• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kad ste vec raspolozeni za odgovarnje,kako bi se najlakse rijesio zracnosti na tomi,na trnu i okretnoj cauri.??

zar ti nije objasnjeno telefonom, prije nekoliko dana?

zbalija kaže:
Što se tiče reparature stare većinom tokari vele da im se ne isplati zaj.... sa time jer nema amerikaner glavu koja prihvaća četverostrane predmete.

Repariranu budeš teško našel u oglasniku…

ali zato ima onih koji su napravili alat i rade takve stvari
i nema potrebe kupovati nesto reparirano a svoje bacati pod supu, jedino zamijeniti plus doplatiti razliku
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
poštovani forumaši

da li netko zna koliko bi mogla doći cijela ručica s automatom za žmigavce za tv 418 godina 1980?

hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
poštovani forumaši

da li netko zna koliko bi mogla doći cijela ručica s automatom za žmigavce za tv 418 godina 1980?

hvala

cijena ručice APU 70 je cca 250-300 kn...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
to je cijena komplet ručice sa onim cijelim prihvatom ili?
cijena se odnosi na novu ili polovno?
hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
to je cijena komplet ručice sa onim cijelim prihvatom ili?
cijena se odnosi na novu ili polovno?
hvala

cijena je za novu kompletnu ručicu
(dakle kućište prekidača + prekidači + priključni kabel)
 
K

kiko1833

Guest
:scratch:scratch
Medimurec, vazno je da plug vodoravno stoji u zemlji, dok su ti tockovi u brazdi. Dosad sam orao sa starim vesanjem. Otpozadi gledano, sa leve strane treca rupa-tu kacim plug. Ako stoji na ravno traktor, plug mora da stoji malo ukoseno na levu stranu, znaci daska i raonik ti se okrece prema desnom tocku. Batuje plug imam, isti kao Ddalibor. Vidi video negde u maju sam orao. Izvini, bolje neznam da objasnim.
Pozdrav!!!

jel to znači na sredini ili više prema desnom kotaču? te rupe.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Probaj naštelat tako da ti je zadnji kraj lemeša negdje u ravnini desnog kotača pa budeš vidio kakvu ti brazdu reže,ako ti reže premalo pomičeš plug za rupu ulijevo i obratno.Nadam se da sam dobro objasnio,neka me isprave ako sam negdje u krivu.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Nije srednja, nego pored ka levom tocku je rupa na koju kacim plug. Stavicu sliku kad budem imao internet.
Pozdrav!!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ja imam takav sličan sistem na mtk-u i kačim plug na prvu rupu slijeva od sredine,a ti probaj od sredine nalijevo pa ćeš vidjet gdje ti najbolje odgovara
 
K

kiko1833

Guest
ako bi odmakao od sredine prema lijevom kotaču onda mi ne bi sjeklo brazdu kako treba a ono što bi odsjeklo bacilo bi na cjelac. i tako u svakoj brazdi. ili mi se dogodi da se brazda vrati u kanal
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima.ja mislim da plug mora biti nagnut na desno tako da kad su desni kotači ubrazdi plug stoji okomito prema zemlji
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ali zato ima onih koji su napravili alat i rade takve stvari
i nema potrebe kupovati nesto reparirano a svoje bacati pod supu, jedino zamijeniti plus doplatiti razliku

imas mozda koga da to radi i za koje novce?
 

Belić 0209

Novi član
Tu od
5 Stu 2008
Poruka
12
baš malo pratim ovu temu o štelanju pluga i mislim da bi to nas cijenjeni forumas Grof vam najbolje objasnil,meni je dao par savjeta oko stelanja i vrlo su od koristi...
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Evo par slikica sa frezanja Tomeka sa Goldonijevom frezom...:D

p1020198a.jpg


p1020199.jpg


p1020200f.jpg


p1020201a.jpg


p1020202g.jpg
 
A

akywr

Guest
818 remen

pozz. mi može netko reč dimenziju remena od hidraulične pumpe za tv 818
 
S

staffmen

Guest
evo ljudi vidim da pricate o hidroulici...
vec duze vremena pratim ovu temu al evo sad da vas pitam.
druge godine mozda nabavim nekakvog tomovinkovica ili imt 533 za svoje potrebe.
posto se nalazim u ravnicarskom kraju mozda bi imt bio bolji, jer bi mi trebao traktor samo za kosenje, okretanje sjena i dovoz bala. al opet tomovinkovic mi je bolji jer manje trosi, okretan je pa bi s njim mogo i vrt obradivat. sta vi mislite kaj je bolje?!
tomovinkovic je dosta skuplji od imt-a. 533 kosa 20 tkn koji ima 35ks a tomica 420 isto tolko mozda i vise. naravno govorim o rabljenima.
no sad kaj me zanima.
znaci ako bi uzo tv-a, vidim da malo njih ima izlaz hidraulicni za prikolicu. pa me zanima kaj sve treba napravit da bi dobio taj izlaz za prikolicu. isto tak kaj bi trebalo napravit da mogu napred imat jedan ili dva cilindra za ralicu ili mozda kakav utovarivac.
dal bi trebala jos jedna pumpa?!
u hidrauliku se nis ne kuzim.

ja to shvacam ko struju jer mi je to struka. znaci da za novi cilindar( potrosac) samo treba paralelno spojit na glavno crijevo (vodic) i stavit sklopku (ventil ili kak se to vec zove)... :D:D:D
al to sigurno nije tocno pa mi malo pomozite
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh