• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joekiki, mtd001
Ljepo ak se vam video dopao, možda napravim još koji :)
A ono ko gura više, bolje, to neznam ni ja. Zaboravimo.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Joekiki, mtd001
Ljepo ak se vam video dopao, možda napravim još koji :)
A ono ko gura više, bolje, to neznam ni ja. Zaboravimo.

Samo ti pravi video klipove...nema tu ništa loše...sve je to EXTRA dobit za nas ljubitelje Tomica!:)
samo udri..nek tomo perja i dere po zemlji sa ralicom...
A ko jebe sneg...ako ga ne budeš odgurao...svakako će se iztopiti.........
Pozdrav Joe!
 
B

BAGERISTA

Guest
Bolje da vučeš drva iz šume,,,nego da snjegom barataš.........:rolfer::rolfer:
Fireman;;;

ne sekiraj se ne svaki od tih traktora ima mane i prednost,,,zato čovijek kupuje stroj prema potrebama,,,da meni treba toma,,je ali za manje stvari,,,ko zna možda jednog dana se bude uzimalo,,,ali ako su brda i da se treba vuč s traktorom po lošem terenu,,,ja mislim da ne treba tražit bolje i jače......:D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
"stroj prema potebi" tacno, meni veci traktor ne vrsi posao, jedno sto imam samo oko jutro zemja, a drugo sta nemogu da oram u voknjak i u plastenici.
Kod nas u selo ima samo 2 TV, sve ostalo je imt i svi kude tomo kako je spor, ali kad oni "dojdi da poorame bavca, plastenik ili vinograd so uski redovi" onda jeb.. ja niv so cena:rolfer::rolfer::rolfer:.
Pozdrav
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
am svaki traktor je namjenje za odredjeni posao,tomo je prvenstveno za vocnjak,drugo je to sto mi radimo sa njima u sumi i ostalim polovima kmoji mu i nisu laki,uglavno mtomo vinkovic i imt dva svijeta nemogu se zajedno spominjat a kamoli uopredjivati,jedino po kvaliteta ali tu je rezultat 1:1
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Sigurno drži vodu to, kako kažete "stroj prema potrebi". Meni je ovaj Toma OK. Ne zauzima mi puno mjesta, može proči svugde oko kuče a posao odradi uredno, pošto nisam poljoprivrednik on mi je više nego dovoljan.

Bagerista
Pošto imaš želje (nadam se da i pare) da si jednog nabaviš a kažeš da ti se na žuri. Onda polako tražiš, motriš oglase, ne žuriš se i eto jednog dana doči če prilika, ugodna i onda hop, nabaviš. To ti je dobar način, jer ponekad se dobije jeftino ali još dosta dobra roba, ušteđena. Samo se treba strpit i motrit na priliku. :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Sigurno drži vodu to, kako kažete "stroj prema potrebi". Meni je ovaj Toma OK. Ne zauzima mi puno mjesta, može proči svugde oko kuče a posao odradi uredno, pošto nisam poljoprivrednik on mi je više nego dovoljan.

Bagerista
Pošto imaš želje (nadam se da i pare) da si jednog nabaviš a kažeš da ti se na žuri. Onda polako tražiš, motriš oglase, ne žuriš se i eto jednog dana doči če prilika, ugodna i onda hop, nabaviš. To ti je dobar način, jer ponekad se dobije jeftino ali još dosta dobra roba, ušteđena. Samo se treba strpit i motrit na priliku. :)

To i sam gledam,,,sad sam malo u škripcu,,ove sam godine uzeo,,dosta toga,,,ali ako nađem kojeg sigurno ču uzet,,,sad nije mi hitno,,,niti mi ne gori pod nogama,,ali ako se ukaže prilika,,,zašto ne..

sad mi je prioritet sredit do kraja sve priključke,,nešto sad malo modificiramo sijačicu za zelje.....a i gotova je makina za špricanje,,samo da mi stignu dijelovi iz agromehanike bijelovar,,,posložim punpu,,i gas da je probam, i stavim na spavanje........

A za strojeve,,,je reko sam prema potrebi,,zato šta ima dosta njih koji kupuju traktor,,,a nije mu potreban nit toliki a kamoli takva snaga,,,evo primjer jedan u blizini,,(da selo vidi),,a moga je proč puno jeftinije i imat stroj koji mu je dovoljan za njegovu poljoprivredu..........otom-potom svaka luda ima svoje veselje..........
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
evo slikica nabrzinu....
ostalo ce kad bude vise vremena i po danu...
upravo sam ju zavrsil....



i uzeo sam dole inverziju i spustio kopcanje za prikolicu,za sad...
 
Posljednje uređivanje:

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ak se ne varam, prikolicu si sam radio. koliko te došla? mislim novaca? jel može neka lagana specifikacija materijala, od čega si što radio i koliko šta košta. baš me zanima.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,na obavljenom poslu,,,,,ljepo je ispala.......
Bitno da je funkcionalna,,ono šta si reko da je trebalo par sitnica napravit,,,nije bitno,,,,,,,,samo da je funkcionalna,,,sam češ vidit kako tebi odgovara........:p:p
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ak se ne varam, prikolicu si sam radio. koliko te došla? mislim novaca? jel može neka lagana specifikacija materijala, od čega si što radio i koliko šta košta. baš me zanima.
decki hvala na pohvalama...
e sad kad sam iso malo bolje racunat dosla me malo preko 2300kn
konsrukcija poda i rudo je od debelostjenske okrugle cijevi (kojeg sam ja obukao sa limom 3mm)to sam imal doma,osovinu i gume nisam moro kupit jer sam isto imal,kupio sam L profil 40x40 koji je sve okolo na rubu,negdje oko 20m kvadratne cijevi 40x40 za stranice,L priofile koji su isto na stranicama (ona ojacanja) 30x30 oko 18m -te cijevi i L profili su me dosli 950kn
a lim za pod je 2,5mm ,a on me kostal 700 kn i to sam uzel prek firme i bez pdv-a tak da me po kili doslo oko 5kn,pa kopce za stranice-350kn,,svjetla ,svjetla-100kn,temeljna,crvena i zelena farba oko 250kn,,mozda sam jos sto i zaboravio,kakve sitnice...
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
decki hvala na pohvalama...
e sad kad sam iso malo bolje racunat dosla me malo preko 2300kn
konsrukcija poda i rudo je od debelostjenske okrugle cijevi (kojeg sam ja obukao sa limom 3mm)to sam imal doma,osovinu i gume nisam moro kupit jer sam isto imal,kupio sam L profil 40x40 koji je sve okolo na rubu,negdje oko 20m kvadratne cijevi 40x40 za stranice,L priofile koji su isto na stranicama (ona ojacanja) 30x30 oko 18m -te cijevi i L profili su me dosli 950kn
a lim za pod je 2,5mm ,a on me kostal 700 kn i to sam uzel prek firme i bez pdv-a tak da me po kili doslo oko 5kn,pa kopce za stranice-350kn,,svjetla ,svjetla-100kn,temeljna,crvena i zelena farba oko 250kn,,mozda sam jos sto i zaboravio,kakve sitnice...

znači ako uzmeš u obzir podnu konstrukciju, osovinu, gume i felge, znači ukupna cijena prikolice je negdje oko 4000,00 kn ak se ne varam.
znam da je ono što sam napraviš puno vrijednije od onoga što za iste novce ili čak i manje možeš kupiti već gotovo, jer na isti način radim i ja. apsolutno podržavam samogradnju bilo čega ako čovjek ima znanja i alata koliko toliko kvalitetno to odraditi.
još jednom, same pohvale od mene...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Nemam sta reci Medimurec... Super je prikolica... Cestitam!
Hvala Firemanpeter... Tvoj video, je odlican:D Ti samo radi i stavljaj video i slike!
Pozdrav!!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
znači ako uzmeš u obzir podnu konstrukciju, osovinu, gume i felge, znači ukupna cijena prikolice je negdje oko 4000,00 kn ak se ne varam.
znam da je ono što sam napraviš puno vrijednije od onoga što za iste novce ili čak i manje možeš kupiti već gotovo, jer na isti način radim i ja. apsolutno podržavam samogradnju bilo čega ako čovjek ima znanja i alata koliko toliko kvalitetno to odraditi.
još jednom, same pohvale od mene...
hvala
da,to je istina a i druga stvar- kad radim sam onda ne moram dat odma sve te novce nego kak kad imam i kad skupim sav materijal ,a dosta toga imam i doma onda pocnem radit ,a i uzivam u tome dok si nest mogu sam napravit ,a i alata imam dosta za nest takvog radit...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
evo nasao sam i ja neki filmcici po mobitel, stavio na youtube i ovde
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_LTY_asXxMs[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=m63fyNiZciQ&playnext=1&videos=68ypD97Pi68&feature=mfu_in_order[/YT]
nek gi ima sto vise...kad oram napravicu video i od oranje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh