• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mjic.micko

Guest
hvala Dano

sada znam kada mi se pohabaju noževi kako napraviti jeftinu reparaturu

hvala još jednom
jozef :D

Ako neznas sam to isjec i varit pa da kupis tanjir od tanjirace onda nemoj dzaba petljat vec kupi nove nozeve i zavrni to sigurno znas jer ako budes sve to placo doce te isto i imas kosto rekla umene baba skurkeljene nozeve a ti sve platio ako je obrnuto onda je drugo pozzz.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako neznas sam to isjec i varit pa da kupis tanjir od tanjirace onda nemoj dzaba petljat vec kupi nove nozeve i zavrni to sigurno znas jer ako budes sve to placo doce te isto i imas kosto rekla umene baba skurkeljene nozeve a ti sve platio ako je obrnuto onda je drugo pozzz.
Kupil je moj frend , za mutu ..pa je nakon drugog prolaza kroz vinograd kombiniranim kljštima ravnal noževe ...pokušaj zamisliti kakvi su bili .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Od cega tije ova freza ovo mi lici na motokultivator slicno ovom je na IMT 506
Ovo je freza od motokultivator Labinprogres 5.5Ks, ali noz je noz.

Ako neznas sam to isjec i varit pa da kupis tanjir od tanjirace onda nemoj dzaba petljat vec kupi nove nozeve i zavrni to sigurno znas jer ako budes sve to placo doce te isto i imas kosto rekla umene baba skurkeljene nozeve a ti sve platio ako je obrnuto onda je drugo pozzz.

Pa naravno da je ovo posao za covek koji znae variti, a mislam i da se isplati i platiti nekome,ne bi puno kostalo, uvjek se najde nekog coveka ko to odradi.
Jedan je noz 2.5 eura!
Ja kupim jedan tanjir od otpada za 2 evra, i od njega mogu 2 put da navarujem. Par sati posla, struja i elektrodi i ne racunam, i dobijem nozevi koi traju duze nego novi, a 60 eura koi zastedim nije sitna para.
Pa sad vidi sta je bolje?, a vidi i puknuti sta ti kaze...
Pozdrav:partyman:
 
M

mjic.micko

Guest
Ovo je freza od motokultivator Labinprogres 5.5Ks, ali noz je noz.



Pa naravno da je ovo posao za covek koji znae variti, a mislam i da se isplati i platiti nekome,ne bi puno kostalo, uvjek se najde nekog coveka ko to odradi.
Jedan je noz 2.5 eura!
Ja kupim jedan tanjir od otpada za 2 evra, i od njega mogu 2 put da navarujem. Par sati posla, struja i elektrodi i ne racunam, i dobijem nozevi koi traju duze nego novi, a 60 eura koi zastedim nije sitna para.
Pa sad vidi sta je bolje?, a vidi i puknuti sta ti kaze...
Pozdrav:partyman:

Gdjecete me navratit da ne kupujem nozeve vec da pravim i ja,to stoji da je sigurno bolji materijal od starog tanjira nego novi nozevi daj boze da ih ne mota neko od obicnog crnog lima i malo naostri i udri ,nikako cudo onda sto je tamo neki veseljak dao pare za nove i posle ih kombinerkama ispravljao,zato ja nisam htio da uzmem izlazno vratilo i zupcanik vec ga pravio i slao na cementaciju,kad mije u prodavnici iznio i pokazo kako izgleda a ono se bjeli samo stoje izislo ispod struga nije ni vidilo peci i jos mi trazi 150 €,tako da ste u pravu nek kosta kao i novi pa i malo vise ali bice jaci,budite vi meni zdravi i veseli nema nista bez kurkeljenja i petljanja toje izgleda jedina alternativa
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Gdjecete me navratit da ne kupujem nozeve vec da pravim i ja,to stoji da je sigurno bolji materijal od starog tanjira nego novi nozevi daj boze da ih ne mota neko od obicnog crnog lima i malo naostri i udri ,nikako cudo onda sto je tamo neki veseljak dao pare za nove i posle ih kombinerkama ispravljao,zato ja nisam htio da uzmem izlazno vratilo i zupcanik vec ga pravio i slao na cementaciju,kad mije u prodavnici iznio i pokazo kako izgleda a ono se bjeli samo stoje izislo ispod struga nije ni vidilo peci i jos mi trazi 150 €,tako da ste u pravu nek kosta kao i novi pa i malo vise ali bice jaci,budite vi meni zdravi i veseli nema nista bez kurkeljenja i petljanja toje izgleda jedina alternativa

Ej mjic, imam osjecaj da za neki stvari nismo se razumeli:scratch, jos imam ja probleme sa vas jezik:(
NE pravim cjeli noz od ovog materijala. Ovaj materijal je toliko jaci da sa cekicem nemozes si igrati...nego trebas nesto drugo.
Secem-rezem od tanjire ovako:


Uploaded with ImageShack.us
Secem na cerkulara(motor 3kw) sa pila od brusalica, ovo rezenje za brusalica je jaka tortura.
I navarim samo onaj deo koi se pojede:


Uploaded with ImageShack.us
Cjena je za jedan tanjir 2 evra, a od njega mozes izvaditi "oko" 50 komada, znaci uradis 2 puta reparacija na nozeve.
Pozdrav:partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Hmm:scratch, puknuti, neznam ni ja, jednostavno tako mi je doslo pri ruka, aha sjetio sam se-dobijem na dubina:rolfer:
Ali reci mi zasto bi navarivao od unutarnja strana:scratch
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Mesto disk od tanjiraca, mozes da koristis feder platno od fica ili od neki drugi auto to ce sigurno duuuugo trajati
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Feder platno iz fice sigurno da ce dugo trajati, debeliji je matrijal, ak se ne varam je 2,cak mozda i 3 puta debeliji materijal, a za to treba i veca snaga za pogon:scratch
 
N

njoki

Guest
Poštovani iskusni forumaši,

Prije nekoliko dana otkrio sam ovaj forum, a kako i sam imam TV 732 stvarno me oduševio i imam odmah pitanje za iskusnije korisnike TV.
Ja sam svoj uglavnom koristio za prijevoz i nešto frezanja, ali najviše stoji i odmara. Sada sam kupio i nešto više zemlje i namjeravam nabaviti jedan plug.
Molim ako netko ima iskustva da mi kaže može li se i kako dvobrazni plug na slikama prilagoditi za TV i uspješno koristiti, jer vidim inače plugovi za tomu drukčije izgledaju.
U galeriji sam našao sliku gdje mi se čini da se ore sa sličnim plugom, a onako izgleda moja zadnja strana i poteznice za kopčanje.
Unaprijed hvala, bok.
 

Prilozi

  • 2plug TV obični.jpg
    2plug TV obični.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 388
  • plug mjere.jpg
    plug mjere.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 439
  • plug mjere'.jpg
    plug mjere'.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 763
  • TV zadnji kraj.jpg
    TV zadnji kraj.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 735

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav njoki


Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj na ova slika u koji je polozaj gornja traktorska poluga-topling, ovako sigurno plug se ne dize sa zemje vise od 5 cm.

Dakle oni mjere koi si dao na plug 48,58 i 98 cm su pre preveliki i treba ih smanjiti.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
što se tiče noževa za frezu 18kn ili 2,5 eura,nije malo,ali nije ni puno ako
su kvalitetni.u mom slučaju radim sa njima i nemam nikakvih prigovora,sasvim
su ok.
kad malo zbrojim,da sam ih radio mogli bi me i više koštati
rezuckati sa fleksericom to je za mene vrlo opasno,
to bi moglo biti nekoliko dana bolovanja ako ne i tjedana

švasanje ili varenje to nije dobro za moja okeca,onda bi mi trbalo mast i kapi
za oči a i to košta
željezo,rezne ploče,elektrode,struja,ozljede na radu,troškovi lječenja,po meni
sve skupa ispada preskupo :rolfer:

da nekom platim da mi to uradi,to mi jednostavno nije interesantno :D
 
M

mjic.micko

Guest
Ej mjic, imam osjecaj da za neki stvari nismo se razumeli:scratch, jos imam ja probleme sa vas jezik:(
NE pravim cjeli noz od ovog materijala. Ovaj materijal je toliko jaci da sa cekicem nemozes si igrati...nego trebas nesto drugo.
Secem-rezem od tanjire ovako:


Uploaded with ImageShack.us
Secem na cerkulara(motor 3kw) sa pila od brusalica, ovo rezenje za brusalica je jaka tortura.
I navarim samo onaj deo koi se pojede:


Uploaded with ImageShack.us
Cjena je za jedan tanjir 2 evra, a od njega mozes izvaditi "oko" 50 komada, znaci uradis 2 puta reparacija na nozeve.
Pozdrav:partyman:

Ma ja sam tebe tako i razumio da navarujes samo onaj dio sto se trosi ne cjeli noz
 
M

mjic.micko

Guest
Slikacu vam danas moju frezu sto sam kupio na njoj nema dovoljno nozeva da bi pokrivala traktor fali joj jos po jdan komlet nozeva sa strana i to moram prosirit pa me interesuje koliko da stavim na te krajeve jel po 2 ili po 4 noza negdje sam vidio da ima na krajevima samo po 2 a negdje po 4 pa mi nije jasno ako neko ima takvu frezu sa slikom da stavi da znam sta da radim i kako da ih okrenem dali unutra ili vani ili pola pola kao unutarnji
 
M

mjic.micko

Guest
nije mi jasno kako se isplati variti nozeve, druga stvar je sto ugrijes i stari noz i ovaj dio koji sijeces od tanjirace, originalne tvornicke motike su definitivno deblje nego tanjiraca, o nastalim grbama i neravninama na nozu da ne govorimo

@mijic.micko te motike o kojima ti pricas (cijena 4,5 KM....ja znam da su bile 6) ce ti sigurno trajati minimalno dvije sezone, ako su one koje i ja konstantno kupujem (covjek u Brckom ih pravi, prodaje na arizoni)
valjda mozes jedan dan frezanja odvojit za motike

Bas tako treba mi 20 ili 24 noza to je 90 ili 108 KM tako da se ni ja nebi bas zajebavo puno da su skupli onda bi bila druga prica i nemoze on njih nikad napravit od komada da budu isti znas i sam sta se desava kad su nejednaki to klima i ljulja cijelu frezu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
nije mi jasno kako se isplati variti nozeve, druga stvar je sto ugrijes i stari noz i ovaj dio koji sijeces od tanjirace, originalne tvornicke motike su definitivno deblje nego tanjiraca, o nastalim grbama i neravninama na nozu da ne govorimo

Istina da se greju, i meni je to malo plasilo ali probao sam, niti jedan noz se nije zavinuo, i vec sam pisao da traje dugo nego originalni, pa ko zeli nek kupuje novi, ja cu svoi opet navarim.

Neko kupuje i novi lemesi, ali danot samo preradi stari:


Uploaded with ImageShack.us
Ovo je spremen lemes za mog jednobrazdnak.
Nekad sam koristio samo onaj deo sa rupe od stari lemes a sada uradim i te rupe,jos na vrva zavarim spic, pa da vidis sta je lemes. Nekog prepoznace i materijala, ali ja necu dalje, samo sam hteo da prenesem iskustvo.
Pozdrav:partyman:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a u mene nozevi na moj frezi,ma to je debelo 3-4cm pri frhu gore,malo se jesu istupili jer sam sa njom svaku mogucu njiva na selu usluzno frezo 25god kak sam ga kupio,eto ako budem imo vremena slikacu nozeve,stari kvalitet
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh