• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
pozdrav forumasi,dali zna ko jel se moze ugraditi nozni gas na TV 732 a da radi i rucni.???


., pozdrav lipi novome forumašu!., tomo 730!!!

i dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!!!., e ja ću se ovdeka usudit napisat., možda malo patetično!., naravno da se more ugradit SVE! pa tako i nožni gas a da ostane I RUČNI U FUNKCIJI!!!., nemoj molim te pitat kako., pročitaj postave sve od; 1.! do kraja ove predivne teme i biće ti sve jasno!., sretno ti sa poslom!!!

., pozdrav i mome Ogulincu Salopeku Ivici!., pa samo nas Kapela dili!., aj se javi da se nemučiš., javi se meni ča god da te interesuje., ma sveću ti KAZAT i to besplatno!

aj Bog!., čitamo se ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
pozdrav forumasi,dali zna ko jel se moze ugraditi nozni gas na TV 732 a da radi i rucni.???


pozdrav i dobro došao tomo730!
GROF ti je sve već rekao pročitaj ovu temu od A do Ž kako
se veli u narodu i sve će ti biti jasno,
ima dosta primjera kako je to napravljenu i
ugrađeno na traktore "Tomo Vinković"!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pozdrav forumasi,dali zna ko jel se moze ugraditi nozni gas na TV 732 a da radi i rucni.???

Tomu vinkoviću ne treba nožni gas , da mu treba ima bi
Konstrukcijska koncepcija motora ne podnaša nožni gas , shvatite to (ako možete).
Pritisak javnost je natjerao prizvođače da ugrađuju nožni gas , ebe se njima za vaš motor , njim je da ćim prije dođete po novi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Tomu vinkoviću ne treba nožni gas , da mu treba ima bi
Konstrukcijska koncepcija motora ne podnaša nožni gas , shvatite to (ako možete).
Pritisak javnost je natjerao prizvođače da ugrađuju nožni gas , ebe se njima za vaš motor , njim je da ćim prije dođete po novi .
Puknuti, a kak budu onda pumpali kad ga šaltaju :lol: brm, brm, brm
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Puknuti, a kak budu onda pumpali kad ga šaltaju :lol: brm, brm, brm
ej !ima jedna zgoda (istinita nažalost)
Odzračili mi remorker na savi , Sunja ..vjerojatno 94'
Kresnuli mi njega pa reko da ga malo sturiram , dobio sam zaušnjak od majstora da još sad mogu pokazati mjesto na milimetar gdje me " sturirao".
Ovim putem pozdravljam čovjeka/gospodina , hvala mu za sve ,puno sam naućio od njega .
Ako ovo ćita znat će tko je .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Dok su majstori turirali svoje učenike nekaj su i zapamtili, a danas......
Samo neznam kaj bu sa ovima mlađima njih nebu imal ko turirati.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Dok su majstori turirali svoje učenike nekaj su i zapamtili, a danas......
Samo neznam kaj bu sa ovima mlađima njih nebu imal ko turirati.


njih gađaju sa šrafima i sl. kak je bilo u Bedexu (barem dok sam ja tam hodil u školu :finga:)...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav decki! prijatelju je stal tomica ,serija 420 ,jednostavno je u radu ugasil bez da je sto slupalo unutra i nije ga vise mogo pokrenut, tj zaribal je,a remenica na motoru se opce neda okrenut ,da velim jos ovo: pred pola godine se slicno dogodilo a tad mu je otisla uljna pumpa u motoru,pa su je zamjenili i cilindar i rinkove (bar tak veli)... koje su sanse da se opet to dogodilo? i zbog cega?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
pozdrav decki! prijatelju je stal tomica ,serija 420 ,jednostavno je u radu ugasil bez da je sto slupalo unutra i nije ga vise mogo pokrenut, tj zaribal je,a remenica na motoru se opce neda okrenut ,da velim jos ovo: pred pola godine se slicno dogodilo a tad mu je otisla uljna pumpa u motoru,pa su je zamjenili i cilindar i rinkove (bar tak veli)... koje su sanse da se opet to dogodilo? i zbog cega?



šanse su velike da je pet zaribala ulja pumpa ako je neka loša zamjenska ili kako je ostala bez ulja ili pregrijan motor…
Ovo mene nekako vuče da je zacvikala radilica....
ima ulja u karteru motora i sl..?
 
T

tomo 730

Guest
kad ste vec raspolozeni za odgovarnje,kako bi se najlakse rijesio zracnosti na tomi,na trnu i okretnoj cauri.??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
kad ste vec raspolozeni za odgovarnje,kako bi se najlakse rijesio zracnosti na tomi,na trnu i okretnoj cauri.??

najlakše kupnjom nove sredine :D

odnesi tokaru da to sredi i to je to..., za detalje pročitaj malo temu..

ti si znam već 100-ti koji je to pitao u ovoj temi, sve je već napisano na stotinu puta. nema smisla da se jedno te isto piše svaku drugu stranicu pročitaj postave malo...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ulja ima i to na maksimumu, kosio je s malcerom 100 cm, i to nisku travu tak da ne vjerujem da ga je s tim mogo pregrijat ,al dobro,uvjek se nadje neki umjetnik kojem to uspije... a i taj motor je imal dosta radnih sati jer ga nisi ni toplog mogao upalit bez dekompresora dok ga ja na svome uopce ne koristim i uvjek upali iz prve... a mozda mu je ko stavio rabljenu pumpu unutra!?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
kad vec razgovarate o ovim sredinama i zracnosti u njoj ,mozda ko zna kolko dodje nova il reparirana za seriju 400 da sad ne listam teme unatrag? jer kod mog se isto malo osjeti taj luft a i pital sam tu kod dva tokara i nijedan se nece zaje... s tim...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
kad vec razgovarate o ovim sredinama i zracnosti u njoj ,mozda ko zna kolko dodje nova il reparirana za seriju 400 da sad ne listam teme unatrag? jer kod mog se isto malo osjeti taj luft a i pital sam tu kod dva tokara i nijedan se nece zaje... s tim...


cijena nove sredine za seriju 700 je 1000 kn za pojedini komad, a sredina se sastoji od 3 komada (kućište upravljača prednje + trn + čahura), moja je pretpostavka da za seriju 400/500 bi trebalo biti nešto jeftinije.
Što se tiče reparature stare većinom tokari vele da im se ne isplati zaj.... sa time jer nema amerikaner glavu koja prihvaća četverostrane predmete.

Repariranu budeš teško našel u oglasniku…
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ulja ima i to na maksimumu, kosio je s malcerom 100 cm, i to nisku travu tak da ne vjerujem da ga je s tim mogo pregrijat ,al dobro,uvjek se nadje neki umjetnik kojem to uspije... a i taj motor je imal dosta radnih sati jer ga nisi ni toplog mogao upalit bez dekompresora dok ga ja na svome uopce ne koristim i uvjek upali iz prve... a mozda mu je ko stavio rabljenu pumpu unutra!?


po tvojoj priči taj je motor već odavno zrel da ide na operaciski stol.
a da mu je stavljena rabljena pumpa je lako moguće.
Kad je montirana "nova" pumpa e je provjeren tlak koji postiže??
 
K

kiko1833

Guest
pozdrav! molim vas iskusne koji su voljni pomoći da mi objasnite kako uštimati plug za tomu vinkovića tv 420. plug je jednobrazni. prihvat je stari tip.
koliko razmak od desnog kotača i to...jer mi ne odsjeca cijelu brazdu...prevrće ali na odsjeca nekih 5-6 cm...jednostavno mi pojasnite... ima toga dosta o plugovima i štelanju ali mene zanima konkretno za mog ljubimca...inače sam friški orač po prvi puta u tim radovima....
 
T

tomo 730

Guest
cijena nove sredine za seriju 700 je 1000 kn za pojedini komad, a sredina se sastoji od 3 komada (kućište upravljača prednje + trn + čahura), moja je pretpostavka da za seriju 400/500 bi trebalo biti nešto jeftinije.
Što se tiče reparature stare većinom tokari vele da im se ne isplati zaj.... sa time jer nema amerikaner glavu koja prihvaća četverostrane predmete.

Repariranu budeš teško našel u oglasniku…





a jel bi trebalo bit i za 732 ista cijena..??
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
da da, i ja bi molio ove decke koji su majstori u oranju s tomicama da malo objasne kako nastelati plug (isto jednobrazdni na tv 419) na koju rupu ga staviti jer nisam nikad orao,osim jednom s autom al to se ne racuna... :)
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Medimurec, vazno je da plug vodoravno stoji u zemlji, dok su ti tockovi u brazdi. Dosad sam orao sa starim vesanjem. Otpozadi gledano, sa leve strane treca rupa-tu kacim plug. Ako stoji na ravno traktor, plug mora da stoji malo ukoseno na levu stranu, znaci daska i raonik ti se okrece prema desnom tocku. Batuje plug imam, isti kao Ddalibor. Vidi video negde u maju sam orao. Izvini, bolje neznam da objasnim.
Pozdrav!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh