• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Ne znam kaj mislite revulucionarno vidjeti na toj prikolici , ima kardan i diferncijal ..jedni ako je imaju u presjeku ( a sumnjam) .
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ne znam kaj mislite revulucionarno vidjeti na toj prikolici , ima kardan i diferncijal ..jedni ako je imaju u presjeku ( a sumnjam) .

Ej puknuti, ma ja sam go skuzio taj prenos na prikolica;), menjac, kardan diferencijal,sve je to meni jasno, ali onako zanimaju me slike, znas za kolekcija, a zanima me kako su resili i menjanje brzine na prikolica....
I prikolica ima menjac:?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Ej puknuti, ma ja sam go skuzio taj prenos na prikolica;), menjac, kardan diferencijal,sve je to meni jasno, ali onako zanimaju me slike, znas za kolekcija, a zanima me kako su resili i menjanje brzine na prikolica....
I prikolica ima menjac:?
Nikakva mudrolija ,sve ti je to u ono vrijeme išlo preko "štapa i kanapa "
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ovo ispod je od srbske firme 14.oktobar. Traktor se zove UTZ 24. O tome bi Joekiki vjerovatno više znao.
kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433864.jpg

Da ne poveruješ...ali sam baš danas pričao sa vlasnikom toga traktora, nisam ga sreo odavno...onako smo se sreli bez veze,,, i malo pričali o kukcima!
Ma kaže on,,,dođi teraj, njakaj, slikaj, i radi što hoćeš...samo obavezno da popijemo po cugu!!!
Pa budem keljio fotke...
živi bili...
pozdrav joe!:weedman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Pozdrav svima!


Da ne poveruješ...ali sam baš danas pričao sa vlasnikom toga traktora, nisam ga sreo odavno...onako smo se sreli bez veze,,, i malo pričali o kukcima!
Ma kaže on,,,dođi teraj, njakaj, slikaj, i radi što hoćeš...samo obavezno da popijemo po cugu!!!
Pa budem keljio fotke...
živi bili...
pozdrav joe!:weedman:

Joekiki jedva čekam slike....

Danas sam pikal malo onog tipa da mi proda ono gvožđe od pe-18 odnosno ono što je od njega ostalo... i neda ispod 2500 kn. Ja mu nedam više od 2000 kuna, a i to je previše...

U međuvremenu dok se ovaj premišlja i nebu našal kupca :supz:, molim vas za pomoć kako riješiti problem na kardanu kod pogonske prikolice zbog različite vrtnje tog 3. difa (radijusi skretanja itd.) ??? Što staviti između i ako može kakva slika tog xx mozganja???

Dakle, zaključeno je prema broju zubi 1. i 3. zupčanika da se zadnji diff može priključiti na kardan izlaza iz traktora direkt, dakle netreba zakretati traktor i netrebam inverzije. uh odmah 1000 kn manje (cijena inverzije) jel tak?
 
M

mjic.micko

Guest
Dakle, zaključeno je prema broju zubi 1. i 3. zupčanika da se zadnji diff može priključiti na kardan izlaza iz traktora direkt, dakle netreba zakretati traktor i netrebam inverzije. uh odmah 1000 kn manje (cijena inverzije) jel tak?[/QUOTE]

Bas tako drugar netreba ti inverzija i netreba ti zakretanje,moj savjet ti je da tu prikolicu ukljucujes samo kad ti bas zagusti da izadjes od neklen,kolike dimenzije planiras?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Dakle, zaključeno je prema broju zubi 1. i 3. zupčanika da se zadnji diff može priključiti na kardan izlaza iz traktora direkt, dakle netreba zakretati traktor i netrebam inverzije. uh odmah 1000 kn manje (cijena inverzije) jel tak?

Bas tako drugar netreba ti inverzija i netreba ti zakretanje,moj savjet ti je da tu prikolicu ukljucujes samo kad ti bas zagusti da izadjes od neklen,kolike dimenzije planiras?[/QUOTE]

Planiram kutiju na njoj 2 metra dužine i 1,3m širine, visina pola metra + kasnije nastavci... ne mogu ići u širinu jer nemam mjesta po tim kozjim stazama po šumi. Jel to dobrih gabarita ili premalo? mislim da je to za 16 -18 ks i više nego dosta

Naravno da moram paziti i iti samo ravno kad ovo imam uključeno, ali ja bi svejedno neko rješenje koje mi neće potrgati sve u slučaju da dožem na zavojiti teren i gdje trebam 6x6 za izvlačenje
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Naravno da moram paziti i iti samo ravno kad ovo imam uključeno, ali ja bi svejedno neko rješenje koje mi neće potrgati sve u slučaju da dožem na zavojiti teren i gdje trebam 6x6 za izvlačenje

Nece nista da bude potrgano kada dojdes na ZAVOJITI teren gde ti treba pogon 6x6 za IZVLACANJE...!!!
Jer tamo je najcesto blato, a u blato kotaci dosta proklizavaju.
Ako je blato mozes cjelo vreme voziti 6x6, i ravno,i skretanje!
Ti uvjek ces voziti sa pogon samo na traktor, kardanka ukljucis samo kada zapadnes u blato i nemozes da se izvuces samo sa pogon na traktor.
A na tvrda podloga zaboravi pogon kardanka.............
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., forumski moj prijatelju joekiki!., čekam i JA slikice iz tvoga lipoga kraja o plagijatu "tomi"!., ujedno te molim da ji pokeljiš ča više., pogotovo nekakovi sitnic!...

., NARODE MOJ!., još jedna stvar ku oću podilit sa svimi VAMI! a radi se o motorima SLAVIJA!., znači., kome god ča treba od dijelova za motore od SLAVIJE more se javit u staru tvornicu "tomo vinković! - PRIMA Bjelovar, imadu sve, gotovo sve dijelove za reparature motora!., broj mobitela na koga morete dobit informacije iz prve ruke je;

091 242 0777 , šef prodaje, godpodin; GRGO ŠARIĆ

., nadam se i vjerujem da budemo na vaj način puno pomogli ljudima ki trebadu dijelove za navedene motore SLAVIJA iz Slovačke!...

., PRIMA! prijatelj moga DOMA!!!

., aj Bog!., čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Hvala ti Grofe na ovim informacijama. Ima moj bratić 826 i jako se žali na motor pa ću ga uputiti na ovaj broj...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
Planiram kutiju na njoj 2 metra dužine i 1,3m širine, visina pola metra + kasnije nastavci... ne mogu ići u širinu jer nemam mjesta po tim kozjim stazama po šumi. Jel to dobrih gabarita ili premalo? mislim da je to za 16 -18 ks i više nego dosta

napravi slobodno 2x1,5m,takva je kod mene na labincu 14-najstici i za šumu je čist ok
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
napravi slobodno 2x1,5m,takva je kod mene na labincu 14-najstici i za šumu je čist ok

A koliki ti je razmak kotača na diferencijalu? malo je zez jer imam tijesne kozje ceste. Dapaće da bi ja htio čim veću ali...
 
M

MatanM

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., forumski moj prijatelju joekiki!., čekam i JA slikice iz tvoga lipoga kraja o plagijatu "tomi"!., ujedno te molim da ji pokeljiš ča više., pogotovo nekakovi sitnic!...

., NARODE MOJ!., još jedna stvar ku oću podilit sa svimi VAMI! a radi se o motorima SLAVIJA!., znači., kome god ča treba od dijelova za motore od SLAVIJE more se javit u staru tvornicu "tomo vinković! - PRIMA Bjelovar, imadu sve, gotovo sve dijelove za reparature motora!., broj mobitela na koga morete dobit informacije iz prve ruke je;

091 242 0777 , šef prodaje, godpodin; GRGO ŠARIĆ

., nadam se i vjerujem da budemo na vaj način puno pomogli ljudima ki trebadu dijelove za navedene motore SLAVIJA iz Slovačke!...

., PRIMA! prijatelj moga DOMA!!!

., aj Bog!., čitamo se ...
hvala na informaciji. danas dobrim vijestima nema kraja...
pozdrav i živili!
 
M

mjic.micko

Guest
Mrga nece to bit 6x6 jer nemas na zadnjim diferencijalima blokadu tako da smijes oupravljat kad ukljucis prikolicu u vucu samo kad blokiras prednje tockove onda se mora vozit pravo.Moras prikolicu malo podic samo zbog guma a inace bi bila super da je niza na tockovima zbog stabilnosti, stose tice njene sirine toje naj bolje da ti odlucis jer ti naj bolje znas kud je vozis i kakav je teren.Tinju samo napravi a ostalo se doradjuje u hodu i vidje ces u poslu sta joj treba doradit.Nemoj da samo pretjeras sa visinom posto je uska da se nebi negdje strmopizdio pa moras traktor udjelovima iznosit hahha,poooz.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Mrga nece to bit 6x6 jer nemas na zadnjim diferencijalima blokadu tako da smijes oupravljat kad ukljucis prikolicu u vucu samo kad blokiras prednje tockove onda se mora vozit pravo.

NE SMEJE "uvjek" upravjati sa ukljucena kardanka....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Znam da nemam 6x6, ja to samo tako kažem i znam da se blokira samo prednji dif. Ali ja ipak tražim rješenje jer voziti će recimo to moj otac i šogor koji nemaju pojma što je to ali "super ide" To ako bog da...:mrgreen::mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
A koliki ti je razmak kotača na diferencijalu? malo je zez jer imam tijesne kozje ceste. Dapaće da bi ja htio čim veću ali...

vanjski rubovi kotača su u ravnini sa stranicama....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
vanjski rubovi kotača su u ravnini sa stranicama....

E vidiš meni je razmak kotača 1m i to vanjska mjera. dobro 25 cm na svaku stranu i nije previše...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh