• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma onaj drek nutra se nije vratio pa je malo curkalo nista strašno samo je malo duže curkalo pa je pocurkalo :D a inače priključak od prikolice uđe ali ne ulovi kako treba pa se izvadi i moj gornji i susjedov su isti samo moj ne funkcionise

NAGURAJ NA SILU jako , dugo nije korišten pa se nahvatalo svega možda i smeća ali ne vjerujem da se ne da prikljućiti , a ne funkcioniše ko zna dali je sistem uredan i spreman za rad :finga: da li radi komandni ventil :vragek: jer kada bi sve radilo kada bi ukopćao kipu i stisnuo koćnicu kipa bi trebala raditi ! ili ako stisneš koćnicu ne možeš raditi sa hidroulikom , a ako možeš onda sistem ne radi :rolleyess:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma nije spojena sajla na pedalu od kočnice...onaj feder koji vraće ventil je izgleda pko pa neda da se uključi kako treba zato ni ne vraće onaj mali k...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma nije spojena sajla na pedalu od kočnice...onaj feder koji vraće ventil je izgleda pko pa neda da se uključi kako treba zato ni ne vraće onaj mali k...

sajla je iskopčana jer ako se ne koristi kočnica prikolice onda sistem kada radi smeta normalnom radu , a feder povlaći ventil koji isto tako treba samo razraditi , a ti bi trebao osposobiti ventil , umjesto federa složiti neku rućicu i ljepo kipati bez ikakve kupovine ventila to jest prikljućaka :p
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Nisi me shvatio priključak ne vraće onaj mali križ nutra...vjerovatno je nesto zaglavilo zato i neda da uđe ona kopča od prikolice....Ono gore ispod table nisam jos ni diro ali napravit cu isto ručicu ko sta je na glavnoj hidraulici
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nisi me shvatio priključak ne vraće onaj mali križ nutra...vjerovatno je nesto zaglavilo zato i neda da uđe ona kopča od prikolice....Ono gore ispod table nisam jos ni diro ali napravit cu isto ručicu ko sta je na glavnoj hidraulici

Skini i rastavi prikljućnicu , ne boj se nije u nutra kompjuter da ga skuriš , vjerojatno se zaglavila gumica ili opruga jer drugih stvari ni nema :p
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
E dobro da znam a sta ce bti s uljem ako je odvidam ulje ce mi iscurit

neće jer ventil korekcije kočenja nije otvoren , a i ako bi nešto curilo to bi se dalo lako začepiti i krpom , a najbolje bi ti bilo skinuti sve u kompletu i lagano iservisirati , normalno ne paliti traktor da ne stvaraš nepotreban pritisak
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sutra cu ja to malo pogledat

Evo ti sheme pa da znaš točno pitat što te zanima , a i da vidiš sistem ,,,,,,,,






Ako odpajaš cjev br 10 to ti je dolaz s pumpe i tu bi ti moglo curit ulje te bi to trebao lagano zatvoriti , a ako skidaš ventil koji je u kvaru br 14 tu ne bi trebalo ništa znaćajno curiti :weedman:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma nije se borio jako,nije cesta zahtjevna...najvise je išo u 3 brzoj gdje nejde sam šalto u 2 nista strašno
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
pozdrav forumašima, imam jedno pitanje u svezi prvih poluosovina,pa ako je tko dobre volje da odgovori,naime ovako stoje stvari mjenjao sam semeringe na zadnjim osovinama i tamo su ležaji bili ok u dosjedu sa osovinom ,e sad rastavio sam i prednje jer moram promjeniti kučište diferencijala sa planetarima i satelitima i već kad mjenjam ajde da skinem i ležaje i semeringe na prvim poluosovinama,kad tamo "lufta" između ležaja i poluosovine ko u prići,ležaji se vrte na osovini a nisu zacvikani,sad mene zanima jel ima neke razlike u dosjedu između prvih i zadnjih poluosovina ili je to kod mene tako pohebano, tomek je 419 ,,hvala
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Danas sam probao orati vrt. Ali, tomica očito ne želi raditi na Silvestrovo. Dođem ja tako u rikverc po brazde, spustim plug i prešaltam unaprijed, kad on ni makac. U kojem god položaju da je reduktor, on ne ide. Tako sam morao doživjeti najveću sramotu - šlepanje Tomeka :mad: .[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TUb1apAUVIY[/YT]
Svim forumašicama i forumašima želim sretnu i uspješnu Novu godinu ! :partyman: :heart: :drinkers:
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Haha evo sada sam otvorio youtube i vidim ja da ti šlepaju tomu i ja brzo na forum da pitam sta je bilo a kad ti brži od mene >.< ... a ti se vrti kardan iza za frezu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
teškar koji je to zuti tomek

ma fućkaš boju ,,,,,,,,,,gdje je ŠOFER ??????????????:roll: MOŽDA NEĆE ORATI BEZ ŠOFERA :finga:

SKUŽIO SAM ,,,,, NEČE SA NOVIM GUMAMA , bogac ovo mu se čini preteško , lakše je bilo sa starima pa se pokušava izvuć ,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Danas sam probao orati vrt. Ali, tomica očito ne želi raditi na Silvestrovo. Dođem ja tako u rikverc po brazde, spustim plug i prešaltam unaprijed, kad on ni makac. U kojem god položaju da je reduktor, on ne ide. Tako sam morao doživjeti najveću sramotu - šlepanje Tomeka :mad: :partyman: :heart: :drinkers:



zna tomo da je vreme za odmor !! :rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh