• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pihhh...zbog 2,5cm viška moraću prekrajati frezu:madmana:

Možda bi se moglo tolko da se skrati ripna na inverziji, pa otokariti novi utor za zaključavanje kardana. Samo što bi stari utor ostao pa bi zato ripna bila slabija- krača. :scratch :roll:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda krivo razmišljam , ali vrjednost inverzije , plus vrjednost kopačice sa spojkom za seriju 400 , 500 je približna vrjednost novoj ili još bolje polovnoj frezi za seriju 800 , i bez kemije , osim ako se inverzija nađe jako povoljno :roll:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pa zar ti nisi imao inverziju na frezi. Ili si frezu samo okrenuo naopako :scratch. E sad više neznam.

Znam to da koristiš staru frezu za traktore 400, 500 koja se vrti u drugu smjer a tvoj je traktor serija 800 pa si onda nešto od toga gore iskemijao.

Malo obrazloži šta bi ti sad i šta ti ne valja.

Kad trebam doliti ulje, moram celu frezu okrenuti okrenuti jer je okrenuta zbog smera vrnje, i vujak za dolivanje došlo sa donje strane.
A teška je za okretanje zbog svih tih navarenih gvožđurija...vidi na šta liči.
I ja bih da freza stoji ravno, a ne pod kutom kao što je na slici!
Probo ja ispraviti frezu na toplink, al onda kad ode freza duboko skoro pa se raziđe kardanska spojka.
A dužina me je zanimala, dali bih mogao koristiti postojeću kardansku spojku, jer ovj prelaz što je sad gore(direktna) dugačka oko 165mm, a nemogu je više skraćivati cevi na kardanu, to je što je!




Pozdrav svima...
Joe, jel cuvas ti onog originalni produzetak kardana za ta freza kad je bio kacenje na stari tip TV?
Jedan tip u moje selo ima traktorcic Adria, i na njega je nakacio freza od serije 700, samo okrenuta kao kod tebi radi smer, a iskoristio originalni produzetak kardana koi je skinut kod tebe, i samo malo preraden, steta sto nisam to uslikao:mad:
Jesi razmisljao o samogradnju inverzije,video sam naravno na neta samogradnje,a u tvornica gde radis valjda ima pravi majstore zedni rakije.
Edit: Tada se mozes i poigrati so prenosni odnos zupcanicima, da malo ubrzas freza, e tek tada bices 200% zadovoljan....

Pozdrav:partyman:

Nemam ja onaj originalni produžetak, nisam ni dobio sa njim...kako vidiš na slici, samo to imam.
Na samogradnju nisam ni mislio, nešto mi se to neradi, nemože u mojoj firmi da se odradi...nema mašina za to :(



ma kakva inverzija , treba preraditi motor da ga pališ u kontra stranu

I to je jedna od solucija...

pozzz joe!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
najbolje bi ti bilo de metnes neki zastavin menjac na frezu i imaces 4 brzina i rikverc, onda dobijes i malcer samo trebala bi promena nozeve. :x
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
najbolje bi ti bilo de metnes neki zastavin menjac na frezu i imaces 4 brzina i rikverc, onda dobijes i malcer samo trebala bi promena nozeve. :x

ovaj sistem ima jedan kod mene na labincu na prikolici....nema gdje ne ide....a o brzini i da ne pričam
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joekiki

Danas smo bili u Agromehaniki (traktori AGT) pa sam tamo izmjerijo dimenziju inverzije koja te zanima. Izmjerijo sam inverziju onu drugog tipa sa dva izvoda koja je imala mjeru 145 mm i ta bi tebi odgovarala ali opet je problem što ima inverzija pozadi kopčanje na ripnu a ti vjerujem da imaš na frezi leptir.

19387416.jpg


PS
Nečete povjerovat sa kim sam ja tamo bio. :mrgreen:
Koji bi drugi bili nego Grof i Aco 93. Više o tome moči čete nači u temi AGT i u našim temema :D.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=773818#post773818

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18413&page=19
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he i ja sam bio danas u Agromehaniki u 9h kupio cilinder i vidio da inverzija košta 296€.
19386836.jpg

:madmana:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@joekiki a sta ustvari partikas? da uskladis frezu i onu drobilicu ili nesto drugo?
Pa hoću preraditi frezu, kao što sam opisao iznad, al nebi da skraćujem postojeći kardan jer mi je knap za drobilicu;)

Joekiki

Danas smo bili u Agromehaniki (traktori AGT) pa sam tamo izmjerijo dimenziju inverzije koja te zanima. Izmjerijo sam inverziju onu drugog tipa sa dva izvoda koja je imala mjeru 145 mm i ta bi tebi odgovarala ali opet je problem što ima inverzija pozadi kopčanje na ripnu a ti vjerujem da imaš na frezi leptir.
A joooj...pa to bi mi pasovalo, sve bi bilo tip top...:supz:
Leptir se skida sa freze, tako da bi bila idealna...



PS
Nečete povjerovat sa kim sam ja tamo bio. :mrgreen:
Koji bi drugi bili nego Grof i Aco 93

29qazo8.gif
29qazo8.gif
29qazo8.gif

Svaka čast, pravi ste nema šta...:prayer:


najbolje bi ti bilo de metnes neki zastavin menjac na frezu i imaces 4 brzina i rikverc, onda dobijes i malcer samo trebala bi promena nozeve. :x
Interesantno zvuči, al verujem da bi to za mene bio prevelik zalogaj, sve to uklopiti, i da bude funkcionalno :scratch, nisam baš toliki strojar...

pozzz joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
He he i ja sam bio danas u Agromehaniki u 9h kupio cilinder i vidio da inverzija košta 296€.

:madmana:

Eh vidiš nismo se potrofili. A da jesmo, al bi to bilo iznenađenje jeli?
Inverzija :scratch, mnogo preskupa.
Kako vidim bit če kod tebe hidro volan po principu rukavac/sredina.

Tomo 522

Imaš rieđi primerak od serije 500, mislim da je tih 522 bilo najmanje.
A boja, to je tvoj rad, nije original, jesam u pravu?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Došao sam u Agr.. u 9h, moguće sam dao oči na pašu jednih 50min, u 10h sam bio na Britofu naručio akordicu na servis, poslije u TINEX (ebga)
Čini mi se da je ovaj preko rukavca najbolji za sredinu.
19319456.jpg
:roll:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
I mi smo bili u Tinexu, zapravo kod njihovih susjeda u Lager baru :rolfer:. Ali prije što smo išli u AGT. Vjerovatno si i ti bio kod tih susjeda Tinexa.

Najbolje za sredinu su cilindri u sredini.
 
B

bhfanaticos

Guest
Dobro nam dosao bhfanaticos ...

kojeg tomu imaš.

Pozdrav Samire tebi i svim forumašima.

Stari ima tv-730, 1979 godište, plava boja, taj traktor vozam od svoje osme godine, odrastao sam s njim, te mašine su neizderljive. Postavit ću koju fotku čim stignem. Odlučio sam da napravim servo volan, kupio sam glavu od mercedesa 123, ideju sam 'ukrao' upravo s ovog foruma. Mislim da je jeftinije kupiti servo volan od tog tokara iz Krapine nego ga praviti samostalno, izgubiš previše vremena, da sam bliže Zagorju kupio bih ga, ovo nema nikakve veze sa reklamiranjem!. Postojeći mehanički volan je već prilično istrošen, ima gotovo krug lufta i jako je težak za upravljanje.
 
B

bhfanaticos

Guest
Ako ko bude pitao za volan, preporučit ću. Malo sam pogledao na forumu slike BMW-ove glave koje si postavio. Super je što ne treba inverzija za BMW-ovu glavu, malo će ti teže biti nosač glave napraviti. Gledao sam slike i videa volana sa mercedesovom glavom, oduševljen sam, ne samo kako nježno volan funkcionira, već i samim izgledom volana, kao da je originalni tvornički. Ako će kome koristiti, ja ću inverziju izvesti koristeći uljnu pumpu od golfa 1, kupio sam je za 15 KM.
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Te podložke bi trebale biti 4. One nisu sasvim ravne nego su malo oblika tanjura, a vjerujem da neki to čak ne primete. Pošto su takvog oblika, zato i piše tanjurasta opruga. Njih treba posložit jednu naspram drugu, tako da oduzimaju što više prostora. Ako se ne poslože kako treba onda se volan kod zakretanja prvo malo podigne i tek onda uhvati što znači da je luft.

Evo, dodao sam i slike u moj album na forumu, pa da vidimo....

Na ovoj slici su svi djelovi posloženi tako, kao što su bili kod demontaže montirani:
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1475

Ovo su mi neke nepoznane podloške - nema ih u katalogu djelova za TV-418, a bile su između matica (između br. 8 ):
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1477

Ovdje se vidi, da ima podloška, koja je bila pod br.10 u katalogu isti promjer, ko kapa volana. Možda mora biti pod semeringom, da sprječi uzdizanje vretena?
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1482
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1481

A ovdje se vidi luft između matice i posloženog postroja podloški, lagera i čahure, koja viri mnogo izvan postroja. Kako se onda može volan zategnuti?
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1480
http://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=270&pictureid=1479

I glavno pitanje; kako da posložim sve ovo, pa da bude dobro?? Volan je prije imao luft u samom volanu nekog pola obrata u ljevo i u desnu od sredine... Ručica i končnici su dobri, bez imalo lufta... Da li mi možda fale one tanjuraste opruge??

Tu so slike u malo večem formatu:
http://www.mojalbum.com/traktorin/volan-tv-418/neostevilcen-sestav/19391037#19391037

E, i hvala svima na pomoči!!!:D
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh