• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I daj ti takvom reci onda da je sve u "banani" a on će reći najmanje 25 000 kn!

Ma daj... a groblje....ali u oglasu su visoke cijene pa je i njegova, jest malo niža u odnosu na ostale, ali super visoka...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, razmišljam za Tomicu napraviti ovakav malčer s tri odvojena noža. Od čega je ovaj čovjek uzel ova kućišta ležaja i osovine? ima li netko ideju kako da mi to ispadne najjeftinije?

Kutni multiplikator imam... i volju za delat samo da malo zatopli...
 

Prilozi

  • get_image_variation.php.jpg
    get_image_variation.php.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 308

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
jedino da mi je rješit na poklopcu ventila, tu uljne pare mi pišaju naveliko :(
Jel možeš stavit kakvu sliku tog poklopca ventila da vidim gdje se nalazi čep jer imaš više vrsta tih poklopaca ako je čep na kraju gdje su poluge podizača najvjerovatnije ti zbog toga pušta jer uljne pare koje podmazuju klackalice udaraju direktno u čep.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Jel možeš stavit kakvu sliku tog poklopca ventila da vidim gdje se nalazi čep jer imaš više vrsta tih poklopaca ako je čep na kraju gdje su poluge podizača najvjerovatnije ti zbog toga pušta jer uljne pare koje podmazuju klackalice udaraju direktno u čep.
Čekaj malo, pa kaj klackalice podmazuju samo uljne pare :scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
U uputstvo pise 84 Ah,ali uzmi si od 100, i nek te ne boli glava.
p.s, onaj TV, ako je dobar motor, menjac,hidraulika, cjena, ja bi uzeo, svi oni kvarovi sta si naveo sreduju se za sitne pare.
Pozdrav:partyman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala svima na odgovorima, nitko osim mrge nije napisao koliko traktor u tom stanju vrijedi. Mom bivšem tomici nije nigdje puštalo ulje ali nije ni radio.

Ali vrijedi ti prema praćenju oglasa max 20 000 kn iako su to napumpane cijene do bola...:supz:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav 21yes

gledam tvoju slikicu sredine i kardana,pa da dam svoje mišljenje
meni po sliki izgleda da je šraf od pikse sredine malčice predug,a
kardan je grbav,pa kad se vrti sa grbom se upire u šraf i onda
naravno poskakuje,eto tako meni to izgleda

pozdrav
jozef
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
U uputstvo pise 84 Ah,ali uzmi si od 100, i nek te ne boli glava.
p.s, onaj TV, ako je dobar motor, menjac,hidraulika, cjena, ja bi uzeo, svi oni kvarovi sta si naveo sreduju se za sitne pare.
Pozdrav:partyman:

Ako ti mu je cijena od 18000 do 2000 kn nemoj ga uzimt skupi još pet-šest i uzmi ''zdravljeg'' Tomu ,,jer znaš ti kvarovi kad se pokvari nikad nije onaj stari
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ako ti mu je cijena od 18000 do 2000 kn nemoj ga uzimt skupi još pet-šest i uzmi ''zdravljeg'' Tomu ,,jer znaš ti kvarovi kad se pokvari nikad nije onaj stari

U potpunosti se slažem! :supz::supz::supz:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
U potpunosti se slažem! :supz::supz::supz:

pogotovo ovaj kvar šta pušta na sve strane i šta ima one vide na volani u 100 drugih djelova a i oni kardani su mi sumnjivi mislim da je oni donji čak iskrivljen jer ona bolcna tuče o njega .....


p.s. to šta si reka da poskakiva pa mora poskakivat..haha vidiš da je cijeli kardan izderan zbog ove donje bolcne i ona struže o njega i baca ga ...

 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ako ti mu je cijena od 18000 do 2000 kn nemoj ga uzimt skupi još pet-šest i uzmi ''zdravljeg'' Tomu ,,jer znaš ti kvarovi kad se pokvari nikad nije onaj stari

Neznam kolika je cjena za ovog TV?
Traktor stari 30 godine, a zdravi:scratch, to je masina na koja nema nesta da nije popravljano i pokidano, svaka cast izuzetcima koje su rjetke.
Svako staro vozilo koje uzmes ti je "macka u vreca", i da nemas defeci i problema to nema sansi.
Ovo za kardan, mozda kardan nekada i strugao, ali da sada jos struga ne bi rekao, kardan je vec zargjao, struganje nije od sada, nego odavno. On moze da potskakuje zato sto je dobio i lufta-nije podmazujen.
Kvar curenje,hmm,neznam dali i bi rekao da je to kvar:scratch, na kraja cjena odigra glavna uloga.
Pozdrav:partyman:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Neznam kolika je cjena za ovog TV?
Traktor stari 30 godine, a zdravi:scratch, to je masina na koja nema nesta da nije popravljano i pokidano, svaka cast izuzetcima koje su rjetke.
Svako staro vozilo koje uzmes ti je "macka u vreca", i da nemas defeci i problema to nema sansi.
Ovo za kardan, mozda kardan nekada i strugao, ali da sada jos struga ne bi rekao, kardan je vec zargjao, struganje nije od sada, nego odavno. On moze da potskakuje zato sto je dobio i lufta-nije podmazujen.
Kvar curenje,hmm,neznam dali i bi rekao da je to kvar:scratch, na kraja cjena odigra glavna uloga.
Pozdrav:partyman:

e da cijena ..koliko traži za njega?

A sta se tice kvarova to nisu neki ogromni kvarovi .,,ali isto ti je bolje uzet malo boljeg tomicu ali da se ne zaje***** puno s njime ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki jel normalno da na LDA 100 motoru kad skinem čep mjerača ulja osjećam kako jako puše van dok radi motor? ne baca ulje ali jako puše pogotovo valjda kad ide klip prema dolje...

Odušak na vrhu imam i na vrhu isto puše, što i mora koliko čujem jer se taj motor na taj način podmazuje gore uljnim parama...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Baš me zanima na koju bi cijenu došao ako ideš slagat recimo tv 732 od nule, tu i tam najdeš recimo rabljene proširivače, gume utege, tj ono što i ne treba biti novo, a da složiš novi traktor....

Da li bi došao cijenovno ispod 40 000 kn? a da imaš novi 732? JEste se zapitali ikad dečki ovo, budući da su takvi traktori poderani rabljeni po 35 000 kn...
 
G

GROF

Guest
., LIPI POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA!

., edosoko!., svaka TI čast!, pravi si doktor za te naše male prče od traktorićev!!!
., skidam TI kapu., onu PRAVU, onu LIČKU!!!

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Dečki jel normalno da na LDA 100 motoru kad skinem čep mjerača ulja osjećam kako jako puše van dok radi motor? ne baca ulje ali jako puše pogotovo valjda kad ide klip prema dolje...

Odušak na vrhu imam i na vrhu isto puše, što i mora koliko čujem jer se taj motor na taj način podmazuje gore uljnim parama...

Mora puhati, ima jedan klip koji kad se podiže stvara u bloku podtlak, a kad se spušta stvara tlak. Odatle ti ovo puhanje.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Firemanpeter
Naci cu jos slike. U ovu parcelu cu da posijem industrijsku papriku, imam i ugovor.
A grijac kako funkcionise? Zadovoljan si?
Pozdrav!!!

Pa radi on ali nema zime, nema mraza, hehe :lol:. Još malo pa čemo imat kratke rukava. Meni to ne smeta, mraza baš ne volim.
Samo ti nađi još slike pa keljaj tu!

Aco 93
Radiš prijatelju, radiš izboljšanja ;). Nema šta drugo nego da ti pohvalim izboljšanje.

21yes
Jesi li ti tog TV več kupijo ili ga namjeravaš? Ne vidim mu brojeva šasije, nit tvorničke tablice.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
spoj dekla mjenjaca i bloka mjenjaca....stavljam obicni papir, nebih znao tacnu debljinu (moze od skolskog bloka za srtanje), ako je neki dio varen onda se moze dodati neka masa, silikonski kit....[/QUOTE]




Standardni dihtung (od prešpana) 0,20 mm ,U masivi prodaju klingeritne 0,40 treba stavit dva instrument lima po 0,10.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Čekaj malo, pa kaj klackalice podmazuju samo uljne pare :scratch

Malo sam se krivo izrazio dođe gore ulje kolko ga uspje bacit radilica i klip u povratku izgleda i previše dok tolko curi van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Malo sam se krivo izrazio dođe gore ulje kolko ga uspje bacit radilica i klip u povratku izgleda i previše dok tolko curi van.
Nije baš da nikad nisam videl tomicu, a koliko mi je ostalo, on ima cijevi kroz koje prolaze podizači ventila i sad po tome ispada da kroz tu cijev para i poneka kapljica podmazuje klackalice :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh