije problem jer sam i ja pomislio da bi joj zbog velicine mogo biti i manji protok.... pa da,tak bi to moralo biti, i dosta sam o tome razmisljao i ne zurim se s tim posto je to volan pa se nije bas pametno igrat,al uvjek se moze nac nesto sto nisam predvidio pa mi je bas drago da mi neko hoce dat neki savjet il rec svoje misljenje i hvala na tome!
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdravljeni vsi, še posebej Grof.

Jest sem spet mal predelal mojega TV.

Kot veste se pri TV kdaj pa kdaj problem pri varovalkah (še tiste tastare). Ali noče imeti stika ali pa zaradi tresljajev kar ven pade....

Že pred letom sem varovalke zamenjal ampak so bile zelo nedostopne, nisi videl katera je pregorela..

Nato sem kupil ohišje za 8 varovalk (35€).
elektrika-foto_10819035_14528764_18116652.jpg


Zmontiral...

elektrika-foto_10819035_14528764_18116662.jpg



Kabli so rasli...
elektrika-foto_10819035_14528764_18116674.jpg

elektrika-foto_10819035_14528764_18116691.jpg

elektrika-foto_10819035_14528764_18116696.jpg

elektrika-foto_10819035_14528764_18134267.jpg

Vezice čudeže delajo....
elektrika-foto_10819035_14528764_18134269.jpg


Takole pa na koncu zgleda.

elektrika-foto_10819035_14528764_18134273.jpg


Dodal sem še kontrolni lučki za dolge luči in za smerokaz (ponavadi sem pustil prižganga ko sem že zavil). Pa dostop do varoval je zelo zelo preprosto.
Pa zamenjal sem še ročko za smerokaz (45€ s konektorjem), vse kable do sedeža in vse konektorje na novih kablih.

elektrika-foto_10819035_14528764_18134282.jpg


Takole pa zgleda stara inštalacija.

elektrika-foto_10819035_14528764_18134299.jpg


lp batek
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Batek - pa ti ne samo da si pravi majstor za hidrauliku,,, nego i za struju! Pravi si Tesla...lepo odrađeno...svaka čast!

medimurec - bravo majstore...malčer ti je extra...:prayer:

Pozdrav Joe!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pozdrav svim na ovom forumu.

Imam jedno samo početničko pitanje. Posjedujemo starog tomu iz davnih 197-nekih, koji nema nikakvu struju i lagano odapinje i sad smo u potragi za drugim. Našao sam tomu TV PE-18 1976 godina, pali s čokom nakon 2-3 verglanja i čist ok radi, sa sobom ima dost priključaka, na odušak mu ne baca ništa, al kad skinem štanglicu ulja baca ulja i dimi kroz nju. Zanima me po vašim iskustvima da kli je to čemu i da li vrijedi 1800eurta (mala prikolica, plug, brana idu s njim). Jedino što mi baš i nije jasno zašto mu se stalno mora davati čok da upali makar je i topao? i drugo što mu na tabli znači onaj klinac skroz lijevo kaj se može povući al ne reagira ništa na njega?
Hvala svima unaprijed i ako nešto nije jasno sliobodno recite...
ovo je slika kakav je tomo (slika je preuzeta s druge stranice)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh