• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mjic.micko

Guest
Dečki ovih dana idem Pogledati jedan PE-18 bez motora prevrnut je bio, ali sve je ok veli čovjek. Rekao mi je poznanik da nakon prevrtanja stoji već 20 god a prije toga nije puno radio tako da možda imam sreće.

Jedino sranje je da je taj traktor ubio čovjeka, njegovog oca... to mi je jedino sranje...

Čovjek je rekao 3500 kn jer je ok i nije puno radio i vjerujem da bi za 3000 kn ga dao.

Mislim da će biti dijelova, utega i prednjeg kraja. Ima li tko zainteresiran za neki dio?

Ima hauba, blatobrani, utezi na kotačima i komplet prednji kraj sa zvonom, a za hidrauliku neznam, a zadnji trap nije višak.... možda mi se smiješi prikolica.

Felge nisu višak jer trebam dvije za zadnji kraj pa da imam 4 tj. dvije sa svake strane traktora zbog stabilnosti, a dvije moraju biti jasno na zadnjem trapu...

Nisam još vidio traktor, ali peče me to da se ubio covjek s njim... :?:?:?

Koliko bi kostali utezi da ih ja kupim ja nemam nijednog,sta je sa motora staje se sa njim desilo imali kakvih dijelova od njega treba mi alnaser da nebudzim sa ovim od auta
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Koliko bi kostali utezi da ih ja kupim ja nemam nijednog,sta je sa motora staje se sa njim desilo imali kakvih dijelova od njega treba mi alnaser da nebudzim sa ovim od auta

Javi mi se privatnom porukom.
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Dečki ovih dana idem Pogledati jedan PE-18 bez motora prevrnut je bio, ali sve je ok veli čovjek. Rekao mi je poznanik da nakon prevrtanja stoji već 20 god a prije toga nije puno radio tako da možda imam sreće.

Jedino sranje je da je taj traktor ubio čovjeka, njegovog oca... to mi je jedino sranje...

Čovjek je rekao 3500 kn jer je ok i nije puno radio i vjerujem da bi za 3000 kn ga dao.

Mislim da će biti dijelova, utega i prednjeg kraja. Ima li tko zainteresiran za neki dio?

Ima hauba, blatobrani, utezi na kotačima i komplet prednji kraj sa zvonom, a za hidrauliku neznam, a zadnji trap nije višak.... možda mi se smiješi prikolica.

Felge nisu višak jer trebam dvije za zadnji kraj pa da imam 4 tj. dvije sa svake strane traktora zbog stabilnosti, a dvije moraju biti jasno na zadnjem trapu...

Nisam još vidio traktor, ali peče me to da se ubio covjek s njim... :?:?:?

Dobro kažu dečki: nije traktor kriv, nego vozač.
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ako je slaba onda ga loše drži u sredini zupčanika. Tako da uvijek mjenjajte ključ i nosač u isto vrijeme. Svejedno ako nosač izgleda ko da mu ništa ne fali. U nosaču je feder- opruga koja izgubi svoju čvrstost.
to mi je majstor koji slaze vecinoma samo tomice rekao da bolje da je ta opruga slabija jer je onda lakse mjenjat brzine i da se samo kljuc treba zamjenit,a ocito me naj*** ,a ja sam mu vjerovo... :madmana: mozda bi to jos i bilo dobro da nije potrosen zubcanik al ovako bi ga sad najrađe :axe:
zna li mozda tko kolko je odprilike cijena za te zubcanike???
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kad se meni slomio kljuc ja sam se mislio dali da kupim i nosac, ali kupio sam i promenio i njega, stari nosac kada sam sporedivao sa novi je bio daleko losi, opruga je oslabela, i imao malo lufta levo-desno na osovina, i to se moze primetiti samo kada imas u ruka stari i novi nosac kljuca, da nisam imao u ruka novi kljuc sigurno bi mislio da i stari je dobar ,zato kupi novi nosac i usporedi so stari, videces razlika, ako je dobar stari, nek novi stoi rezerva.
Kada sam kupovao djelove slucajno sam pitao za cjena na zupcanike za 1,2 i 3 brzina, trgovec mi spomnao neki ceni od 70 evra komad:supris:, ali ta cjena je kod mene.
Pozdrav:partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
nosac ne smije imati nikakvog klimanja, u ratu smo varili (fiksirali) nosace kljuca....nakon toga mala obuka vozaca kako da saltaju.....nakon toga su mnogi zahtijevali varenje nosaca......
nemojte se zavaravati samo zamjenom kljuca, moze proci ako je njezno postupano s mjenjacem u toku rada i nakon nekoliko trazaja mjenjac otvoren fakticki preventivno.....zamijenjeni nosac i kljuc i gotova igranka
da nakon godina voznje uz trzaje i izbacivanje prodjes s kljucem i nosacem; "ne biva" :|



znaci u tom grmu lezi zec, zasto su TV-i kod tebe tako jeftini

Nikada nisam rekao da ces proci samo sa kljuca i nosaca, proveri par strane unazad gde sam upozorio covek na zupcanik treca brzina.

I neznam koji je zec sto su TV jeftini, covjek ljepo pitao za cjena, ova cjena sta sam ja kazao je kod mene za zupcanike od massiva-Bjelovar, bar tako mi je trgovac rekao, a ako uzmem zupcanike od RUEN-Kocani to je dosta jeftinije.
Reci koja je cjena kod vas?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
:supris: auu,ako je tako i kod nas cijena onda mi treba oko 1500kn za sva tri zubcanika...:cry: to nije malo...!
zna mozda tko kak su kod nas cijene za te zubcanike?
 
A

aronino

Guest
pozdrav-danas sam probao malo orati jednu bašću ali ne ide. iako je sunćano još je smrznuto toćkovi proklizavaju.probat ću u ponedjeljak mođžda bude išlo
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo i ja sam si dao malo truda pa napravijo grijač.

dsci0005g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsci0004xf.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
G

GROF

Guest
Evo i ja sam si dao malo truda pa napravijo grijač.

., ej prijatelju Aco!

., pa TI si stvarno vridan čovik!., svaka čast i fala!, bravo majstore!., istina i Bog!, nešto si zadnje vrime bil tajnovit., odma sam ja predpostavljal da i TI ništo kuješ.- :rolfer: ...

., lipi pozdrav svim forumašima!., aj Bog!, čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo i ja sam si dao malo truda pa napravijo grijač.

., ej prijatelju Aco!

., pa TI si stvarno vridan čovik!., svaka čast i fala!, bravo majstore!., istina i Bog!, nešto si zadnje vrime bil tajnovit., odma sam ja predpostavljal da i TI ništo kuješ.- :rolfer: ...

., lipi pozdrav svim forumašima!., aj Bog!, čitamo se ...

Grofe moj nisam baš tako vrijedan nego nemogu biti na miru,a kuje se uvjek i kovat će se, nešto moraš da ti nebude monotono.necu više pisat dok ne napravim jer me to onada požuruje a nevolim se žuriti nego kad mi se radi onda radim. zato kad napravim onda pokažem.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav drustvo!!!
dugo me nije bilo, imao sam problem sa kompom.

Danot,
Tomica je iskoriscena do maksimuma...a kraj ni ja ne vidim, jedino ako sam na breg. Sa tomicom komotno moze da se obradjuje 6-7 jutara zemlje... Mozda i vise.

Ivan33
Parcela je 1 jutro.

Mrga
Nije zemlja tako teska, i sretan sam, sto mi je tu zemlja bez kamena.

Firemanpeter
Naci cu jos slike. U ovu parcelu cu da posijem industrijsku papriku, imam i ugovor.
A grijac kako funkcionise? Zadovoljan si?

Grofe,
Ti se nostalgijas sa mojim slikicama? Bravo! A za skidanje kape... Hvala!

Mjic.micko
Izvini, ali to nije kasting. To su moje parcele. Sa malim ja radim velike stvari. Vidim da i ti lepo napredujes sa tomicom. Samo tako nastavi!

Jozef
Tako je. Iskoristio sam lepo vreme i dalo da se radi.

Tuaregr10
Dva poslepodne i gotova je parcela. Nisam izludio, jedino u zavrsetak kad sam se naseo u sredini.

Pozdrav!!!
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Meni ovaj Tomek smrdi na daljinu...:scratch
Na sebi ima 15 različitih boja,,,znači sklepano je sa 100 strana...
što neznači da nevalja...ali mi ipak smrdi!!! Malo radio sa kardanom!
Treba videti, i probati na licu mesta...odokativna metoda, možda zavarava!

pozzz joe!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ja za taj traktor nebi da više od 1000 € (nebi niti toliko)!!!
P.S. Bilo bi ti lakše da si napisa di ne curi ulje .... manje bi pisa !! :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

Imam par pitanja za forumaše!

Kolika je cijena guma za TV523 (Ja mislim da su 6x16(tako nešto))?
Kolika je cijena reglera (regulatora napona) za TV523?
Kolika je cijena pojedinog fara (prednjih svjetala) za TV523?

Možda su neka od ovih pitanja vec odgovorena, ali nedami se vrtit 800 stranica.

Imam par novih izuma , kad stavim struju na TV bit ce slika i videa neki od izuma su :

LED DIODE NA INSTRUMENT TABLI
LED DIODE NA STRAŽNJEM DIJELU SJEDALA
LED DIODE ZA OSVIJETLJIVANJE MJENJAČA I REDUKTORA ...
LED DIODE ISPOD HAUBE(VIŠE ZA UKRAS)
I JOŠ MNOGO IZUMA S ELEKTRONIKOM!!!

POZDRAV SVIMA OD MENE (POZNATIJI SAM KAO PLAYSTATION 5 EHHE XD)
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ja za taj traktor nebi da više od 1000 € (nebi niti toliko)!!!
P.S. Bilo bi ti lakše da si napisa di ne curi ulje .... manje bi pisa !! :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

Imam par pitanja za forumaše!

Kolika je cijena guma za TV523 (Ja mislim da su 6x16(tako nešto))?
Kolika je cijena reglera (regulatora napona) za TV523?
Kolika je cijena pojedinog fara (prednjih svjetala) za TV523?

Možda su neka od ovih pitanja vec odgovorena, ali nedami se vrtit 800 stranica.

Imam par novih izuma , kad stavim struju na TV bit ce slika i videa neki od izuma su :

Sve je već napisano milion puta je sve napisao, cijene su:
Prednji far fi 105 cca 100 kn,
gume 6,00x16 od 350 kn nadalje
regulator napona od 250 nadalje


Tomislav523 kaže:
LED DIODE NA INSTRUMENT TABLI
LED DIODE NA STRAŽNJEM DIJELU SJEDALA
LED DIODE ZA OSVIJETLJIVANJE MJENJAČA I REDUKTORA ...
LED DIODE ISPOD HAUBE(VIŠE ZA UKRAS)
I JOŠ MNOGO IZUMA S ELEKTRONIKOM!!!

POZDRAV SVIMA OD MENE (POZNATIJI SAM KAO PLAYSTATION 5 EHHE XD)

Čemu vika, pa nismo gluhi!!!???
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Koliko po vašem mišljenju vrijedi ovaj traktor?

Volan nema lufta, ne znam zašto su stavljeni ovi šarafi sa strane
traktor014.jpg


Ova ručica spore, rikverc, brze se klima skupa sa osovinom koja ulazi u kučište dok se donja osovina za brzine ne klima
traktor003.jpg


Očito je sheban navoj na kapi volana, pa su odlučili osigurati sa vijcima i kontra maticama.
Ke se tiče ovoga klimanja osovine od mjenjača za brze - rikverc -spore,
očito je problem u tome što je kućište mjenjača u tom dijelu poderano i
djelomično osovina, pa iz toga se razloga trese i naravno pušta ulje,
oko toga se nemoj previše brinuti...
 
B

Bagudina

Guest
Bali svaki TV ulje, pa tako i ovaj, neki više neki manje, al ga nema da nebali bar malo ulja.
moj, piša na sve strane, a največi problem su bili semerinzi na kraju poluosovina, tu je gubio previše ulja, isto tako i na semeringu izlaznog kardana, ovo ostalo što malo piša ulje oko svih ručica te ispod traktora na mjenjaču, nije stražno i nema nekog problema, jedino da mi je rješit na poklopcu ventila, tu uljne pare mi pišaju naveliko :(
mazalice na kardanu nije ni imao kad je tvornički bio, i problem ih je sad i stavit, ma koliko "slomio" traktor na sredini još uvjek nedovoljno da staviš mazalicu, dok za gorni križ možeš bez problema, valjda bi trebalo sve rastavljat.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh