• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pokušam sutra nazvati, premda da li je isto za 420 i 522?

Jednako je, samo kupi.

Sokol
Nabavi jednog od 30 ks, isplati se dat ono nešto više.
Kolko može vozit tereta na prikolici? Bit češ iznenađen kolko, naspram njegovoj veličini. A treba znat (kad ložiš) da to treba i ponekad zaustavit :lol:
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
haha, misliš da nekada treba i stati :D ajde ako ti tako kažeš... hvala svima na informacijama...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
Nemogu se nagledat tih tvojih slika, fenomenalne su :rolfer:

Imam i ja neki filmič, nije baš neke dobre kvalitete pošto je snimljen sa mobitelom ali nadam se da ono još važi: "bolje išta nego ništa" 8)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=D3IZ9akaFT8[/YT]
 
S

staffmen

Guest
firemanpeter!

jos jednom svaka pohvala za video.
ljepo ide tomica s takvim teretom.

traktor ti super izgleda.!;)
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Elektroinstalacija TV

Evo mene opet.postavio sam alternator,ali mi nije jasno kuda sa kablovima.konkretno,gde koji kabl ide,oni sa bivseg reglera,smedja,plava,crvena i crna??
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter!

jos jednom svaka pohvala za video.
ljepo ide tomica s takvim teretom.

traktor ti super izgleda.!;)

Ovoliko čak nije nešto posebno osetijo, može se ložit još dosta više da je teren suv kao ovaj put. Ja bi ložijo još, jako rado samo da ima čega ali tolko je bilo.
Inače hvala na pohvali ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
Gvozdeni1
Nemogu se nagledat tih tvojih slika, fenomenalne su :rolfer:

Imam i ja neki filmič, nije baš neke dobre kvalitete pošto je snimljen sa mobitelom ali nadam se da ono još važi: "bolje išta nego ništa" 8)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=D3IZ9akaFT8[/YT]

Pazi sad ovo ja telac čitam i nikako da nađem taj film tvoj koji si stavio,,,,,,,,,svaka čast na mašini,,nemam riječi,,,ali posebno dajem pohvale za (prednje blatobrane)to me toliko fasciniralo,,,da ni sam ti nemogu opisat...:prayer::prayer:i da znaš da sam počeo sve više slinit za jednim tomom da se nađe u garaži,,,,,:rolfer::rolfer:to je bolest......

A da bi povuko još bi sigurno,,,,još najmanje toliko,,,,vidio sam ja osobno di je toma vadio 539,,,iz blata i da ne govorim terena di samo on može ič.....

Evo ja idem pilit i pomoč kumu od maloga,,,njegov tast,,ima cararo,,stari ko grčka a susjed ima tomu,,,dajem glavu i sve prste,,ako bi izašo ijedan 539,,od onuda nebi sigurno,,,a jedan dan ču uzet aparat i ič poslikat,,,tamo ni samohotka nemože ič.............
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Bagerista, Matrix
Hvala na pohvali :)

Bagerista, istina da su blatobrani super. Ne tušira me sad više 8), dobra je to stvar. A ti bi da ti Toma stane u garaži, he he, eh imaš ti veče i bolje traktore. A istina što kažeš, dobro ide po terenu, pogotovo da mu staviš lance. Uh to je onda ono...
Inače teren na početku videa je dosta u brdo, na snimku ne izgleda tako. Ako je suvo onda šala mala ali u blatu, hm, onda lanci spašavaju.

Stric ima TV 420 i 539 i kaže da lakše gura snjeg sa Tomom. 539 mu na snijegu odmah vrti kotače u prazno :shock: Tak on kaže, neznam ja jer nemam iskustva sa IMT ali Toma mi gura to dosta dobro.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
volim tomu ali nemogu se slozit,
mali toma 420 kao sto ja imam se zaglavi bez lanaca na 30cm snijega,sa lancima je nesto drugo ali opet max 40cm,jer je traktor nizak,laksemu ga je cistit nego ga gazit,dok imt 539 mu nabijes lance gazice ako treba i 80cm jer visociji od tome,npr imt 542 vuce vozu ili plug na v,i cisti 60cm ko sale
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Matrix
Ja sam naveo da nemam iskustva sa IMT i da to drugi kažu a ne ja.
Isto je bilo rečeno da gura snjeg znači ne gazi ga nego vozi po gladkoj klizavoj površini što je sasvim nešto drugo. Znam ja ko ima veču prohodnost i tu nema šta.
Ne želim tu otvarat diskusiju koji je bolji i slično, nit ne možemo uspoređivat jer su to trakori ko dan i noč različiti. Zna se da je 539 veči, teži, bolji u večini stvarima. Stoga predlažem da ignorirate ono...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ej Petre,video je super,tomica vuče drva ko od šale.Ajde sljedeći puta nemoj ubacivati muziku,ne cuje se muzika ispod haube,tomica prede ko mačkica
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
fireman - dobar job...samo tako nastavi...klizi kao po ledu...mislim na prevoz drva!8)
A što se tiče koji bolje gura sneg...imt ili toma...hmmmm
to nemogu komentirati, jer neznam, nit guram sneg sa tomom, a pogotovo sa imt-om...
Hoću reći - AKO GURAM SNEG ... -ja ga guram...zači da nema toga snega ispred kotača traktora...i nema veze sa gazom traktora!8)
Ako nemože gurati tu količinu snega...eee to je nešto drugo...
pozdrav joe!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh