• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Postovani Fireman, dali imate saznanja jeli motor na Pasquali 904 okrece levo ili desno?
Hvala unapred

pozdrav iz Kisovite Makedonije - nikako da pocnem da orem, blato!!

Poštovani Misel
Rado bi ti odgovorijo ali ne poznajem tog Pasqalija pa neznam koja mu je smijer vrtnje motora.
Kad budeš kupovao obrati pažnju na tu stvar, znači provjeriš smjer vrtnje priključka da bude isti kako i na tvom traktoru. Kako te ja razumem tebi je bitno samo za smjer vrtnje priključaka- da bude ona pravilna jer kupuješ samo prilkučak.
Moram još reči da Joekiki ima neka iskustva sa prepravkom freze ako se ona ne vrti u pravu smjer. Nešto tako je bilo kod njega ako se pravilno sječam i on če to najbolje savetovat. Kako je več i Danot rekao može se ona preokrenut, znači prepravit- premontirat pa da radi onda.

Ovaj kultivator (menjač i diferencial) na sliki od Danot je jako sličan TV PE 18 ali nije jednak jer PE 18 ima samo jedan izvod kardana a ovaj na sliki ima dva (za priključke i za pogon). Tako imaju novije serije npr. 300, 400, 700... ali oni su sasvim drugačijeg oblika.
Znači taj na sliki je neka sarija pasqalija koji nije jednak ni jednome ni drugome TV.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svim forumašima.... evo vidite mene nema odavno ...

Obečao sam vam katalog rezervnih djelova za tomu vinkovića 420-523 ja sam ga skenira i sad mi je u formatu jpg rj fotografija pa može li mi itko raci kako jednostavno sve te fotografije odjedanput staviti ovdije vama da ih možete skinuti....

.... ugl mislim staviti led diode da mi osvijetljavaju mjenjač i reduktor i također pokretanje kardana i blokadu diferencijala i stavit cu par dioda na instrument tablu sad kad stavin ključ ampermetar i iprekidače....

JOŠ JEDNOM POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA POSEBNO ..MUHANIČARU,FIREMANU,JOEKIKIJU,ZBALIJI I ZADNJEM ALI NE NAJ NEVAŽNJEM GROFU...POZZZ :supz::supz::mrgreen:

Pozdrav Tomislave
ja več mislijo da si ti nama odustao :supris: a vidim da nisi 8)
A katalog, ljepo da si se setijo obečanja i več unapred zahvaljujem.
Diode led češ da staviš na traktor kod poluga :shock: ? Tako nešto još nisam video ali uvijek je neko prvi pa češ u ovome bit ti. Pa da vidimo kako če to bit i izgledat.
 
G

GROF

Guest
Pozdrav svim forumašima.... evo vidite mene nema odavno ..pa bil mi je u kvaru kompjuter pa san izgubija šifru i jučer me na mobitel zvao grof nisan mu se moga javit(grofe oprosti) jer sam bija na misi a i sad san se sitija šifre pa san se vratija.
JOŠ JEDNOM POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA POSEBNO ..MUHANIČARU,FIREMANU,JOEKIKIJU,ZBALIJI I ZADNJEM ALI NE NAJ NEVAŽNJEM GROFU...POZZZ :supz::supz::mrgreen:

., ej!., prijatelju pley!!!
., pa kadisi ti nam?., aj, aj., lipo te za čitat i forumskoga prijatelja imat!., pa ti si zadnji na koga bi se ljutil., til sam te jednostavno zovnut da vidim dali si živ i zdrav???., a fala dragom Bogu! da si dobro!, ko dobro! ti i ja želim!, tebi i tvojima!., svakako je pofalno da si bil na Svetoj misi!., ma neka, neka si se ti molil!., čim sam ovo čital odma sam dobil del Svete mise otebe!!!.,;)

., aj Bog!., čitamo se ...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ovaj kultivator (menjač i diferencial) na sliki od Danot je jako sličan TV PE 18 ali nije jednak jer PE 18 ima samo jedan izvod kardana a ovaj na sliki ima dva (za priključke i za pogon). Tako imaju novije serije npr. 300, 400, 700... ali oni su sasvim drugačijeg oblika.
Znači taj na sliki je neka sarija pasqalija koji nije jednak ni jednome ni drugome TV.

ok. tocno, tako je fireman sada sam primetio tog deo, nisam obratio dovolno paznja, jer video sam jedan put takav kultivator i imao je samo jedan kardan, ali ne vidim gde se pristrafuje onda prikolka,ili mozda na oni strafovi gde i freza.

Kad smo kod TV PE-18 procitao sam ovde http://img259.imageshack.us/i/517k.jpg/ da kad na motokultivator TV dodamo volan i zadnji deo dobijeme traktor.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E vidiš prijatelju Grofe. Tis ga mobom podsetil na nas, a upravo kod mise pa mu bilo malo nezgodno da nas ostavil za neko vreme ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ok. tocno, tako je fireman sada sam primetio tog deo, nisam obratio dovolno paznja, jer video sam jedan put takav kultivator i imao je samo jedan kardan, ali ne vidim gde se pristrafuje onda prikolka,ili mozda na oni strafovi gde i freza.

Da da, ali nema veze. On nek samo proba u koju se smjer vrti izvod i priključak, jako je moguče da u pravu- željenu. Inače ima još ta varijanta da se pokuša sve premontirat- okrenut priključak.

Prikolica se vjerovatno namontira baš kako si reko, na iste šarafe ko i freza jer drugih nema. Može se na to montirat a moguče je i to da se onda koristi gornji izvod za pogon. Neznam baš tačno jer nisam imao prilike to vidjet ali logično mi je to tako.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
JOŠ JEDNOM POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA POSEBNO ..MUHANIČARU,FIREMANU,JOEKIKIJU,ZBALIJI I ZADNJEM ALI NE NAJ NEVAŽNJEM GROFU...POZZZ :supz::supz::mrgreen:
Tomek lijepo od tebe da si nam se vratil :D
Jedva čekamo da vidimo tvoje novotarije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
...
Obečao sam vam katalog rezervnih djelova za tomu vinkovića 420-523 ja sam ga skenira i sad mi je u formatu jpg rj fotografija pa može li mi itko raci kako jednostavno sve te fotografije odjedanput staviti ovdije vama da ih možete skinuti....
Zipaj ih i pošalji mi kak ti je Puknuti rekel (najbolje preko Jumbo mail-a). Napravil ti budem knjigu u PDF formatu za printanje, te ti ju poslal da ju objaviš.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav Tomislave
ja več mislijo da si ti nama odustao :supris: a vidim da nisi 8)
A katalog, ljepo da si se setijo obečanja i več unapred zahvaljujem.
Diode led češ da staviš na traktor kod poluga :shock: ? Tako nešto još nisam video ali uvijek je neko prvi pa češ u ovome bit ti. Pa da vidimo kako če to bit i izgledat.

Ma di bi ja odusta.Nikad od svojih forumskih prijatelja:partyman: :D

a cuj ja mislin da bi to bilo dobro je po noci je teško vidjeti u koju brzinu prišaltat pogotova ako treba druga ili rkverc (jer su na sredini pa je teže prišaltat a prva i treca su do kraja pa znaš oprilike u maraku) sve cu to lipo smistit u male kutijice ......
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja neznam za vas,ali ja uopste netrebam gledat kako da saltam znam napamet,i nema tu bog zna stza brzina pa da se gleda po sojecaju je ubacis i gotovo
 
M

Misel

Guest
Postovani Firemanpeter and Danot, hvala na pomoci!!
Koliko ja vidim stvar najbolje bi bilo da ja uzmem celi kultivator jer kod nas za tu cenu dobijes samo frezu, pa kad bude oranje da igra Tomek a za frezanje da koristim Italijana br.904. Moze on da okrece posle ili levo ili desno - ne mari:)
Nemam vremena za prepravke freze, ja jos traktor nisam sredio kako treba :( a kamoli sad da preuredjujem frezu i slicno. Ako je motor dobar ( ne bi skodio koji savet sta i gde da gledam) onda da ja uzmem to komplet mada meni dosta izgleda matoro, cak matorije i od moga TV18 sto nisam verovao da je moguce. Ne znam dali se slazete sa mnom ali ja nemam puno poverenja u ove nove kineske masine i slicno. Za 400-500 Eur moze se dobiti nova mala frezica ali sve je to meni chaj chuj i ne izgledaju mi bas ozbiljno i uverljivo. Ovaj Pasquali mi izgleda solidno uradjen i nema "mekanih" delova po njemu. U svakom slucaju hvala na pomoci.

Svaki komentar i iskustvo forumasa je dobro dosao, unapred hvala!

puno pozdrava

Misel
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa zemjak kad si vec odlucio zimaj pasquali 904, probaj skidaj cena, jer jedan put imao cena 350 eura. Prepravki su zajebani, treba vreme i zivci. Kutivator je mozda stariji od tvoj tomo ali sigurno ne vise od par godina. Dakle komandi su isti kao TV-PE-18.
Ko sto kazes oni kinezi, ja sam bio jedan put kod vas u stip , gledao sam ih i samo sta smo ja upalile bacila je ulje kroz auspuh...i posle zemao sam od agrovojvodina motokultivator TPS Labin progres 5.5 Ks i nisam zazalio,550 evra i je vec proverena masina, imaju ga dosta ljudi kod nas, i nikad kvarovi. Ceo motor kosta 140 evra nov, drugo nema se sto pokvariti.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Firemanpeter, Ddalibor, Nije lose, ali mogao bi biti bolje. Ovo je bilo stelovanje pluga. Zemlja nije teska, ali je nagazena, tvrda i suv kao barut. Malo se mucilo, ali je islo. Cekam priliku kad cu biti slobodan poslepodne pa udri oranje. Bice i slike i video, a u subotu branje kukuruza! Nabavio tri prikolice...posle zavrsetka:partyman::drinkers::drinkers::drinkers::gitarist:

Danot, Nabacicu i slike van brazde. To je 3t kopcanje by homemade.

Matrix123456, Plug koliko cola? Da budem iskren, ne znam. Valjda je od osam coli:scratch. To ti je konjski plug sa ustancanim divljim svinjama. Prosle godine sam ga kupio za 50eura. Teza zemlja kod nas je rit. Tamo jos nisam probao, jer je to i za rusa teska.

Misel, Neznam kako je kod tebe. Sa jednobrazdnim sam izoravao detelinu i ovo http://yfrog.com/0soranjez ni ja nemam servovolan, osim mog misica.

Limeni3333, probaj nagib pluga na vrh da nastelujes, znaci da plug ne lezi na zemlji, nego samo vrh raonika dodiruje zemlju, da vuce sam sebe u zemlju.

Pozdrav!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pa gde si Misel...???

Ooooo PLAY 5 - pa dobro došao posle zaboravljene lozinke! Da da...ti moraš obavezno montirati Led diode,,,jer se i krompir vadio noću, ako me nevara sećanje....hehehe...ima da svetli ko božićna jelka! Samo neznam kako ćeš to izvesti...:scratch
Nego imaš dvobojne LED crveno/zeleno...pa možeš kombinovati, kad ti je ručica u praznom hodu - da gori drugom bojom 8)

gvozdeni - lepo oranje...ide to tebi kako ja vidim...samo tako nastavi, i nemaš brige!

Danas dok sam radio,,,počeo nešto jače da dimi...kad sam došao k-home...izvadim diznu...i samo jedan mlaz baca!
Evo da vidite kako radi...
http://www.youtube.com/watch?v=9eynqZ6Boew
Pozdrav Joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozz Joe!
Očeš da poneseš u radionicu? Ajde, pa da očiste, promjene uložak ako treba, naštelaju...ili si odlučijo nešto drugo?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Joe, ujutro idem za Novi Sad, da donesem ulozak? Samo bi morao doci kod mene da proslavimo:partyman:, jer Backom idem.
Pozdrav!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Joe, ujutro idem za Novi Sad, da donesem ulozak? Samo bi morao doci kod mene da proslavimo:partyman:, jer Backom idem.
Pozdrav!!!
a ko će me vratiti kad dođem na:partyman:...:lol::lol::lol:
ti se gađaš sa tim uložcima, imaš po svakom džepu po komad...:lol:
hvala što nudiš, al čuvaj za sebe...bliže si mi ti, neg da idem u NS
a što se tiče :partyman:...no problemo...

Petre - imam neku tanku burgiju, pa ću sutra izbušiti dve rupe, da bude ukupno tri...pa ću videti kako bude radio!:lol:

Ma šalim se...nosim ga u radionu! Ima jedan tu blizu u susedno selo, radi već 100 godina - BDC Žeravica Novo Miloševo! Radi extra...
Pozdrav Joe!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav svima!



Ma šalim se...nosim ga u radionu! Ima jedan tu blizu u susedno selo, radi već 100 godina - BDC Žeravica Novo Miloševo! Radi extra...
Pozdrav Joe!

ako radi 100 godina pa kolko godina ima majstor, šala mala ;)

Joe nema druge nego ga moraš nositi na ispitnu pumpu da provjeri
stanje dizne i eventualno izmjenu elemeta.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh