• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Tko zna o čemu se ovdje radi
Najoibčnija fergelajznica :rolfer:
Radi se o tome da nije dugo prošlo od kad ste reparirali glavu volana i sad morate opet.
:mrgreen::prayer:
Relki bi biblotekari neka DDR izvedenica oldhamove spojke:gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

caprez

Guest
pozdrav ljudi... neki od vas znaju da imam doma Holdera ED2 il 1959g. 10ks diesel, ali ne zadovoljava moje potrebe. počeo sam ga renovirati, i s obzirom da imam dosta obaveza, bit će gotov za nekih 10-15 dana. uglavnom, našao sam kupca za njega, i nakon prodaje mislim kupiti vinkovića.

gledam okolo po oglasnicima, i nasao sam jednog zanimljivog
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-tomo-vinkovic-420-oglas-1456659

model 420, 20 ks, 85. god., motor u udličnom stanju, 1000 € (što mi je zapravo najbitnija stvar) od mehanike sve radi savršeno
e sad, tomo je bio glavni radnik u jednoj ciglani prije nego je čovjek sredio motor,
- gume su malo lošije, ali to me ne brine previše, nove nisu pretjerano skupe
- limarija je ok, odnosno nije jako hrđava ni trula, farbana je na nekoliko navrata, ali nije uvinuta ni lupana, znači ništa što se ne bi dalo pošlajfati i prebojati.
- fali mu pumpa od hidraulike, zadnje mislim, ali našao sam već drugu za nekih 400 kn, i još neki dio, zaboravio sam, a rekao je čovjek da ima razvodnik i crijeva ako se ne varam
- instalacije i prekidača nema, ali ni to mi nije problem, tako i tako bi stavljao novu, jer kad radim za sebe, hoću da bude kako se spada
- i dobijem prednju ralicu za snijeg (zato je ovaj nastavak koji tak čudno izgleda)

uglavnom, kaže čovjek da tomo radi bez problema, on ga još uvijek koristi, uglavnom za vučne poslove, izvlačenje drva, razni teret na prikolici, što je u principu i moj glavni zahtjev, a nakon toga, u dogledno vrijeme planiram nabaviti frezu, roto kosu, strižna kosu i plug

sad pitanje za vas... je li ovaj tomo dobra investicija, odnosno omjer uloženo / dobiveno s obzirom da raspolažem sa sličnim iznosom?

Ovako ja sam ti išao gledati taj traktor u osijek čovjek ti se zove Stole ili mu je to nadimaks neznam traktor ne vredi te pare na slici izgleda nekako ali tamo katastrofa. Traktor nema sljedeće: nema ralice iako je navedena nema ni jedne ručice nego su stavjeni šarafi i pola ih je polomljeno.Nema pumpe,instalacije pump,rezervara ulja ima neke komande za dizanje i spuštanje ali ne njegove nego je nabavio pa pitaj boga jer rade. nema alnaser, regler kučište akumulatora ni akumulator. Limarija aj da se pokitat. srednij zglob standard lufta da boli glava a da ne pričam o samom volanu mozeš ga cimati 2cm gore dole te pušta ulje, doljnjeg kardana nema za pogon vratila za frezu. ima ga on al ga nije stavio pitanje zašo jer je ručica za paljenje freze i brzina freze potrgana. Sjedalo,gume papiri taktora. I sigurni sam nešto zaboravio pa ti vidi stavi na papir i računaj. A i još nešto tip se bavi popravkom traktora i ostalog pogledaj druge oglase ima svega a svi znamo da se za taj traktor te god može dobiti oko 2500eur pa zašo ga sam ne složi?
Pozdrav!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Tko zna o čemu se ovdje radi ( za Firemana znam da zna ;) ), a pretpostavljam da i Puknuti zna jer koliko sam skužio dosta se razumiješ u hidrauliku:
Ja sam mislio da je to nareznica, za bolcne...
Al sam se zajebooo...
Pozdrav Joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pozdrav

nije me bilo neko vrijeme bio na selu vukao drva

osovina je zavarena opet a sad da li je od prednjeg rukavca neznam ne sjecam se

fireman semering pusta ulje zato sto je bila kratka poluosovina a sad ga je ostetilo pa kad sam sve namontiro curu uljek roz njega dodouse traktor koci malo slabije ali koci nekad kopa nekad nikako,a i nemogu nikako da ih nastelujem kad kocim vuce u desnu stranu stelovo sma ali bezuspjesno,

da domisljato je ovo sa drvetom,ma kad se takvo nesto desi mislis sto na sat ali zaboravis osnovne stvari onda se dese ovakva sranja kao sto je busenje gume i iskrivljavnje cijvi ali otom potom........................
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jel imaš koju sliku od zavarivanja, da vidimo kako se to popravljalo?

Kočnice štelaj ovak: Stavi traktor uzbrdo- prednji kraj, pa se onda ispuštaj lagano nazad u leru i kočiš. Vidjet češ u koju stranu še se traktor sam zakretat, volan če se zaokrenut sam u onu stranu koja bolje koči, na primer u desnu. Znači naštelaš- pritegneš ljevi španer (skratiš ga) jer taj lošije koči. Pa se opet malo ispustiš po bregu u rikverc i kočiš. Pa opet španaš...

Ali trebal bi ti prvo zabrtvit ulje da ne curi na kočnice.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
pozdrav
osovina je zavarena opet a sad da li je od prednjeg rukavca neznam ne sjecam se

Kod tebe to bude često zavarivano? Kad se nesjećaš koja je varena...?
Ti onda Tomicu ganjaš pošteno,,,lom do lomova...
ma neka,,,slabiji popušta...
Nek smo živi i zdravi...
Lako ćemo zavariti...
Pozdrav Joe!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
fireman

tako sam ih i postelovao i tako kad idem u nazad traktor ne vuce u stranu ali kad idem naprijed onda vuce u stranu, a kupio sam semering zamjenicu ga za koji dan

imam samo jednu sliku poluosovine,a inace to se radi ovako,ubusi se kajla i tak sastave dva dijela onda se to centriria na strugu napravi se kanal izmedju djelovai to se malo vari malo struze i sve tako uglavnom proces traje dugo


Uploaded with ImageShack.us

joeki

ma sa tim se traktorom radilo mnogo,steta sto nisam imao sat da vidim koliko je radnioh sati preguro a sigurno je iznad 10000 rs jer taj traktor dok se na selu radilo nije stajo radio po citav dan i opet motor i dan danas drzi kompreiju ko da je nov,a kidnaje poluosvina je normalno losi putevi veci teret malo nepaznje i eto ga nastade problem, a sad ovaj traktor malo radi, uzore i pofreza nekolike njive dovuce 20 metara drva i jos drugih poslova ali i dalje
odradi godisnje 100rs
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Što se tiče kataloga serije 800,
ja ti mogu poslati, ali za seriju 818,821, 830, na 832 seriji
je nešto drugačija limarija, a šasija se koristi od dvocilindričnih modela dakle (822,826,830).

Na seriji 832 je Torpedov motor, ne znam koje oznake, možda bi bilo dobro da
potražiš katalog za taj Torpedov motor ako ti je
potreban katalog za motor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

TV 420

Guest
pozdrav za zbaliju imam tv 826 i potreban mi je katalog transmisije znaci od motora do zadnjeg trapa.
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
U prethodnim postu si napisao da trebaš za 832,
što me je prvobitno malo zbunili, jer je to vrlo rijedak model TV.
Što se tiče kataloga dijelova za transmisiju to koristiš kataloške
brojeve od serije 830, jer u katalogu nema 826, ne znam iz kojeg razloga.
tokom dana ti stigne na e-mail adresu sa koje ćeš si preuzeti katalog..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jasno mi je sad kako se to radi. Pa jel to jeftinije od nove poluosovine? Nova je ipak nova. Ova zavarena ima tragove, male rezove koji prave učinak da se ponovo osovina tamo slomi. Moj je prijedlog za sledeči put kad radite, da navarite dosta više materiala pa da se onda otokari na gladku finu površinu. Ne kažem da niste dobro odradili posao, ma za 5 je, nego hoču reči da bi tak bilo još nešto bolje u smislu da bi osovina izdrali još nešto više opterečenja.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
Nikako nisam mogao da se najavim na forum pa nanovo sam se registrirao i mesto danotnt sega sum danot. Inaku moj tomo samo jedanput je imao defekt, kada imao 300 rs slomio se kljuc na menjac kao so sekira udren neznam dali matrijalot bil los ili zato sto moj otac saltao brzini dok traktor dvizi.




Uploaded with ImageShack.us
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zanimljivo kako ga odkinulo, odsječen. Uzrok može bit i jedan i drugi koje si več napomenuo. Još najviše moguče je da sta uzroka oba dva zajedno bila pa se odsjeklo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh