• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ferdo

Kako vidim katalog od 418, ima samo dve podložke. Kod 420 ima četiri ali može bit kod njega višlji volan pa je i drugih dimenzija. Zato mislim da se trebaš držat uputa kataloga za tvoj traktor.

Te nepoznate podložke nisu sastavni dio nego neka kučna kemija. Između matica nesmije bit nikakva podložka. Mislim na one matice koje trebaju poseban ključ ili majzel da se dotegne.

Podložke su običajno ispod i iznad ležaja.

One dvije matice, za koje traba posebni ključ, te stoje vanjskoj strani volana iznad kape i ispod kola volana. Matice se oslone na čauru koja mora doči kroz kapu i semering tako da matice stoje iznad kape/semeringa. Matice se dotegne na kraju sastavljanja volana. Dotegne se na mjeru kako sam več napisal prije.

Kako sam gledao katalog za tvoj volan, redosljed se tamo vidi pa sastavi po tom redosljedu.


Odgovorijo sam ti na tvoj PP, tamo sam ti još neke stvari pojasnil.
 
Posljednje uređivanje:

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Hvala, napravit ču tako i onda javit ču rezultate....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav svima

zima, zima ah sto ne minus 15 jee.:D
 

Prilozi

  • 22012012607.jpg
    22012012607.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 190
  • 22012012606.jpg
    22012012606.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 193

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zima je svuda i hladno , istina ,,,ali ste rijetki koji se borite i sa snjegom ,,,,,:D
nego nije mi jasna ova hrpa snjega na zadnjem kotaću , kako se tamo našao ??? kao da je na njega napadao , a opet traktor vožen :scratch

 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ne bih rekao da je vožen. Prije izgleda da je ostalo očišćeno. :rolfer: Ili je vožen? :scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Na ovoj slici se vidi tako. A na onoj drugoj baš i ne.

To me i sj....o , pa mi ni jasno kak se taj zapuh tam stvoril il održal , il kak bi neki rekli mort je foto shop :rolfer:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Joekiki

Danas smo bili u Agromehaniki (traktori AGT) pa sam tamo izmjerijo dimenziju inverzije koja te zanima. Izmjerijo sam inverziju onu drugog tipa sa dva izvoda koja je imala mjeru 145 mm i ta bi tebi odgovarala ali opet je problem što ima inverzija pozadi kopčanje na ripnu a ti vjerujem da imaš na frezi leptir.

19387416.jpg

malo sam kasno vidio da trazite neke mjere za tu inverziju sa dva izlaza :oops: ,posto ja imam takvu inverziju na svom tomeku rado bih pomogao ako bude jos sta trebalo...!
pozdrav svim forumasima!
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Ja bi rekao da JE VOŽEN ,

ma jest vozan traktor sada je veci snjeg imaga i 60 cm

a ev i malo po suhom aaaaa tome malo raskopan :rolfer:
 

Prilozi

  • 30092011412.jpg
    30092011412.jpg
    76 KB · Pregleda: 208
  • 30092011413.jpg
    30092011413.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 332
Posljednje uređivanje od moderatora:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
e imaš pravo ko bi orao po snijegu:partyman:

pa da nema smisla a kod mene odzek je ove godine prava zima nema sta nije odavno bilo ovako smrzlo ko kost kazu stari ljudi bit ce bolja ljetina naci sam sijat i zato neka samo pada :D
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
e imaš pravo ko bi orao po snijegu:partyman:

Po snjegu mnogi ,,,,,,,,,,,,, ali problem je SMRZNUTO tlo , a snjeg ti dođe kao bjela gnoidba ili prevedeno spremanje vlage :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh