• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vidim da si iz jedne cijevi povuko dva izvoda hidraulike.
dal je jedan za dizanje polugi a drugi za neki drugi cilindar koji se prikopci (Npr prikolica)
dal su jedna o drugom neovisni?!
znaci dal za svakoga imas ventl?!

koja je razlika izmedu izlaza koji ima dva izvoda i onog koji ima jedan?!
za sta sluzi ovaj sa jednim a za sta ovaj sa dva?!

Mogu ti ja odgovorit.
On je jednu cjev cjepijo na dve. Zato ne rade neovisno nego rade oba dvije u jedan put, znači nema ventila kojeg ja imam. Kako Danut kaže, on če napravit kako ja imam ako dobije ventil.
Ako hoče neovisan rad onda on odkopča cjev za koju ne želi da radi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Staffman
Eto, prijatelju Medimurec ti sve još jednom detaljno objasnijo i u pravu je što kaže. On ti spomenuo jedan ventil u vezi jednoradne i dvo radne hidraulike. Tog nema na mojoj sliki jer je ugrađen ispred instalacije o kojoj smo vodili riječ. Znači ima još jedan ventil takozvani razvodnik. Njegova je funkcija da prima ulje iz pumpe i šalje dalje, a kud ide, to odredi šofer. Ako se hidraulika ne upotrebljava onda razvodnik šalje ulje u rezervar. Kad ju hočeš upotrebit onda sa tim razvodnikom usmjeriš ulje prema cilindru.

Razvodnik je na sliki pored volana. Originalni na TV je za jednoradne cilindre i nemože se upotrebit za dvoradne.

PS: Nemoj da te zbunu cilindri na sliki. To sad nema veze. To sam uslikao kad sam radijo hidraulički volan.

izdelava-hidrovolana-foto_10744305_17376599_17504395.jpg
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
staffmen
I jedan i drugi izvod su zavisni. Ja ovoj izvod sam napravio nazad na traktor i na nego prikopcam cilindar koji kipa prikolica.



Uploaded with ImageShack.us

evo na ova slika sam obelezao koja spojka otkacim kad kipam prikolica za da ne diza polugi na traktor. Bas i sada radim prednji utovarac za tomo iskoristicu ova spojka, i so utovarac ke radim so ona racka so koja dizem plug. Isto i za ralica otkacis crevo za zadnja hidraulika i prikopcac ralica. To ti je najednostavnije, a najbolje je ventil kao fireman.
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
staffmen
I jedan i drugi izvod su zavisni. Ja ovoj izvod sam napravio nazad na traktor i na nego prikopcam cilindar koji kipa prikolica.



Uploaded with ImageShack.us

evo na ova slika sam obelezao koja spojka otkacim kad kipam prikolica za da ne diza polugi na traktor. Bas i sada radim prednji utovarac za tomo iskoristicu ova spojka, i so utovarac ke radim so ona racka so koja dizem plug. Isto i za ralica otkacis crevo za zadnja hidraulika i prikopcac ralica. To ti je najednostavnije, a najbolje je ventil kao fireman.

aha
a od kud ces povuc izvod za korpu na utovarivacu?! ovak ces imat samo za podizanje
i dal se moze na jedan izvod spojit dva cilindra??
mene zanima kak napravit neovisne cilindre znaci kad trebam koristit 2 cilindra u isto vrijeme!

I koja je razlika izmedu dvoradnog i jednoradnog cilindra?
zasto njeki cilindri imaju samo jednu spojnicu a neki se prikopcaju sa dva crijeva, koja je razlika u nihovom radu?!
 
S

staffmen

Guest
pardon nisam vidiio da ste mi odgovorili.... kuzim koja je razlika izmedu dvoradnih i izmedu jednoradnih.

jos me samo znima kako napraviti jedan cilindar neovisan o drugom.
znaci jedan za poluge.
a drugi napred za utovarivac s tim da ne otkpcam izvod za poluge.
i treci za dizanje i spustanje korpe na utovarivacu
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pardon nisam vidiio da ste mi odgovorili.... kuzim koja je razlika izmedu dvoradnih i izmedu jednoradnih.

jos me samo znima kako napraviti jedan cilindar neovisan o drugom.
znaci jedan za poluge.
a drugi napred za utovarivac s tim da ne otkpcam izvod za poluge.
i treci za dizanje i spustanje korpe na utovarivacu

najbolje rjesenje bi ti bilo da nabavis jos dva dvoradna razvodnika i namontiras ih negdje gdje ti najvise odgovara tako da imas odvojeno zadne poluge i prednji utovarivac kaj bu vjerojatno malo skuplje a sto se tice prednjeg utovarivaca bit ce ti malo problem za njega koristit jednoradni cilindar jer ako budes moro zagrabiti nesto tvrdje onda ce ti korpu podizat gore a neces bit u mogucnosti pritisnut je dole,ista fora je kod ralice i nagazenog snjega gdje ce ta ralica samo klizit po njemu i neces je moc pritisnut dole...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kad već imate volju i znanje objasnite čovjeku da mora imati razvodnik koji ima " potis dalje" inaće ništa od ralice i utovarivača .
najbolje da napraviš kako ima ovaj sa slike(danot), jer sve drugo bezobrazno skupo i nepotrebno .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Uvijek je najbolje imat za svaki cilindar svoj razvodnik. To je u biti ono pravo, najbolje ali i najskuplije rješenje.
Ono kako imam ja- jedan razvodnik i onda cjepiti sa ventilom i tako voditi ulje do željenog cilindra je u nekim slučajevima sasvim dobro rješenje i puno puno jeftinije jer je ventil jeftin a razvodnik skup.

Koji način upotrebiti zavisi zašto bi htijo koristit hidrauliku.

Puknuti
Kad već imate volju i znanje objasnite čovjeku da mora imati razvodnik koji ima " potis dalje" inaće ništa od ralice i utovarivača .
najbolje da napraviš kako ima ovaj sa slike jer sve drugo bezobrazno skupo i nepotrebno .

Koji "ovaj"?
Danot ili ja?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Kad već imate volju i znanje objasnite čovjeku da mora imati razvodnik koji ima " potis dalje" inaće ništa od ralice i utovarivača .
najbolje da napraviš kako ima ovaj sa slike(danot), jer sve drugo bezobrazno skupo i nepotrebno .
razvodnik s tri ventila ti dodje oko 2000kn novi a onaj najobicniji T ventil tj 1 ulaz dva izlaza ,ti je oko 200kn tolko o cijenama a i cilindri su skuplji ovi dvoradni...
 
S

staffmen

Guest
razvodnik s tri ventila ti dodje oko 2000kn novi a onaj najobicniji T ventil tj 1 ulaz dva izlaza ,ti je oko 200kn tolko o cijenama a i cilindri su skuplji ovi dvoradni...

taj t ventil je kad 2 cilindra pokrecemo u isto vrijeme jel tak???
Ajd reci da sam bar to skopco :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
taj t ventil je kad 2 cilindra pokrecemo u isto vrijeme jel tak???
Ajd reci da sam bar to skopco :D

nije :(
dakle na tom T ventilu ima jedan ulaz i dva izlaza

Dlake te priključke označimo sa P, Pa i Pb

P
je tlačni uljaz
Pa je tlačni izlaz 1
Pb je tlačni izlaz 2

Ti sa ručicom odabireš ulaz P sa kojim izlazom ćeš ga spojiti dali Pa ili Pb,
ne možeš istodobno obadva spojiti.

to ti je slično ko skretnica na televizoru preko koje se spaja antena i igrača konzola. Na skretnici odabireš dali želiš igraču konzolu ili antenu priključiti na televizor. Tako ti i radi ovaj T ventil
 
S

staffmen

Guest
nije :(
dakle na tom T ventilu ima jedan ulaz i dva izlaza

Dlake te priključke označimo sa P, Pa i Pb

P
je tlačni uljaz
Pa je tlačni izlaz 1
Pb je tlačni izlaz 2

Ti sa ručicom odabireš ulaz P sa kojim izlazom ćeš ga spojiti dali Pa ili Pb,
ne možeš istodobno obadva spojiti.

to ti je slično ko skretnica na televizoru preko koje se spaja antena i igrača konzola. Na skretnici odabireš dali želiš igraču konzolu ili antenu priključiti na televizor. Tako ti i radi ovaj T ventil

ahaaa to je ovo kaj ima vatrogasac ispod zica.
odabere dal oce poluge ili oce ralicu.

sad gledam i ako sam dobro skuzio
izrada ralice nebi bila tako skupa.
cilindar se nabavi za 400-500kn rabljeni
crijevo neznam kolko kosta.
sama ralica... niti 1m2 pleha i par cijevi i naravno dobre volje

znaci mogu slozit tak da samo prikljucim crijevo od ralice umjesto ovog od puluga s tim da na ralici mora bit jednoradni cilindar (ili ne mora?!)
a koko bi kosto taj t ventil?!
da se ne ***** sa odkapcanjem i zakapcanjem
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ahaaa to je ovo kaj ima vatrogasac ispod zica.
odabere dal oce poluge ili oce ralicu.

sad gledam i ako sam dobro skuzio
izrada ralice nebi bila tako skupa.
cilindar se nabavi za 400-500kn rabljeni
crijevo neznam kolko kosta.
sama ralica... niti 1m2 pleha i par cijevi i naravno dobre volje

znaci mogu slozit tak da samo prikljucim crijevo od ralice umjesto ovog od puluga s tim da na ralici mora bit jednoradni cilindar (ili ne mora?!)
a koko bi kosto taj t ventil?!
da se ne ***** sa odkapcanjem i zakapcanjem

moze bit jednoradni i ne mora-znaci dvoradni mozes koristit kao jednoradni tak da jedu rupu blendiras tak da kaj nabavis,nabavis kad si vec odlucio koristit taj t ventil i originalni razvodnik od tomice,negdje je cak i bila slika bas od toga sta ti zelis al se sad ne mogu sjetit gdje
taj ventil ti je oko 200 kn!
 
C

caprez

Guest
Pitanje ljudi dali je netko vadio polu osovinu prednju desnu i dali ima kakav zeger ili nešto jer mi kadd je cukam van ubacuje ručiču blokade sa isključenog na uključenog pa me je strah da ne potrgam vilicu za uključivanje i isključivanje ili nešto drug jer se ništa nevidi a nejde van.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pitanje ljudi dali je netko vadio polu osovinu prednju desnu i dali ima kakav zeger ili nešto jer mi kadd je cukam van ubacuje ručiču blokade sa isključenog na uključenog pa me je strah da ne potrgam vilicu za uključivanje i isključivanje ili nešto drug jer se ništa nevidi a nejde van.
Zeger imas sto ti drzi lezaj tocka. Tesko ide jer i lezaj ide zajedno sa poluosovinom znaci da i lezaj treba da se "iscupa" iz rukavca. To sam resio sa dva montiraca. A zasto ti cima rucicu blokade, to ne znam. Blokada ti je prsten sa zdrebovima, sto gura vilica. Seger nemas na kraju poluosovine, jer kako bi mogao da spoji dve poluosovinu? Blokada ce pasti, ali to nije nikakav problem. Lako moze da se montira.
Pozdrav!!!
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav dragi moji

Imam konkretna 2 pitanja. Lagano se potraga za tomekom bliži kraju i za sad mi je ovo palo najviše za oko
Riječ je o :
Tv 419, 78g, kompletno renoviran i obnovljen, 1 vlasnik, tarktorić izgleda kao iz dućana, pali na alnaser, tj akomulator, al ga nema, ima kompletnu struju i sve radi normalno- glavni nedostatak nema niti jednog priključka i nema onu zaštitnu "ogradu" oko vozača bez koje kažu da nema registracije i nema dekompresora.
Tv 521, 78 godina, malo zapušten, nema nikakvu signalizaciju, niti onaj dio gdje se pale žmigavci i trubi sirena, al upali na alnaser, malo teže, al upali, ima sat za mjerenje napona al naravno ne radi kao ni ništa na kontrolnoj ploči-niti jedna lampica. ima frezu, plug okretač i malu prikoličicu. curi mu ulje iz kardana na spoju (zglobu u sredini) te mu cvili pumpa hidraulike kad se digne do kraja nosač. Ima zaštitnu "ogradu". Ima dekompresor koji pri radu mašine skače gore dolje (nadam se da to tako mora)

Papiri jednog i driugog su izgubljeni, al navodno se mogu napraviti novi jer spadaju pod oldtimere.

Eto slušam sve preporuke ove dvojbe
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
sa brojem šasije otiđi na policiju da vidiš na koga glase ti traktori jer ako su na nekoga trećega onda moraš njega tražiti da ti potpiše ugovor itd. ako mu nije ukraden tokom rata i ko zna šta ili je čovjek mrtav pa ima 5 vlasnika i svi ti trebaju potpisati

u tome s papirima ima puno caka ako ih nema jer ljudi koji su vlasnici i bez papira ( izgubljeni su) mogu dići druge kad prijave da su ovi izgubljeni

iz mog iskustva kad sam kupovao većina je prodavala tuđe traktore a pričice su bile slične tvojoj

meni je rečeno za zaštitni luk da mora biti od proizvođača koji ima atest
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hmmm, što se papira tiče dosta njih kaže da se daju novi papiri napraviti s nekakvom izjavom kod javnog bilježnika da je traktor njihov???

Što se tiče zaštitnog luka što s onim koji ima original zaštitni luk, kao taj 521?? dal za njega trebaju posebni papiri ili je to to, ima ga i original je i to je to???

Što se šasije tiče to samo prepišem i odem u policiju??? daju to besplatno ili postoji neka caka?
hvala
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
hmmm, što se papira tiče dosta njih kaže da se daju novi papiri napraviti s nekakvom izjavom kod javnog bilježnika da je traktor njihov???

Što se tiče zaštitnog luka što s onim koji ima original zaštitni luk, kao taj 521?? dal za njega trebaju posebni papiri ili je to to, ima ga i original je i to je to???

Što se šasije tiče to samo prepišem i odem u policiju??? daju to besplatno ili postoji neka caka?
hvala

ovkao
normalno ti je da cvili hidraulik kad je podignes do kraja jer vise nemoze cilindar i onda prosvira sigurnosni ventil
 
A

akywr

Guest
818

pozz, može mi neko reć općenito kakvi su tv 818,jesu dobri(kvalitetni) ili imaju kakve mane...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh