• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Bogami lijepo....bitno da je upalio...nego, jel se to meni čini ili ti je odšarafljen jedan šaraf koji drži onaj polumjesec koji pak drži "trn" :)

o pada malo oslabio navoj pa nemogu stegnut pas toliko da dobro priljubi :finga:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
koliko ima cola taj dvobrazni plug i koliko duboko mozes orati s njim??
To ti je 8-colni plug, a ore duboko koliko ga naštelaš i koliko može Tomo povući :supz: .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ne vrti se, reduktor je ostao "u leru".
Da, to je moj 521, a ovo plavo je 418, novi član obitelji. :lol:
Arno: ma fućkaš boju ,,,,,,,,,,gdje je ŠOFER ?????????????? MOŽDA NEĆE ORATI BEZ ŠOFERA
Šofer snima video-uradak za YouTube.

Teškar pa kaj nije ovaj plavi PE-18? Koliko si ga platil ako nije tajna i kak se šalta? ja poludim dok pogodim prednji i zadnji trap... i dijelova nema...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Teškar pa kaj nije ovaj plavi PE-18? Koliko si ga platil ako nije tajna i kak se šalta? ja poludim dok pogodim prednji i zadnji trap... i dijelova nema...
Je, PE-18. Kupil sam ga u đuturi s nekim priključcima, tako da ne mogu o cijeni. Inače se dobro šalta i dobro ide. Ne radi mi špera i moram promijeniti križ kardana. Kad šaltaš, moraš isključiti zadnji pogon, pa se lakše prešalta.
Ćelo

pa koliko prosjecno cm?

Velim ti, koliko ga spustiš, ako je dobra zemlja, do okvira.

A sad idem rastaviti 521. :supz:
 
T

tuaregr10

Guest
jos :rolfer:


Pozdrav Samir 732 :arrow:
Vidim radno je kod tebe, Tomo je stalno u pokretu, lijepo ste ga natrpali :finga:. Dobra ti je ova kiperica, nije loša :drinkers:.
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Teškar pa kaj nije ovaj plavi PE-18? Koliko si ga platil ako nije tajna i kak se šalta? ja poludim dok pogodim prednji i zadnji trap... i dijelova nema...


kojih to dijelova za njega nema kod tebe ???????????


sve živo što sam trebo nabavijo u jednom dućanu za njega, čak i zupčanik za getribu
šta nema na lageru u roku 24 h kod njega
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav forumaši.
Još uvijek me zanima dužina ovog cilindera.
LP
19319456.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Gdje bi se mogao nabaviti senzor temperature sa M8 navojem ovako nešto:

2qbzko9.jpg


Prekopao sam cijeli net ali nebi ga naći da se ubiješ
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ovakav kao što je na slici...oni imaju samo one sa dugačkom sondom
A gdje si to vidio za 5 minuta , tja oni rade indikatore duže nego ej star tvoj traktor .i naprave ti sondu da to dohvati od zamašnjaka do izlaznog vratila .
I ako treba bude gibljiv na 4 mjesta .
 
M

mučan

Guest
Pozdrav svim forumašima. Forum vam je super, često navratim i nađem kakvu pametnu stvar pošto sam održavam i popravljam svoj PE-18.
Proizveden je 1974 a ja sam ga naslijedio prije 4 godine pošto je nadživio
svog prvog vlasnika.
Lani mi se je prilikom frezanja raspao jedan od ležajeva na osovinici kardana i ostao sam bez zadnjeg pogona.
Kako to inače biva, "kad već skidam ovo pogledat ću i još ovo"- traktor je sad rastavljen da rastavljeniji ne može biti. Istina, na motoru su samo jednom mjenjane karike, tako da je njega kad-tad trebalo rastaviti..
Uglavnom, pokušat ću ga restaurirat koliko god se da, jedino mi se čini da se original stop svjetla više ne mogu nabaviti.
Zupčanike mjenjača kupio sam u Hittneru, nadam se da su u redu??
Toliko za sada, pozdrav
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
A gdje si to vidio za 5 minuta , tja oni rade indikatore duže nego ej star tvoj traktor .i naprave ti sondu da to dohvati od zamašnjaka do izlaznog vratila .
I ako treba bude gibljiv na 4 mjesta .

u online katalogu
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Freza ROSIT 88

Pozdrav svima!
Treba mi pomoč!
Imam jedan problem oko nabave rezervnih djelova za frezu Tomo Vinković ROSIT 88, pošto nalazim se u Sloveniji i ovde je prilično teško nabaviti djelove. Dakle za ovu frezu treba mi prednji poklopac kučišta reduktora izlazno vratilo na koje se kopča kardan ležaj pogonskog vratila i zupčanik koji se stavi na pogonskom vratilu.
može i kompletan reduktor ka kupim ako nije neka enormna cena

Dobrodošla je svaka informacija hvala unapred

Dali ko zna može se ovo nabaviti u HITTNERU?

Hvala i pozdrav iz Slovenije
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima!
Treba mi pomoč!
Imam jedan problem oko nabave rezervnih djelova za frezu Tomo Vinković ROSIT 88, pošto nalazim se u Sloveniji i ovde je prilično teško nabaviti djelove. Dakle za ovu frezu treba mi prednji poklopac kučišta reduktora izlazno vratilo na koje se kopča kardan ležaj pogonskog vratila i zupčanik koji se stavi na pogonskom vratilu.
može i kompletan reduktor ka kupim ako nije neka enormna cena

Dobrodošla je svaka informacija hvala unapred

Dali ko zna može se ovo nabaviti u HITTNERU?

Hvala i pozdrav iz Slovenije

HITNER NE MOŽE , djelova ima u tvornici PRIMA ili u trgovini MASIVA , za bilo kakvu naruđbu trebaš katalog i po njemu narućiti a slanja van HR nema , ili doći lično , ili ako imaš koga u blizini granice pa poslati na njegovo ime a ti si uzmeš od njega :p



A da bi uspio skini si ovdje katalog ,,,,,,,,,,,,,,

http://jumbo.iskon.hr/dl/0cwei1i8dp3jw03y/
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
da nebi slucajno mjerio temperaturu ulja? M8 direktno pase na nosac filtera
bolje pare koje bi potrosio na indikator potrosi na suhovinu i alkohol a vrijeme utroseno na montazu uz zenske goozove :blackeye

nebi:butthead: a ženskih guzova se mogu nagledati koliko hoću dok radim tako da ima vremena i za montažu indikatora:mrgreen:
a alkohola i suhovine ima iz domaće proizvodnje tako da ne treba trošiti na to!!!
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nebi:butthead: a ženskih guzova se mogu nagledati koliko hoću dok radim tako da ima vremena i za montažu indikatora:mrgreen:

Žao mi je ali u Bjelovaru nisam našao ništa što bi ti odgovaralo , u suštini ima samo prekidaća pritiska ulja :madmana:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh