• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
dobar je to i kvalitetan traktor mnogo uanpredjeniji od starog 418,malo je pretezak traktor za taj motor pa je trom ali pri vuci vecih tereta ce ti dosta pomoci njegova tezina
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
isalopek sto se tice ovog tv 419 i dekompresora ja isto imam takav al 81 god i isto ga nemam al ga nit ne trebam jer pali na prvi okretaj anlasera! vjerojatno je bolje kad bi ga imal al ak uredu pali onda mislim da nije potreban, a sta se tice zastitnog luka kolko ja zanam za njega ti ne treba nikakav atest nit nista drugo, i isto sam negdje procitao da traktori radjeni do 01.05.1985. ne moraju imati taj luk,sad dal je to tocno il ne to bi trebalo provjerit ,a sto se tice samog luka ja sam si ga sam napravio, al ne radi tehnickog nego radi sebe!
pozdrav!
 
A

akywr

Guest
dobar je to i kvalitetan traktor mnogo uanpredjeniji od starog 418,malo je pretezak traktor za taj motor pa je trom ali pri vuci vecih tereta ce ti dosta pomoci njegova tezina

aha,da malo sam primjetio tu tromost,dobro bi mu došla koja konjska snaga više :D al inače sam u tih 4 mjeseca kolko ga imam zadovoljan.traktor je u super stanju jer nikada nije orao ni frezao nego je jednom dedici služio kao prijevozno sredstvo do dućana
evo slike : http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=19&pictureid=87
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav dragi moji...

Ima dekompresor koji pri radu mašine skače gore dolje (nadam se da to tako mora)...

Nemora i nesmije. To znači da ga gura ventil. Greška je ta da poklopac nema dosta debele dihtunge pa zato dekompresor nema dosta odstojanja. Lako je to uzrok da motor loše pali jer se ventil ne zatvara dosta. To šteti i ventilu koji če da izgara.

Druga mogučnost:
Može bit da mu je opruga loša- na dekompresoru pa skače zbog vibracija. Probaj aktivirat dekompresor i budi pažljiv na ovo: treba osjetit prvo nešto lufta a onda tek osjetiš otpor- da gura nešto. Znači mora imat prazan hod i onda je OK.
Probaj i to kad motor radi, drži za polugu dekompresora i tako češ osjetit ako ga nešto silom gura ili je to samo loša opruga pa vibrira u onom luftu kojeg mora imat.
 
Posljednje uređivanje:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
ako traktor ima u papirima naveden zaštitni luk onda mu netreba atest( registriran traktor) i ako je registriran odavno bez njega onda mu isto netreba luk ali ako ga registriraš na novo znači 10 g bez rege treba luk imati atest


izjava da je traktor tvoj pali ako nije upisan u papire od policije znači da nije bio nikada regisrriran ali ti daš izjavu da je traktor tvoj a u kompu piše da ( traže po broju šasije) da je vlasnik Mirko ostaćeš bez traktora još će te dati na sud
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
majstori,radim prikolicu za tomicu i za osovinu koristim zadnji most od audija karavana, pa imam gore diskove i celjusti pa sam razmisljao dal bi to mogo kako iskoristit za kocenje!? ima ko kakav prijedlog il ideju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
majstori,radim prikolicu za tomicu i za osovinu koristim zadnji most od audija karavana, pa imam gore diskove i celjusti pa sam razmisljao dal bi to mogo kako iskoristit za kocenje!? ima ko kakav prijedlog il ideju?
slike?....
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
ako traktor ima u papirima naveden zaštitni luk onda mu netreba atest( registriran traktor) i ako je registriran odavno bez njega onda mu isto netreba luk ali ako ga registriraš na novo znači 10 g bez rege treba luk imati atest

Ako je traktor prvi puta registriran (ne proizveden) prije 1.1.1983. onda ne treba imati zaštitni luk. Ako je prvi puta registriran poslije 1983. mora imati zaštitni luk, a ako je naknadno luk rađen, a u prometnoj piše oblik karoserije - bez kabine, prilikom tehničkog pregleda treba se vaditi nova prometna (što je trošak od 150kn) i onda se upisuje oblik karoserije - sa lukom. Ja imam nadstrešnicu na zetoru i otišao sam na policiju gdje sam izvadio potvrdu (koja se plaća 40kn) da je traktor registriran 1977. i drugi tjedan dok idem na tehnički skinem nadstrešnicu, a nakon tehničkog je opet montiram da ne mijenjam prometnu. Nedavno je u mojoj blizini bio tehnički pregled i nitko nije pitao za atest, neki su imali zaštitni luk od 3cm okrugle cijevi koji se je rukom mogao otrgnuti sa traktora, ali su ipak prošli, bilo je bitno da se ima nešto nema veze koliko je jako i naravno da se ima trokut.
Inače luk ne smije biti pričvršćen na blatobrane nego ispod na kotače!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
bude i to sam kad stignem poslikat,mozda sutra ... A ideje za kocenje???
Zanijma me slike osovine i kočnog mehanizma a ne slike stranica , jebale te stranice:rolfer:
Kakvu ima ručnu , posebni ili preko čeljsti radne ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
preko celjusti radne!?!
Pa to iskoristi kako i je
Napravi sajelu (možeš i orginal ako imaš) , u rudi ( ili do kuda dosegne orginal sajela ) kompenzator s dva na jedan ,ručku kod blatobrana da se nasadi u neki prihvat i gas!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ma to svakako samo sam mislio dal se mozda da jos sto rjesit da koci kad i traktor,preko ulja!? il se mi je bezveze s tim zaebavat!?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma to svakako samo sam mislio dal se mozda da jos sto rjesit da koci kad i traktor,preko ulja!? il se mi je bezveze s tim zaebavat!?
Normalno da je bezveze ( meni)
Možeš ovako :
Na prikolicu ugradi pumpu ( ne orginal nego neku jednostepenu , jednokružnu)
spoji cijevima kao kod auta
odzrači bla,bla,bla
Ugradi jedan jednoradni cilindar koji bude gurao pumpu
oprugu za povrat
na traktor instalaciju kako propisuje prima
:partyman:
Ali opet moraš napraviti ručnu preko sajele , tja neš ugradio žlajf za kao parkirnu kočnicu
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
imas pravo,ipak cu sad slozit samo nest za rucno kocenje da se ne zaj... s tim a s ovim cu se igrat kad bude vise vremena i volje...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pre nekoliko mjeseci baš sam to radijo na prikolici. Samo što ja imam bubnjeve a ne diskove. Napravijo sam ručnu kočnicu sa sajlom koju upičim na nosač na traktoru i idemo.
Pošto sam imao i neke djelove za žlajf pa sam još to ugradijo jer je on još jači ako zatreba.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pozdrav svima i jedno malo pitanje...mislim da je odluka pala na ovaj manji traktorić no tu počinje saga sa papirima. Dakle, bila su 3 brata i 2 su umrla. Međutim traktorić glasi na ovog koji je umro još 1997g, a nije bila ostavinska rasprava. Sve je ostalo ovom bratu koji je jedini ostao živ. -Međutim sad sastaviti ostainsku je lutrija, a traktor je bio regan davne 1978g tako da ono s 2 svjedoka ne pali u tom slučaju. DA li postoji neki drugi način da se to prepiše ili ipak ne?

Hvala
 
B

BAGERISTA

Guest
Ili mora bit upisan u ostavinskoj,,,jer u porotivnom nit ne postoji,,,ili on mora dat dva svijedoka kod javnog bilježnika da se potvrdi da je traktor imao on i brača,,,a na kraju braču ne treba ni spominjat.............

Malo je dosadno,,,ali bez toga nema od kupnje i registracije ništa,
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hmmmm, ostavinska se uopće nije održala niti je bila. Ovo s javnim bilježnikom su mi rekli da ne prolazi jer je traktor davno bio registriran i ima upisanog vlasnika njegovog brata, kao ako nikad nije bio regan onda može ovo s javnim bilježnikom. ...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sto se tice prikolice

pa mozes provuc sajelu i spojit je na papucicu od kocnice na traktoru i tako zatezat tamo tu rucnu na osvinu u jedno kocit i traktor i prikolicu,a mislim da ti necep uno bit tvrda pedala ako sve uredno podmazes
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh