• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
valjda je neko probao to kemijati


nije valjda da nitko neće odgovoriti

Motor?
Taj je traktorić napravljen za motor LDA 96. Talijani su stavili LDA100 a sve jače od toga je previše.Ako normalno upravljaš njime(bez trzaja)neće se polomit ništa .Naj slabiji je pri dnu bloka tu puca.Što se tiče motora LDA96-820 blokovi su identični (osim provrta) razlika je u zvonu.Na PEu je unutarnji rub na ostalim TVima je vanjski.Možeš slobodno stavit drugi motoe ako je iste težine.Ako je jači smanji mu maximum i ne forsiraj ga.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Kako se uključuje špera na tv 730? S lijeve strane volana su dvije ručice prva je za kardan a ona koja je dalje od vozača je za šperu a uključuje se tako da se povuče prema sebi kad je traktor na miru i stisnut kuplung uz pomicanje volana lijevo, desno i isto se mora zaustavit traktor da bi se isključila, jel zna netko?

Sve si dobro opisal.....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Hvala, ma kardan na 732 dok sam ga imao nisam nikad uključivao a šperu vrlo malo pa ne znam najbolje, a u vožnji se špera nipošto ne smije uključivat i isključivat, obavezno se mora stat? Vidim na avto.net-u da su u Sloveniji cijene tomo vinkovića niže nego kod nas.

a isključivanje nije potrebno stati, ali kod ukljućivanja je poželjno da se smanji brzina, da nebi došlo do brušenja kanđe špere...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,196
Znači kvačilo ne treba stiskat. Hvala vam!
Treba, ako ti jedan kotač stoji, a drugi se vrti, ili pak kad špera nije sjela do kraja (na Universalu, jer ima prste, a ne kandžu).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,196
Kaj na universalu hoćeš reč ne treba stiskat kuplung, ali ako pedala ne sjedne do kraja treba?
Ako očekujem da špera bude trebala, lagano pritiskam pedalu dok ne upadne. Ako ne upadne do kraja, lagano stisnem i pustim kuplung. Pri tom sigurno sjedne.
Za prvi razlog ne moram ti objašnjavati.
 
M

mjic.micko

Guest
Ljudi kolio kosta kardan za frezu za stare modele,treba danas da odem da vidim jednu frezu bez kardana ima prikljucac samo joj fali kardan sa krstovima pa da znam da obaram cijenu
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ljudi kolio kosta kardan za frezu za stare modele,treba danas da odem da vidim jednu frezu bez kardana ima prikljucac samo joj fali kardan sa krstovima pa da znam da obaram cijenu

Kardan za frezu tipa TV 120 košta oko 250€, dakle kardan je malo duži, nego za freze tipa TV 95.
 
M

mjic.micko

Guest
Kardan za frezu tipa TV 120 košta oko 250€, dakle kardan je malo duži, nego za freze tipa TV 95.

Nismo se razumili ne cijeli pprikljucak na frezi vec samo kstovi (zglobovi),Ima prikljucak i unjemu osovina sa dva lezajakoja se zavrne za frezu,taj dio se koristi i za grrablje za sijeno,znaci sve to ima samo fali ona dva mala zgloba nemoguce da je to 500 KM ili 250 €
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav mijcmicko.konačno sam shvatio,on ima cjeli kardan samo bez zglobova u njemu..to je isto kao da nema kardan.pa gdje su mu zglobovi
 
S

siniša

Guest
pozdrav dragi forumaši.evo kroz vikend ja i moj susjed nešto napravili sa konstrukcijom buduće šprice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

siniša

Guest
za sada toliko, kroz tjedan nemogu ništa raditi, jer dođem kasno doma pa ću opet za vikend dalje nastaviti.nadam se da će sve to proraditi kad sve složim.he...he...he...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
za sada toliko, kroz tjedan nemogu ništa raditi, jer dođem kasno doma pa ću opet za vikend dalje nastaviti.nadam se da će sve to proraditi kad sve složim.he...he...he...

To če da proradi, ne brine me uopšte. Dobro ste napravili.
Imam još nešto, uslikaj ako imaš volje, onaj dio na šprici- prijenos iz kardana na špricu. Da vidimo kako ste iskemijali to.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
za sada toliko, kroz tjedan nemogu ništa raditi, jer dođem kasno doma pa ću opet za vikend dalje nastaviti.nadam se da će sve to proraditi kad sve složim.he...he...he...

Svaka čast majstore ide to tebi dobro.aj stavi koju slikicu ako nije problem tamo dje si spojio cjev od usisa pumpe sa spremnikom.

samo nastavi tako bit će to odlično.
 
S

siniša

Guest
To če da proradi, ne brine me uopšte. Dobro ste napravili.
Imam još nešto, uslikaj ako imaš volje, onaj dio na šprici- prijenos iz kardana na špricu. Da vidimo kako ste iskemijali to.
dečki hvala na pohvalama.da pojasnim ta pumpa je bila direktno postavljena na tv419 pa je već od prije napravljen nastavak a sada sam ja dodao samo inverziju.
Aco93-još nisam spojio pumpu sa spremnikom.kad to napravim slikat ću.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav sinisa
Ovakvo nesto sam i ja pravio-kemjao prosla godina, za 200 evra sam dobio nova sprica:D
Dobro odradeno, ali mene me brine ovo rastojanie:


Uploaded with ImageShack.us
Ko da je preveliko, ili slika me vara:scratch
 
S

siniša

Guest
ovo mislim ugraditi na one dvije ruke na konstrukciji.ostalo mi je još ugraditi ventile za otvaranje i zatvaranje lijeve i desne grane i jedan glavni ventil koji će biti smješteni na traktoru.Zvao sam u agromehaniku i takav trostruki ventil košta oko 600kn pa ću zbog toga ugraditi tri obična.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

siniša

Guest
Pozdrav sinisa
Ovakvo nesto sam i ja pravio-kemjao prosla godina, za 200 evra sam dobio nova sprica:D
Dobro odradeno, ali mene me brine ovo rastojanie:


Uploaded with ImageShack.us
Ko da je preveliko, ili slika me vara:scratch
oprosti nisam slikao kad je sve bilo priključeno na traktor,ukopčana je bila pumpa i nikakve vibracije nisu postojale ali hvala na dobrom opažanju i to čemo ispitati kad bude rezervoar pun sa vodom.
 
M

mjic.micko

Guest
Pozdrav mijcmicko.konačno sam shvatio,on ima cjeli kardan samo bez zglobova u njemu..to je isto kao da nema kardan.pa gdje su mu zglobovi

Nemam pojma gdje su mu,ja sam je vec kupio i kupio sam jos jedan pogon komletan sa zglobovima tako da sad imam jedan bez zgloba visak, sve nozeve moram zamjenit losi su i malo ofarbat postavicu sliku da vidite sve to,nije joj sirina 95 fale joj krajnje moticice neznam kako ali fale,to cu ja doradit kod metalostrugara,sve to sam platio 500 KM ili 250 €,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh