• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
može li nekoliko pitanja, možda već negdje ima odgovor ali 845 stranica foruma da pregledam mi je stvarno puno
dakle pitanje je razlika tv730 i tv732, dali postoji i kakva(osim ova dva konja)
danot je rekao nedavno da 732 ima jače ove bočne reduktore i da kod 730 oni češće pucaju

i drugo pitanje razlika 73o serije i 830
znam za kardan (smjer ,brzine i oblik), zanima dali postoji još kakva razlika, a i sama razlika u kvaliteti, tj . koji se više kvare,
ako sam ja dobro shvatio 730 serija bi bila bolja od 830 ali zašto ???

i usput kupio bih TV 30ks pa ako znate da se gdje koji prodaje(za neke normalne novce)javite
 
B

Bagudina

Guest
može li nekoliko pitanja, možda već negdje ima odgovor ali 845 stranica foruma da pregledam mi je stvarno puno
dakle pitanje je razlika tv730 i tv732, dali postoji i kakva(osim ova dva konja)
danot je rekao nedavno da 732 ima jače ove bočne reduktore i da kod 730 oni češće pucaju

i drugo pitanje razlika 73o serije i 830
znam za kardan (smjer ,brzine i oblik), zanima dali postoji još kakva razlika, a i sama razlika u kvaliteti, tj . koji se više kvare,
ako sam ja dobro shvatio 730 serija bi bila bolja od 830 ali zašto ???

i usput kupio bih TV 30ks pa ako znate da se gdje koji prodaje(za neke normalne novce)javite

www.njuskalo.hr pa u tražilicu unesi "tomo vinkovic" ima ih nekoliko serije 730,732 i 830 samo im je cijena dosta visoka, mada se baš ne prodaju brzo :) al probaj pazarit dobar popust.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
pa između 830,730 i 732(731) ovaj zadnji ti je najkvalitetnije napravljen jer su na njemu ispravili mane koje su imale 730-tke.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pa između 830,730 i 732(731) ovaj zadnji ti je najkvalitetnije napravljen jer su na njemu ispravili mane koje su imale 730-tke.

hvala danek
znači 731 i 732 su bolji
a što im onda problem sa 830???


bagudina gledam njuškalo i plavi svaki dan, ali ni jedan s normalnom cjenom:weedman:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
znaci da bi ladno mogo od 420 napraviti 730,dakle motor sa medju plocom prpasat na 420 plus polosovine od 730 i imas 730 sa 6.00 gumama a da bi ima 7.50 mora bi malo produziti zglob,dakle diferencijali i mjenjac u 730 su isti kao i u 400 serije

nije me briga ali zar nije jednostavnije zamjeniti 420 za 730 i nemaš mozganja,zajebavanja,psovanja a i jeftinije te dođe.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
www.njuskalo.hr pa u tražilicu unesi "tomo vinkovic" ima ih nekoliko serije 730,732 i 830 samo im je cijena dosta visoka, mada se baš ne prodaju brzo :) al probaj pazarit dobar popust.

Stvarno zasto kod vas cene tv-a su tolko visoke?
Kod nama 731S(hidro volan tvorncki) 81 godiste,sa dokumente i dvobrazdni plug za 2500 eura
 
B

Bagudina

Guest
zato što smo mi (skoro) u EU:supz:

A pogledajte malo koliku cijenu su počeli postizati serije 4xx i 5xx u ajmo reč solidnom stanju ?! 20.000 kn :(

Cijene su išle prema gore najviše zahvaljujuči forumu i temi Tomo Vinković !? to što je raja vidjela po forumu što sve TV može odraditi i za koliko se malo para može pokrpati !
zato predlažem da okrenemo "ploču" i od sad počmemo pisati samo negativnosti o TV traktoru.

inače ode doli kod mene u Dalmaciji, je TV postao pravi hit, zadnjih godina su ljudi podigli jako puno trajnih nasada (posebno maslina) a udarna tražena mehanizacija je:
kopačice, goldonci, i TV-jci. stariji ljudi se žale na kopačice i goldonce da su im preteški za rad a na TV fino sjednu, spuste frezu i lagano piče uz stabla maslina, a lagano ga mogu upotrijebiti za kučanstvo (pretovar drva, oranje, itd )
Grof najbolje zna koliko Prima šalje malih zelenih prema Dalmaciji :)
Za jedno malo kučanstvo, što ima godišnje: stotinjak vočaka, 2000 m2 krompira, 1000 m2 kukuruza, 200 bala sjena, 10 metar drva, 8 kubika đubra, 6 kubika vode, 3 tone kamenja i 2 tone zemlje, 2 prasca, 15 kokoši i jednog pasa.......... mislim da je TV odlićan izbor !
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
A pogledajte malo koliku cijenu su počeli postizati serije 4xx i 5xx u ajmo reč solidnom stanju ?! 20.000 kn :(

Cijene su išle prema gore najviše zahvaljujuči forumu i temi Tomo Vinković !? to što je raja vidjela po forumu što sve TV može odraditi i za koliko se malo para može pokrpati !
zato predlažem da okrenemo "ploču" i od sad počmemo pisati samo negativnosti o TV traktoru.

inače ode doli kod mene u Dalmaciji, je TV postao pravi hit, zadnjih godina su ljudi podigli jako puno trajnih nasada (posebno maslina) a udarna tražena mehanizacija je:
kopačice, goldonci, i TV-jci. stariji ljudi se žale na kopačice i goldonce da su im preteški za rad a na TV fino sjednu, spuste frezu i lagano piče uz stabla maslina, a lagano ga mogu upotrijebiti za kučanstvo (pretovar drva, oranje, itd )
Grof najbolje zna koliko Prima šalje malih zelenih prema Dalmaciji :)
Za jedno malo kučanstvo, što ima godišnje: stotinjak vočaka, 2000 m2 krompira, 1000 m2 kukuruza, 200 bala sjena, 10 metar drva, 8 kubika đubra, 6 kubika vode, 3 tone kamenja i 2 tone zemlje, 2 prasca, 15 kokoši i jednog pasa.......... mislim da je TV odlićan izbor !

Bagudina potpuno se slažem stobom za te poslove ima ga dosta za jedno kućanstvo iako ja radim snjim puno više pa sve odradim snjim iako bi mi dobro došao jedan traktor još sa duplom vučom do 50ks za po šumi i za prevoz jer bez duple vuče u G.kotaru si nula.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ma nebi to bas tako pičilo, moj TV ima direktne poluosovine i 7.50 gume pa ne ide mnogo brze, ruku na srce osjeti se ali nije toliko, dok je bio mali motor osjecalo se, bilo je problema u oranju u drugoj brzoj

Pošto ovi od 30KS, sa velikom šasijom imaju bočne reduktore onda predpostavljam da se menjači na njima vrte brže od malih TVa. Znači oni su negde ispred menjača ubrzani. Ovo je samo razmišljanje ali samo tako vidim neku logiku. Tako bi se getribe brže vrtele ali manje obteretile. Ali gde je (ako je?) sad napravljeno to ubrzanje, koji su zupčanici drugačiji od onih u malim TVjima.

Edosoko, ako imaš direktne poluosovine onda predpostavljam da je komplet šasija od maloga Tome, ili se varam? Tako onda nemože ni bit brži.

Ja samo razmišljam o teoriji, onoj gore napisani. Ako su na večim TV ubrzani menjači onda bi bez tih bočnih reduktora bio traktor brži.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Stvarno zasto kod vas cene tv-a su tolko visoke?
Kod nama 731S(hidro volan tvorncki) 81 godiste,sa dokumente i dvobrazdni plug za 2500 eura

Cjene u HR i u SLO su dosta slične znači visoke.
Za takav traktor koji si dao primer, još sa hidro volanom i plugom za 2500€ nema ga. Ako se nađe neki onda je poderan do bola.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pošto ovi od 30KS, sa velikom šasijom imaju bočne reduktore onda predpostavljam da se menjači na njima vrte brže od malih TVa. Znači oni su negde ispred menjača ubrzani. Ovo je samo razmišljanje ali samo tako vidim neku logiku. Tako bi se getribe brže vrtele ali manje obteretile. Ali gde je (ako je?) sad napravljeno to ubrzanje, koji su zupčanici drugačiji od onih u malim TVjima.

Edosoko, ako imaš direktne poluosovine onda predpostavljam da je komplet šasija od maloga Tome, ili se varam? Tako onda nemože ni bit brži.

Ja samo razmišljam o teoriji, onoj gore napisani. Ako su na večim TV ubrzani menjači onda bi bez tih bočnih reduktora bio traktor brži.

Potpuno si u pravo
Ja sada kopam po katalog rezervni djelova serija 800
818 i 821 nemaju bocni reduktori dok 830 ima
Pomegju motor i reduktor, u katalog sam nasao razliciti zupcanice redukcije:)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Zupcanik br 13 i osovina br 21 SU RAZLICITI na veliki i manji TV 800
Tu je cjela ona filozofija rasterecenja.
Otkrio sam amerika:mrgreen:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
prije dvi do tri godine je u mom kraju prodan tv 732 koji je imao 400 rs. sa kiper prikolicom , plugom jednobraznim, dvobraznim , frezom i drljačom za 5500 eura traktor je bio 87-88 god. mislim da je to bilo jako jeftino
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Potpuno si u pravo
Ja sada kopam po katalog rezervni djelova serija 800
818 i 821 nemaju bocni reduktori dok 830 ima
Pomegju motor i reduktor, u katalog sam nasao razliciti zupcanice redukcije:)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Zupcanik br 13 i osovina br 21 SU RAZLICITI na veliki i manji TV 800
Tu je cjela ona filozofija rasterecenja.
Otkrio sam amerika:mrgreen:

Šta ti znači ona rječ koju sam zadebljao?

Onda ta terorija koju sam naveo i drži vodu. Pa bilo mi je tako i logično.

Vimi
Moglo bi se reči da sigurno nije bilo skupo, sve to za te pare.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
čovjek prodao jer unučad radila apartmane zta turiste i izvezli traktor na dvorište a djed nije mogao gledati kako traktor stoji na kiši i zato ga prodao , šteta što sam kasno saznao , stari ga kupio 80-ti novog sa priključcima
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Šta ti znači ona rječ koju sam zadebljao?

Onda ta terorija koju sam naveo i drži vodu. Pa bilo mi je tako i logično.

Pomegju:mad:(izmegju, megju, )neznam kako se kaze na vasi jezik?,. spaja motor sa menjac, evo pojednostavim, spojnicko vratilo-osovina br 21 u katalog, spaja lamela so menjac. Redukcija e pred menjac, pred reduktor,a na prvi zupcanik posle motor.

Tacno sa zupcanike br. 21 i sa 13 je redukcija.
Reci mi jel si me svatio sta zelim rec?

sporedujem
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/416955?searchID=1056452&Idx=20
Ovog 731 je u oglasima vec par godina, niko ga ne uzima zasto je cena "paprena", mislam da je zbalija postavio slike od ovog traktora negde
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/270083?searchID=1106658&Idx=6
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav svim mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., moji forumaši!, moj narode!., falim te Bože! da doslovce niš neznam oko tih i takovih prenosnika - zubčanika - transmisije - reduktora - reducira -.,... lipo vako u vo gluvo doba noći, čitam VAS sve skupa i uživam!!!., i odma se sitim jednoga našeg forumaša?, ki je lipo rekal zame!, da ja uživam i živim za forum???!., eh DA!., forum!., a ča je sa živom silom - forumašima i forumskim prijateljima???!., pa ovde sam isključivo radi ovi mali traktorića i VAS moj narode! i uvik VAS je rado i dobro za čitat!!!...
., NAJBOLJI SMO!!!...

., pozdrav odreda svim!., a najviše mojim dragim forumskim prijateljima!, Bog!...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
., moji forumaši!, moj narode!., falim te Bože! da doslovce niš neznam oko tih i takovih prenosnika - zubčanika - transmisije - reduktora - reducira -.,... lipo vako u vo gluvo doba noći, čitam VAS sve skupa i uživam!!!., i odma se sitim jednoga našeg forumaša?, ki je lipo rekal zame!, da ja uživam i živim za forum???!., eh DA!., forum!., a ča je sa živom silom - forumašima i forumskim prijateljima???!., pa ovde sam isključivo radi ovi mali traktorića i VAS moj narode! i uvik VAS je rado i dobro za čitat!!!...
., NAJBOLJI SMO!!!...

Ee, da znas da nisi jedini, ima i drugi kao vama:mrgreen:
I ja sam se toliko privrzao za ovi forumi, to je cudo jedno koliko mnogo vreme gubim,a i mnogo sam naucio, cak sam probao da pokrenem i ja forum kod nama, otvorio sam, ali ne ide, treba mnogo vreme da se nakupljaju clanovi:madmana:, jednostavno nisam uspeo sto zelim:oops:
 
B

Bagudina

Guest
čovjek prodao jer unučad radila apartmane zta turiste i izvezli traktor na dvorište a djed nije mogao gledati kako traktor stoji na kiši i zato ga prodao , šteta što sam kasno saznao , stari ga kupio 80-ti novog sa priključcima

Klasična priča naša Dalmatinska :(
1. prodaš teren koji si nasljedio, i par parcela di je bija stari didov vinograd, maslenik i krompir, di ti je did ostavija kičmu sa motikom, i naravno onaj stari nepotrebni traktor !
2. ilegalno nadogradiš kuču sa dva apartmana
3. kupiš auto, (golfa ili audia)
4. svako jutro na rivi pijuckaš veliki makijato i raspravljaš sa ostalim velikim mozgovima kako je krompir iz merkatora bljak kvalitete, i kako je sve prije bilo dobro, a dans ništa nevlja
jer je sve kriv sanader, a uz to posadiš dvi masline isprid kuče da imaš temu o malinarstvu

ukratko, večini nama doli je več davno mozak reka "adio svite moj"
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh