• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

goran88

Guest
Dobri su ti tvoji savjeti, nema šta. Jel imaš koje slike od toga?

nemam...nisam slikao kad sam radio pe-15...ako netko bude trebao nekakav savjet tu sam. ima jos nekih trikova kad se mijenja lezaj zubcanika 3 brzine kod tv-523. ako je lezaj dobar a zupcanik ne valja preporucam pazljivo rasjeci zubcanik fleksom na dva nasuprotna kraja da se ne osteti lezaj i zatim udariti polovce da se raspadnu a lezaj ostane neostecen.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hvala lepo za savete svima, puno ste pomogli!
Gvozdeni1
Jučer si popi..jo a sad zaljivaš grlo pošto je operacija "element" napokon uspjela :D. Super da ti uspjelo!
Pa nije bas uspelo, danas sam 4puta rastavio i sastavio Bosch pumpu, ali na kraju je ispao pravi zver! Radi kao doxa. Juce kad sam sastavio, gornji deo elementa malo se pomerilo i to nisam primetio. Sve sastavio, paljenje. Malo dimi, ali nece da uhvati:scratch. Posle 3-4 verglanja se ispraznio akumlator.:evil: Stavio punjac pa posle dizali tegove od pola kile:partyman:. Danas palim, nece. Popustim cev na dizni, slabo baca:scratch. Hmmmmm.... Skidaj Bosch pumpu. Okreni element za 90 stepeni. upalio iz prve,:shock: ali pun gas. Ne reaguje ni na sta, brzo popusti cev na diznu. To sam uradio 4 puta:madmana:. Na kraju pola je okrenuo i odmah upalio i radi sve normalno.
Stara dizna je otvorio na 140bara.

Edosoko, nikakav problem. Pobao sam i onako, ali u mengele, i sa gumenim cekicem. Heftovao jedan ekser na osigurac sa jako tankom elektrodom(oko 1mm-nisam merio) i tako mogao da pokrenem ali izvaditi nisam mogao. Posle obrusio sa slajfericom.;)
Izvinjavam se za lose slike!!!

Stefanmkd, jeste, to je IPM. I stari je to.
Stara dizna
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HBk0VozCAQA[/YT]



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
G

GROF

Guest
., ej forumaši!., lipi VAM pozdrav!

., toliko toga keljite da jednostavno više nemogu sve dospit pratit?!., nek, neka, samo dajte, dobri ste!!!

., prijatelju moj forumski gvozdeni!., e baš si govzdeni!!!., pa tvoj taj traktorić prč - tome!, zamazan je do iznemoglosti., nis mogal., oprosti!., a da ti vo nenapišem!!!., pa majka mu stara!, operi ga da uopće moreš vidit ča delaš???., nemoj se ljutit, moral sam vo napisat!..., sretno ti sa pranjem i sredjivanjem!., dobro mi stoj!...

., ej!., prijatelju moj Aco93!!!., svaka čast!, dela se kotebe samo tako., koristi se svaki slobodan dan i lipi dan bez nevrimena!., a koliko sam malkice škicnul!!!., rama - okvir za planirnu dasku - ralicu!., NAMONTIRAN JE!, izgljeda čvršći negoli orginal., BRAVO!!!

., aj Bog! moj narode!., čitamo se ...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
., ej forumaši!., lipi VAM pozdrav!

., toliko toga keljite da jednostavno više nemogu sve dospit pratit?!., nek, neka, samo dajte, dobri ste!!!

., prijatelju moj forumski gvozdeni!., e baš si govzdeni!!!., pa tvoj taj traktorić prč - tome!, zamazan je do iznemoglosti., nis mogal., oprosti!., a da ti vo nenapišem!!!., pa majka mu stara!, operi ga da uopće moreš vidit ča delaš???., nemoj se ljutit, moral sam vo napisat!..., sretno ti sa pranjem i sredjivanjem!., dobro mi stoj!...



., aj Bog! moj narode!., čitamo se ...
Uopste se ne ljutim Grofe:D! Najbolje ja znam da je mastan, posto negde baca ulje. Vise ulja pojede nego nafte, ali zato je tu zima, kad je sve uzorano, da se sredi. Jedva imam kvacilo, farovi su otisli i naisao na skriveni panj sa prednjicom. Haubu nemogu da oborim do kraja. Ostalo mi je oko 2jutra moje zemlje da uzorem i ono sto imam usluzno. Znaci da je sad pranje luksuz, mada i ja najvise volim kad je uredan. Kamion mi je u kvaru, pa sad imam malo vise vremena da radim kuci, ali samo poslepodne.
Citamo se,i Pozdrav iz Banata!!!
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
zasto mislis da bi tad imal puno posla?
izgleda mi prilicno jednostavno!? na sto tocno mislis da je komplicirano?

pa mislim iz razloga što moraš nabaviti prednji dio zgloba od serije 700, pa dvije ploče sa trnovima za držanje cilindra, to sve prilagoditi, izraditi, plus orbitol glava volana, i nosivi stup volana...i u ovom slučaju je traktor nešto duži zbog druge sredine...
a gledaj to je moje mišljenje, sve se da napraviti...ima posla oko toga
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., ej forumaši!., lipi VAM pozdrav!

., toliko toga keljite da jednostavno više nemogu sve dospit pratit?!., nek, neka, samo dajte, dobri ste!!!

., prijatelju moj forumski gvozdeni!., e baš si govzdeni!!!., pa tvoj taj traktorić prč - tome!, zamazan je do iznemoglosti., nis mogal., oprosti!., a da ti vo nenapišem!!!., pa majka mu stara!, operi ga da uopće moreš vidit ča delaš???., nemoj se ljutit, moral sam vo napisat!..., sretno ti sa pranjem i sredjivanjem!., dobro mi stoj!...

., ej!., prijatelju moj Aco93!!!., svaka čast!, dela se kotebe samo tako., koristi se svaki slobodan dan i lipi dan bez nevrimena!., a koliko sam malkice škicnul!!!., rama - okvir za planirnu dasku - ralicu!., NAMONTIRAN JE!, izgljeda čvršći negoli orginal., BRAVO!!!

., aj Bog! moj narode!., čitamo se ...

Pa prijatelju moj Grofe dela se još dok nema snjega a znaš kako je kad zakrka metar snjega možeš zaboraviti sve poslove do proljeća.

Rama je gore da,znaš da kod mene to mora biti jače nego šta treba za svaki slučaj, još malo i ralica će se pofarbati još je ostalo nešto sitno za napraviti,cilindar je naručen i snjeg može padati al ipak još nek malo pričeka.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gvozdeni1
Hvala ti za stavljene slike od remonta. Kažeš problemi su se rješili, drago mi je da si uspjeo sredit. Kako sad radi motor, kakve su razlike...?

Aco 93
Ralica skoro pa gotova. Daska jako napravljena, nosač- okvir vidim isto dobar, za 5. Brzo si sve to odradijo- napravijo.

Grofe
Kažeš da temu TV ne uspiješ pratit. Pa pišemo mi, a vidim da je i tema Prima dobila stranicu sa tri brojeva, jubilejna 100ta stranica za koju si najviše ti zaslužan. :partyman:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Gvozdeni1
Hvala ti za stavljene slike od remonta. Kažeš problemi su se rješili, drago mi je da si uspjeo sredit. Kako sad radi motor, kakve su razlike...?
Nema na cemu Petre. Probleme sam resio, samo to, da mi je uzeo subotu ali je bitno da radi! Razlika je nebo i zemlja!!! Drugaciji mu je i zvuk. Isprobao nisam, to cu sutra i da nasnimam neki video. Pre remonta je jedva upalio, a sad pola da zaokrene, odmah pali. Rad motora je izjednacen, nije kao pre da varira lergas.
Sutra nosim smece, djubre, mozda cu uspeti i da orem. Prepravljam jednobrazni plug, to cu zavrsiti sutra, bice i slike.

Aco, tomica ti je lepa, ocuvana. Okvir sto imas za ralicu, to bi meni dobrodosao jer nalecem na skrivene panjeve.

Pozdrav!!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa mislim iz razloga što moraš nabaviti prednji dio zgloba od serije 700, pa dvije ploče sa trnovima za držanje cilindra, to sve prilagoditi, izraditi, plus orbitol glava volana, i nosivi stup volana...i u ovom slučaju je traktor nešto duži zbog druge sredine...
a gledaj to je moje mišljenje, sve se da napraviti...ima posla oko toga

ploce s trnovima cu sam napravit,i prilgodit,orbitol glavu sam nabavio,nosivi stup cu isto napravit,a cilindar ak nebum mogo nabavit onda cu narucit novi!
a zasto mislis kaj bi trebal prednji dio zgloba od serije 700??? imas mozda nest vaznog uvezi te sredine?! ja mislim da se da i rjesit i s normalom sredinom od mojeg tv-a
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
odlican posao!
nego,daj mi reci iz cega si radio ovaj nosac za prednju ralicu, debljina materijala,kakvu cijev si koristio?!

Pa tu sam išao dosta brzo jer mi se žurilo samo da povaljam to jer sam išao to orat pa da ne po travi ovako mi je lakše.

Cjevti je 60x60mm 6mm stijenka i pločevina 12mm,ti je na nosaču
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima-može jedna mala pomoć -neki dan sam promjenio uložak dizne i element pumpe ali još uvijek kada upalim tomu moram držati pola gasa 2 min. dok ne počme raditi normalno-dali možda treba nešta naštelati-hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
pozdrav svima-može jedna mala pomoć -neki dan sam promjenio uložak dizne i element pumpe ali još uvijek kada upalim tomu moram držati pola gasa 2 min. dok ne počme raditi normalno-dali možda treba nešta naštelati-hvala
Možda hlađenje (valjda mu je prejako:scratch) :rolfer::rolfer:
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima-muhanicaru ajde molim te malo mi to objasni sta sa hlađenjem
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav forumasi
Ko pratio marfi kod mene???

Nesto se sjebao kod moj tomo.:scratch
Imeno problem je ovakav, traktor zeli da ide kad je menjac u ler i to ko da je u 3, kad stavis menjac u 3 opet ide traktor, a ako stavim u 1 ili 2 brzina motor zeli da ugasi.

Ja sumnjam da opet mi se slomio kljuc u menjac na 2 dela, i onaj deo koi se otkinuo zaglavio se u 3 brzina, i deo koi e ostao citav kad uzabi u 3 traktor ide, ali ako uzabi u 1 ili 2 brzina motor pocinje da gasi...

Traktor doteran je kuci so menjac u ler, a isao ko u 3. Ovako nesto dali se nekome dogodilo?

Samo sumnjam u kluc, ali videcemo kad se rastavi menjac.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
pozdrav svima-može jedna mala pomoć -neki dan sam promjenio uložak dizne i element pumpe ali još uvijek kada upalim tomu moram držati pola gasa 2 min. dok ne počme raditi normalno-dali možda treba nešta naštelati-hvala
Na koliko je nastelovana dizna?
Danot, teraj odatle tog marfija! Interesantno kod tebe. Licno ja neznam sta se desilo.
Pozdrav!!!
 
Posljednje uređivanje:
D

dalmatino

Guest
Pozdrav forumasi
Ko pratio marfi kod mene???

Nesto se sjebao kod moj tomo.:scratch
Imeno problem je ovakav, traktor zeli da ide kad je menjac u ler i to ko da je u 3, kad stavis menjac u 3 opet ide traktor, a ako stavim u 1 ili 2 brzina motor zeli da ugasi.

Ja sumnjam da opet mi se slomio kljuc u menjac na 2 dela, i onaj deo koi se otkinuo zaglavio se u 3 brzina, i deo koi e ostao citav kad uzabi u 3 traktor ide, ali ako uzabi u 1 ili 2 brzina motor pocinje da gasi...

Traktor doteran je kuci so menjac u ler, a isao ko u 3. Ovako nesto dali se nekome dogodilo?

Samo sumnjam u kluc, ali videcemo kad se rastavi menjac.

Danot, ja sam imao takav sličaj na mom PE-18 prošlu godinu, čak sam bio tražio i pomoć odje preko foruma. Ali uspio sam sam otkriti gdje je greška. Prilikom sklapanja mjenjača okrenije sam naopako zupčanik čini mi prve brzine. Naoko izgleda isto s koje strane ćeš ga složiti na piramidu, ali čini mi se da nije tako. Ja sam ga preokrenuo, i problemi koje ti sam imaš na svom su odmah prestali. Nisam neki majstor možda da poslušaš iskusnije forumaše, ali ja sam imao takav slučaj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh