• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Neka moja ideja o prikolici, sa zadnjim trapom od PE-18...
Neznam dali je izvodljiva, ali mi je to na papiru naj logičnija...
Ali me nervira što je kačenje za kardan na zadnjem trapu, jako nisko...i bude cela komozicija jako niska,,, i nemožeš preći ni najmanji bregić, bez nasedanja rude!...jer je kod PE-18, jako nisko kopčanje za kardan!



Pozdrav Joe!:weedman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Bravo Joe:supz:
Super si se setio, mislam da o ovome si vec negde pisao po forum,davno kad je bio rec o kardanka, mislam da ti je ideja za pozdrav:finga:
Dakle, kad dojde prikolica i traktor u zavojiti teren onaj kocioni mehanizam bi proklizao, jel tak...
Za kocioni mehanizam stavis dobos koi izvadis od ta osovina od lade.
Cak varijanta 2: moze kardan na traktor da bude ukljucen cjelo vreme(i menjac na prikolica), sila ne bi preneo na prikolica ako je konusni na dif od lade sloboden, i kad aktiviras kocioni mehanizam sa neka sajla od traktor, se ukljuci prikolica....
To sto kazes da bi dif od lade bio nisko i bi nasednao negde, moze da se napravi to so po 2 kardanski zgloba od obe strani na dif od lade, i bi dosao malo vise...
Hmm, nikada nisam okretao so ruka poluosovine na osovine od lada kada je konusni zupcanik blokiran, nije me zanimalo, dal to stima?
Kod TV sam okretao poluosovine ako je konusni zupcanik blokiran, okrecu se suprotno jedna nasprem druga, sta nije bas pogodno u ovaj slucaj!
Sta drugi misle o ovome??? Firemanpeter???
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
jesi se to zabrinuo? da nisi mozda musterija jednom takvom?


vrlo jednostavno za izvesti nema price......samo mi je smijesno to sto gdje god treba diferencijal da se uklopi odmah se uzima "...diferencijal od lade..." ostalo stimaj prema njemu :lol: ovo nema veze s temom

moze se tu raznih sklopova ubaciti, ali zasto voziti jos jedan diferencijal ili sta vec, dodatnih 50-100 kg ako moza bez toga, dosta je sto treba uvaliti jos jedan zadnji kraj traktora

lakse bi bilo kad bi se mogla naci pogodna frikciona spojnica.......

moj prijedlog za citav taj sistem je da se vozi sa ukljucenim prednjim pogonom na traktoru i ukljucenim pogonom na prikolici; znaci da se onaj mjenjac ispod sjedista vozaca drzi u neutralnom osim ako se negdje ne zaglavi ili uhvati pravac

mene samo zanima kako funkcionisu motokultivatori, mislim pogon na njihovim prikolicama, i oni prave razlicite precnike okretanja, osim toga imaju veci razmak tockova na kultivatoru i na prikolici.....

Vidiš zanimljivo.... visinu nije teško pogoditi ako se uzme diff od mercedesa opel omege ili bmw-a jer nije krut i ima na sebi spojnice na koje mogu spojiti kardane.... a težak je oko 40 kg ili da se uzme diff od lade pa da postane ujedno i rudo? pa mislim da je dovoljno jak...

Objasnite mi što je to frikciona spojnica?
 
T

tomo 730

Guest
pozdrav,,ja sam said i dolazim iz sapne,,(edo je vise upucen u to,jer smo poslovali ranije).. imam tomu 732 i prikljucke uz njega(freza,plugovi,prikolica.)ukratko o meni..... eh zanima me sad,,motor lombardini,na kosacici bcs,dizel..skidan je onaj "poklopac" sto dolazi na stublinu,,na 4 sarafa,,i kad je vraceno,slabo podmazuje gore klackalice na ventilima,,sta bi mogao biti uzrok-?? hvala unaprijed
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
dobro došao na forum tv 730...

dečki ajme muke, sad pa kuku moram kemijati da bi oslobodio izlaz kardana? sad idem odmah vidjeti što i gdje...

Mogao bi onog tipa nazvati da ga malo masiram za cijenu od 2000 kn?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
jesi se to zabrinuo? da nisi mozda musterija jednom takvom?
Bilo je ozbiljnog razmišljanja prije 4-5 godina ...ali kad sam prelistao oglasnik reko bolje da meni specijal razbije ruke (osnovna namjena bila bi mu frezanje vinograda i sl. radova )pa da za tu lovu idem na terapije u toplice ,nego da dam za to gvožđe.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bilo je ozbiljnog razmišljanja prije 4-5 godina ...ali kad sam prelistao oglasnik reko bolje da meni specijal razbije ruke (osnovna namjena bila bi mu frezanje vinograda i sl. radova )pa da za tu lovu idem na terapije u toplice ,nego da dam za to gvožđe.

Misliš na Labinprogres?

Ja sam s tim jenput uspio frezati dok me nije potegnula za sobom kad je došla na tvrdi teren pa ju je freza iza pogurnula u stup od vinograda:evil:

Ja imam mio 620 i imt 506 i sasvim su ok. isto nadrapaju ruke... ali... imam kontrolu... s tim da je mio 620 bolji jer kopa dublje, lakši je hza upravljanje jer ima duže ručke i sporije kopa pa nasiječe velike komade dok imt 506 ima male motičice i veliku brzinu pa napravi gredicu iz koje izbije odmah korov.

PS: gledao ja PE 18 otraga i mogu kuku priključiti na štangu od hidrulike gdje se kopča recimo plug, jedino je problem da mi hidraulika pada pa bi mogla pasti dolje na kardan...ali budem ja sa nekim klinom to objesio za nešto gore... tak da je to riješeno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ipak vise volis guvernal? ako ga nisi kupio tad onda su daleko manje sanse da ces ga kupiti sad, nakon pojedinih clipova :mrgreen: ....ili mozda ipak hoces
Nije stvar u governalu , nego da je guzica na mekanom .

Krenulo je da uzmem nešto skroz rastureno , pripašem mu frezu od specijala ..ako treba dobije par željezih kotača i gas! .
Ne treba haube , lampi , alnasera , accu itd ..
Ali ne ..za sve traže 2 k evera ...ma nek se jebu .
Ovako sada fino zatežem guzne mišići i hvatam kondiciju sa dobrim starim specijalom .
 
G

GROF

Guest
., evo moj narode!, kako sam i obećal rodjo VranićD! zekeljil je slikice legendarnoga TV-45 ks!!!

., ovo su slikice sa Zagrebačkoga Velesajma iz davne 1986. godine, promocija!!!...

dscf0002cpy.jpg


dscf0003ni.jpg


dscf0001u.jpg
 
G

GROF

Guest
., evo moj narode!, "samo" dvi slikice od transportera tv!., kako sam obećal!

dscf0005lj.jpg


dscf0004e.jpg


., slikic ima još!., ah ta tehnika., moramo se jopet malo strpit!!!, dok nas nepušće sa keljenjem!...
., aj Bog!, čitamo se ...
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Forumaši zanima me kakve atomizere imate za Tomu ( Vučeni, nošeni, koliko litara?)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ti trazis onda pola pe18 ili pasquali s original ruckama (guvernalom) frezom,
Ja sam tražil cijelog ne pola , da se vozim ko gospodin a ne da ga nosam po vinogradu .
:rolfer::rolfer: benzinac nije za mene , ja imam tešku nogu :vragek:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja sam tražil cijelog ne pola , da se vozim ko gospodin a ne da ga nosam po vinogradu .
:rolfer::rolfer: benzinac nije za mene , ja imam tešku nogu :vragek:

razumio sam te da hoces mekanu stolicu (da je straznjica u zraku, na mekanom) da bildas, odrzavas kondiciju.....zakljucio sam da hoces masinu koju ces da vlacis po njivi dok ti kapljica znoja visi s vrha nosa
prodaj vinograd pa budi gospodin....godinu-dvije :butthead:
trazi onda kakvog hrdjavog pasqualija u Italiji negdje u koprivama (ili jos bolje pod supom na suhom), ali pazi da bude dizel.....nisu benzinci za svakoga ;)
Edo mislim da si na ovakvog mislil :scratch Točno po tvojim preporukama :lol:
I kaj je najbitnije netreba po njega iti u inostranstvo (papiri, carina i ostala davanja)

54031638.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh