• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

staffmen

Guest
Kako to lda100-16 ks, lda 820-18 ks????:scratch
Zar nije lda 100-18 ks,a lda820 21ks....?

tako ih nazivaju.
ubiti lda 100 ima stvarnih 16,1ks a lda820 18ks.

isto ko kako ljudi kazu da lda510 ima 14 a zapravo ima 12,2
i lda 450 isto kazu 14ks a ima nesto vise od 10ks

mislim da ta razlika ove stvarne vrijednosti i one koje ljudi kazu puno znaci za ovakav mali traktor di je svaki konj pozeljan:finga:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Kako se vadi element??? Klip je ostao unutra. Sa donje strane? Ako sa donje, kako? Treba vaditi regulaciju gasa?
Pozdrav!!!

Klip se vadi sa donje strane kad menjas element cela pumpa mora se rasklopiti evo skica objasnicu spored nje:
lda100%20pumpa.jpg


Za da izvadis donji dio prvo moras da izvadis osigurac 17 pa da komresiras feder11 to se moze uraditi sa obicnu stolarsku stegu pa onda vadis piksnu pod broj 19 koja na prvi pogled lici na sarav kad izvadis to cela pumpa se moze rasklopiti.
A elementi za regulacju gasa su 18 i 9 klip ti je pod brojem 12
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
u ponedeljak navecer narucio ,danas su stigla: 221kn s postarinom,2 kom s zaruljama,sad samo treba nac vremena za montazu...
URL=http://img215.imageshack.us/i/j517504cc7ec7c72f3d.jpg/]
j517504cc7ec7c72f3d.jpg
[/URL]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Klip se vadi sa donje strane kad menjas element cela pumpa mora se rasklopiti evo skica objasnicu spored nje:


Za da izvadis donji dio prvo moras da izvadis osigurac 17 pa da komresiras feder11 to se moze uraditi sa obicnu stolarsku stegu pa onda vadis piksnu pod broj 19 koja na prvi pogled lici na sarav kad izvadis to cela pumpa se moze rasklopiti.
A elementi za regulacju gasa su 18 i 9 klip ti je pod brojem 12
Ali , da bi izvadio osigurač 19 mora pritisnuti elemt preko kotačića 14 da bi svladao oprugu 11 inaće ode sve po radioni ili ti u 3 pizde materine :rolfer:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Klip se vadi sa donje strane kad menjas element cela pumpa mora se rasklopiti evo skica objasnicu spored nje:
lda100%20pumpa.jpg


Za da izvadis donji dio prvo moras da izvadis osigurac 17 pa da komresiras feder11 to se moze uraditi sa obicnu stolarsku stegu pa onda vadis piksnu pod broj 19 koja na prvi pogled lici na sarav kad izvadis to cela pumpa se moze rasklopiti.
A elementi za regulacju gasa su 18 i 9 klip ti je pod brojem 12

Ali kako vadis piksnu? Probao sam, ali neda se. Rasteretio sam piksnu(gurnuo osovinu) ni tako. Nije skroz probusen, pa nemogu sa druge strane da izbijem.
Pozdrav!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ali kako vadis piksnu? Probao sam, ali neda se. Rasteretio sam piksnu(gurnuo osovinu) ni tako. Nije skroz probusen, pa nemogu sa druge strane da izbijem.
Pozdrav!!!

Probaj nekako sa neki mali strafciger ili neka tanka pinceta, dio13 razmrdaj ga malo levo-desno u isto vreme probaj da izvuces piksnu
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ali , da bi izvadio osigurač 19 mora pritisnuti elemt preko kotačića 14 da bi svladao oprugu 11 inaće ode sve po radioni ili ti u 3 pizde materine :rolfer:

Epa zato sam napomenuo stolarsku stegu
 
G

goran88

Guest
tako ih nazivaju.
ubiti lda 100 ima stvarnih 16,1ks a lda820 18ks.

isto ko kako ljudi kazu da lda510 ima 14 a zapravo ima 12,2
i lda 450 isto kazu 14ks a ima nesto vise od 10ks

mislim da ta razlika ove stvarne vrijednosti i one koje ljudi kazu puno znaci za ovakav mali traktor di je svaki konj pozeljan:finga:

Evo jedna slika kako stara tipa PE- 15 sa motorom 18 ks ore

 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Nemogu da ga uhvatim ni sa cim, ravan je sa kucistem, ni sa vrhom noza. Probao sa magnetom, cak sam i kukuruz bacio, da bi izasao ali nece!
 
S

staffmen

Guest
kaj oces rec sa tom slikom.
znam ja da moze orat sa tim motorom od 16ks
ne 18.

e daj mi reci dal si na tog starog tomicu slozio drugacije hidrauliku nego kako je tvornicki.
cuo sam da mu hidraulika ne radi ako se kardan ne okrece?!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Nemogu da ga uhvatim ni sa cim, ravan je sa kucistem, ni sa vrhom noza. Probao sa magnetom, cak sam i kukuruz bacio, da bi izasao ali nece!
Hmmm onda probaj ovako:
probaj zavrti piksnu za 90stepena u odnos zljeba osiguraca i onda stavi dva strafcigera ili neke spicangle u zljeb osugarca i tako uhvati piksnu za vrh
i izvuci ja sam je tako izvadio
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
u ponedeljak navecer narucio ,danas su stigla: 221kn s postarinom,2 kom s zaruljama,sad samo treba nac vremena za montazu...
URL=http://img215.imageshack.us/i/j517504cc7ec7c72f3d.jpg/]
j517504cc7ec7c72f3d.jpg
[/URL]

a kad ih budeš stavlja i kad ih staviš znaš šta triba....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Tomislave, hajde scaniraj one stranice (mislim da je 19 i zadnja stranica) koje fale u tvom katalogu...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hmmm onda probaj ovako:
probaj zavrti piksnu za 90stepena u odnos zljeba osiguraca i onda stavi dva strafcigera ili neke spicangle u zljeb osugarca i tako uhvati piksnu za vrh
i izvuci ja sam je tako izvadio
Popizdio sam, ne mogu vise. Sa gumenim cekicem sam lupao, da bi barem milimetar izasao, ali nista. Sa dnom zljeba je ravan, tako da ni sa srafcigerom, ni sa pincetom, ni sa magnetom, ni sa kukuruzom, ni sa nozom, niscim nemogu da uhvatim. Sutra nastavljam.
Pozdrav i hvala!!!
 
G

goran88

Guest
kaj oces rec sa tom slikom.
znam ja da moze orat sa tim motorom od 16ks
ne 18.

e daj mi reci dal si na tog starog tomicu slozio drugacije hidrauliku nego kako je tvornicki.
cuo sam da mu hidraulika ne radi ako se kardan ne okrece?!

Tocno je...ako se kardan ne okrece pumpa hidraulike koja se nalazi na zadnjem trapu nema pogon. Moze se na njega uz nesto dorade montirati i petoletkina pumpa koja se montira na sam motor, razvodnik te cilindar ali ako je stari sustav ispravan nema potrebe za tim, treba se samo naviknuti na to da je to tako. Sto se mene tice taj tomo je sigurniji od novih tipova jer se brzine saltaju i na prednjem i na zadnjem trapu i mogucnost da ti iskoci iz brzine u oba mjenjaca je nemoguca. Nadalje...noviji tipovi imaju velikih problema sa maticom sklopa upravljaca koja je zaljevana mesingom i obradjivana i taj mesing se rasklima u tome zeljeznom komadu i dobije se puno lufta na volanu dok ovdje medjusobno pomicanje prednjeg i zadnjeg dijela se odvija preko zubcanika koje kad se potrose navaris i brusnes fleksom ili kakvom boljom turpijom i to oped dura dosta dugo. Moj neki neostvareni projekt je da bi pojacao sredinu na tom starom tomi i ubacio motor s dva cilindra...islo bi to samo trebalo bi dosta dorade ali bi to bila masina i pol :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
PE15-18 je prvotno zamišljen kao motokultivator i ima za razliku od ostali TVa samo jedan izvod nezavisnog kardana. zbog toga svega ima puno zupčanika i zato svi koje sam ja čuo jako zvone, a i dosta gubitaka ima. istina bog to su jako stari traktori pa to još pojačava doživljaj. ima ga moj susjedi i jako mi je simpatičan posebno zvuk jer gotovo ni nema auspuh:finga:
...zbog dve getribe gotovo ga je nemoguće ukrasti...ručice ko u vladimirca
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Crvena Prima... netko takvu ima ovdje (možda ddalibor)?.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Zna mozda tko kolko mora bit hod klipnjace na cilindru za hidro volan na tomici 420?
sad sam nabavio glavu i naso bi se neki cilindar,pa ma zanima kolko mora imat minimalni hod,s time da planiram napravit s jednim cilindrom!?
 
G

goran88

Guest
PE15-18 je prvotno zamišljen kao motokultivator i ima za razliku od ostali TVa samo jedan izvod nezavisnog kardana. zbog toga svega ima puno zupčanika i zato svi koje sam ja čuo jako zvone, a i dosta gubitaka ima. istina bog to su jako stari traktori pa to još pojačava doživljaj. ima ga moj susjedi i jako mi je simpatičan posebno zvuk jer gotovo ni nema auspuh:finga:
...zbog dve getribe gotovo ga je nemoguće ukrasti...ručice ko u vladimirca

to sto veliš...da zvone...ako mislis na karakterističan zvuk zujanja zupčanika u mjenjaču...pojavljuje se uglavnom jer diferencijal nije dobro uklopljen sa konusnim zubcanikom koji ga pogoni, tad zna dolaziti i do cimanja u voznji pa traktor kao da skakće, a općenito mjenjač se pod opterećenjem mora cuti kao i kod svakog traktora. Na koje gubitke mislis?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh