• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
motor pri kraju probila kompresija pa mu treba dekompresor da bi upalio,dakle generalka motara ti negine
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
probila kompresija po tome što baca ulje iz štanglice? na to si mislio.....tako sam i ja nešto pomišljao, dakle ne kupovati pretpostavljam...
ček, dekompresor je u biti čok???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa tako nesto,ali dekompresor ti je pomoc pri hladnom startu a ne stalno dakle da je motor u banani,a i ti stari tomo vinkovicu su bas bezveze dva mjenajca moras ih stalno saltati tezak volan,hiljadu mana
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pa što bi mi ti onda preporučio od svih tih modela, naravno nešto u okvirima cijene koja je navedena u prvom postu...
hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa gledajuci vase oglase moze ti kupiti dobrog tomicu ali bez prikljucaka,najbolje ti je uzeti 523 dakle 23ks snage ima mnogo bolji i zivlji od 400 serije nece ti bas tako crci i stati kao ovaj model od 18ks, ti su inace traktori savrsenstvo te fabrike dakle 1 cilindar,mala potrosnja moze se svasta raditi sa njim,motor su nevjerovatno izdrzljivi, ja imam tv 420 18ks i dobro me sluzi iako ima 25godina, prikljucke za njega mozes sam napraviti i nece te puno kostat jer to nije neki veliki traktor da je potrebna neka jaka konstrukcija prikljucka i posebno umjece jednostavno malo materijala i alat i volje i gotova stvar.............
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav svim forumašima na najboljem poljoprivrednom - forumu!, posebna pozdrav ljubiteljima, vlasnicima, korisnicima, prijateljima, simpatizerima,... traktora TOME!

., forumašu donat!., lipi pozdrav i tebi u predivnu zemlju Makedoniju!., oranje za pet!, fala za slikice a ča znači da daš još slikic!., sretno!...

., forumašu medimurec!., fala za slikice, svakako, čekamo još ku slikicu, ma kosi toma ko pravi sa tom roto-kosilicom i niš se nebuni da neće!!!

., forumašu - forumski prijatelju moj!!! BaTek!., pa kadisi ti?., ma ni te ko ni turpije u reštu., aj fala dragom Bogu! da si počel svoji ruku delo poslikat i podilit ovde na forumu sa svimi nami, da i mi vidimo tvoju vridnoću, znanje, pedantnost, stručnost, orginalnost i izvornost,... BRAVO MAJSTORE!., svaka ČAST!., svaka ti curica dala /pi.ke!/., čitaj VODE iz bokala!

., lipi pozdrav novome članu - moje gore lista!; isalopek!., raspituješ se oko traktorići - modeli, kaj bi bil dobar - bolji., kako su ti već ovde neki naši dragi forumaši predložili i ja predlažem traktorića tomu., ako je već u pitanju manji., onda bilo ki iz serije 400, 500, ili 800 i to; /819,821,822/..., ako bilo ča bude trebalo javi se., ovdeka smo da pomožemo!

., aj Bog!., moj narode, moj svite, čitamo se ...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
motor pri kraju probila kompresija pa mu treba dekompresor da bi upalio,dakle generalka motara ti negine

Ma kakva generalka, i ja sam imao isti problem promenio element u bosch pumpu i sad pali ko raketa
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
element u bosch pumpu???
da li imaš isti takav model tome ili? koliko je došao popravak. Mislim na odušak gore ne baca ulje, al iz mjerača baca (al neki su rekli da je i to normalno)...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Da i ja imam pe-18, kad izvadim mjeraca ulje kad motor radi onda baca ulje, a na oduska ne baca
A popravak me kostao 20evra tolko kosta element kod nas
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Svaka cast Batek! Koliko drotova... Ja bi se izgubio kod trece zice...:scratch
Dobro dosao isalopek! Svaka bosch pumpa ima element. Prolistaj unazad, da vidis sta moze TV, imam i ja jendu-dve fotku i video.
Danot, lepe slike. Plug ti stoji nagnuto na levu stranu? Zemlja je bila suva? Inace lepo uradjen posao!
Medimurec, interesuje me malcer, koliko je kostalo, kakav materijal si koristio itd.
Pozdrav svima!!!
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da da, Batek se potrudijo i odradijo posao kako treba, pohvale.

isalopek
I ja bi ti priporučijo da kupuješ neki traktor od serije 400, 500... znači novije serije od onog PE 18. Za PE 18 več je ponekad problem pronač djelove pa se onda neke stvari težko poprave. Bolji je i u ostalim stvarima, masivnije napravljen, nešto konfortniji :lol: hehe ali istina je to, pa da ne nabrojavam- ma sasvim je to drugi traktor.

PS
Pozdrav Grofe, kuda nam je Zbalija pobego, u našoj temi nema više postova od njega :shock:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da, vidim! Sjedi tamo na ralici, :weedman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
motor pri kraju probila kompresija pa mu treba dekompresor da bi upalio,dakle generalka motara ti negine

ma kakava kompresija kakvo probijanje, ne baca paru ili ulje na odusak pa da tvrdis da je probila kompresija
cok (izvucen leptir gasenja) i dekompresor nisu sinonimi
razlog takvog startanja je element pumpe ili brizgaljka...ili jednostavno zakrenut leptir za gasenje ili zakrenuta poluga centrifugalnog regulatora.....
u svakom slucaju bjezati od starog TV-a
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
gvozdeni1 ploca je 5mm,bocne stranice su 3mm,ojacanja su flah 50x10,nosac reduktora je 10mm, valjak je s otpanda tak da neznam od cega je i fi 85 je,reduktor je od kombajna za repu,nosac noza je fi 200 i otokaren je i na njega su pricvrsceni flahovi 60x10 i na to nozevi koji su spusteni za 20 mm nize... a kostal me je sveskupa oko 500kn jer sam dosta toga imal doma,i posao ne racunam! ako te jos sta zanima sam reci!?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
koja je normalna temperatura ulja i pritisak na tv 419 i dal mogu gdje montirat indikator jer imam onaj audijev komplet sa satovima za pritisak ulja, temp ulja i voltmetar?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
koja je normalna temperatura ulja i pritisak na tv 419 i dal mogu gdje montirat indikator jer imam onaj audijev komplet sa satovima za pritisak ulja, temp ulja i voltmetar?

Ja sam montirao pokazivač za pritisak ulja od Lade Nive. Stavijo sam tu u temu TV, ak imaš volje potraži malo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh