• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pozdrav svima još jednom...buudći da se intenzivno traga za tv-om, pitao bih na što najviše obratiti pozornost, tipa kad se koja sijalica mora upaliti/ugasiti, koliko struje alternator mora filati kad tomo radi itd....jer dosta ih nema moto sat pa je teško skužiti koliko radnih sati imaju
hvala unaprijed na odgovorima
p.s. iede se gledati tv420 i tv521/523
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav svima!
Batek - pa ti ne samo da si pravi majstor za hidrauliku,,, nego i za struju! Pravi si Tesla...lepo odrađeno...svaka čast!

medimurec - bravo majstore...malčer ti je extra...:prayer:

Pozdrav Joe!

Batek svaka čast el. instalacija je odrađena za 5+,
samo još da je po Teslinom sistem bilo bi odlično ;)




PS
Pozdrav Grofe, kuda nam je Zbalija pobego, u našoj temi nema više postova od njega :shock:

Nije me bilo skoro tjedan da na forum,
jer sam imao nekih privatnih obaveza i sl., a i berbe su u zagorju počele pa...
 
Posljednje uređivanje:
B

bercolinija2

Guest
pozdrav svima još jednom...buudći da se intenzivno traga za tv-om, pitao bih na što najviše obratiti pozornost, tipa kad se koja sijalica mora upaliti/ugasiti, koliko struje alternator mora filati kad tomo radi itd....jer dosta ih nema moto sat pa je teško skužiti koliko radnih sati imaju
hvala unaprijed na odgovorima
p.s. iede se gledati tv420 i tv521/523

Pozdrav i dobrodošao isalopek!

evo na što trebaš obratiti pozornost.
obično postoje dvije glavne sijalice, za filjanje akumulatora i za normalan pritisak ulja, znači kad daš kontakt zasvjetle obadvije, kad motor upali trebale bi se ugasit obadvije, to bi značilo da je sve u redu.

normalan napon je oko 12V kad daš gas to bi se trebalo malo povećat, oko 13, 14V

još obrati pozornost na luft u volanu, da ne iskače iz brzine, da motor radi ujednačeno, da ne curi ulje, dobre kočnice itd...

nek još netko dopiše, ili me ispravi ako je nešto krivo :D

Pozdrav!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hmmm, kod ovog jednog tipa 521 ne pali se niti jedna sijalica kada se ključ stavi u bravicu. pali normalno na štrik jer je aku prazan (budem otišao s akomulatorom pa ću pogledati kako radi onda. Ako je alternator otišao kako prepoznati s unimetrom ili?, lufta volan ima cca 5 cm lijevo desno, čovjek ga nije prao uopće, ulja baš i nema po xsebi, brzine dobro sjedaju i ne iskaču, al ono vozio sam ga malo po dvorištu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako je alternator otišao kako prepoznati s unimetrom
Iza štitnika zamašnjaka izlaze 3 žice , jedna crvena i dvije žute .
Mjeri napon između crvene pa naizmenice sa žutom .
Napon na leru može biti oko 12-13 V , možda i manje ali kad daš gas napon mora narasti na 16-17 pa i više volti .
unimetar stavi na područje mjerenja izmjeničnog napona ,AC .
 

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Posdrav svima immam kratko pitanje koj navoj ima sensor sa pritisak ulja na 4ld 820 lombardini is TV 521 ?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
dragi moji, evo mene iz potrage za tomom
današnji ulov kaže ovako:
tv 419, 83g, ugrađen vanjski alternator, obnovljen, ne curi nigdje, pali iz 1 na alternator, nema lufta jer je reparirana piksa volana, gume novije ali 16x7.5, al upisane u knjižicu tak..po meni traktorić odličan. bio regan do prije 7 dana, sad odjavljen jer gazda kupuje novi, traži cca 2200eur s plugom. što kažete na to dragi moji? da li je taj 419 puno slabiji od 521?
hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje:
T

tomo 730

Guest
pozdrav,imam TV 732,i ima mnogo zracnosti na srednjem dijelu odnosno na trnu i okretnoj cauri,sta je najbolje rjesenje da bi se smanjila zracnost..?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Isalopek, takvog ja imam. Svasta radim sa tim, vucem i petotonku prikolicu. Trebao si da naslikas i nabacis koju fotku.
Pozdrav!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
slabiji je od 523 tri konjske snage koje ovom idu u prilog,i nije mala razlika,kad predjes sa 419 na 523 nemozes ovaj poznati,inace te vece gume 7.5 nisu sa tu snagu traktora nemoze on njih nositi
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
znači da je od 521 slabiji 2 konjske snage. muči me to što ovaj 521 je duplo skloro skuplji al ima frezu i kosu i plug, a ovaj sam plug. ovaj 521 ima još uvijek regler (a ne alternator kao ovaj 419 kojem je pripasan vanjski alternator i nova je elektronika na njem) i ne svijetli mu niti jedna lampica kad se ključ da a kod ovog 419 je sve uredno....hmmm.....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
tvrdnja o razlici u snazi od 2 ks je zivo naklapanje, sta onda 523 je jaci za 4 ks od 419?
418, 419 i 420 imaju iste motore LDA 100 (klip: precnikxhod 100x90) ali se razlikuju u nijansama odredjenih sklopova osim motora


521, 522 i 523 takodje isti motor LDA 820 (klip: precnikxhod 102x100) ovi se manje razlikuju nego malise serije 400

@isalopek bez uvrede, kupuj ono sto ti treba i pokrij se koliki ti je pokrivac
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
jucer slagao kljuc u mjenjacu na tomici, nazalost od slika nista jer mi je mob iz gornjeg dzepa u radnoj ispao ,udario u volan i pao direkt u 20l odrezanu kantu u koju sam ispustio 90 ulje... jbg,nije imo srece,sad cu bar kupit novi...
uglavnom sve je islo jako lijepo a ravnao sam se po onim vasim slikama,i dosta su mi pomogle,cak mi ni valjcici nisu popadali van,a sam kljuc je bio u jako losem stanju,cak su i zupcanici malo osteceni tamo gdje dolazi kljuc al nije tak strasno... ostalo je unutra sve ok....
pozdrav
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima.Evo da krenem, imam i ja Tomu i to najmanjega od svih. Jednom sam negdje pročitao na nekom forumu da se neko raspitivao za kosilicu Hittner srk 70. Ja posjedujem od prošle zime original TV SRK70, dakle pra model, mada vidim da se nije puno promjenila. Tu kosilicu je kupio moj djed davne 1988 godine. Kosilica nije radila više od 2 sezone. Stajala je u šupi rastvljena motora, ni djed se više nije sjećao zašto. Uglavnom skupljala je prašinu. Slučajno sam na Jakuševcu naišao na razbijen motor ACME 220 i kupio ga za 100kn:D. Kosilicu sam dopremio kući i lagano cijelu zimu rastavljao, prao i čistio i kosilica je upalila. Sve zajedno me nije koštalo više od 300tinjak kuna.
S nestrpljenjem došlo proljeće...a dojmovi su: izuzetno snažna kosilica, gotovo ne osjeća nikakva opterečenja, vrlo ekonomična jer je unatoč svemu veliki zahvat i velika brzina kretanja(zbog brzine ima čak veči učinak nego pojedine traktorske kosilice). posebno me fascinirala trakcija pogonskih kotača i makar mi je teren brdovit vuče ko luda. Izgleda poprilično glomazno, ali je izuzetno okretna. Nedostaci su po meni prevelika brzina kretanja posebno u zavojima jer ima kanđaste spojke pa uvijek vuče unutrašnji kotač i nije pogodna za neravan teren jer kad zadnji kotač sjedne negdje u kakvu grabu cijela kosilica nalegne i tad nož odreže popriličan komad zemlje pa travnjak tada ne izgleda najljepše. Jedini troškovi do sada bio je remen noža i to je to.
Sve u svemu mrcina od kosilice izuzetno robustno napravljena. Iznenadila me je cijena koja je poprilično visoka i nisam siguran koliko ljudi je spremno dati 12tak tisučica za kosilicu na kojoj ne možeš sjediti:scratch
P.S. moram pohvaliti uslužnost tvrtke Hittner koja mi je pomogla sa informacijama.











 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
jucer slagao kljuc u mjenjacu na tomici, nazalost od slika nista jer mi je mob iz gornjeg dzepa u radnoj ispao ,udario u volan i pao direkt u 20l odrezanu kantu u koju sam ispustio 90 ulje... jbg,nije imo srece,sad cu bar kupit novi...
uglavnom sve je islo jako lijepo a ravnao sam se po onim vasim slikama,i dosta su mi pomogle,cak mi ni valjcici nisu popadali van,a sam kljuc je bio u jako losem stanju,cak su i zupcanici malo osteceni tamo gdje dolazi kljuc al nije tak strasno... ostalo je unutra sve ok....
pozdrav
Barem je mobilni podmazan...nece skripiti...
Pozdrav!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma da kupi koje je bolje,nije bas nesto bolji ovaj 523 ili 521 samo ima malo vise snage i zivlji je ali to ako te nezamara i nenervira neces imat problema,recimo meni smeta kad ocu trevom sporom da vucem punu prikolicu uz stranu e pa nemoze svugdje blaga strancica i on crkne,a ovaj ima taj koji konj vise i prezivi taj prelaz i predje ga............ ali otom potom
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
dragi moji, evo mene iz potrage za tomom
današnji ulov kaže ovako:
tv 419, 83g, ugrađen vanjski alternator, obnovljen, ne curi nigdje, pali iz 1 na alternator, nema lufta jer je reparirana piksa volana, gume novije ali 16x7.5, al upisane u knjižicu tak..po meni traktorić odličan. bio regan do prije 7 dana, sad odjavljen jer gazda kupuje novi, traži cca 2200eur s plugom. što kažete na to dragi moji? da li je taj 419 puno slabiji od 521?
hvala unaprijed

Nije mi jasno zasto kod vama si skuplij tv-i, trebalo bi da budu jevtiniji jer se tamo proizvode(proizvodili)

kod nama dobijas 730 za 1300 eura sa plogom
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=909108
 
T

tomo 730

Guest
pozdrav forumasi,dali zna ko jel se moze ugraditi nozni gas na TV 732 a da radi i rucni.???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh