• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Svaki TV ima jedan izlaz- spojku za jednoradni cilindar. Uobično je na ta izlaz priklučen cilindar za podizanje poluga pozadi ali može se na spojki to odkopčat i priključit neki drug cilindar npr. kiper na prikolici. Za kočnice bi trebal imat- ugradit dodatnu instalaciju i ventil koji se upravlja sa pedalom kočnice traktora. Nisi rekao za šta bi ti trebalo na prikolici?

Zanima te hidraulika za ralicu. Za dizanje ralice se može koristit izlaz hidraulike koji sam več naveo gore. Ako bi htijo imat još jednu komandu, npr. okratanje ralice ljevi i desno, onda bi se trebalo dogradit još jedan ventil za dvoradni cilindar.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovako je izgledala instalacija na mom traktoru u originalu. Ako otkopčaš cilindar za poluge pozadi onda možeš priklučit nešto drugo. Spojka se vidi kod volana.

hidravlika-delna-predelava-foto_10744305_13539230_18171751.jpg


Zbog potrebe po jednom priključku za jednoradni cilindar napravijo sam neko izboljšanje. Sad mogu na cjev kod sica priključit neki cilindar, a sa ventilom izpod sica odredim što ču koristit, ili dizat poluge pozadi ili upravljat priključen cilindar. Jako jednostavno napravljeno i sasvim OK za moje potrebe.

hidravlika-delna-predelava-foto_10744305_13539230_13539255.jpg


hidravlika-delna-predelava-foto_10744305_13539230_14827229.jpg


Plus toga mogu ovu dodatnu spojku vadit iz nosača, zaokrenem cjev prema prednjoj strani traktora u onda koristim to za hidrauliku ralice. Znači može se priključak upotrebit na prednji kraj traktora ili pozadi.
 
B

BAGERISTA

Guest
firemanpeter
Prvo pozdrav tebi........;)

e to se zove,kod mene pedantno i uredno složen traktor,,,,a da ne govorimo da se sija ko jaje.......

da te pitam,,,,di si nabavija onaj držač za kraj di se spaja kipa ili nešto drugo,,,nači di ti je spojen izlaz sa cijevi.....je original to ili je homemade.........
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
A gdje su nestali prednji blatobrani na tomici...:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter
Prvo pozdrav tebi........;)

e to se zove,kod mene pedantno i uredno složen traktor,,,,a da ne govorimo da se sija ko jaje.......

da te pitam,,,,di si nabavija onaj držač za kraj di se spaja kipa ili nešto drugo,,,nači di ti je spojen izlaz sa cijevi.....je original to ili je homemade.........

Hvala Bagerista na pohvali.
Držač je kako si več reko, made in firemanpeter :), lako se to napravi.

Mtd001
Nestali su blatobrani jer jih u to vreme još nije imao, isto nema na sliki hidrauličkog upravljača i ostalih stvari...

Ova je slika iz današnjih doba.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_18003321.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
fireman koliko kosta taj ventil sto iams,koliko moze imat izlaza i sa koje masine se moze skinut

Nebi ja sad tačno znao koliko je cjena jer sam to napravijo več pre nekoliko vremena ali mislim da je koštal manje od 30€ a na njemu su bili još neki komadi za spajanje. Taj ventil ima tri izlaza (u stvari priključeno je tak: jedan ulaz i dva izlaza). Iz koje mašine se može skinut? Neznam, kupi se nov.
 
B

BAGERISTA

Guest
dobro fierman........pa nebudi ti teško kad budeš ima vremena,,,,moram ih ja napravit na traktoru sve iza,,,kad budem mijenja hidraulične komande bile bi mi kratke cijevi....a i tako su mi komande složene na krivom mijestu.............

Ja ču imat 4 izlaza,,,pa računaj da mogu bit jedan do drugoga........
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ima još bolji način fiksacije. Ako spolku trebaš samo na jednome mjestu stalno onda je najbolji način fiksiranja sledeči: U ploču izbušiš rupe za one tvoje 4 priključke. Prosjek rupa je koji mm veči od prosjeka spojke, onog djela spojke koji treba pomicat za kopčanje cjevi. Ploču onda montiraš na određeno mjesto, ubaciš spojku u rupu na ploči i fiksiraš sa dva zegera. Zegeri idu opet na onaj dio spojke koji se pomica. Taj dio ima otokarene utore u koje idu zegeri. Kod upotrebe se cjev samo ugura u spojku i sa tim guranjem cjevi aktivira se onaj dio spojke koji se pomica i tako primi cjev. Otkopča se na jednaki način- samo povučeš cjev. Nadam se da razumeš moje objašnjenje.
 
C

caprez

Guest
Evo da se i ja malo javim bilo je radno pa da stavim par slikica i da pitam gdje je zapelo. Evo na slikama se vidi motor je gotov sad sam raskopao getibu i zadnji dife.... u iznjeni su pednje i zadnje konično vratilo zbog zuba vidi se na slikama srednij dio promjenjeni ležaji i čahure te trebag još samo ispiksirati. Pa mi je puštalo ulje na prednjoj desnoj pouosovini pa rekoh da izmjenim semering kad ono nejde van pa da ne potrgam nešto da čujem savjete jer je tu ide sa unutrašnje strane blokada diferencijala
 

Prilozi

  • P1010065.jpg
    P1010065.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 350
  • P1010066.jpg
    P1010066.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 338
  • P1010067.jpg
    P1010067.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 386
  • P1010068.jpg
    P1010068.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 316

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
Evo kako sam ja resio izvod za hidraulika



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

kad kipam prvo se krevaat polugi na traktor , a posle kiper, ili ako ne zelim da se krevaat polugite samo otkacim ona spojka, ali ako najdam ventil uradicu kako i firemanpeter.
 
C

caprez

Guest
Evo još slika i i meteža u garaži ima dijelova na svakom kutu
 

Prilozi

  • P1010071.jpg
    P1010071.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 330
  • P1010072.jpg
    P1010072.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 287
  • P1010074.jpg
    P1010074.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 321
  • P1010076.jpg
    P1010076.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 401
S

staffmen

Guest
Pozdrav forumasi
Evo kako sam ja resio izvod za hidraulika



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

kad kipam prvo se krevaat polugi na traktor , a posle kiper, ili ako ne zelim da se krevaat polugite samo otkacim ona spojka, ali ako najdam ventil uradicu kako i firemanpeter.

vidim da si iz jedne cijevi povuko dva izvoda hidraulike.
dal je jedan za dizanje polugi a drugi za neki drugi cilindar koji se prikopci (Npr prikolica)
dal su jedna o drugom neovisni?!
znaci dal za svakoga imas ventl?!

koja je razlika izmedu izlaza koji ima dva izvoda i onog koji ima jedan?!
za sta sluzi ovaj sa jednim a za sta ovaj sa dva?!
 
S

staffmen

Guest
Svaki TV ima jedan izlaz- spojku za jednoradni cilindar. Uobično je na ta izlaz priklučen cilindar za podizanje poluga pozadi ali može se na spojki to odkopčat i priključit neki drug cilindar npr. kiper na prikolici. Za kočnice bi trebal imat- ugradit dodatnu instalaciju i ventil koji se upravlja sa pedalom kočnice traktora. Nisi rekao za šta bi ti trebalo na prikolici?

Zanima te hidraulika za ralicu. Za dizanje ralice se može koristit izlaz hidraulike koji sam več naveo gore. Ako bi htijo imat još jednu komandu, npr. okratanje ralice ljevi i desno, onda bi se trebalo dogradit još jedan ventil za dvoradni cilindar.

kako se dogradi taj ventil dodatni?!
dal se to samo sa glavnog crijeva povuce novo crijevo ili!!?
koja je razlika izmedu dvoradnog i jednoradnog cilindra.
ako nije problem jel mi mozes nacrtat neku shemu kak bi to trebalo spojit
znaci za dodatne cilindre napred (za ralicu ili za utovarivac)
jebiga neznam, al niko nije propo ako pita, htio bi znat al kak cu znat ak ne pitam. Mislim da to nije nikakva velika znanost :D:D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
kako se dogradi taj ventil dodatni?!
dal se to samo sa glavnog crijeva povuce novo crijevo ili!!?
koja je razlika izmedu dvoradnog i jednoradnog cilindra.
ako nije problem jel mi mozes nacrtat neku shemu kak bi to trebalo spojit
znaci za dodatne cilindre napred (za ralicu ili za utovarivac)
jebiga neznam, al niko nije propo ako pita, htio bi znat al kak cu znat ak ne pitam. Mislim da to nije nikakva velika znanost :D:D

Ma nije ti to velika znanost. Ljudi naprave svašta. Samo trebaš napravit da ti je sve na dohvatu ruke i da se može brzo bez komplikacija upotrebit i tako ti stvar onda dobro služi.

Nema tu šta crtat jer se sve jednostavno. Glavna cjev ide do ventila a ventil onda određuje kud če ulje iči. Ili ga sa ventilom usmjeriš u cilindar ili u cjev na koju je montirana spojka. Znači ventil dobije ulje i usmjeri ga dalje, tamo gde ti hočeš. U biti spojiš na ventil tri cjevi.

Jednoradi cilindar radi samo u jednu smjer, npr. izvlači klipnjaču vani- digne ralicu. Uvuče jo nazad težina priključka npr. ralica.
Dvoradni radi u dvije smjeri: izvuče klipnjču i uvuče nazad sve pomoču ulja.

Danot
Uradi kako ja imam, bit češ zadovoljan.

Caprez
Ajoj, ti imaš veliki remont. Bit če Tomo ko suza, hehe. Djelovi su ti svuda po garaži, čuvaj da ne izgubiš nešto ili zaboraviš stavit kod sastavljanja.
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
kako se dogradi taj ventil dodatni?!
dal se to samo sa glavnog crijeva povuce novo crijevo ili!!?
koja je razlika izmedu dvoradnog i jednoradnog cilindra.
ako nije problem jel mi mozes nacrtat neku shemu kak bi to trebalo spojit
znaci za dodatne cilindre napred (za ralicu ili za utovarivac)
jebiga neznam, al niko nije propo ako pita, htio bi znat al kak cu znat ak ne pitam. Mislim da to nije nikakva velika znanost :D:D

da ti odgovorim na ovo pitanje uvezi cilindara jednoradni cilindri rade pritisak samo u jednu stranu to je takav cilindar kakav imas na tomici ispod sjedala,na njega ide samo jedna lajtunga, i s tim cilindrom mozes recimo podignut plug,frezu,itd. a dok ga spustas on pada slobodnim padom a kod dvoradnih cilindara kao sto i sam naziv kaze oni rade u oba smjera tj stvaraju potisak u oba smjera i na njega idu dvije lajtunge tako da s njima mozes nesto recimo kao kod prednje ralice podignuti je gore ali i pritisnuti dole na tlo pa cak i cijeli prednji kraj traktora podignut,naravno to ovisi o jacini cilidra... jos jedna vaznija stvar je da za jednoradni cilindar mozes koristit ovaj ventil koji vec imas za zadnju hidrauliku a za dvoradne cilindre trebas i dvoradni ventil! nadam se da sam sve dobro napisao jer sam na poslu pa se malo zurim ,a ostalo ce ti rec moj prijatelj firemanpeter. pozdrav!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh