• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Originalni češ težko dobit. Snači češ se sa nekim drugim. Šaraf mora imat rupu kroz njega da može zrak slobodno proči. Trebalo bi još imat nešto u njemu, neku mriježicu, sintar ili slično da nemože nešto uči u cilindar. To mora bit fiksno toliko da nebi povuklo u cilindar.

Prvo pitaj kod hidraulikara, oni imaju takve stvari. Predpostavljam da bi to trebalo bit jeftino tolko da se ne isplati domača izrada inače zna se...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozz kolega Joe!
Odlična slika iz mravlje perspektive. He he, vidim da češ ti sa plugom sjeb(bip)at njihovu perspektivu. Možeš ti ovako pozirat, imaš vremena dovoljno jer ti Toma ore sam bez tebe, he he.

PS
Ko nezna o čemu govorim nek pogleda Joeve snimke na You Tube.

Pozdrav forumasi
http://www.youtube.com/watch?v=hS3YKDFutjk&playnext=1&videos=rPyLZ_Ei1rw&feature=mfu_in_order
Kad smo kod oranje, Joe pa kako tebi uspeva ovako da ores, kod mene brate nemoze, da ne ores so uklucena spera(blokada diferencijal), ili plug ti je jako dobar pa ne zanosi traktor?
Spored moe mislenje ovaj moj tvornicki dvobrazdni plug za moj TV nije dobar, imao sam za moj stari TV PE-18 plug koj mi ga radio jedan "doktor" za plugove kod nas, plug je bio kao ovi sto gi zovete vi batuje, i taj tv 3 Ks slabiji i 160 Kg laksi vukao ga na veca dubina.
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav dragi moji forumaši!

., prijatelju firemanpeter!., sve si dobro odgovoril za onoga našega novoga člana; akvayar., po pitanju čepa ča dolazi na hidraulični celindar - ozračnik.-
., forumašu medjimurac!., prikolica naprvana za deset., svaka čast!., moj osobni rešpekt!
., forumašu danot!., fala ti za tvoje dobre i iskrene komentare!., fala ti!...
., forumski prijatelju Joekiki!!!., fala za tvoju slikicu!., ma baš si lip!., neka si se ti nami poslikal da te moremo gljedat., ti se ničega ne sramiš ko ni ja!., bravo., oranje za deset., moj rešpekt!!!., svakako čekamo još ku tvoju slikicu., tvoj orginal i tvoju izvornost!!!

., p.s., cukar za kraj!., pozdrav forumašu - Ogulincu!; isalopek-u!!! u predivni Ogulin - ogulinski kraj!., naravo uz poruku, pivaj nu pismu!;

., Oguline, Oguline da ti nije Kleka., da ti nije Kleka!., čula bise, čula bise, pisma iz daleka, pisma iz daleka!., kaj buš ti kupil već Tomeka?, kupil već Tomeka?, kupil već Tomeka???., Oguline, Oguline, ponosim se ja sa njime!., ja sa njime!!!...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Međimurec, zgodno izgleda prikolica i puno je truda uloženo u nju. Moje pohvale. Nego, izgleda ko da ima duplu šasiju (ko da je kiper?)!
No, je uvijek vidim probleme (s dobrom namjerom) pa ću te pitati nekoliko stvari:
- zakaj nisi rudo složil za kvačenje prikolice u donjem položaju? Jasno mi je da ti se neda skidati inverziju, no bojim se da ti bude, ako natovariš ovu prikolicu, prednji kraj plival uz breg, a još gore, bježal zadnji kraj niz. Jednoosovinske prikolice MORAJU biti kvačene čim niže.
- malo mi izgledaju kotači preiše natrag (za tomeka). Jesi računal koliko bude osovinsko opterećenje, a koliko opterećenje na rudu?
- kak misliš zaštititi lim ispod ovih zavarenih vinkla na stranicama? Tu ti počinje iznutra rđati a nemreš si pomoći, niti to vidiš sve dok ne nastane rupa na stranici.
- ručke za kvačenje bi trebale biti na prednjoj i zadnjoj (onak kak ti se zadnja i zapira) stranici, a ne na bočnoj. Ovo i nije neki nedostatak, no buš me se sjetil dok prvi put zapneš s njima u štaglju ili negdje u šumi. Jasno mi je zakaj je tak, no još uvijek to stigneš ispraviti.
- rupa na rudu ti je prevelika za klin kojim kvačiš prikolicu. Smanji ju malo (umetcima od cijevi, bum ti slikal kak to pri meni izgleda), jer se puno udobnije vozi.

Nemoj kritike shvatiti kao prigovor, već kao ideje za poboljšanje. Naravno, ne moraš ih prihvatiti, a niti pročitati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Ovo i nije neki nedostatak, no buš me se sjetil dok prvi put zapneš s njima u štaglju ili negdje u šumi. Jasno mi je zakaj je tak,
meni nije jasno , pojasni za moj ogranićeni mozak ..
Ako ima veze s rasutim teretima ne trebaš
ja bi dodao da panti moraju biti postavljeni tako da se stranica ne svlaći u smjeru vožnje
 
B

BAGERISTA

Guest
medimurec

Dobra prikolica,,,stranice mi se najviše dopadajui pojačanja na njima svakako...
Vidim da se nije šparalo na materijalu,,,,a to šta nema kačenje niže,,,po meni nebi trebalo prestavljat nikakov problem.........

Sveusvemu,,,odlično napravljeno,,i još kad se pofarba milina...:D:D


firemanpeter,,,ljep pozdrav,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
meni nije jasno , pojasni za moj ogranićeni mozak ..
Ako ima veze s rasutim teretima ne trebaš
ja bi dodao da panti moraju biti postavljeni tako da se stranica ne svlaći u smjeru vožnje
Pa dva su razloga: prvi je da zapneš sa zatvaračem negdje za drvo ili za stup u štaglju (pa ga savineš ili otkapčiš) jer je prikolica širja nego kaj ju doživljavaš, a drugi da moraš stajati ISPRED stranice dok ju otkapčaš, pa ako je napeta, može te ručka zahvatiti za odjeću i ozbiljno ozlijediti.
 
D

Dunavac

Guest
Pozdrav svima!
@Dunavac
Ja imam tv818 al imam preveliku frezu za njega 120cm širine,,,valjalo bi malo manja 80-100cm i posao ide brže...

Hvala, toga se i bojim, preširoka freza je teška za njega, a uska možda ne pokriva tragove...
Jedan mi je preporučio Rosit 95, a drugi Rosit 115, ima li nešto između, ili je Rosit 95 dovoljan da pokrije tragove?
Pozdrav
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
zakaj da se zove baš yanmar i ostali traktori,bolje bi bilo japanski traktori i stvari slične traktoru(yanmar)
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa zbog toga što je i u naslovu ove teme Yanmar. Radi lakšeg snalaženja .
A koliko znam svi koji su se javljali pod ovom temom a imaju japanski traktor , radi se o traktorima yanmar.
Samo je na početku bio jedan Iseki kako mi se čini .
Ali taj forumaš se više nejavlja.
Mada znam da ima onih koji imaju japanske traktore , i prate temu ali se nejavljaju .:scratch
Naravno da bi volio da se jave oni koji imaju japanske traktore;)
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
401
imam jedno 2 hektara voćnjaka raznih vrsta voćaka.dosta mi je bilo manjih kultivatora i želio sam konačno sa njive vratit se odmoran.u obzir su dolazili samo manji traktori poput tome vinkovića.u početku sam mislio i kupit tomicu(bez obzira na njegove mane) ali sam na koncu odustao i kupio yanmara f7.poznavajući japansku kvalitetu kod automobila i preciznost izrade pomislio sam da bi mogli biti precizni i u traktorima.znam da se njihovi motori ugrađuju u brodove i da su "peri deri".nisam htio puno ulagati u traktor i kad sam vidio ovaj f7 to je bila ljubav na prvi pogled.mali,simpatični traktorčić koji je veoma okretan na njivi za razliku od tome.za sada mi se pokazao veoma dobar i tih(može se pričati na mobitel za vrijeme frezanja).freza je 1,4m i mogu vam reći da dosta duboko ide ali kad ideš duboko di je tvrdo počne ga gušiti (poluga do kraja).budući da za voćarstvo ne treba duboko frezati meni je ovo idealno.nisam još probao atomizer a to ću nadam se uskoro.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pošto sam ja započeo ovu temu , smatram da bih trebao reći par riječi u vezi zadnjih par komentara. Namjera postavljanja ove teme je bila isključivo ta da si prikupim što više informacija o obadva traktora kako bi izabrao koji ću traktor kupiti. Ni u jednom trenutku mi nije bila namjera da bi se tu stvorilo neko rivalstvo , odnosno da bio tu došlo do neke svađe i slično .
Međutim na samom početku se odma zakuvalo , i zagužvalo . :scratch
Prilikom svakog mog komentiranja uvijek sam na kraju naglašavao da nisam imao namjeru nikoga uvrijediti ili omalovažavati i slično.
Mada sam primio nekoliko privatnih poruka neprimjerenog sadržaja :( ( da nekažem nešto drugo ) . Razmišljao sam čak da se više uopće nejavljam na forum .:scratch
Ali kao što vidite tu sam .
U potpunosti se slažem sa forumašom Joekiki da je bilo preterivanja .
Ali sad da tu istražujemo ko je šta rekao ( napisao ) , dali je to istina ili ne mislim da nema smisla . S obzirom kakvi smo nebi završili godinama :( Što je bilo bilo je .
Opet bi se složio sa Joekikijem i otvorio bih novu temu , da nebi više bilo prepucavanja i svađe.
Nova tema bi se zvala YANMAR , I OSTALI JAPANSKI TRAKTORI .
Mislim da bi to bilo u redu jer nije Yanmar tu jedini ima još Iseki , Kubota ....
Tako da se ova tema može zaključati
I još bi samo htio reći da nemam ništa protiv traktora Tomo Vinković , redovito pratim skoro sve teme što se tiču Tome , a isto tako i Hitnera i Prima traktora . Zanimaju me svi mali traktori .
Evo i za kraj još jednom se ispričavam svima koje sam možda naljutio , uvrijedio ili rekao nešto što im nije štimalo. Sigurno nije bilo namjera da kažem bilo što loše.
Pozdrav svima Žuti :supz:

Ova tema se može zaključati , i od sada se može pratiti pod temom
YANMAR , I OSTALI JAPANSKI TRAKTORI

Molim još jednom sve da se više ne javljaju na ovu temu , već na novu kao što sam već i napisao
YANMAR, I OSTALI JAPANSKI TRAKTORI
Ova tema se može zaključati
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ova prikolica je prevelika i pretesak za taj traktor ruda debela bogami ko da ce je bager vuci,inace osvina nije predelako cak je na idealnom jestu jer predpostavlam traktor radi u brdovitom kraju,nece imati problema od rafizanja zadnjeg kraja sto su orginal tv prikolice radile...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Pozdrav svima!
@Dunavac
Ja imam tv818 al imam preveliku frezu za njega 120cm širine,,,valjalo bi malo manja 80-100cm i posao ide brže...

Hvala, toga se i bojim, preširoka freza je teška za njega, a uska možda ne pokriva tragove...
Jedan mi je preporučio Rosit 95, a drugi Rosit 115, ima li nešto između, ili je Rosit 95 dovoljan da pokrije tragove?
Pozdrav

ma uzmi 95 bez straha jer tih 5 cm ti se pokrije,mislim da na mojoj frezi za 419 je isto takav zahvat
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
dragi moji forumaši...jedno pitanje, da li se na tv 821 može prikopčati priključki od velikog traktora (freza plug itd) i da li vrijedi tv821 90 god, malo mu je struha zeznzta (nema ručeice za žmigavce, ne radi sajla gasa ručnog, al radi možnog, srednji zglob ima malo lufta) + priključci plug, brana i prikolica 25tkn? Traktor pali i radi normalno nema osciojacija, prvi vlasnik 1600radnih sati?
hvala
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ma ova prikolica je prevelika i pretesak za taj traktor ruda debela bogami ko da ce je bager vuci,inace osvina nije predelako cak je na idealnom jestu jer predpostavlam traktor radi u brdovitom kraju,nece imati problema od rafizanja zadnjeg kraja sto su orginal tv prikolice radile...

medimurec prikolica ti je super

A ruda mora bit debela bidejki osovina je skroz pozadi na prikolka i na prednji kraj ima dosta teret, ako nije debela ruda kad nakrcas u prikolka 1.5-2 tona ona bi se prekrsila jer ima veliko opterecenje na ruda, mislim da ste me razumeli sto sam mislio

spored meni prikolica je bez greske
kad sam ja hteo da radim prikolica za tomo poslusao sam sovet na jedan dobar prijatel koj mi je rekao "ako moras tovarati nemoras rastovarati" i sam uradio i kiper bez koj sada nemozam da zamislim
Pozdrav...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
dragi moji forumaši...jedno pitanje, da li se na tv 821 može prikopčati priključki od velikog traktora (freza plug itd) i da li vrijedi tv821 90 god, malo mu je struha zeznzta (nema ručeice za žmigavce, ne radi sajla gasa ručnog, al radi možnog, srednji zglob ima malo lufta) + priključci plug, brana i prikolica 25tkn? Traktor pali i radi normalno nema osciojacija, prvi vlasnik 1600radnih sati?
hvala

Na TV 821 vo veci broj slucaevi nemogu se prikopcati priklucoci od veliki traktori bidejki dolni polugi nemogu se rasiriti dovolno!!! A ako zelis prikopcati onda moras da preradis oni bolcni na plug da bi bilo rastojanie megu niv pomalo, ali freza i plug od veliki traktor bi ti bile preteski. Jas sam jedanput zakacuvao trikrilna OLT drljaca i jedanput plug za vadenje krumpira i nekoliko puta prikolica.
Sto se tice rucica za zmigavci i sajla gasa to i nije neki trosak, za ti radni sati je normalna mala lufta na sredina ali samo "mala", 1600 radni sati nije nista, on bi izdrzao i nekoliku puta vise. E cena je duga prica, jas sam moj platio 3000 eura so dvobrazden plug ali je imao 280 radni sati...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Joe, pazi na mrave, jer je velika kazna!!! Inace je slika strasno dobra!
Medimurec, ti si bravar? Meni se svidja... Jedino u rukavcu nastimaj rupu na bolcnu. Neznam kako se ponasa jednoosovinka, ali dvoosovinka nekad cima levo-desno, jer je velika rupa u rukavac.
Ovo je zena slikala
http://yfrog.com/j1mov00009z
Pozdrav!!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdrav decki i hvala na pohvalama ali i kritikama da sad jos kad nije gotova ispravim sto treba...
ZJ-hvala na svemu, i evo odgovora-kopcanje je sad bilo samo probno a inace cu napravit kopcanje ispod bez obzira na inverziju,cak sam mislio napravit tako da inverziju ne moram skidat nego da sve malo povucem van pa kopcanje napravim ispred inverzije!?
sto se tice vinkla na stranicama na rubove dolazi neke vrste gumena masa ko na autima s nutarnje strane vratiju na spojevima tak da voda nebu mogla do toga a i pod krovom ce bit..
sto se rucki tice to cu vjerojatno ispravit a sto se tice kopcana stavit cu deblji klin jer ovo je samo sraf koji mi je bilo prvi pri ruci i na ovom kopcanju je rupa 20 a na prikolici je sad oko 35 tak da ce se to ispravit kad napravim novo kopcanje
PUKNUTI sta se tice pantiju to sam zajebo as sam shvatio kad je vec bilo gotovo...
MATRIX- sto se tice ruda on ti je od debelostjenske OKRUGLE cijevi fi 80 al mi se to nije dopadalo pa sam od 3 mm lima napravio ovu masku okolo! a i ostala donja konstrukcija je od istog materijala pa je i okolo 3mm rub da se ne vide okrugle cjevi... pa sad malo debelo sve izgleda!? a prikolica je 2500mmx1600mm s 400mm stranicama!?
jos kakve krutike il pitanja?!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh