• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
odakle si zagorec?

a jel nemožeš pogonsku prikolicu napraviti recimo od ladinog diferencijala, je malo više matematike ali ...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
mrga imas pravo,puno je takvih,pred pola godine sam za TV419 dal 13000 a sad za te novce ak dobijes kakvog u katastrofa stanju...uzas,ko da je od zlata
sve bi ih trebalo :toimonster: :axe:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
mrga imas pravo,puno je takvih,pred pola godine sam za TV419 dal 13000 a sad za te novce ak dobijes kakvog u katastrofa stanju...uzas,ko da je od zlata
sve bi ih trebalo :toimonster: :axe:

a ja prije 5-6 godina kupio 420 sa kosom plugom i brnačama za 13000kn, nakon 2g prodao za 12000kn,
koja budala:madmana: sad sam mogao dobit bar 20 000kn

kupujem tomu vinkovića 730 ili 830 serije,plačam kešom:supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
slika-0-2011-01-1296277227-velika.jpg


fireman
ne kazem da je najbolja ali nije ni losa,ako uzmemo u obzir da bi se koristila samo sezonsi nebi bilo nikom tesko da skine sve sa ramom sa traktora

U pravu si, može se skinut posle zime.

Medimurec
U pravu si, na ovoj se ralici lakše otvara hauba.

Mjic micko
Može se nosač skinut, izsječi ga sa brusilicom, prepravit ono, ovo...

Svi ste vi u pravu, sve se to može. Ja samo kažem koje su joj mane, što ne valja, zašto ne valja... Ono najvažnije još vam nisam ni reko pa ču sad. A to je kako se ralica ponaša u radu i šta muči ovu ralicu najviše.

Ja sam kupijo ralicu, malo prepravijo neke stvari da mi bolje služi, obnovijo, ofarbao znači da je po mom ukusu. Ne skidam nosača nikad, on je gore skroz jer mi ne smeta čak mi služi kao zaštita. Jer je on takav kako treba.

Nosač na onoj sliki je za ku...ac jer traktor kad podigne ralicu skoro pa vozi samo po prednjim kotačima, nema više 4x4. To znači i to da volan ne služi kako treba pa traktor ide tamo gde on oče a ne tamo gde bi šofer htijo. A šta još ako se ide nizbrdo pa posle očeš rikverc.

Dečki imam ja iskustva sa ralicom na TV vjerujte mi. Moj je traktor puno teži na zadnjem kraju od ovoga ali mu dobro stoje onih 150 kg utega koje sam mu pripasao na zadnje kotače. I to svejedno ako ralicu imam jako blizu traktora.

Taj mali Toma gore na sliki, daska nije loša ali nosač je krš.

PS
Upravo sam primetijo kakvi su bolcni na toj ralici. M8 vijci, to ja pokidam sa mom 731 odmah.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Nijedan!

Moj kolega provjerio oba:

732 je u mom gotovo pa susjedstvu, čudan, čini mi se po šumi da je deran jer je tip u šupi skrivao lance koje sam ja slučajno našao... svi potrgani, znači da je "orao" po korjenima šumskim.... sat mu nije radil (garant) jer je sad tip stavil novu sajlu, imam osobno 732 doma od 86. god. i znam kakav zvok motora treba biti, a kod ovog nešto puše, doduše nisam stručnjak, ali zvuk nije pravi jer čujem neko šiktanje ajmo tako reć....

Ovaj drugi iz bjelovara, tip neki švercer, jedno priča po telefonu, drugo piše porukama, a treće je za vidjeti na terenu. Nema papira, kad smo rekli da li ima potvrdu i da idemo provjeriti na policiju poterao nas je iz dvorišta.. tak da pazi...

Dečki, nema niš poštenoga...

I ja sam ljut na te cijene, pisao sam po forumu već o tome pogotovo u prodaji 420 u oglasima, prodaja kad mi je pomogal kolega Oršić u kometarima visoke cijene 420 od 20 000 kn, dok je recimo kolega Oršić za istu cijenu kupio 730...

Da vam cijenu ne diktiraju Zagorci koji uvijek s cijenom pretjeruju, čast iznimkama? Tu kod nas ima svega, a najbolji su vam ljudi oko Varaždina, skromni i pošteni....

I ja sam Zagorec ali nisam proklet i bedast...samo si mislim ako ima Tomeka kod nas najviše (sudim jer svaka kuća ima barem po jednog, a ja dva :finga:) možda ovi moji seru s cijenama??!??!??!?!

Ista stvar vam je i s traktorima Štore (i sam posjedujem 504) pazi ovo:

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-store-504-oglas-2306510
http://www.njuskalo.hr/traktori/store-504-oglas-2311173
http://www.njuskalo.hr/traktori/store-404-oglas-2054153
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-store-404-dupli-pogon-oglas-2182855

I svi od reda iz zagorja!!!!

Sramim se ali tak je...

Mi smo kupili recimo Štore 504 97. godine, rabljenog u Jastrebarskom, otac je dal 8400 DEM = 4200 € i sad nakon 14 godina vrijedi 6500€ ?????????????????

Kaj je sa starosti postal mlađi? S godinama je postal bolji? možda brenze zbog kojih se bum ubil koliko su loše izvedbe, a stavil sve novo, možda volan za kojeg moraš biti body builder?

Ma steram ih sve na :finga: idem pit h bertiju:drinkers::partyman:

A da ne pričamo o tome, oko mene sve zapušteno nitko niš ne dela svi filozofiraju, meni se smiju kao posljednjem Mohikancu, a radišni ljudi si ionak ako bi i hteli delati nekaj ni nemreju priuštiti traktorić...

PS: Onaj zagorec iz Krapinskih toplic, koji mi je trebal prodati onaj šrot od PE-18 od kojeg mi treba samo zadnji kraj je sad rekal da mu nije 2500 kn dosta i da traži 3000 kn jer može to dobiti, a skoro se pogodil s menom za 2000 kn....

Bem ti otpada mi izrada pogonske prikolice... možda, a možda sredim s reduktorom od samoutovarne, pa uskladim brzine vrtnje kotača recimo samo u drugoj sporoj.... s tim da to nije dif pa bum moral paziti da me nebu gural samo ravno tj samo u blatu i samo kad idem ravno bum to uključival...

Evo opet sam reduciran sunce mu kalajsano.....

za pogonsku prikolicu bi Ti dobro došlo i ovo.

DSC00294.JPG

DSC00295.JPG
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Još da se malo nadovezem na onu ralicu na sliki o kojoj smo vodili priču.
Ona vrijedi onih 175€, tolko vrijedi sigurno, kod nas čak više. Ali na njoj su posle kupnje obavezna izboljšanja.


Dakle, dopolnuvanje teorija rasterecenja:
Ako sa oni zupcanici 13-21 se postigne ubrzanje, menjac,reduktor, diferencijali svi se vrtu brze, a sa bocni reduktori na rukavci usporavanje, sta je sa KARDAN, kardan bi bio brzi, i njega je potrebno usporenje.
Ujedno i rasterecenje, koliko bi patil prenos kod manji TV recimo sa freza 120??? Sigurno vise!
http://img607.imageshack.us/i/73983441.png/

So zupcanici 5-9 postize se usporenje da bi na izlazno vratilo dobili zeleni okretai.
Najlako je bilo ovo usporediti kod serija 800 jer su u isti katalog, razlika u getriba kod 818,821-830 su samo ovi par zupcanici, ali vjerujem da je ista situacija i kod serije 400-700.
Pozdrav:partyman:

Danot, sve ovo tvoje pisanje podpisujem u cjelosti i nije to više teorija nego upravo tak je.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
...

Ista stvar vam je i s traktorima Štore (i sam posjedujem 504) pazi ovo:

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-store-504-oglas-2306510
http://www.njuskalo.hr/traktori/store-504-oglas-2311173
http://www.njuskalo.hr/traktori/store-404-oglas-2054153
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-store-404-dupli-pogon-oglas-2182855

I svi od reda iz zagorja!!!!

Sramim se ali tak je...

Mi smo kupili recimo Štore 504 97. godine, rabljenog u Jastrebarskom, otac je dal 8400 DEM = 4200 € i sad nakon 14 godina vrijedi 6500€ ?????????????????

Kaj je sa starosti postal mlađi? S godinama je postal bolji? možda brenze zbog kojih se bum ubil koliko su loše izvedbe, a stavil sve novo, možda volan za kojeg moraš biti body builder?
....
Čuj, na mi izbijati kupce.
Evo, prodam Štorea za te nofce. Samo kaj moj nema 2000 vur i 30 let (tj. ne skrivam mu vure).
Brenze drže ko lude, volan mekan k'o servo (naravno, ne na mjestu).
Davno nam je čovjek nudil 12.500DM, pa ga nismo dali.
Sad sigurno vrijedi bar 7.000€. Inflacija, jel'.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kad smo več kod ralice.
Ovu sam si ja napravil za moj prvi traktorčič TV 420 i bio sam sa njom prezadovoljan. Ali mana joj je bila što je ona pozadi traktora pa sam onda na TV 731 nabacijo drugu.

moj-bivsi-tv-420-foto_10744305_10753068_10753581.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455396.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455397.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455395.jpg


Naravno, ralica ova za pozadi nije neka profi varianta ali napravljena je jako jednostavno i sasvim je OK funkcionirala.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
odakle si zagorec?

a jel nemožeš pogonsku prikolicu napraviti recimo od ladinog diferencijala, je malo više matematike ali ...

Okolica Đurmanca, od Krapine prema graničnom prijelazu Macelj.

Moglo bi se i od toga, samo kaj kod nas takvih diffa baš i nema, razuzeli ih zbog pogonskih prikolica za Labinprogrese (bar tak mislim tj frajer na šrotu mi je tak rekal)

Bertolini od čega ti je to i gdje je ona sredina kamo se kopča pogon kardana tj. diff?
 
E

emir

Guest
Kad smo več kod ralice.
Ovu sam si ja napravil za moj prvi traktorčič TV 420 i bio sam sa njom prezadovoljan. Ali mana joj je bila što je ona pozadi traktora pa sam onda na TV 731 nabacijo drugu.

moj-bivsi-tv-420-foto_10744305_10753068_10753581.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455396.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455397.jpg


izdelava-pluga-za-tv-420-foto_10744305_17427363_18455395.jpg


Naravno, ralica ova za pozadi nije neka profi varianta ali napravljena je jako jednostavno i sasvim je OK funkcionirala.
pozdravljeni ljubitelji tome ja sam novi clan evo malo sam ovo cito i dobra je ovo ralica za tomu jer ja imam isto ralicu al samo naprijed se montira i da vam kazem ljubitelj sam tih predivni traktora
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poseban pozdrav prijatelju firemanpetar!., eh DA!., i ona tvoja ralica stražnja od maloga tome ko ručni rad dobro i funkcionalno - čvrsto odradjena!., svakak čast!., fala ti prijatelju na uvik dobrim i orginalnim komentarima!!!...

., veliki pozdrav novome članu i forumskome prijatelju emir-u!!!., dobro nam došal u ovaj začarani - zaneseni - još neregistrirani CLUB TOMO VINKOVIĆ!!!..., sretno TI!...

., veliki pozdrav mome forumskome prijatelju u predivnu zemlju Makedoniju!, danot-u!!!., prijatelju moj!, točno!., ovaj traktorić sa vaši oglasa; tv-823!., postoji., napravljena možda serija od neki 100 komada samo!., ta serija zaminila je seriju; tv-523!!!., ima nekakova sitna izboljšanja sa lombardini motorom!!!...

., poštovanje i lipi pozdrav forumskome prijatelju BERTOLINI!., ove komade - gvoždjuriju - rukavce ili kako se već zovedu?., to je orginal od transportera ili pogonske prikolice traktora tome - paskvalija!., sretno TI sa izboljšanjima!!!...

., lipi pozdrav mome forumskome prijatelju mrga!., tvoju izjavu za cijene i sva ona opširna izlaganja - pismo o stvarnome stanju na terenu po pitanju naši kupaca - prodavatelja - nakupaca - ovim i onim!., POTPISUJEM U CIJELOSTI!., sretno ti sa izradom prikolice!., moram neke stvari ponovo poslikat da pokeljim ovde kako bi svit i narod vidil., imam oko 50 slikic ali jednostavno nevaljadu., na nekim slikicami piše nemoredu se očitat, neke su prerezane - zatamljene do pol., neke su mutne., e, jezem ti vu tehniku 21. stoljeća!, ako vo je stvarno vo stoljeće - vek???!., aj Bog!., sretno TI čitamo se ...
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo narode treba mi jedna informacija hitno,ko ima PE 18 ili neki nslican interesuje me broj zuba na izlaznom vratilu (pozadi gdje se kaca freza) zahvaljujem unaprijed hitno mije.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
., veliki pozdrav mome forumskome prijatelju u predivnu zemlju Makedoniju!, danot-u!!!., prijatelju moj!, točno!., ovaj traktorić sa vaši oglasa; tv-823!., postoji., napravljena možda serija od neki 100 komada samo!., ta serija zaminila je seriju; tv-523!!!., ima nekakova sitna izboljšanja sa lombardini motorom!!!...

Ee, hvala prijatelu za informacije, nisam znao da postoi i 823, ovako je meni izgledalo kao 818 ili 821, spored motor.

Zdravo narode treba mi jedna informacija hitno,ko ima PE 18 ili neki nslican interesuje me broj zuba na izlaznom vratilu (pozadi gdje se kaca freza) zahvaljujem unaprijed hitno mije.

Mislam (99% siguran sam) da br. na zubi je 10.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poseban pozdrav prijatelju firemanpetar!., eh DA!., i ona tvoja ralica stražnja od maloga tome ko ručni rad dobro i funkcionalno - čvrsto odradjena!., svakak čast!., fala ti prijatelju na uvik dobrim i orginalnim komentarima!!!...

., veliki pozdrav novome članu i forumskome prijatelju emir-u!!!., dobro nam došal u ovaj začarani - zaneseni - još neregistrirani CLUB TOMO VINKOVIĆ!!!..., sretno TI!...

., veliki pozdrav mome forumskome prijatelju u predivnu zemlju Makedoniju!, danot-u!!!., prijatelju moj!, točno!., ovaj traktorić sa vaši oglasa; tv-823!., postoji., napravljena možda serija od neki 100 komada samo!., ta serija zaminila je seriju; tv-523!!!., ima nekakova sitna izboljšanja sa lombardini motorom!!!...

., poštovanje i lipi pozdrav forumskome prijatelju BERTOLINI!., ove komade - gvoždjuriju - rukavce ili kako se već zovedu?., to je orginal od transportera ili pogonske prikolice traktora tome - paskvalija!., sretno TI sa izboljšanjima!!!...

., lipi pozdrav mome forumskome prijatelju mrga!., tvoju izjavu za cijene i sva ona opširna izlaganja - pismo o stvarnome stanju na terenu po pitanju naši kupaca - prodavatelja - nakupaca - ovim i onim!., POTPISUJEM U CIJELOSTI!., sretno ti sa izradom prikolice!., moram neke stvari ponovo poslikat da pokeljim ovde kako bi svit i narod vidil., imam oko 50 slikic ali jednostavno nevaljadu., na nekim slikicami piše nemoredu se očitat, neke su prerezane - zatamljene do pol., neke su mutne., e, jezem ti vu tehniku 21. stoljeća!, ako vo je stvarno vo stoljeće - vek???!., aj Bog!., sretno TI čitamo se ...

Pozdrav cjenjeni forumaš GROF
Pošto vidim da imaš jako puno znanja o "Tomekima" da li znaš za seriju 822? Kod mene u mjestu jedan čovjek ima Tomu s naljepnicom 822, kada sam bio pogledat traktor mislio sam da je neka greška,a on mi je rekao da je postojala ta serija mada ja nisam nigdje drugdje vidio traktor s takvom oznakom...motor je 2 cilindra i on mi je rekao da je to 22 ks...?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
822 je specijalna limitirana serija prizvodnje bjelovarske tvorice poznate pod nazivom tomo vinković .

Odlikuje se dobrim voznim karakteristikama i velike vučne sposobnosi ..bla,bla,bla
Na njega se može namontirati ralica orginal izboljšana ili home made vrhunski napravljena gotovo kao i orginal .
Na zadnju stranu se može staviti jednobrazni plug (može i višebrazni radi slikanja i poziranja)
Glavni alat i namjena mu je plug jamičar ..dakle zamjenjuje dobru staru motiku kod izrade jamica gdje se polaže sjemenski krumpir .
Za ostale radove dobar je i gotov nezamjenjiv za vožnju do lokalne seoske birtije ili kao atrakcija na seoskim zabavama .
Može isporučiti nezavidnu količinu dima i buke po jedinici vremena .
Američka vojska je imala namjeru preuzeti na desetne tisuča primjeraka i uvesti ih u NATO standarde radi zastrašivanja i rastjerivanje demonstranata ..padom berlinskog zida odustalo se jer je demonstratizam prerastao u terorizam , a sve zahvaljujući sporoj birokraciji državnih tjela .
 
G

GROF

Guest
Pozdrav cjenjeni forumaš GROF
Pošto vidim da imaš jako puno znanja o "Tomekima" da li znaš za seriju 822? Kod mene u mjestu jedan čovjek ima Tomu s naljepnicom 822, kada sam bio pogledat traktor mislio sam da je neka greška,a on mi je rekao da je postojala ta serija mada ja nisam nigdje drugdje vidio traktor s takvom oznakom...motor je 2 cilindra i on mi je rekao da je to 22 ks...?

., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poštovanje forumašu rajnski!
., TOČNO!., ima i postojala je serija; tv-822, dva celindra, zrakom hladjen rudjerini motor Italijanske proizvodnje, mali potrošač goriva i maziva, dosta tiši sa manjim vibracijama u radu., klasična širina traktora je jedan metar bez takozvanoga krutoga produžetaka osovina., po želji kupaca stavljani produžeci osovina da se dobi širina od 1,20 m., ko recimo na tvome traktoriću hittneru!., ta i takova verzija - serija traktorića pokazala se jako dobra, napravljeno oko 1000 komada traktorića., svi prenosnici i ostale sitnice standardne ko i na svim drugim traktorićima., kako sam i pisal?!, osim posebni želja - narudžba kupaca!, uglavnom pojedinačno!... :arrow:

., nekoliko naši cijenjeni forumaša ima takove traktoriće!... :prayer:

., lipi pozdrav!., aj Bog!, čitamo se ...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poseban pozdrav prijatelju firemanpetar!., eh DA!., i ona tvoja ralica stražnja od maloga tome ko ručni rad dobro i funkcionalno - čvrsto odradjena!., svakak čast!., fala ti prijatelju na uvik dobrim i orginalnim komentarima!!!...

., veliki pozdrav novome članu i forumskome prijatelju emir-u!!!., dobro nam došal u ovaj začarani - zaneseni - još neregistrirani CLUB TOMO VINKOVIĆ!!!..., sretno TI!...

., veliki pozdrav mome forumskome prijatelju u predivnu zemlju Makedoniju!, danot-u!!!., prijatelju moj!, točno!., ovaj traktorić sa vaši oglasa; tv-823!., postoji., napravljena možda serija od neki 100 komada samo!., ta serija zaminila je seriju; tv-523!!!., ima nekakova sitna izboljšanja sa lombardini motorom!!!...

., poštovanje i lipi pozdrav forumskome prijatelju BERTOLINI!., ove komade - gvoždjuriju - rukavce ili kako se već zovedu?., to je orginal od transportera ili pogonske prikolice traktora tome - paskvalija!., sretno TI sa izboljšanjima!!!...

., lipi pozdrav mome forumskome prijatelju mrga!., tvoju izjavu za cijene i sva ona opširna izlaganja - pismo o stvarnome stanju na terenu po pitanju naši kupaca - prodavatelja - nakupaca - ovim i onim!., POTPISUJEM U CIJELOSTI!., sretno ti sa izradom prikolice!., moram neke stvari ponovo poslikat da pokeljim ovde kako bi svit i narod vidil., imam oko 50 slikic ali jednostavno nevaljadu., na nekim slikicami piše nemoredu se očitat, neke su prerezane - zatamljene do pol., neke su mutne., e, jezem ti vu tehniku 21. stoljeća!, ako vo je stvarno vo stoljeće - vek???!., aj Bog!., sretno TI čitamo se ...

Hvala.
Lipi pozdrav i Tebi poštovani forumski prijatelju GROF!
U pravu si to su rukavci i poluosovine od PASQUALI-ja.Moram ih malo preuredit da bi poslužili onom čemu sam ih namjenio.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poštovanje forumašu rajnski!
., TOČNO!., ima i postojala je serija; tv-822, dva celindra, zrakom hladjen rudjerini motor Italijanske proizvodnje, mali potrošač goriva i maziva, dosta tiši sa manjim vibracijama u radu., klasična širina traktora je jedan metar bez takozvanoga krutoga produžetaka osovina., po želji kupaca stavljani produžeci osovina da se dobi širina od 1,20 m., ko recimo na tvome traktoriću hittneru!., ta i takova verzija - serija traktorića pokazala se jako dobra, napravljeno oko 1000 komada traktorića., svi prenosnici i ostale sitnice standardne ko i na svim drugim traktorićima., kako sam i pisal?!, osim posebni želja - narudžba kupaca!, uglavnom pojedinačno!... :arrow:

., nekoliko naši cijenjeni forumaša ima takove traktoriće!... :prayer:

., lipi pozdrav!., aj Bog!, čitamo se ...

Hvala na odgovoru
i samo da te ispravim imam Pasquali Vanth 6.40, a ne hittnera...
lijep pozdrav
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh