• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Nemam pojma gdje su mu,ja sam je vec kupio i kupio sam jos jedan pogon komletan sa zglobovima tako da sad imam jedan bez zgloba visak, sve nozeve moram zamjenit losi su i malo ofarbat postavicu sliku da vidite sve to,nije joj sirina 95 fale joj krajnje moticice neznam kako ali fale,to cu ja doradit kod metalostrugara,sve to sam platio 500 KM ili 250 €,

pozdrav

noževe sam i ja mjenjao,kupio u Bjelovaru,Masiva,originalni talijanske
proizvodnje,cjena 18 kn komad
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nemam pojma gdje su mu,ja sam je vec kupio i kupio sam jos jedan pogon komletan sa zglobovima tako da sad imam jedan bez zgloba visak, sve nozeve moram zamjenit losi su i malo ofarbat postavicu sliku da vidite sve to,nije joj sirina 95 fale joj krajnje moticice neznam kako ali fale,to cu ja doradit kod metalostrugara,sve to sam platio 500 KM ili 250 €,

Pa di to nabavljaš? ima li taj čovjek kakvih dijelova za PE 18? Možda zadnji kraj? ili dvije felge s gumama ili bez guma da mu proširim zadnji trap?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Nismo se razumili ne cijeli pprikljucak na frezi vec samo kstovi (zglobovi),Ima prikljucak i unjemu osovina sa dva lezajakoja se zavrne za frezu,taj dio se koristi i za grrablje za sijeno,znaci sve to ima samo fali ona dva mala zgloba nemoguce da je to 500 KM ili 250 €


Ja sam naveo cijenu za kompletan kardan,
sam kardanski zglob sa dva križa ti košta oko 50€
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nemam pojma gdje su mu,ja sam je vec kupio i kupio sam jos jedan pogon komletan sa zglobovima tako da sad imam jedan bez zgloba visak, sve nozeve moram zamjenit losi su i malo ofarbat postavicu sliku da vidite sve to,nije joj sirina 95 fale joj krajnje moticice neznam kako ali fale,to cu ja doradit kod metalostrugara,sve to sam platio 500 KM ili 250 €,

Pozdrav svima
Ljudi sta vi radite kada vam se nozevi pohabu, jel kupujete novi? 18kn komad ja bih dao kad stvarno nemam drugi izlez.
Ja ih navarujem, od otpada kupim tanjiri od traktorske tanjirace:


Uploaded with ImageShack.us
Secem ih na cirkulara, manji komadici i navarujem ih.Ako nekog zanima mogu sutra poslikacu.
Ovo od tanjirace je dosta jaci materijal, kad ih navarim teraju vise vreme nego originalni nozevi
Do sada sam navarivao 2 puta, navaricu ih jos jednom a posle mora da idu novi.
Jednom novi, 3 puta ih navarim, pa opet novi.
Pozdrav:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
dečki hvala na pohvalama.da pojasnim ta pumpa je bila direktno postavljena na tv419 pa je već od prije napravljen nastavak a sada sam ja dodao samo inverziju.

attachment.php


Razumem kako je bilo u originalu. Ti si sad dodao kardanski nastavak koji omogučava kopčanje standardnog kardana. A između ovoga standardnog nastavka i originalnog trebal si stavit neki komad da si ta dva spojio.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
dano, mene zanima,nisam došao na tu ideju,ajd poslikaj da vidim kako to izgleda
 
G

GROF

Guest
pozdrav dragi forumaši.evo kroz vikend ja i moj susjed nešto napravili sa konstrukcijom buduće šprice


., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., veliki pozdrav mom forumskom prijatelju siniša!., svaka čast!., delaš ko pravi izumitelj TI i tvoj kompić - sused!!!... :prayer: ...

., fala TI za slikice i svakako čekamo još!., a tvoj tome izgljeda ko bombončić upicanjen!... ;) ...

., aj Bog!., čitamo se ...
 
M

mjic.micko

Guest
pozdrav

noževe sam i ja mjenjao,kupio u Bjelovaru,Masiva,originalni talijanske
proizvodnje,cjena 18 kn komad

Kolikoje 18 KN u evrima kod nas je noz 4,5 KM ili 2,25 €
 
M

mjic.micko

Guest
Pa di to nabavljaš? ima li taj čovjek kakvih dijelova za PE 18? Možda zadnji kraj? ili dvije felge s gumama ili bez guma da mu proširim zadnji trap?

Zato sam ja to i naso jeftino nema traktor prodo ga prosle godine a to mije sredio jedan prijatelj sa kojim se znam iz vojske tako da sam po to iso 70 Km u jednom pravcu rekosam da mi trazi alnaser i tegove i sjetio sam se i tebe za pogon za prikolicu tamo kod njih ima Tomica pa ce da mi javi tako da ako sta bude ja ti javljam,A gdje se ti nalazis jesil puno daleko od Bijeljine,ja sam zakljucio netreba trazit na internetu nista samo se mozes informisat za cijene vec treba ic negdje u zabacena mjesta tamo se jedino moze uzet povoljno a ovo na internetu su ja mislim sve sverceri,nakupci ipreprodavci,jebiga prico sam vam da je imo ovaj sto mije prodo mjenjac i prednji i zadnji trap i prodoje sve samo je ostavio one njegove nazovi poluge nasta se kaca plug i ostalo ako se ja predomislim da odem po njih i ima podrivac napravljen od moticica i lemesa starih plugova za spartanje,ali tad nismo znali za tvoju prikolicu,nemoj zurit da placas nesto puno vidjeces naletice vec nesto povoljno,vozi jos kako si vozio dosad nece ti bit nista puno pozzz.
 
M

mjic.micko

Guest
pozdrav dragi forumaši.evo kroz vikend ja i moj susjed nešto napravili sa konstrukcijom buduće šprice

Svaka cast na prskalici ja sam razmisljo da nadjem polovnu od nekog motokultivatora posto su one vucene jer moj PE 18 nemoze takvo nesto nosit,nek nosi frezu i plug ja sam zadovoljan,a imaih po Majevici tamo ljudi masovno imaju motokultivatore IMTove i Labinove jer nema sta da trazi veci traktor
 
M

mjic.micko

Guest
ovo mislim ugraditi na one dvije ruke na konstrukciji.ostalo mi je još ugraditi ventile za otvaranje i zatvaranje lijeve i desne grane i jedan glavni ventil koji će biti smješteni na traktoru.Zvao sam u agromehaniku i takav trostruki ventil košta oko 600kn pa ću zbog toga ugraditi tri obična.

Ove zelene cijevi od kakvog su materijala da nisu slucajno od vodovoda plasticne
 
M

mjic.micko

Guest
Ljudi stigla je poruka na moju imejl postu sa foruma kao obavjestenje covjek je postavio neke slike mjenjaca sa tockovima i izvinjava se sto nije obriso masnocu sa njega i pita od cega je to,a koliko vidim ovdje na forumu nema tih poruka tako da zamoljavam koje poslo to greskom vjerovatno posto ja nemam blage veze sta je to dato isto proba ponovo ali na forum da svi to vide,neznam to prebacit sa imejla inace bi to ja uradio.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ljudi stigla je poruka na moju imejl postu sa foruma kao obavjestenje covjek je postavio neke slike mjenjaca sa tockovima i izvinjava se sto nije obriso masnocu sa njega i pita od cega je to,a koliko vidim ovdje na forumu nema tih poruka tako da zamoljavam koje poslo to greskom vjerovatno posto ja nemam blage veze sta je to dato isto proba ponovo ali na forum da svi to vide,neznam to prebacit sa imejla inace bi to ja uradio.
ako su ti slike u mail-u samo ih kopiraj na disk,ucitaj s imageschack-om i postavi sam na forum,jednostavno je...
 
M

mjic.micko

Guest
ako su ti slike u mail-u samo ih kopiraj na disk,ucitaj s imageschack-om i postavi sam na forum,jednostavno je...

Valjda taj neko prati forum koje greskom poslo na moj imejl jer sa foruma je slike su od nekog tome ali nema imena koje poslo vec samo pljoprivredni forum kao posiljioc,ako mu bas treba nformacija nek probaponovo ja sam probo i neide mi a ovo cudo moje od kompijutera je na njemackom stoje jos gore nezna niko nista na njemu jeboga moj zet koji ga je donio.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
hvala Dano

sada znam kada mi se pohabaju noževi kako napraviti jeftinu reparaturu

hvala još jednom
jozef :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh