• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Uh ko novo izgledaju zupčanici da je meni takav cijeli komplet u rezervi ne bi se ljutio ili bolje reči cijeli traktor samo da mijenjam kad nešto ode a odlazi mi dosta često ....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Uh ko novo izgledaju zupčanici da je meni takav cijeli komplet u rezervi ne bi se ljutio ili bolje reči cijeli traktor samo da mijenjam kad nešto ode a odlazi mi dosta često ....

Zupcanici su od prijatelj Joe. Uslikao kada menjao kljuc na negov traktor.
 
M

Misel

Guest
Hvala ljudi!!
Fireman, kada kazes petrolej i benzin predpostavljam da mislis na mesavinu sa petrolejom i benzinom jer je masina dvotaktna. Znam da "novije' dvotaktne masine prave same mesavinu (skuteri i slicno) ali nisu valjda italijani radili to pre 30 godina? Mozda ga pali sa cistim gorivom a posle kao trosi mesavinu ali je sve to meni mutno, ne bi smelo bez ulja nikad kolko se ja razumem.
Druze Danot, hvala na slici. Ovaj Pasquali je 14 konja i spustio sam ga na 300 EUR sto nije mnogo , samo ako radi :)) Izgleda masivno i uverljivo a sto se tice delova u pravu si, verujem da bi morao da improvizujem ako je moguce. Ne verujem da u bivsoj jugi ima neko delove za te traktore. Za 400-500 mogu da nadjem i IMT506 pa bi bas voleo da cujem misljenja oko izbora. Meni se svidja taj Labin i u pravu si kad kazes novo je novo. Kolika je freza i gde je u Skopju "Agrovojvodina" pa da prosetam i tamo, heh, mogu da koristim verovatno malo i karticu. Mnogo mi je vazno da mi kazes koji motor koristi. Ovi novi motori sto se sad prave nemaju ni leteci/lezeci, ni hilzne...sve je to saliveno pa kad pukne-novo!
Tomeka sam kupio u Kavadarci. Mator je i ruzan i stidim se postujem slike na forumu. Sve se kanim da otvorim korpu i proverim drugi lager, lamelu i potisnu jer slabo odvaja. Ima on one pipke na korpi pa treba da proverim dali mogu da ih podesim. Treba malo da ga sredim, ruzan je do zla boga, sav izudaran ALI sto se tice masine nikad nisam imao problema i orem sa njim vocnjak od oko 2 dekara i nista vise, sedi u garazi i odmara.
Hvala na slici menjaca, ne bih se ja usudio da idem toliko duboko ako ne mora. Sad za sad samo cu da proverim korpu i da promenim semeringe, dva tri dihtunga a sto se tice izbacivanja iz brzih to moze da saceka!! Ioanko nigde on ne ide "na brzo":)
Na tvojoj slici kljuc ima ubijene ivice gore desno i dole levo ili mi se cini? Tako treba? Moji kljucevi imaju pravilnu formu.

pozdrav

PS Kako ispiti i sta ucis??
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Misel,preminali sme na krivu temu, sve sam ti napisao u privatna poruka da ne bi moderatori foruma :axe:
Pozdrav...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Dečki, ima li tko sliku s boka mjenjača TV s maknutim zadnjim poklopcem, da se vidi točan položaj zupčanika? Videl sam dijelove u katalogu, no ne prikazuje položaj zupčanika u prostoru.
Naročito me zanima položaj rikverca, brzog i sporog hoda.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
kiperica...

pozdrav dečki...
imam mali problem, zaštekala mi je kiperica u najgirnjem položaju kad kipa prema nazad. Inače riječ je o tominoj kiperici nosivosti mislim 2tone. Jednostavno nećže dolje. Kad dižem još se podigne cca pol cm, al nikako neće dolje, niti drmanjem, niti vješanjem nikako, a probao sam i iskopčati ju s traktora možda bi se sama spustila, međutim niti to neide. Što mi je činiti?
hvala :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
pozdrav dečki...
imam mali problem, zaštekala mi je kiperica u najgirnjem položaju kad kipa prema nazad. Inače riječ je o tominoj kiperici nosivosti mislim 2tone. Jednostavno nećže dolje. Kad dižem još se podigne cca pol cm, al nikako neće dolje, niti drmanjem, niti vješanjem nikako, a probao sam i iskopčati ju s traktora možda bi se sama spustila, međutim niti to neide. Što mi je činiti?
hvala :scratch
Odšarafiti lajtung na brzoj spojci, ali pazi da te ne poklopi kiper.
Lajtung popustiš i kad ulje počne polako iči staviš ga u kantu za ulje i ostaviš da tak polako iscuri dok se kiper ne spusti. Tek onda ga smiješ otpustiti do kraja.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Odšarafiti lajtung na brzoj spojci, ali pazi da te ne poklopi kiper.
Lajtung popustiš i kad ulje počne polako iči staviš ga u kantu za ulje i ostaviš da tak polako iscuri dok se kiper ne spusti. Tek onda ga smiješ otpustiti do kraja.

brzoj spojci...to je na spoju s cilindrom i lajtungom ili?? :roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
brzoj spojci...to je na spoju s cilindrom i lajtungom ili?? :roll:
Lajtung (najvjerojatnije gumeni) i onaj dio koji uštekavaš u traktor.
Na cilindru nemoj otpuštati da te ne poklopi.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Lajtung (najvjerojatnije gumeni) i onaj dio koji uštekavaš u traktor.
Na cilindru nemoj otpuštati da te ne poklopi.

otpustio sam taj dio s brze spojke, tj skinuo sam lajtung i odkopčao ga s traktora međutim ništa se ne događa. pokupao sam i držati onaj pipak na lajtungu tako da mi malo ulje iscuri van, međutim također se ništa nije dogodilo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Onda je valjda nekaj zaštekalo u cilindru, jer nevjerujem da ima kakav ventil na cilindru, a možda i ima :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Svaki pravi sistem gdje je mogučnost da teret može naglo pasti a u sisttemu ima gumenih crijeva mora biti nešto kaj u žargonu zovemo šlaufdruk .dolazi valjda od germanizma tko zna od kojih rijeći .
npr . kad bi dizao 2 tone tereta i iz nepoznata razolga pukne gumeno crijevo kipa bez upozorenja pada i sjebe sama sebe .
Da bi to izbjegli na celindar se ugradi taj famozni ventil koji momentalno zatvori a kipa ostane u tom položaju kao betonirana .
Dblokirati se može jedino na naćin da se teret ukloni , popravi crijevo ..i hid. malo podigne .
Nakon toga bi spuštanje trebalo biti odblokirano .
Može biti da se on zaćepio , zaglavio , zaljepio , zaneštio
Da li su u TV bili toliko savjesni da ugrade taj ventil to samo ti znaš ili oni .
Svakao ne turi glavu unutra bez dobrog osiguranja sanduka .
Netko je tu prije nekog vremena imao slučaj da je crijevo bilo zaštopano .možda je i to kod tebe .
joj kad ovo pročitaju ovi naši picajzle :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Svaki pravi sistem gdje je mogučnost da teret može naglo pasti a u sisttemu ima gumenih crijeva mora biti nešto kaj u žargonu zovemo šlaufdruk .dolazi valjda od germanizma tko zna od kojih rijeći .
Mi smo to zvali miš ventil pa mi je zato palo na pamet.
Samo kaj je on služil da teret naglo ne padne, ali je svejedno pal i normalno pun dvor ulja :rolfer:
 
B

Bagudina

Guest
joj kad ovo pročitaju ovi naši picajzle :lol:

Auuuu, počeli smo se "šamarati" !!! iskreno več mi je počelo faliti ovakvih postova na forumu ! :) iskreno, zanimljivije je pratiti forum :)
Ajmo, sa jedne strane imamo forumaše "picajzle" a sa druge strane forumaše "japanezere", a vidim da ima mjesta za još jednu družinu za sad neodređenog imena, pa ako ima tko kakav dobar prijedlog neka samo piše !
:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Auuuu, počeli smo se "šamarati" !!! iskreno več mi je počelo faliti ovakvih postova na forumu ! :) iskreno, zanimljivije je pratiti forum :)
Ajmo, sa jedne strane imamo forumaše "picajzle" a sa druge strane forumaše "japanezere", a vidim da ima mjesta za još jednu družinu za sad neodređenog imena, pa ako ima tko kakav dobar prijedlog neka samo piše !
:)
Rekel bi Jarnjak: Nebi se štel mešati ;)
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
I koje če bit? Saturnus ili turski?
Dobra je i baby prikolica, barem se Toma ne muči:rolfer:
Konacno kuci! Mislim da ce biti turske, mada najradije bi stavio saturnusuve samo sto komsije ne daju...:evil: Ovu baby prikolicu ni ne oseca da je zakacena.:) Hteo da pitam, da li je neko vec zakacio rasipac gnoja na tomu? Da li bi ga mogao vuci i raditi sa njim?:scratch Postoje one manje od 2 ili 3T.

Ovako radi sa novim diznom
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7TcroWZ7DPc[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=F-DYJDm5Ibg[/YT]
Pozdrav!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh