• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A vidim ga da ga nema,,,pa reko da pitam kadi je nesta??????????
Jel se radi ča u tvojim krajevima,,,,evo kod mene neko vrime za popizdit,,,,o0de more ovo lito..

Neznam kak je u mojim krajevima jer sam na moru (nisam blizu tebe), hehe, pa znam kakvo je vreme tu. A nemoj se piz... na vreme, ima svega, sunca i kiše.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Danas sam izmerio napon kad radi traktor. Krece se od 13 do 13,8 na akumlator. U redu je tako?
Edosoko, takva mala prikolica? To je mercedes-tomo? Jako interesantno.
Danot, svaka cast! Imas jos slike?
Vuco25, hvala za semu, pomogao si i meni.

Pozdrav svima!!!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pa ove podloške su bakarne, zar ne ? Treba podesiti kompresioni prostor sa odgovarajočom debelinu bakarne podložke. Ako je u originalu nema onda je prije stavljanja glave potrebno ušlajfati glavu i cilindar tako, da se na glavi pojavi svetli trag. Onda se na čelo bata stavi komadič olova, cilindar i glava se montirata zajedno (ne trebaš stavljati podizače ventila - štangice), glava se lagano zategne i onda opraviti jedan obrat radilice i tako bat stisne olovo u glavo i tako ga splošti. Skineš glavu i izmjeriš debeljinu olova, koji ti pokazuje visinu kompresionog prostora. Onda ako je kompresioni prostor premalen, onda treba staviti bakarni dihtung odgovarajuče debeljine, da je kompresioni prostor predpisanog volumna. Nadam se, da sam bio dosta jasan.
***

Imaš dosta jednostavniji način slaganja zračnjaka.
Dihtungi neidu na glavu nego na dno cilindra! Sa svakim setom brtvi dobiješ 4-5 brtvi za cilindar različite debljine koje na dno cilinra poslažeš po nekom redosljedu koji si zapišeš da točno znaš koja brtva po redu ti je kolko debela. Znači složiš komplet 1 cilindar sa svime, uzmeš cin u žici (onaj što ga rabe instalateri kad spajaju bakrene cijevi) debljine malo veće nego što ti treba i gurneš žicu kroz rupu dizne u cilindar i okreneš radilicu za jedan krug tako da klip ostavi trag na žici. Izmjeriš stisnuti dio i vidiš kolko brtvi trebaš maknut. Odpustiš glavu/cilindar, odigneš malo sve skupa (1-2cm)da možeš razabrat koju brtvu od onih 4-5 moraš skinut, (zato si prije pazil kojim redosljedom si ih stavljal pa znaš njihove debljine)precvikaš je i izvučeš. Nazad zategneš cijeli komplet i ponovno uzmeš cin, ponovo ga gurneš u cilindar, okreneš radilicu da ga klip stisne, izvadiš van i premjeriš. Najvažnija ti je stavka imat moment ključ i sve vijke zatezat po zadanim vrijednostima, bez toga ti je sve picajzlanje zabadava.
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Posdrav svima sada jedno vasno pitanje ja hocu si kupiti sve za u 3 tocke priklucak
samo nesnam koju dusinu 500 mm ili 600 mm koj bi bil naj bolje (serija 700 ima 600mm)
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Posdrav svima sada jedno vasno pitanje ja hocu si kupiti sve za u 3 tocke priklucak
samo nesnam koju dusinu 500 mm ili 600 mm koj bi bil naj bolje (serija 700 ima 600mm)
Ja sam to resio sam, juce sam dovrsio. Ako te nesto zanima, javi, pa cu meriti.
p0809101814.jpg

Pozdrav svima!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
jel ima neko vise informacija od ovog traktora?
Neispravan link obrisan!

Zanima me kako je uradjena hidraulika ispod sedista
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima
Stvarno e steta da ne uradim dvosmjerna hidraulika, trazicu ventil. Za sad najbitno mi e da uradim konstrukcija. Korpata za sad ke se otvora mehanicki kao oni zadnji traktorski utovaraci, a kad bi bio vo moznost ke kupam jos jedan dvosmjerni cilindar i ventil. kako napredujem so radovi kje ima i sliki.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Da li netko zna zašto mi se na tv-u sam gas dodaje??? mislio sam da je do gas sajle ali nije!
 
B

bercolinija2

Guest
pozdrav svima!

ja sam onaj stari bercolinija, samo što se nisam mogao prijaviti.

@milky koji tv imaš? meni je znal sam dat gas kad sam smotao u lijevo, bila je sajla, spuklo ju je van tam di se špana.
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Ja sam to resio sam, juce sam dovrsio. Ako te nesto zanima, javi, pa cu meriti.

Pozdrav svima!!!

daj slikaj detalj kako stoje ruke dole na kućištu traktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
pozdrav svima!

ja sam onaj stari bercolinija, samo što se nisam mogao prijaviti.

@milky koji tv imaš? meni je znal sam dat gas kad sam smotao u lijevo, bila je sajla, spuklo ju je van tam di se špana.

Imam Tv-521! Gas mi se dodaje i u leru i kad ga vozim-nabije ga do kraja i tako ga drži neko vrijeme-jedino kad ima neko opterćenje onda se smanji gas(kao npr. malčer u većoj travi)!
 
B

bercolinija2

Guest
pozdrav!

eh, onda stvarno nebih znao, pričekaj da se javi zbalija, firemanpeter... :D

Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Imam Tv-521! Gas mi se dodaje i u leru i kad ga vozim-nabije ga do kraja i tako ga drži neko vrijeme-jedino kad ima neko opterćenje onda se smanji gas(kao npr. malčer u većoj travi)!

nesto nije u redu :mrgreen: .....napisi jos detalja
doda se sam iz cista mira ili kad taknes gas on zadrobi pa se sporo vraca.....
u svakom slucaju nesto centrifugalnim regulatorom, kad oslabi element b.pumpe i brizgaljka onda varira gas ali ne puno.....
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ja sam to resio sam, juce sam dovrsio. Ako te nesto zanima, javi, pa cu meriti.

Pozdrav svima!!!
daj mi reci kolko od prilike kostaju te poluge i spaneri jer ja sad imam slozeno nesto provizorno pa bi htio to napravit kako treba, i koja je duzina ovih poluga?
i da,poslikaj ak nije problem onaj dio gdje se poluga kopca na traktor jer u originalne prihvate ne ide!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
evo da nabacim jos neka slika so rad so tomo
slika od lanska berba na kupus



Uploaded with ImageShack.us

jucerasen rad, pozajmio sam prikolka od prijatelj da prenesem 60 cevki od plastenici od njiva do doma i drva-potpiraci, nije bil neki veci teret ali je bil gabarit



Uploaded with ImageShack.us
i jos jedna slika od kiper prikolka home made



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
uzmeš cin u žici (onaj što ga rabe instalateri kad spajaju bakrene cijevi) debljine malo veće nego što ti treba i gurneš žicu kroz rupu dizne u cilindar i okreneš radilicu za jedan krug tako da klip ostavi trag na žici. Izmjeriš stisnuti dio i vidiš kolko brtvi trebaš maknut.

Ovo sa cin žicom ti je dobra fora. Ako potrofiš iz prve onda ti čak ne treba ponovo vadit cilindra ili barem profitiraš u poslednjem putu sastavljanja.

Ja sam stavijo dva komadiča olova na klip. Olovo sam pričvrstijo sa maščom, jednog na levu i drugog na desnu stranu klipa.
Ali njih uvijek treba vadit iz cilindra pa onda da se izmjeri, a na tvoj način ne treba rastavljanje.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
jos mu samo moram namontirat nove gume koje su vec doma duze vrijeme i slozit kljuc u mjenjacu...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav!
Duzina poluge je 49omm od kraja do kraja, a reducir je 9omm od sredine rupe do sredine rupe. Poluge su od IMT539, izvadio sam iz sredine parce pa ih zavario. Poluge sam dobio, bili su iskrivljene. Ovo sto se vidi da je novo, to sam platio 1oeura par u vasar. Spanere sam dobio od kolege M12 navoj. Imao sam sa M1o navojom, ali sam ih skinuo, jer je materijal bio od zvakace gume. Bolcne je namestio strugar, sto je kostalo litru rakije. Malo truda, oko 1kg elektode-2,5eura-i to je krajnji rezultat.Vidi 477 i 465 stranicu.

p1109101727.jpg

Ako treba nesto, samo pitajte.
Hoho Danot, ja mislio da je pao sneg kod vas...
Medimurec, tomica ti je odlicna!
Fireman, Zbalija i ostali forumasi, interesuje me tezina vasih traktora od 3oks.
Pozdrav svima!!!
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh