• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Odakle ti sad tri ova đavola???:scratch
ili je kupljen zadnji trap prikolice???:scratch

Vidim, obnova ti ide od ruku...odlično napreduješ!
Srećan rad...samo tako nastavi...:supz:
živi bili...
pozdrav joe!:weedman:
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav svim forumašima!

., forumašu micko!!!., svaka TI čast na odradjenom poslu sa tim starim traktorićem tomom!., puno si dela odradil., puno još ima., ali sve jedno svaka čast!...

., aj Bog!., čitamo se ...
 
M

mjic.micko

Guest
Ima jos jedna
 

Prilozi

  • PICT0023.jpg
    PICT0023.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 213
  • PICT0024.jpg
    PICT0024.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 223
  • PICT0025.jpg
    PICT0025.jpg
    89.9 KB · Pregleda: 206
  • PICT0026.jpg
    PICT0026.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 213
M

mjic.micko

Guest
Sad cu da odgovaram na vase poruke
 

Prilozi

  • PICT0027.jpg
    PICT0027.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 195
M

mjic.micko

Guest
Pozdrav svima!


Odakle ti sad tri ova đavola???:scratch
ili je kupljen zadnji trap prikolice???:scratch

Vidim, obnova ti ide od ruku...odlično napreduješ!
Srećan rad...samo tako nastavi...:supz:
živi bili...
pozdrav joe!:weedman:

Eh to trece cudo se moralo kupit,kad sa rasklapo prvo sam rasturiozadnji kraj i izgledalo mi sve normalno dok nisam otvorio prednj i tamo snop sa zupcanicima mjenjaca cvrsto stoji za razliku od zadnjeg na kojem suse klimali pa sam naso kod covjeka imo raskopanog i sve je prodo samo mu ostala jedna kanta sa zupcanicima kojekavim platio sam cijeli snop 50€ .svega ovog nebi bilo da nisam naletio na vas forum ljetos puno poz.
 
M

mjic.micko

Guest
., lipi pozdrav svim forumašima!

., forumašu micko!!!., svaka TI čast na odradjenom poslu sa tim starim traktorićem tomom!., puno si dela odradil., puno još ima., ali sve jedno svaka čast!...

., aj Bog!., čitamo se ...

Ima jos malo farbanja cim mi vrijeme dozvoli i da izmjenjam semeringe pa na posa da se sklapa dok nisam zaboravio gdje je sta bilo,pa da probam koju marku zaradit sa njim ovdje oko mene ima dosta vocnjaka a niko nema mali traktor pa da vidimo kose zadnji smije taj se naj sladje smije.pozzz
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
mjic.micko,:supris: svaka cast, dobro ti ide, imao si puno posla, bice pravi lepotan, vnimavaj kod sastavljanje, za rastavjanje je lako.:finga:
Inace dobro si prosao sa piramida zupcanici za 50 evra!
Nego meni zanima to 3t kopcanje. Kako je to izvedeno, kad ga satsavis uslikaj to ljepo, a ako imas jos slike samo daj...
Za manji traktori ima posla, i kod mene ih nema, ljudi me trazu, imaju svi manji parcele, al se nema vreme, sta ces, 1000m2 oranje kod mene 15 evra...
Pozdrav:partyman:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
danot
ono nemoze i nece nikad sve i da oces biti reduktor,sta je svam ljudi,jeste li vi ikad vidjeli kako izgleda neki reduktor,pa ovo cudo na 700 seriji je manje od pesnice,a da bude reduktor nema sanse,nemoj da sad idem da rasklapam rodjakovof 732 da vidim sta je to unutra,sve i da je reduktor nesvidja mi se kak oje uradjen,prvo koliki su zubcanici unutra ako je velicine psenice cak i manje,a da tako mali zubcanici pokrecu tockove,ma nema sanse

mjic.micko
svaka cast momak ide ti super,dosta si se posvetio tome,dove si se u rizik da te sitjeraju iz kuce bogte koliko si predan tomeku.xaxax
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
danot
ono nemoze i nece nikad sve i da oces biti reduktor,sta je svam ljudi,jeste li vi ikad vidjeli kako izgleda neki reduktor,pa ovo cudo na 700 seriji je manje od pesnice,a da bude reduktor nema sanse,nemoj da sad idem da rasklapam rodjakovof 732 da vidim sta je to unutra,sve i da je reduktor nesvidja mi se kak oje uradjen,prvo koliki su zubcanici unutra ako je velicine psenice cak i manje,a da tako mali zubcanici pokrecu tockove,ma nema sanse

mjic.micko
svaka cast momak ide ti super,dosta si se posvetio tome,dove si se u rizik da te sitjeraju iz kuce bogte koliko si predan tomeku.xaxax

ako ti nije mrsko skini pa se uvjeri,nije puno veliko a nije ni malo,bez toga nema pogona tj preko toga pokrece poluosovinu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
danot
ono nemoze i nece nikad sve i da oces biti reduktor,sta je svam ljudi,jeste li vi ikad vidjeli kako izgleda neki reduktor,pa ovo cudo na 700 seriji je manje od pesnice,a da bude reduktor nema sanse,nemoj da sad idem da rasklapam rodjakovof 732 da vidim sta je to unutra,sve i da je reduktor nesvidja mi se kak oje uradjen,prvo koliki su zubcanici unutra ako je velicine psenice cak i manje,a da tako mali zubcanici pokrecu tockove,ma nema sanse

mjic.micko
svaka cast momak ide ti super,dosta si se posvetio tome,dove si se u rizik da te sitjeraju iz kuce bogte koliko si predan tomeku.xaxax

Ajde ti raskopaj taj 732 pa da vidiš.
Broj okretaja se reduktuje, to vidiš na slikama. A šta je onda to? Reduktor?
Na jednoj strani ulazi neki obrtaji a izlaze drugčiji.

Mijic micko
Dobro ti ide, bit če tomo ko bonbončič :p
Taj je tvoj PE 18 u sredini, mislim na tip traktora sa jednakom šasijom. Prvi su bili oni okrugli (pasquali sastavljen u TV), pa onda tvoj a zadnji je onaj sa limom koji ima oštre kutove.
Znači ova dva zadnja imaju motor LDA 100.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ne ja nikada nisam video reuktor:D
Ma daj argumenti zasto nije reduktor, a ne "nemoze i nece", zasto nije?
Ovakvi reduktori postojat.
Bas zato i sto su manji zupcanici, kod 730 pucaju, kod 732 je to masivnije, najdi i rastavi 730 a ne 732.
Bas me zanima, evo ja mozda gresim pa objasni mi, dokazi mi meni, jacu javno da priznam ako gresim, a i svima drugi jer misle i oni kao mene, ja nekazem da sve znam?
Kako ti objasnavas to sto na ovaj zupcanik so unutrasno uzubjenje obelezao sam "1" ima mozda dvojno vise zuba nego na poluosovina???


Uploaded with ImageShack.us
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
danot
ono nemoze i nece nikad sve i da oces biti reduktor,sta je svam ljudi,jeste li vi ikad vidjeli kako izgleda neki reduktor,pa ovo cudo na 700 seriji je manje od pesnice,a da bude reduktor nema sanse,nemoj da sad idem da rasklapam rodjakovof 732 da vidim sta je to unutra,sve i da je reduktor nesvidja mi se kak oje uradjen,prvo koliki su zubcanici unutra ako je velicine psenice cak i manje,a da tako mali zubcanici pokrecu tockove,ma nema sanse



ako ti nije mrsko skini pa se uvjeri,nije puno veliko a nije ni malo,bez toga nema pogona tj preko toga pokrece poluosovinu
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Malo me duže nije bilo pa da se i ja malo uključim. Poznato mi je da ovo nisu sigurno reduktori i jedina svrha im je rasterećenje poluosovina, da ne pucaju kao kod serija 400, 500 i još nekih. Znam da nije nikakav reduktor i po tome što su zupčanici u mjenjaču isti kod serija 400 i 500 kao i kod 700. Odgovara i kućište mjenjača uz sitne dorade. Koliko znam rukavci su malo širi na seriji 700.
Mjic.micko pazi da ne bude viška dijelova. Mala šala jer sam i ja u sličnim problemima. Id prvobitnog nauma da sastavlim zadnji trap za TV 1518 (transporter) prešlo se u sastavljanje cijelog traktora. Fali mi zglob sa volanom pa ako neko ima nešto od toga nek javi.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
decki mozda grijesim al po mome ovo je neke vrste reduktor posto to unutarnje ozubljenje ima vise zubaca od vanjskog i teoretski bi moralo nekak ovak funkcionirati-za jedan okretaj kotaca ulaz sa difa na poluosovinu bi se moro okrenuti bar 1.5 puta,sad dal sam dobro nacrtao ulaz i izlaz to nisam siguran al mislim da radi na taj princip!?!:scratch



 
M

mjic.micko

Guest
Kad bidem sastavljo slikacu svaki dio posebno mozda nekom bude pomoglo za nesto mada na njemu nije nista komlikovano sve je klasika od mehanike nema neke ni hidraulike osim one pozadi za poluge a i ona je sva vanjska jedan klip,razvodnik,pumpa i rezervar sa filterom za ulje.Nema na njemu ni struje nikakve.Ipak je on 72. godiste preteca ostalih.Jedino ima puno sarafa ali debeli nemogu u usku rupu i dugi u plitku tako da i to nije problem.Nesto sam danas gledo posto imam alnaser i zamajac sa zupcanikom od auta mozda mogne se stavit ali sa prednje strane malo bi bilo sasavo ali bitno je da funkcionise i da ga palim na kljuc.Ako to uspijem odma stavljam i volan od auta imam i njega kompletnog sa bravicom za paljenje i komandama za svjetla i zmigavce.Volan je iste duzine kao i njegov tako da samo mu osjecem na kraju krst istavi mjesto njega onaj mali zupcanik.EEE a sad sm se sjetio da ima i altenator negdje moram ga sutra potrazit mada sam bolestan jos neznam kako cu se opravdat pred zenom posto ovih dana sam bio na postedi,al smislicu nesto vec.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
ma upravu si medimurec, samo ima onih koji tvrde da nije reduktor,a ako nije sta je.

to je sigurno redktor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Po 2016-ti put: ovo NIJE i NEMOŽE BITI reduktor, već obična zupčasta spojnica, koja služi za rasterećenje kratke poluosovine, upravo kak je Stjepko rekel.

I dajte više prestanite filozofirati o nečemu kaj na Tomeku ne postoji.
Multiplikator postoji na prednjim kotačima Prime koja ima velike zadnje kotače. Taj je jako dobro vidljiv izvana.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
OK, na Primi je multiplikator. Funkcija multiplikatora je da ubrzava vrtnju. Logično je da na Primi treba prednji kotač ubrzat jer je manji od zadnjeg.

Funkcija reduktora je da reducira- smanjuje vrtnju. Tako je kod TV 700 serije. Iz difa je osovina koja ima određene obrtaje a ti su veči od obrtaja poluosovine i kotača. Znači između njih je "sprava" koja reducira- smanjuje obrtaje. Šta je to onda drugo nego reduktor.

Spojnica. Spojnica spaja dva djela, u ovom slučaju može i osovine. Uobično je funkcija spojnice da spoji nešto a ne da smanjuje vrtnje. Sponicu ili spojku ima serija 700 u sredini na osovini pogona malo pre no što ulazi u zadnji trap. Ali njoj je prijenos 1:1 znači smo spaja i ništa drugo.

Izvinite ali ovako ja to razumem. Ako ima neko bolje objašnjenje onda :scratch

Što je onda menjač? Kutija sa mnogo broj spojnica?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Apsolutno se slazem sa fireman



Uploaded with ImageShack.us

"d1" nije isto so "d"
Broj na zubi je razlicit na oba zupcanika
I kako to moze bit spojnica meni mi nije jasno:scratch
A u katalog djelova pise REDUKTOR.
Gde si edosoko, ti si mozda rastavio poluosovine?
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh