• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
puknuti to za pomjeranje remenice nisam znao covjek svasta nauci,

tuaregr10
da vidi se da ostaje snijega jer je laka pa ne pada dole i necisti do zemlje ali to cu rjesitit tegovima ima da ide ko zmaj
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
taj ne pase, moze se uklopiti unutra ali vrti na drugu stranu, kontra rotor, kontra bendiks.....

alnaser je tesko nac polovan, a nov nikako......mada nikad se ne zna, nekad naleti za bagatelu, a nekad bude papren....

Upravu si Edosoko. On je ugrađen na drugu stranu motora pa mora imat kontra vrtnju.

Preostaje onda od onih TV koje sam nabrojao, znači od motora LDA 100 i LDA 820.

Nov bi se možda čak dobil ali cjena bi bila paprena.
 
M

mjic.micko

Guest
Upravu si Edosoko. On je ugrađen na drugu stranu motora pa mora imat kontra vrtnju.

Preostaje onda od onih TV koje sam nabrojao, znači od motora LDA 100 i LDA 820.

Nov bi se možda čak dobil ali cjena bi bila paprena.

Hvala momci sad je vec drukcije kad pase od par modela
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala momci sad je vec drukcije kad pase od par modela

Ti si super majstor i najjeftnije ti je uzeti neki zamašnjak sa zupčastim vijencem od nekog auta, pripasati ga negdje izvan motora tamo kod remenica i nekako pripasati anlaser od auta i udri... to sam ja vidio kod jednog kolege na 730 jer mu je bio anlaser 200 eur+ zamjena zupčastog vijenca u traktoru te mu je to bilo jeftinije i jednostavnije...

O tome ja razmišljam da stavim na kosilicu Olympia jer mi je otac dosta star, teško poteže štrik, a živi vrag ga tjera i hoće i hoće s tim raditi, a postaje opasno za njega jer ako je pokrene mogao bi stradati zbog nemoći te si razmišljam da ako ju ne može upaliti onda mu se ne može niš desiti..., pa bvude čekalo na mene, a ja ne moram strahovati...:prayer:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ti si super majstor i najjeftnije ti je uzeti neki zamašnjak sa zupčastim vijencem od nekog auta, pripasati ga negdje izvan motora tamo kod remenica i nekako pripasati anlaser od auta i udri... to sam ja vidio kod jednog kolege na 730 jer mu je bio anlaser 200 eur+ zamjena zupčastog vijenca u traktoru te mu je to bilo jeftinije i jednostavnije...

O tome ja razmišljam da stavim na kosilicu Olympia jer mi je otac dosta star, teško poteže štrik, a živi vrag ga tjera i hoće i hoće s tim raditi, a postaje opasno za njega jer ako je pokrene mogao bi stradati zbog nemoći te si razmišljam da ako ju ne može upaliti onda mu se ne može niš desiti..., pa bvude čekalo na mene, a ja ne moram strahovati...:prayer:

Ili još jedna solucija: skokni do nekoliko autoelektričara, možda ima baš jedan od njih nešto hza tebe na lageru (tako je jedan moj susjed našao za tv 826)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Pozdrav ovom dijelu foruma, nemam Tomeka ali me kolega zamolio da priupitam stručnjake.

Ima TV730 , i muči ga hidraulika .Podizanje je normalno i može se regulirati,ali spuštanje je najsličnije slobodnom padu .Tak tresne da je savio noževe na frezi.

Ima kakav lijek za ovo?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
jel grub na rucici normalno da ce tresnuti ako rucicu brzo vrati,a ako nije to onda nesto sa razvodnikom ne stima,
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Ne razumijem se u TV, ali po njegovom opisu ne ide teško, nego kad krene-krene i udari.Gotovo je nemoguće toliko malo pomaknuti ručicu da ne tresne.
 
L

lunic

Guest
mjic.micko ..znaš da serem , uzeo bi ga s guštom
29qazo8.gif

I nikad ga ne bi farbao ..to je kao da gledaš staricu poslje fejs liftinga .
Bore i sjede su te koje odaju mudrost ,bla.bla.lba

Da znas da si upravu,ja sam se ubi strugajuci prljavstinu na hladnom pa sad lezim pod cebetom i pijem antibiotike koji ne pomazu,ako ispadne gdje alnaser za mene javite on moze i postom da se salje,mada spaga je dobra za razgibavanje osjetis svaki misic drugi dan,ja imam dizelov motor od 9 KS lambordini od pumpe za zaljevanje pa mnogo se lakse pali od ovog cuda,dali stima alnaser od kakvog traktora?[/QUOTE]

Imas novog od Iskre za kupiti.
http://www.iskra-ae.com/alba_cat/php/kframe.php?lang=SLO
Isti je ko na LDA 820.
Potrazi na netu tko prodaje Iskru u HR, ali ja bi ti preporucio da ako mozes da si ga uzmes u SLO. Meni je za LDA 672 dosao 260 EUR u Koperu. Jako pristupacna cijena.
 
M

mjic.micko

Guest
Ili još jedna solucija: skokni do nekoliko autoelektričara, možda ima baš jedan od njih nešto hza tebe na lageru (tako je jedan moj susjed našao za tv 826)

Vec imam zupcanik zamajca i alnaser od Ford Eskorta i gledosam tu opciju ali tomin zamajac je dosta veci tako da nemogu stavit fordov smeta motor jer bi doso uzi od motora ,jedino kadbi se mogo stavit sa prednje strane,ali neznam da nece sta smetat posto mu je tamopropeler za hladjenje.Preslikacu zube od zupcanika zamajca na karton da neskidam zamajac pa u poceru kod elektricara mozda stima i od kog manjeg IMT-a.Stose tice tvog starog samo ga nepustaj na ulicu i nece mu bit nista imam ja jedno takvo u fameliji (baba) imala je srcanih udara pitaj boga koliko i sad kaze doktor da se nesekiramo tojoj nemoze vise naudit valjda postala imuna na srcku vec ce kao umrijet od neceg drugog.Oni se uzilavili brate nesmeta im nista ni kriza ni recesija ni globalno otopljavanje tako da samo nek radi a na ulicu jok (necuju ponekad) poz....
 
M

mjic.micko

Guest
Da znas da si upravu,ja sam se ubi strugajuci prljavstinu na hladnom pa sad lezim pod cebetom i pijem antibiotike koji ne pomazu,ako ispadne gdje alnaser za mene javite on moze i postom da se salje,mada spaga je dobra za razgibavanje osjetis svaki misic drugi dan,ja imam dizelov motor od 9 KS lambordini od pumpe za zaljevanje pa mnogo se lakse pali od ovog cuda,dali stima alnaser od kakvog traktora?

Imas novog od Iskre za kupiti.
http://www.iskra-ae.com/alba_cat/php/kframe.php?lang=SLO
Isti je ko na LDA 820.
Potrazi na netu tko prodaje Iskru u HR, ali ja bi ti preporucio da ako mozes da si ga uzmes u SLO. Meni je za LDA 672 dosao 260 EUR u Koperu. Jako pristupacna cijena.[/QUOTE]

Sad cu da vidim ove nase zastupnike za iskru mozda su sta jeftiniji za nase trziste,tomije malo previse para jos malo dodam i eto mi freze za PE 18 . u svakom slucaju hvala na obavjestenj.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Prigušni ventil , rekli smo već o tome ...između razvodnika i cilindra ugraditi prigušni ventil


Hvala, nisam potrefil pravu kombinaciju za pretragu .Ja po razvodniku,a trebam prigušni ventil.

Ok , smislili bumo nekaj.
 
L

lunic

Guest
Sad cu da vidim ove nase zastupnike za iskru mozda su sta jeftiniji za nase trziste,tomije malo previse para jos malo dodam i eto mi freze za PE 18 . u svakom slucaju hvala na obavjestenj.[/QUOTE]

Ma nema na cemu ;)...Pretpostavljam da bi ovaj tvoj mogao kostat i manje posto mu je i snaga manja. Kod nas nisam mogao nigdje naci elektropokretac ispod 3000 kn. Boschovi su bili i po 3500 kn. Dok u Koperu 260 EUR tj. 1900 kn. I da kupis starog neces proc ispod 500 kn sigurno, a vjerovatnost da ce ti se razbit odmah drugi dan je jako velika i nakon poravka ce te izaci ko nov, ako ne i vise. Ovisi sta ti rikne. Racunam da bi za tvog mogla biti cijena oko 200 EUR.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
kad ste vec kod hidraulike i njezinog (ne)rada...
kod mene dize normalno al je zato moras nagovarat da spusti recimo njegov originalni plug,tj moras stat na njega,il ako ga samo pustim onda mu treba pola minute da se spusti!? mislio sam da je problem jer je hladno ulje al i kad se sagrije isto tako radi a kroz ljeto je radio normalno,ako nisam bio dovoljno precizan mi je cak znao brzo pasti dole i udariti...
u cemu je problem?:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
kad ste vec kod hidraulike i njezinog (ne)rada...
kod mene dize normalno al je zato moras nagovarat da spusti recimo njegov originalni plug,tj moras stat na njega,il ako ga samo pustim onda mu treba pola minute da se spusti!? mislio sam da je problem jer je hladno ulje al i kad se sagrije isto tako radi a kroz ljeto je radio normalno,ako nisam bio dovoljno precizan mi je cak znao brzo pasti dole i udariti...
u cemu je problem?:scratch
Imaš li ventil za kočenje prikolice? Ako imaš, u njemu MOŽE biti problem.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Imaš li ventil za kočenje prikolice? Ako imaš, u njemu MOŽE biti problem.
nemam,tak da to nemoze bit problem!?
al bi mi dobro dosao...
usput,kolko bi bila cijena za taj ventil?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
u cemu je problem?:scratch
Negdje se zaštopalo .
Probaj na brzoj soijnici pritsnuti pipac negdje u posudi ,,,tako anuliraš cil.i crijevo do brze , poslje rastavi iza brze , pa kod razvodnika itd .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh