• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Auuu Strongboy, lepo si se zaglavio!
Danas sam kupio element i ulozak dizne. Hteo bi da zamolim, ako neko zna podatke da mi javi na koliko bara da podesim diznu. 180-190bar? Kakav pogon ima bosch pumpa? Na zdrjebove ili na kajlu? Mozda zupcanici? Pitam da nesto ne bi zaj...o. Hteo bi sam zameniti. Unapred hvala za odgovor!




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pre mesec dana sam mjenjao element a pre nedelju dana ulozak, znaci pritisak dizne treba biti 190-200bar, a kod mjenjanje elementa objacnicu samo najvazno prvo slobodno izvuci pumpu iz bloka nema tu sta da se zajebe, znaci cela pumpa se rasklapa na jednu kalju koja na prvi pogled lici na straf i ima jedan zupcanik unutar pumpe koli sluzi za regulacija gasa i gasenje motora, znaci na taj zupcanik ima urezano jedna tacka i jedna strelica koje su sprotivno oznaceni kao 3-9 saat, strelica klipa elementa treba da se nastelije da bude do strelice zupcanika, a tacka zupcanika treba da bude do tacke na onaj drugi linearan zupcainik koji je na samoj pumpi, znaci prvo se mesti klip elementa pa posle cilindar.
A za mjenjane ulozak nema sta da se objasnjava jer je prosto ko pasulj.
Ovo znam od svoje iskustvo.
Ako nesto gresim nek me popravi neko ili nek doda nesto.

Ako imas jos nesto nejasno pitaj slobodno
Pozdrav,
Stefan
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hvala Stefanmkd. Dizna je najmanji problem, to sam vec radio puno na razlicitim vozilima, ali davno. Pumpu jos nisam video kako je kod tomeka reseno, zato pitam. Ako mi daju sefovi, sutra poslepodne menjam element.:D:D:D
Pozdrav!!!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Hvala Stefanmkd. Dizna je najmanji problem, to sam vec radio puno na razlicitim vozilima, ali davno. Pumpu jos nisam video kako je kod tomeka reseno, zato pitam. Ako mi daju sefovi, sutra poslepodne menjam element.:D:D:D
Pozdrav!!!

Ak nij problem dok budeš minja da uslikaš koju slikicu..... :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala Stefanmkd. Dizna je najmanji problem, to sam vec radio puno na razlicitim vozilima, ali davno. Pumpu jos nisam video kako je kod tomeka reseno, zato pitam. Ako mi daju sefovi, sutra poslepodne menjam element.:D:D:D
Pozdrav!!!

E pa to i mene zanima kako se promjeni taj element u pumpi. Kako izgledaju djelovi i sve to. Daj molim uslikaj.

U pumpi bi trebal bit i ventil, barem u nekima su. A to nečeš mjenjat?
Jel treba onda nešto podesit, naštelat? Valjda je :scratch
Jel ima neko iskustva kako se sve ovo radi na pumpi CIPA od TV 731?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
E pa to i mene zanima kako se promjeni taj element u pumpi. Kako izgledaju djelovi i sve to. Daj molim uslikaj.

U pumpi bi trebal bit i ventil, barem u nekima su. A to nečeš mjenjat?
Jel treba onda nešto podesit, naštelat? Valjda je :scratch
Jel ima neko iskustva kako se sve ovo radi na pumpi CIPA od TV 731?

Nema nikakvo stelanje u bosh pumpe, osim one brtve za stelanje palenje ranije-kasnije al to nema veze sa elementa.
I ima jedan ventil mislim da sluzi kao nepovratni, nije ventil vec obicna sajbna i to je to isto da napomenem da u pumpi ima samo dva federa.

Jedna mala pomos
http://service.lombardinigroup.it/d...o/Manuale Officina GR 3-4 matr 1-5302-458.pdf
strana 20
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
E pa to i mene zanima kako se promjeni taj element u pumpi. Kako izgledaju djelovi i sve to. Daj molim uslikaj.

U pumpi bi trebal bit i ventil, barem u nekima su. A to nečeš mjenjat?
Jel treba onda nešto podesit, naštelat? Valjda je :scratch
Jel ima neko iskustva kako se sve ovo radi na pumpi CIPA od TV 731?
Neznam Petre. Videcu kad rastavim. Pitam tamo gde sam kupio delove za stelovanje pumpe. Kazali su, nema stelovanja, samo zameni. Nadam se, da cu stici doma do dva(ako ne posalju na neki utovar).
Pozdrav!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Strong boyy
Nisi nam još otkrijo tajnu kako si Tomu izvukao iz blata?
Inače dobro si ga oprao, hehe, na drugim slikama čist ko suza.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nema nikakvo stelanje u bosh pumpe, osim one brtve za stelanje palenje ranije-kasnije al to nema veze sa elementa.
I ima jedan ventil mislim da sluzi kao nepovratni, nije ventil vec obicna sajbna i to je to isto da napomenem da u pumpi ima samo dva federa.
Znam za ono štelanje paljenja, radijo sam na mom TV- 731.
A ovo za pumpu je tako što kažeš, nepovratni ventil i to neki mjenjaju. Samo neznam kak se vidi jel treba mjenjat ili ne, jel drži ili ne.
Jesi nekad mjenjao element na TV 731 ili slično?

Neznam Petre. Videcu kad rastavim. Pitam tamo gde sam kupio delove za stelovanje pumpe. Kazali su, nema stelovanja, samo zameni. Nadam se, da cu stici doma do dva(ako ne posalju na neki utovar).
Pozdrav!!!

Dobro vidjet čemo kako češ uspjeti napravit, nema veze ako ne sutra onda neki drugi dan.

Još jedno pitanje. Gde nabavljate element i nepovratni ventil? Znam da u trgovini :rolfer:, ali me zanima jel u Bosch servisu ili negde...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Dobro vidjet čemo kako češ uspjeti napravit, nema veze ako ne sutra onda neki drugi dan.

Još jedno pitanje. Gde nabavljate element i nepovratni ventil? Znam da u trgovini :rolfer:, ali me zanima jel u Bosch servisu ili negde...
Ovde sam nabavio
http://cavic.4doo.net/page.php?22 i ovde ima svega i svacega http://www.metro-doo.com/ Najblizi bosista mi je 70km i nije usput.
I ulozak i element je bio po 1400din. 1euro je oko 108din. Korpa, lamela i druklezaj kosta 10200.
Pozdrav!!!
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Strong boyy
Nisi nam još otkrijo tajnu kako si Tomu izvukao iz blata?
Inače dobro si ga oprao, hehe, na drugim slikama čist ko suza.
hehe to je bilo nesvakidasno:rolleyess:
pokusao sam lopatom da ga otkopam,da iskopam zemlje ispod njega...al bilo je takvo blato da je to bilo nemoguce,tomica je samo propadao sve vise i vise.pozvao sam komsiju da me izvuce svojim IMT 533.vezali smo ga sajlom al je komsija namestio traktor malo sa stranehteo je d ame povuce malo ukoso.insistirao sam da namesti imt tacno ispred mene kako bi sila vucenja bila pravolinijska u odnosu na tomica, al nije hteo d ame poslusa.najzad sam se morao sloziti kako je on zahtevao.al cim je potegnuo tomica se umalo nije prvrnuo.prednji kraj (jedan kotac se podigo skoro 30tak cm od zemlje).srecom se komsija okrenuo da vidi kako izvlaci tomicu i odmah stao.da je povukao jos 20tak cm, tomica bi bio prevrnut u stranu.moram priznati da sam se uplasio.onda je stao ravno ispred mene i odmah me izvukao iz blata.to nek bude i pouka drugima ako nekad zaglave sa tomicama...povlacenje samo pravo...bilo napred ,bilo u nazad.inace da kazem da sam ovako duboko zaglavio po drugi put.inace obicno tomica nigde ne zaglavi...osim u ovakvom blatu...:lol:
 
G

goran88

Guest
sve ti zavisi po kojem standardu je snaga deklarirana. lombadini je koristio ja mislim po SAE-u zato su im snage nešto veće, a zaprvo su nešto slabiji. ista stvar je i sa LDA450 koji ima 10KS, a ne 12 ili 14. lda 530 ima 7.5-8ks, a ne 10, i tako dalje redom...ispravite me ako griješim


U TV 523 je motor oznake LDA 820 a u TV-PE 15 je motor LDA 100. Za registraciju je dovoljna izjava svjedoka kod javnog biljeznika pri prodaji. Za oba traktora imam stare papire iz bivse drzave ali to vise ne vrijedi vec mogu biti samo dokaz da traktori nisu negdje ukradeni.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Strongboyy
Poučna priča, dobijo si neka iskustva i nečeš nikad pogriješit (nisi ni u ovom slučaju da te slušaju) a i komšija zna da te treba slušat :D. Samo pravo ;) :D

Gvozdeni1
Pa to su male pare u pitanju. Tu traže boshisti za element i ventil 70€, dva cilindra znači 2 komada elementa i ventila= 140€ :roll: :evil:. Plus toga rad 60€ znači ukupno 200€. :scratch :scratch Ima jedan što traži 150€ za sve to ali mi je daleko.

A komplet kuplung set je kod nas skuplji nekih 30€, najmanje tolko :evil:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Gvozdeni1
Pa to su male pare u pitanju. Tu traže boshisti za element i ventil 70€, dva cilindra znači 2 komada elementa i ventila= 140€ :roll: :evil:. Plus toga rad 60€ znači ukupno 200€. :scratch :scratch Ima jedan što traži 150€ za sve to ali mi je daleko.

A komplet kuplung set je kod nas skuplji nekih 30€, najmanje tolko :evil:
To je papreno!!! A ja sam resio za 25eura.
Pozdrav!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Znam za ono štelanje paljenja, radijo sam na mom TV- 731.
A ovo za pumpu je tako što kažeš, nepovratni ventil i to neki mjenjaju. Samo neznam kak se vidi jel treba mjenjat ili ne, jel drži ili ne.
Jesi nekad mjenjao element na TV 731 ili slično?
Neznam za 731 ja sam mjenjao samo na lda100 mozda na isti princip rade pumpe na lda672 i 100, inace kod nama element IPM je 20e a brizgaljka 18e, za mjenjanje elementa najskuplji majstor trazi 7-8e a za brizgaljku das im
1-2e za kavu promene nastelaju na digitalni aparat i nema problema.
A kako se proverava nepovratni ventil veze nemam.
 
G

goran88

Guest
Neznam za 731 ja sam mjenjao samo na lda100 mozda na isti princip rade pumpe na lda672 i 100, inace kod nama element IPM je 20e a brizgaljka 18e, za mjenjanje elementa najskuplji majstor trazi 7-a o cijenam8e a za brizgaljku das im
1-2e za kavu promene nastelaju na digitalni aparat i nema problema.
A kako se proverava nepovratni ventil veze nemam.

samo da napomenem...nema smisla ravnati se po cijenama jer ima dosta razlicitih proizvodjaca tako da ni kvaliteta kod svih nije ista....
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
samo da napomenem...nema smisla ravnati se po cijenama jer ima dosta razlicitih proizvodjaca tako da ni kvaliteta kod svih nije ista....

Procitaj moj tekst jos jednaput i vidjeces da negde pise IPM(industrija precizne mehanike)to je vrsta proizvodjac kolko vidim i gvozdeni ima ipm-ove delove
 
A

aronino

Guest
POZDRAV SVIMA danas sam na svom PE 18 mjenjao uložak dizne-100 kuna i element pumpe 200 kuna Kada sam sastavio i upalio tomo radi do daske nemogu da smanjim gas i nemogu da ga ugasim Kada sam ga ugasio skinem pumpu i okrenem element za 180 stupnjeva i sada radi sve OK
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Kako se vadi element??? Klip je ostao unutra. Sa donje strane? Ako sa donje, kako? Treba vaditi regulaciju gasa?
Pozdrav!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh