• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Apsolutno se slazem sa fireman


"d1" nije isto so "d"
Broj na zubi je razlicit na oba zupcanika
I kako to moze bit spojnica meni mi nije jasno
A u katalog djelova pise REDUKTOR.
Gde si edosoko, ti si mozda rastavio poluosovine?
Lupate gluposti obojica!

A kakve veze imaju promjeri kad se obje strane jednako vrte? Gdje vi tu vidite zupčanike? A kaj bi bilo da su umjesto ozubljenja na svakoj osovini obične kajle? Bi i onda bil reduktor?
Reduktor je krivi naziv u katalogu. Ispravno bi bilo redukcija. Kaj radi redukcija na vodovodnoj cijevi? Samo samnjuje promjere cijevi.
TO "izgleda" kak planetarni reduktor samo neupućenima. Jedno mu fale "sunwheel" i 3 zupčanika...
Pogledajte si sami ovdje i OVDJE
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
OK, na Primi je multiplikator. Funkcija multiplikatora je da ubrzava vrtnju. Logično je da na Primi treba prednji kotač ubrzat jer je manji od zadnjeg.

Funkcija reduktora je da reducira- smanjuje vrtnju. Tako je kod TV 700 serije. Iz difa je osovina koja ima određene obrtaje a ti su veči od obrtaja poluosovine i kotača. Znači između njih je "sprava" koja reducira- smanjuje obrtaje. Šta je to onda drugo nego reduktor.

Spojnica. Spojnica spaja dva djela, u ovom slučaju može i osovine. Uobično je funkcija spojnice da spoji nešto a ne da smanjuje vrtnje. Sponicu ili spojku ima serija 700 u sredini na osovini pogona malo pre no što ulazi u zadnji trap. Ali njoj je prijenos 1:1 znači smo spaja i ništa drugo.

Izvinite ali ovako ja to razumem. Ako ima neko bolje objašnjenje onda :scratch

Što je onda menjač? Kutija sa mnogo broj spojnica?



u potpunosti se slazem sa napisanim tekstom i objasnjenjem,bravo za firemanpeter:D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Lupate gluposti obojica!

A kakve veze imaju promjeri kad se obje strane jednako vrte? Gdje vi tu vidite zupčanike? A kaj bi bilo da su umjesto ozubljenja na svakoj osovini obične kajle? Bi i onda bil reduktor?
Reduktor je krivi naziv u katalogu. Ispravno bi bilo redukcija. Kaj radi redukcija na vodovodnoj cijevi? Samo samnjuje promjere cijevi.
TO "izgleda" kak planetarni reduktor samo neupućenima. Jedno mu fale "sunwheel" i 3 zupčanika...
Pogledajte si sami ovdje i OVDJE

ZJ, stalno govorim da se ne vrte jednako. Na jednoj strani je osovina u centru a na drugi stoji excentično. U tome je rješenje zašto je različiti broj vrtnje jedne naspram druge strane.

Da su obične kajle onda moraju bit osovine u centru.

Nit ne mislim da je tu samo smanjen promjer osovine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
ZJ, stalno govorim da se ne vrte jednako. Na jednoj strani je osovina u centru a na drugi stoji excentično. U tome je rješenje zašto je različiti broj vrtnje jedne naspram druge strane.

Da su obične kajle onda moraju bit osovine u centru.

Nit ne mislim da je tu samo smanjen promjer osovine.
Ovo boldano se ne vidi sa slika.

Isprika onda svima (naročito tebi).:oops:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
firemanpeter,potpisujem tvoj post isto tako kao sto danot navodi promjer nutarnjeg zubcanika i vanjskog,d1 je veci od d2 tak da je spojnica bi bili istog promjera i broja zubaca,tak da posto je manji mora bir postavljen excentricno na ovaj veci i to onda je reduktor! ljepse receno to je neke vrste planetarni reduktor samo pojednostavljen...
glavno da smo se svi dogovorili...
pozdrav:supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
firemanpeter,potpisujem tvoj post isto tako kao sto danot navodi promjer nutarnjeg zubcanika i vanjskog,d1 je veci od d2 tak da je spojnica bi bili istog promjera i broja zubaca,tak da posto je manji mora bir postavljen excentricno na ovaj veci i to onda je reduktor! ljepse receno to je neke vrste planetarni reduktor samo pojednostavljen...
glavno da smo se svi dogovorili...
pozdrav:supz:
Očito reduktor je. Takve su nekad imali mali ĐĐ770 kombajni.
Planetarni reduktor sigurno nije. Planetarni uvijek ima ulaznu i izlaznu osovinu u osi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Medimurec
Da dogovorili smo se, sve 5. Reduktor je to. Tu je i ponešto logike jer manji traktor npr. 418 i onda sa istim menjačem veči i jači 730 :scratch, tu bi bili lomovi. Ali oni su na 730 ubrzali menjač i sa time rasteretili ali onda je trebalo smanjit vrtnju pa su stavili bočni reduktor u rukavce. U jedno možda zbog tog reduktora pridobilo se i to da se ne lome poluosovine.

Znači ako bi se pripasali rukavci od malog Tome onda bi imali TV formulu :rolfer::rolfer:. Malo šale ne škodi.

ZJ
Onaj planetarni reduktor iz tvoje slike je drugačiji, u pravu si. On ima još tri mala zupčanika pa su zato osovine u centru. Kod TV su to sve pojednostavili.
 
M

mjic.micko

Guest
Narode ovaj sat sto stoji na ekranu sa lijeve strane koji oznacava kad je koja poruka poslana jel kod vas tacan kod mene nije,ako nije i kod vas daj da se bunimo nekome,valjda presedniku vlade ili kome
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ama ljud ja jos nemogu vjerovati da je to reduktor,i nemogu opet shvatiti kako to funkcjonise ako je reduktor,a i da jest reduktor nije od neke pomoci

sacekacemo eda on je to rasklapo po hiljadu puta i sigurno zna
ja sam misljenja da je to samo obicna spojnica koja sprecava lomljenje poluosovian pri opterecenju,a to sam rekao bar hiljadu puta
pogledajte malo sliku
vidite da je ovde taj kraci kraj poluosovine uzbuljen ovde i ja nevidim tu nikakavu redukciju
slika0061.jpg


ps sad citam postove iz ove teme na 144-5-6 strani,ipak to jesu neki reduktor ali ali samo za rasterecenje polusovian zato sto su razlicitih duzina
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ama ljud ja jos nemogu vjerovati da je to reduktor,i nemogu opet shvatiti kako to funkcjonise ako je reduktor,a i da jest reduktor nije od neke pomoci

sacekacemo eda on je to rasklapo po hiljadu puta i sigurno zna
ja sam misljenja da je to samo obicna spojnica koja sprecava lomljenje poluosovian pri opterecenju,a to sam rekao bar hiljadu puta
pogledajte malo sliku
vidite da je ovde taj kraci kraj poluosovine uzbuljen ovde i ja nevidim tu nikakavu redukciju
slika0061.jpg


ps sad citam postove iz ove teme na 144-5-6 strani,ipak to jesu neki reduktor ali ali samo za rasterecenje polusovian zato sto su razlicitih duzina

Cekamo Edo:mrgreen:
matrix, ovaj rukavac na ova slika ti je od PE-18, i to prednji.
PE-18 nema nikakve reduktore ili spojnice na poluosovine, nego direktna poluosovina dif-kotac.
Ono sta ti tu vidis je BLOKADA DIFERENCIJALA;), e to je bas prava spojnica, jel znas kak radi?
Reduktor je medimurec bas lepo skicirao, sve se vidi...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Matrix, ovaj tvoj kolega ima tu na podu svega i svačega, da li ima komplet zadnji kraj od PE-18 bez hidraulike s kotačima? Ja to kupujem.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ex ljud ljudi
ovaj kolgega je sa ovog foruma i ima slika koliko oces ovde na ovoj temi,
danot
meni ovo lici na tromblo od 732,ali je ista stvar kao i na slikama od zbalije
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Aaa matrixe, promenio si post inako gotov si bio:weedman:
Nije od 732 nego od PE-18. GARANTIRAM
I traktor ima samo u jedan rukavac ovakva spojnica, i to prednji, zbog blokada-spera.

izmenio si post ali odgovoricu ti
danot je nedavno rasklopio svog 821.
821 i 818 nemaju nikakve reduktore, samo na prednji desni rukavac ima ovakva spojnica kao na slika zbog blokada difa.
830 isto imaju reduktore.
Ne bih znao za 822 i 826:!:
 
M

mjic.micko

Guest
Aaa matrixe, promenio si post inako gotov si bio:weedman:
Nije od 732 nego od PE-18. GARANTIRAM
I traktor ima samo u jedan rukavac ovakva spojnica, i to prednji, zbog blokada-spera.

izmenio si post ali odgovoricu ti
danot je nedavno rasklopio svog 821.
821 i 818 nemaju nikakve reduktore, samo na prednji desni rukavac ima ovakva spojnica kao na slika zbog blokada difa.
830 isto imaju reduktore.
Ne bih znao za 822 i 826:!:

Bravo ono su djelovi od PE 18 tako je i umene identicno samo na onim mojim slikama se nevidi dobro nemam aparat za slikanje vec mi rodja k sliko ja sam bolesatan pa neide vani a reko sam mu da nije dobro sliko,onaj mali zupcanik stoji na prednjem diferencijalu i ukljucujese sa rucicom blokade
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mjic.micko

Guest
Bravo ono su djelovi od PE 18 tako je i umene identicno samo na onim mojim slikama se nevidi dobro nemam aparat za slikanje vec mi rodja k sliko ja sam bolesatan pa neide vani a reko sam mu da nije dobro sliko,onaj mali zupcanik stoji na prednjem diferencijalu i ukljucujese sa rucicom blokade

Stoji na desnoj polu osovini i rucicom ga pomjeras lijevo prema tanjirastom da se ukljuci blokada (klizi po osovini) A na desnoj strani stoji tanjirasti sa trkacima
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
danor bogami jesam promjenio sam post,vido sam da sam pogrjesio a lici dosta na tromblo od 732,ma reko ovaj ima svega na ovom krsu pa reko da nije to to.
izgleda i ubjedil iste me da su to bocni reduktori,ali samo za svrhu rasterecenja polusovina jer mislim da se nemjenja puno broj okretaja tocko0va sa ovi mreduktorom,dobro bi bilo da su u tvornici stavil iprave i vece raduktore kao stu je slucaj npr u vladimirca i onda vece tockove e onda bi to bila masina

izvinjavam se svima na mojim greskama mada i ja sam bio za nestp u pravu jel?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
danor bogami jesam promjenio sam post,vido sam da sam pogrjesio a lici dosta na tromblo od 732,ma reko ovaj ima svega na ovom krsu pa reko da nije to to.
izgleda i ubjedil iste me da su to bocni reduktori,ali samo za svrhu rasterecenja polusovina jer mislim da se nemjenja puno broj okretaja tocko0va sa ovi mreduktorom,dobro bi bilo da su u tvornici stavil iprave i vece raduktore kao stu je slucaj npr u vladimirca i onda vece tockove e onda bi to bila masina

izvinjavam se svima na mojim greskama mada i ja sam bio za nestp u pravu jel?

Nije samo zbor rasterecenja poluosovine nego i zbog rasterecenja diferencijala i menjac.
Ta teorija rasterecenja mnogo puta je bobo objasnuvao na ovog forum, mnogo bar 15 najmanje, ja razumem ta teorija ali tesko mi je objasniti.
E sad nevidim koliko zuba ima na poluosovina:?:, ali ta redukcija iz oko je oko 1:1,5 do 1:2, a to kada razmislim i je dovolno rasterecenje kod 730, nasprema 420.
Pozdrav:partyman:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
znaci da bi ladno mogo od 420 napraviti 730,dakle motor sa medju plocom prpasat na 420 plus polosovine od 730 i imas 730 sa 6.00 gumama a da bi ima 7.50 mora bi malo produziti zglob,dakle diferencijali i mjenjac u 730 su isti kao i u 400 serije
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
znaci da bi ladno mogo od 420 napraviti 730,dakle motor sa medju plocom prpasat na 420 plus polosovine od 730 i imas 730 sa 6.00 gumama a da bi ima 7.50 mora bi malo produziti zglob,dakle diferencijali i mjenjac u 730 su isti kao i u 400 serije

nije to bas tako,.nebi reko da su isti diferencijali i mjenjaci isti,mozda slicini da ali isti nisu kao i sve ostalo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh