• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
Hvala na odgovoru
i samo da te ispravim imam Pasquali Vanth 6.40, a ne hittnera...
lijep pozdrav

., lipi TI pozdrav forumašu i forumski prijatelju rajnski!

., fala TI na ispravci!., prvi dojam je sve i niš., mislil sam da je hittner!., a kada se malo bolje zagljeda., e ond se vidi da je to ipak stroj nad strojevima i predhodnik našega tome!, prime!, hittnera!!!... i ostali plagijata!...
., PASQUALI!!! je! :supz: ...

., lipi VAM pozdrav svima skupa!., aj Bog!., čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest

je,ima 10 zuba i fi25mm

Hvala momci toje to,kod mene nije bilo uopste tog vratila kad sam kipio traktor,,,pa reko da se nisam zezno kad je pravljeno,jedan tip prodaje frezu kaze da je za moj model ja je nisam vidio samo sam sé cuo telefonom sa njim i provblem je sledeci nema na frezi onaj mali kardan sa krstovima samo frfezu i onaj zglob kroz koji prolazi kardan,on kaze da je taj karda sa 6 zuba mada nije siguran pa me bio prepo da nisam napravio izlazno vratilo pogresno,sad mije lakse,imal u prodaji tih malih kardana za stare modele ili moram nesto improvizovati,za frezu trazi 650 KM (325 € ) jeli to puno i kaze da su nozevi u dobrom stanju,moro bi otic da je pogledam ?
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
., lipi TI pozdrav forumašu i forumski prijatelju rajnski!

., fala TI na ispravci!., prvi dojam je sve i niš., mislil sam da je hittner!., a kada se malo bolje zagljeda., e ond se vidi da je to ipak stroj nad strojevima i predhodnik našega tome!, prime!, hittnera!!!... i ostali plagijatia!...
., PASQUALI!!! je! :supz: ...

., lipi VAM pozdrav svima skupa!., aj Bog!., čitamo se ...

Forumski prijatelju GROF
evo stavio sam par slikica traktoića pod temu "pasquali" di se malo bolje vidi o kojem je traktoru riječ...
Pozdrav
 
M

mjic.micko

Guest
822 je specijalna limitirana serija prizvodnje bjelovarske tvorice poznate pod nazivom tomo vinković .

Odlikuje se dobrim voznim karakteristikama i velike vučne sposobnosi ..bla,bla,bla
Na njega se može namontirati ralica orginal izboljšana ili home made vrhunski napravljena gotovo kao i orginal .
Na zadnju stranu se može staviti jednobrazni plug (može i višebrazni radi slikanja i poziranja)
Glavni alat i namjena mu je plug jamičar ..dakle zamjenjuje dobru staru motiku kod izrade jamica gdje se polaže sjemenski krumpir .
Za ostale radove dobar je i gotov nezamjenjiv za vožnju do lokalne seoske birtije ili kao atrakcija na seoskim zabavama .
Može isporučiti nezavidnu količinu dima i buke po jedinici vremena .
Američka vojska je imala namjeru preuzeti na desetne tisuča primjeraka i uvesti ih u NATO standarde radi zastrašivanja i rastjerivanje demonstranata ..padom berlinskog zida odustalo se jer je demonstratizam prerastao u terorizam , a sve zahvaljujući sporoj birokraciji državnih tjela .

E ova tije dobra,hahaha,,, vako mozda oborimo cijene, 5+
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puknuti, dobar si nema što....

Ima i kod mene jedan čovjek 822 samo se žalio na motor Ruggerini, kao da je konstruiran preslab, inaće je za svoju konjažu jak, ali da je nježan. nešto mi je spominjal da je sklon lomovima kućišta itd. al nisam siguran, ovdje ima većih stručnjaka mehanički potkovanih. ostalo štima

BERTOLINI a ja mislil da bumo trgovali da ti to netreba...ili ti ne treba?

Imaš kojim slučajem ili znaš nekog tko bi imal takav zadnji kraj (znam da sam pital, al.... ;.) )?

Također za pe 18 tražim dvije felge može i bez guma i bez utega... ima netko?

mijic.micko pa ti imaš majstora nekog super da ti je sve tako napravio na osovini. smije se znati koliko te ta izrada koštala? Postoji dosta strojeva za koje uskoro nebu rezerve (recimo pe 18 kakvog i ja imam) i bit će potrebno ovakvih majstora

E onaj s onom skalamerijom mi je sve pokvaril s cijenom,a treba mi to...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Puknuti, dobar si nema što....

Ima i kod mene jedan čovjek 822 samo se žalio na motor Ruggerini, kao da je konstruiran preslab, inaće je za svoju konjažu jak, ali da je nježan. nešto mi je spominjal da je sklon lomovima kućišta itd. al nisam siguran, ovdje ima većih stručnjaka mehanički potkovanih. ostalo štima

BERTOLINI a ja mislil da bumo trgovali da ti to netreba...ili ti ne treba?

Imaš kojim slučajem ili znaš nekog tko bi imal takav zadnji kraj (znam da sam pital, al.... ;.) )?

Također za pe 18 tražim dvije felge može i bez guma i bez utega... ima netko?

mijic.micko pa ti imaš majstora nekog super da ti je sve tako napravio na osovini. smije se znati koliko te ta izrada koštala? Postoji dosta strojeva za koje uskoro nebu rezerve (recimo pe 18 kakvog i ja imam) i bit će potrebno ovakvih majstora

E onaj s onom skalamerijom mi je sve pokvaril s cijenom,a treba mi to...

Tek prekjučer sam to nabavio a ganjao sam 6mj.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Upravo sam naišao na stranice foruma u kojima se stvaraju razno razne grupe kao npr. IMTjevci, vozači SDF traktora i slično. Kako sam skužijo, tamo se grupišaju ljudi koji imaju neku zajedničku stvar, interes, nešto što ih veže u neku zajednicu.
Pošto več postoje neke grupe odlučijo sam da i ja otvorim "Tomo Vinković group" u koju bi bilo ljepo da se učlane svi koji imaju traktore Tomo Vinković i oni koji vole taj traktor. Znači učlaniti se mogu baš svi koji imaju interes, nije to rezervirano za neke određene članove foruma i ponavljam, svi ste dobrodošli.
Kako sam video to je slično kao ono u koristničkoj ploči gde članovi vežu prijateljstva, pišu poruke, staviju sliku i slično.

Kako pogledati te grupe?

Klik na svoje ime (ljevo gore)
Grupe koristnika- Join Social Groups (desno dole)

Ima još nekih načina:
Klik na: Zajednica (vaše orudje foruma na vrhu stranice)

http://poljoprivredni-forum.com/group.php?groupid=8

Dobrodošli!
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
Puknuti, dobar si nema što....

Ima i kod mene jedan čovjek 822 samo se žalio na motor Ruggerini, kao da je konstruiran preslab, inaće je za svoju konjažu jak, ali da je nježan. nešto mi je spominjal da je sklon lomovima kućišta itd. al nisam siguran, ovdje ima većih stručnjaka mehanički potkovanih. ostalo štima

BERTOLINI a ja mislil da bumo trgovali da ti to netreba...ili ti ne treba?

Imaš kojim slučajem ili znaš nekog tko bi imal takav zadnji kraj (znam da sam pital, al.... ;.) )?

Također za pe 18 tražim dvije felge može i bez guma i bez utega... ima netko?

mijic.micko pa ti imaš majstora nekog super da ti je sve tako napravio na osovini. smije se znati koliko te ta izrada koštala? Postoji dosta strojeva za koje uskoro nebu rezerve (recimo pe 18 kakvog i ja imam) i bit će potrebno ovakvih majstora

E onaj s onom skalamerijom mi je sve pokvaril s cijenom,a treba mi to...

Imam strica bravara radi u zeljezari Elvako u Bijeljini pa mije to on tamo pravio sa radnim kolegom iosovinu vratila i zupcanik a na termicku obradu sa moro slat preko nekog metalostrugara iz Loznicu u Staru Pazovu pravljenje te gvozdjusine sa platio flasom rakije loze termicku obradu sa brzom postom 50 €.
 
M

mjic.micko

Guest
Nek mi neko objasni kako da pisem na ovom nasem novom forumu,usosam i registrovose i uspio sam napisat neku poruku ali ja da je posalöjem a on meni nesto na engleskom,mozel se to prevest na nas jezik brate pa da ga sav svijet razumije?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nek mi neko objasni kako da pisem na ovom nasem novom forumu,usosam i registrovose i uspio sam napisat neku poruku ali ja da je posalöjem a on meni nesto na engleskom,mozel se to prevest na nas jezik brate pa da ga sav svijet razumije?

Idi u grupu Tomo vinkovič (vidim da si več član), ispod dole ti piše "dobrodošlica", otvori to i onda opet sasvim dole možeš napisati poruku.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Puknuti, dobar si nema što....

Ima i kod mene jedan čovjek 822 samo se žalio na motor Ruggerini, kao da je konstruiran preslab, inaće je za svoju konjažu jak, ali da je nježan. nešto mi je spominjal da je sklon lomovima kućišta itd. al nisam siguran, ovdje ima većih stručnjaka mehanički potkovanih. ostalo štima

BERTOLINI a ja mislil da bumo trgovali da ti to netreba...ili ti ne treba?

Imaš kojim slučajem ili znaš nekog tko bi imal takav zadnji kraj (znam da sam pital, al.... ;.) )?

Također za pe 18 tražim dvije felge može i bez guma i bez utega... ima netko?

mijic.micko pa ti imaš majstora nekog super da ti je sve tako napravio na osovini. smije se znati koliko te ta izrada koštala? Postoji dosta strojeva za koje uskoro nebu rezerve (recimo pe 18 kakvog i ja imam) i bit će potrebno ovakvih majstora

E onaj s onom skalamerijom mi je sve pokvaril s cijenom,a treba mi to...

Na PE seriju paše i druge felge .Ovakve.
DSC00296.JPG

DSC00298.JPG

DSC00302.JPG
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Puknuti, dobar si nema što....

Ima i kod mene jedan čovjek 822 samo se žalio na motor Ruggerini, kao da je konstruiran preslab, inaće je za svoju konjažu jak, ali da je nježan. nešto mi je spominjal da je sklon lomovima kućišta itd. al nisam siguran, ovdje ima većih stručnjaka mehanički potkovanih. ostalo štima

BERTOLINI a ja mislil da bumo trgovali da ti to netreba...ili ti ne treba?

Imaš kojim slučajem ili znaš nekog tko bi imal takav zadnji kraj (znam da sam pital, al.... ;.) )?

Također za pe 18 tražim dvije felge može i bez guma i bez utega... ima netko?

mijic.micko pa ti imaš majstora nekog super da ti je sve tako napravio na osovini. smije se znati koliko te ta izrada koštala? Postoji dosta strojeva za koje uskoro nebu rezerve (recimo pe 18 kakvog i ja imam) i bit će potrebno ovakvih majstora

E onaj s onom skalamerijom mi je sve pokvaril s cijenom,a treba mi to...

Paše i razni utezi.Ovi sa žljebovima su orginal.
DSC00303.JPG

DSC00304.JPG

DSC00305.JPG
 
A

AlfaZD

Guest
Edo mislim da si na ovakvog mislil :scratch Točno po tvojim preporukama :lol:
I kaj je najbitnije netreba po njega iti u inostranstvo (papiri, carina i ostala davanja)

54031638.jpg


to je ovaj, stajao je tako 15-20 godina, evo citat s stranice 344

jučer sam naišao na tatu svih Tomi Vinkovića :D
mnogo puta sam prošao tuda, ni sam ne znam kako ga i prije nisam vidio

dscn9794.jpg


iako u patini ruzine, dobro se vidi logo Pasqualia

dscn9796.jpg


tvornička pločica

dscn9798.jpg


volan, najjednostavniji mogući

dscn9793.jpg


tu je i originalna prikolica, koja se ne kači na kuku, već treba na 4 šarafa odvojiti zadnji trap, pa prišarafiti prikolicu

dscn9797.jpg


ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali rečeno mi je da je u voznom stanju


mislim da je to taj, slikan ove jeseni, u berbi maslina

dscn2106.jpg


restauriran prošle godine
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
to je ovaj, stajao je tako 15-20 godina, evo citat s stranice 344




mislim da je to taj, slikan ove jeseni, u berbi maslina

dscn2106.jpg


restauriran prošle godine
ako je to taj svaka čast onom tko ga je vratio u "žive",lijepo je vidjeti da takva pila ponovno vozi...
 
T

tuaregr10

Guest
to je ovaj, stajao je tako 15-20 godina, evo citat s stranice 344




mislim da je to taj, slikan ove jeseni, u berbi maslina

dscn2106.jpg


restauriran prošle godine

Svaka čast na restauraciji :prayer:, netko je imao puno posla ali se na kraju isplatilo :!:.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da je to taj isti stroj i ne bi rekao:scratch, kada bolje primetim detalji oko prikolica i oko traktor primetim da nije isti;)
Pozdrav:partyman:
 
A

AlfaZD

Guest
ako je to taj svaka čast onom tko ga je vratio u "žive",lijepo je vidjeti da takva pila ponovno vozi...



koliko ja znam, samo jedan je u Ninu. susjed je došao s njim, dok sam bio s ženinim bratom u berbi maslina. rekao nam je da je friško restauriran.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh