• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

kenan522

Guest
hvala ti puno!!!! znaci nema zezanja a ja vuko oko 1300 kg kad trzne hocee da se raspadne sve a zvuk puca ko puska i gore
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
mozel taj kljuc iskocit i da se nevrati

Ključ se uvijek vrati jer ga vrača opruga ali može posle opet ispast ali ne obavezno.
Pa zavisi i to koliko je potrošen. U početku rijetko ispada. Sa vremenom se to može pogoršat.


mozel se desit kad idem sa teretom tomica mi u jednom trenutku izgubi snagu i opet je dobije to sve u sekundi

To je ispadanje ključa. Znači trza.

koliko taj popravak kosta

Material nije skup, nekih 15€, to ti je ključ i nosač ključa. Za majstora ti ne mogu reči.

i kad trzne dobije duplo jaci zvuk

Ko, motor? Motor za tu sekundu izgubi opterečenje pa se malo zaljeti.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
hvala ti puno!!!! znaci nema zezanja a ja vuko oko 1300 kg kad trzne hocee da se raspadne sve a zvuk puca ko puska i gore

jednostavno na trenutak cimne traktor, uz blagi povećanje zvuka (zujanja) iz menjača...al kao puška:scratch...e onda tu nešto neštima:scratch
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
I kod mene se to dešavalo dok sam u trećoj vukao ralicu. Zvuk je bio kao da se cijela getriba slomila.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ee, sve sam cuo,ali da tomo puca jos nisam cuo, i to kao puska:prayer:
mozetel mi rec dali tomo vinkovic trza kad ide u trecoj??? brzini
A kazes da se to desava samo u trecoj brzini, a u prva i druga NE.
Zasto bi se to desavalo samo u jedna brzina neznam, mnogo verovatnije kljuc, rastavjanje ti ne gine, dobro obrati paznja i na zupcanik treca brzina, ali na unutrasnja strana, onamo gde dopira kljuc.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e u mene iskace iz svake brzine,ako nemoze krenut tom brzinom pogtovo trevom odma iskoci pa ti ponovo ga ubacis i ide,moram ga raskopati citavog,al opet sad nemogu kad sam ga uposlio ralicom
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ee, sve sam cuo,ali da tomo puca jos nisam cuo, i to kao puska:prayer:

A kazes da se to desava samo u trecoj brzini, a u prva i druga NE.
Zasto bi se to desavalo samo u jedna brzina neznam, mnogo verovatnije kljuc, rastavjanje ti ne gine, dobro obrati paznja i na zupcanik treca brzina, ali na unutrasnja strana, onamo gde dopira kljuc.

Meni cuka u petoj brzini svako malo od prvog dana kad je kupljen i ide i ide... Mislim na 732 iz 1986 god. Ponekad zaboravi cuknuti, al kad cukne to je trenutno i opet upadne.....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
hvala ti puno!!!! znaci nema zezanja a ja vuko oko 1300 kg kad trzne hocee da se raspadne sve a zvuk puca ko puska i gore

A odakle se čuje taj zvuk kao puška?
Da ti nedolazi iz auspuha?
Možda u momentu rasterećenja motora (kad ispadne ključ),teži da se zalaufa, malo paljenje, ovo ono...pa pukne kroz auspuh?
Ako je iz auspuha,,,nemoj da te brine baš toliko...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Meni cuka u petoj brzini svako malo od prvog dana kad je kupljen i ide i ide... Mislim na 732 iz 1986 god. Ponekad zaboravi cuknuti, al kad cukne to je trenutno i opet upadne.....

Kazes petoj brzini:supris:, idem ja spavat, popio sam previse:prayer:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
treća spora...:supz:
Uf, nisam naviko na tog jezika

Nije mi jasno zasto bi cukao u treca spora, zasto ne bi vise kad cika, ne cuka i u treca brza:scratch, cudno jel?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Običajno cuka u trečoj brzini. Izgleda da su u toj največa opterečenja.
A ovo, spora brza, neznam što ima veze to.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Može biti i da je utor za ključ na zupčaniku treće brzine malo oštečen, pa iz nje lakše iskače.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Može biti i da je utor za ključ na zupčaniku treće brzine malo oštečen, pa iz nje lakše iskače.

Nemam pojma što mu je ali tako je od prvog dana... Ma nije to niš, imam dobre kočnice, nego kad mi Štore nakon generalnog remonta izbacuje iz 6. brzine, e to je već druga priča.... jer tom traktoru sve vrijedi samo kočnice ne...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
A kazes da se to desava samo u trecoj brzini, a u prva i druga NE.
Zasto bi se to desavalo samo u jedna brzina neznam, mnogo verovatnije kljuc, rastavjanje ti ne gine, dobro obrati paznja i na zupcanik treca brzina, ali na unutrasnja strana, onamo gde dopira kljuc.

to je i kod mene problem,ja sam zamjenio kljuc jer mi je znalo izbacivati i iz druge i trece a sad izbacuje samo jos iz trece ponekad tj cuka jer nisam znao kak mora izgledati dobar zubcanik... :madmana:
kak dugo ga mogu tak tjerat a da necu nista shebat i kolko od prilike kostaju sva tri nova zubcanika posto cu sigurno morat jos jednom sve rastavit i zamjenit u kompletu sva tri zubcanika i kljuc pa da sam onda bez brige !? da,i opruga na kljucu mi je izgledala dosta slaba pa mozda je i to dodatni krivac za lakse izbacivanje...:madmana:
 
M

mjic.micko

Guest
K od mene je iskako kad sam ga uzeo pa se taj dan malo vozo i onda sam ga rastarupo na komade cemo vidjet kad bude gotov kako ide,tada sam zakljucio da mu je pomjerena ona plocica sa rupama na kojoj su polozaji brzina i skako je iz svake ja sam bio to malo pomjerio na ona dva mala sarafa stije drze i onda je bilo sve uredu valjda ce ostat na tome
 
K

kenan522

Guest
A odakle se čuje taj zvuk kao puška?
Da ti nedolazi iz auspuha?
Možda u momentu rasterećenja motora (kad ispadne ključ),teži da se zalaufa, malo paljenje, ovo ono...pa pukne kroz auspuh?
Ako je iz auspuha,,,nemoj da te brine baš toliko...

jest jest iz auspuha
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki ovih dana idem Pogledati jedan PE-18 bez motora prevrnut je bio, ali sve je ok veli čovjek. Rekao mi je poznanik da nakon prevrtanja stoji već 20 god a prije toga nije puno radio tako da možda imam sreće.

Jedino sranje je da je taj traktor ubio čovjeka, njegovog oca... to mi je jedino sranje...

Čovjek je rekao 3500 kn jer je ok i nije puno radio i vjerujem da bi za 3000 kn ga dao.

Mislim da će biti dijelova, utega i prednjeg kraja. Ima li tko zainteresiran za neki dio?

Ima hauba, blatobrani, utezi na kotačima i komplet prednji kraj sa zvonom, a za hidrauliku neznam, a zadnji trap nije višak.... možda mi se smiješi prikolica.

Felge nisu višak jer trebam dvije za zadnji kraj pa da imam 4 tj. dvije sa svake strane traktora zbog stabilnosti, a dvije moraju biti jasno na zadnjem trapu...

Nisam još vidio traktor, ali peče me to da se ubio covjek s njim... :?:?:?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
to je i kod mene problem,ja sam zamjenio kljuc jer mi je znalo izbacivati i iz druge i trece a sad izbacuje samo jos iz trece ponekad tj cuka jer nisam znao kak mora izgledati dobar zubcanik... :madmana:
kak dugo ga mogu tak tjerat a da necu nista shebat i kolko od prilike kostaju sva tri nova zubcanika posto cu sigurno morat jos jednom sve rastavit i zamjenit u kompletu sva tri zubcanika i kljuc pa da sam onda bez brige !? da,i opruga na kljucu mi je izgledala dosta slaba pa mozda je i to dodatni krivac za lakse izbacivanje...:madmana:

Ako je slaba onda ga loše drži u sredini zupčanika. Tako da uvijek mjenjajte ključ i nosač u isto vrijeme. Svejedno ako nosač izgleda ko da mu ništa ne fali. U nosaču je feder- opruga koja izgubi svoju čvrstost.

Mrga
Eh, kupi ti to ako ti treba. Nije traktor ubijo čoveka nego se on ubijo sa njim. Stroj nije kriv ništa. A znam, malo je nezgodno al šta češ.
 
K

kenan522

Guest
de ti nama reci da ti njega ne gonis na barut :lol: .....puca k'o prangija


negonim ga na barut al puca stvarno smanji mu se zvuk ko da se ugasit hoce i odjednom zalupa jako
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh