• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot
Prikolica ti je jaka, velika :D, 5 tonka :scratch. Jadni Tomo ako ti nju ložiš kolko ona može nosit :rolfer:.

Matrix
Dobar video i slika. Vuče Tomo to bez problema.

PS
Aj dečki, stavite još materiala (videa i slika) ako imate.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako nalozim prikolica koliko moze nositi onda to bi bilo THE END za tomo.
Prikolka je virila po 50 cm na obe strani od traktor.
Covek od koga sam nju pozajmio lozi u nju i vise od 5 tona, zao mi bilo za tomo ali morao sam da prenesem cevki od plastenici, od njiva do kuci, nisam hteo da angaziram nekog da mi zaprsi posao. Ovaj put nije bilo veci teret, bil je samo gabarit, a jedanput u ovakva prikolica(kad nisam imao ona moja) sam tovario drva od vinograd (agrokombinat kod nas razrusivao stari vinogradi) i to je bilo neverovatnije, ko je gledao cudio se onako mali traktor a onoliko tovarena prikolka, 5 km sam vozio 2 brza-3 spora do doma.

evo ovaj obelezan del na slika sam skratio da bi kopcanje bilo sto blizu do diferencijal, da bi sto malo trpio sredina na traktor.


Uploaded with ImageShack.us

sta ima od materijala spodelim so vama...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Aha, nije to tvoja prikolica. Ti nju dobiješ ako ti treba, ako ti je tvoja premala.
Možeš ti taj priključak skratit, istina da bi bilo to bolje za traktor. Ali onda češ sa rudom od prikolice na zavojima lupit u španere za poluge hidraulike. Dobro, ako ti poluge prosto vise, da nisu fiksirane onda nema problema.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
danot ,ako skratiš kuku teže je voziti priklicu unatrag

taj deo od kuka je vec skraten pred godina dana i nisam primetio razlika kod vozenje prikolica unatrag
@firemanpeter nije moja prikolka
poluge hidraulika podignem povisoko kako ruda ne bi ih udarala
moze se desiti samo da ruda udari u tockovi na traktor ali to samo ako traktor i ruda dojdat pod pravi agol...
kad mozam uslikacu kako je sada.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
DANOT-svaka cast na voznji ove velike prikolice
MATRIX-to je vec lijepa kolicina za vuc,svaka cast...

e takvo kopcanje ja moram slozit na svome,tj nesto slicno...
ima mozda ko sta slicno napravljeno a da je za ovo malu seriju 400 il 500,da ne treba skidat inverziju a da je nisko kopcanje? negdje sam to vidio al se ne mogu sjetit gdje!? alkohol,alkohol...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danot

A priključak ti je več skračen, ja sam mislijo da ga očeš još skratit. Onda OK. Onda si ga udesijo na mjeru kako treba. :D
Inače kod mog TV je puno krači priključak pa imam malo problema što moram pazit u oštrim zavojima. Isto tako kopčam prikolicu sa podignutim polugama i tako je nešto bolje ali svejedno ne mogu zamotat da bi ruda došla do točkova nego dođe do poluga.
Sa auto prikolicom mogu zamotat kolko očem jer je kugla prikopčana tako da je produžena vani pa nema problema i netreba dizat poluge.

Tu na sliki ispod se malo vidi kako izgleda kuka i u ovakom položaju hidraulike moram kopčat. Moglo bi se to rješit da stavim lance umesto španera pa da se poluga može maknit u zrak ak ruda zapne. Samo što to nebi bilo to.

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_17918973.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
A zakaj je klin na TV-u tak tanki? Pa, trebal bi biti bar 30mm, da bude kak na većini normalnih traktora :scratch
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
e to majstore,to je ono sto ja zelim, i to mislim napravit,cak je jos jednostavnije kak sam ja negdje vidio,mislim da je ono bilo za samoutovarnu prikolicu!
hvala ti na tako brzom odgovoru,mozda cu vec ovaj tjedan to slozit ak nađem vremena!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
A zakaj je klin na TV-u tak tanki? Pa, trebal bi biti bar 30mm, da bude kak na većini normalnih traktora :scratch
to je sad nekih fi 20,tak je na mom tomici gore originl bilo,bar mislim...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ZJ
Čini mi se da je klin 25 mm. Nisam još čuo da nebi izdržali :scratch, pa mi izgleda da su dovoljno jaki. Takvi su original. :roll:

Medimurac
Eto jedne prepravke. Super napravljeno ali puno posla. Fali još onaj dio koji je Danut skratijo, mislim na kuku.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18208718.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
to je sad nekih fi 20,tak je na mom tomici gore originl bilo,bar mislim...
Je, samo kaj je to pretanko za bilo kakvu prikolicu. Jednoosovinske prikolice imaju rupu fi 50, pa si zamisli koliko je to lupanja po kuki naprijed-natrag.
Na mojim traktorima su klinovi fi 30, pa sam piksiral rudo ka kiperici na nekih 32-33mm i puno se bolje vozi.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
e to majstore,to je ono sto ja zelim, i to mislim napravit,cak je jos jednostavnije kak sam ja negdje vidio,mislim da je ono bilo za samoutovarnu prikolicu!
hvala ti na tako brzom odgovoru,mozda cu vec ovaj tjedan to slozit ak nađem vremena!

Kad si rekao sta zelis razgledao sam neki sliki sto imam, video sam i ona samoutovarna prikolica,


Uploaded with ImageShack.us

ali najednostavnije ti je ona prva slika so onaj bjeli deo.

ZJ pa da taj klin od 25 mm skine sta treba da radis so traktor(i koliki traktor).
Ja sam video ljudi vozat i 5 tona teret+tezina na prikolka = oko 6 tona, a klin ovakav...
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Je, samo kaj je to pretanko za bilo kakvu prikolicu. Jednoosovinske prikolice imaju rupu fi 50, pa si zamisli koliko je to lupanja po kuki naprijed-natrag.
Na mojim traktorima su klinovi fi 30, pa sam piksiral rudo ka kiperici na nekih 32-33mm i puno se bolje vozi.
da,da,i ja sam na svoju prikolicu stavio prihvat s fi 40rupom pa cu napravit i klin i to kopcanje!
kolko bi moralo biti posto se rudo okrece ljevo-desno al ne i gore dole pa da sta ne pokidam!? nesmije bit mjera u mjeru,ne,kolko bi bilo idealno???
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
e da danot ,to je ta slika ,al kak i sam velis,ona prva je puno bolja i prakticnija jer ovaj mora skidat poluge da zakopca to jer to ulazi u rupe gdje dolaze poluge
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Medimurec
Ako ti je u pomoč ovaj podatak: kod mene je klin 25 a rupa 28,3mm i nisam primetijo nikakvih problema- lupanja i slično. Na prikolici je origi kuka, znači rupa nema ugla što je dobro kad se vozi po neravnom terenu npr. traktor na ravnini a prikolica jako nizbrdo i sl.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Medimurec
Ako ti je u pomoč ovaj podatak: kod mene je klin 25 a rupa 28,3mm i nisam primetijo nikakvih problema- lupanja i slično. Na prikolici je origi kuka, znači rupa nema ugla što je dobro kad se vozi po neravnom terenu npr. traktor na ravnini a prikolica jako nizbrdo i sl.

znaci na rupu fi 40 bi mi klin trebal biti oko fi 35!?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Je, samo kaj je to pretanko za bilo kakvu prikolicu. Jednoosovinske prikolice imaju rupu fi 50, pa si zamisli koliko je to lupanja po kuki naprijed-natrag.
Na mojim traktorima su klinovi fi 30, pa sam piksiral rudo ka kiperici na nekih 32-33mm i puno se bolje vozi.

Da svi klinovi na Tomo Vinkoviči-ma su jako promjera cca 20 mm

Mislim da je originalno vučno oko na prikolici duplo većeg provrta, sad koji je u pitanju ne bi znao, ali mislim da je negde oko 40, ako ne i već.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh