• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

AlfaZD

Guest
Da je to taj isti stroj i ne bi rekao:scratch, kada bolje primetim detalji oko prikolica i oko traktor primetim da nije isti;)
Pozdrav:partyman:



provjeriti ću detaljno, čim odem kod ženinih u Nin
g040.gif
 
B

Bagudina

Guest
provjeriti ću detaljno, čim odem kod ženinih u Nin
g040.gif

Onaj ruzinavi Pasqvali je bio u dvorištu kuče koja je odmah do ceste u ulaz u grad Nin, dugo je tamo stajao.
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
to je ovaj, stajao je tako 15-20 godina, evo citat s stranice 344




mislim da je to taj, slikan ove jeseni, u berbi maslina

dscn2106.jpg


restauriran prošle godine

ja mislim da nije jer znam covika sto ima tog pasqualija
to je zapravo traktor-motokultivator
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Meni je mnogo sumnjiv zadnji trap, onaj ispod prikolica, i zato mislam da to nije slicno na TV-PE.
Ovako iz aviona samo mogu da pretpostavim da prednji deo(motokultivator), ima sinhronizirani izlaz kardana.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
to je ovaj, stajao je tako 15-20 godina, evo citat s stranice 344




mislim da je to taj, slikan ove jeseni, u berbi maslina

dscn2106.jpg


restauriran prošle godine

Ovaj ima drukčiji volan(cjev) prednji oslonac sanduka(trokut) komad haube manje, drugačije šare na stranicama nema španere...A onaj stari ni u takvon stanju da je to trebalo mjenjat (to je moje mišljenje).
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Bertolini od čega su ove felge koje pašu na pe 18? i ovi utezi?

Nešto ti odgovorijo več Bertolini a ja ču samo dodat.
PE 18 ti paše bilo koji uteg od TV, a i od nekih Pasqualija.
Felge ti pašu od svih malih šasija, znači svih malih traktora TV i od poneki Pasquali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,616
Ovaj ima drukčiji volan(cjev) prednji oslonac sanduka(trokut) komad haube manje, drugačije šare na stranicama nema španere...A onaj stari ni u takvon stanju da je to trebalo mjenjat (to je moje mišljenje).
Tak se i meni vidi :scratch
A i za popravak onog bi trebalo love i volje.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mislim da je Bertolini imal na umu činjenicu da možda pašu felge od nekog kamiončića ili nešto slično?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Nešto ti odgovorijo več Bertolini a ja ču samo dodat.
PE 18 ti paše bilo koji uteg od TV, a i od nekih Pasqualija.
Felge ti pašu od svih malih šasija, znači svih malih traktora TV i od poneki Pasquali.

Gotovo si u pravu ali ima sitne razlike u"srcu" felge pa treba pazit da su na istoj strani traktorića iste felge .
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Meni je mnogo sumnjiv zadnji trap, onaj ispod prikolica, i zato mislam da to nije slicno na TV-PE.
Ovako iz aviona samo mogu da pretpostavim da prednji deo(motokultivator), ima sinhronizirani izlaz kardana.

Meni se čini, da na jednoj slici može videti - da srednji trap malo savremeniji nego na PE-18...i da ima dva kardana u srednjem trapu...i radi kao klasičan traktor, samo u obliku transportera!

mislim na onaj zarđani...

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ako se ne varam i ako po slici vidim zadnji trap bi trebalo biti od "nove" serije 400 koja ima dva kardanska vratila, jer je kućište diferencijala dosta pravokutnih oblika, dok je stara serija "PE" više okrugla...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Meni se čini, da na jednoj slici može videti - da srednji trap malo savremeniji nego na PE-18...i da ima dva kardana u srednjem trapu...i radi kao klasičan traktor, samo u obliku transportera!

mislim na onaj zarđani...

Joe, jedan ko da je kardan:scratch, a mozda i 2...Hebem ga, nevidi se dobro!


Uploaded with ImageShack.us

Ovaj zelenko 200% nije onaj isti stari pasquali, i jos nesto, ona prikolica za koja AlfaZD je rekao da kaci na prednji deo traktora, nije pogonska.
Od tu se vidi da prikolica nema diferencijal:


Uploaded with ImageShack.us
Zadnji trap na ovoga nije toliko visoki ko na PE? Ali ja zaboravio da je to pasqvalin.
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
ma nisam ni ja siguran koliko ima kardana...samo mi se čini...da ima 2 zbog masnoće...
a možda i samo jedna!

:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj hrđavi na sliki je vjerovatno origi Pasquali. Za njega čete težko utvrditi kakav mu je trap prednji, zadnji...koliko kardana...

Evo primjera, ovaj na sliki dole. Ovo je pasquali 940, prednji trap mu je oblika ko od PE 18 ali samo iz vani a unutra več mora bit ko serija 400 jer ima dva kardana u sredini. Volan (na zupčanik) i sredina su slični PE 18 ali sa jednim kardanom više. ima kočnice napred da se može koristit kao kultivator. Limarija- hauba drugača od TV. Da ne nabrojavam više.

Pošto sam ga video mogu samo jedno reči, da je taj model negde između PE 18 i serije 400 koja je puno suvremenija. Pošto je Pasquali mislim da je to sledeči model iza PE 18 kojeg su isto italijani napravili.

pasquali-foto_10744305_16742328_16742397.jpg
 
M

mjic.micko

Guest
Ovaj hrđavi na sliki je vjerovatno origi Pasquali. Za njega čete težko utvrditi kakav mu je trap prednji, zadnji...koliko kardana...

Evo primjera, ovaj na sliki dole. Ovo je pasquali 940, prednji trap mu je oblika ko od PE 18 ali samo iz vani a unutra več mora bit ko serija 400 jer ima dva kardana u sredini. Volan (na zupčanik) i sredina su slični PE 18 ali sa jednim kardanom više. ima kočnice napred da se može koristit kao kultivator. Limarija- hauba drugača od TV. Da ne nabrojavam više.

Pošto sam ga video mogu samo jedno reči, da je taj model negde između PE 18 i serije 400 koja je puno suvremenija. Pošto je Pasquali mislim da je to sledeči model iza PE 18 kojeg su isto italijani napravili.

pasquali-foto_10744305_16742328_16742397.jpg

Kod covjeka gdjesam uzeo piramidu sazupcanicima od mjenjaca nalazila se bas u ovakvom modelu bio sam se obradovo posto sam tad trazio i izlazno vratilo ali mi nije pasalo od njega,taj covjek kupuje kosacice,freze i traktore pa malo popravi i proda ali nije znao koji je to model nije bilo na njemu plocica sa podatcima,bio muje sav u djelovima na kamari taj dan je ceko musteriju iz Gorazda kod Sarajeva da mu to uzme sve,na njemu je bila hauba ona cetvrtasta sa iostrim ivicama htio sam i nju da uzmem ali mi nije htio da proda valjda obeco tom covjeku,
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kod covjeka gdjesam uzeo piramidu sazupcanicima od mjenjaca nalazila se bas u ovakvom modelu bio sam se obradovo posto sam tad trazio i izlazno vratilo ali mi nije pasalo od njega,taj covjek kupuje kosacice,freze i traktore pa malo popravi i proda ali nije znao koji je to model nije bilo na njemu plocica sa podatcima,bio muje sav u djelovima na kamari taj dan je ceko musteriju iz Gorazda kod Sarajeva da mu to uzme sve,na njemu je bila hauba ona cetvrtasta sa iostrim ivicama htio sam i nju da uzmem ali mi nije htio da proda valjda obeco tom covjeku,

Jesi li siguran da tvoja piramida se nalazila bas u ovakav tip traktor?
Koliko se primetuje, tu stanuje rjec za konusni zupcanik kao na serije 400-500-800, i ima opruga na nosaca kljuca, a kod tebi nema opruga na nosaca.
Pozdrav:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,616
Sumljive su mi ove dvi kante, vjerovatno za dizel ! što bi značilo da je još uvjek u pogonu :)
Brane, nije garant jer je več tam godinama. imam negde slike (obične) od prije par godina i nije pomaknut s mjesta.
Tebi bar nije daleko za provjeriti ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh