• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Sad razumem kako je kod tebe. Kod tebe je nosač ralice fiksiran na boku motora- sa strane, a nosač od haube je ostao originalni.
Da, kod mene je malo drugačije, sad si več i sam video kako.
Žao mi je ali nismo u to vreme, kad si radijo, vodili priču oko toga fiksiranja nosača. A vjerujem da je i ovo što ti imaš sasvim dobro napravljeno.

A haubu ne mogu ni ja sad pomaknut napred jer je nosač ispred nje sasvim blizu. Iz razloga da je ralica što bliže traktoru pa ju bolje podnosi.
Ti pošto si radijo nosač iz nule pa si mogal malo po svome prikrojiti ali opet bi se mogla hauba samo koji cm pomaknut napred jer bi inače imao luft kod armature.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Sad razumem kako je kod tebe. Kod tebe je nosač ralice fiksiran na boku motora- sa strane, a nosač od haube je ostao originalni.
Da, kod mene je malo drugačije, sad si več i sam video kako.
Žao mi je ali nismo u to vreme, kad si radijo, vodili priču oko toga fiksiranja nosača. A vjerujem da je i ovo što ti imaš sasvim dobro napravljeno.

A haubu ne mogu ni ja sad pomaknut napred jer je nosač ispred nje sasvim blizu. Iz razloga da je ralica što bliže traktoru pa ju bolje podnosi.
Ti pošto si radijo nosač iz nule pa si mogal malo po svome prikrojiti ali opet bi se mogla hauba samo koji cm pomaknut napred jer bi inače imao luft kod armature.

ma pomakuno bi ja i armaturu koji centimetar napred jer sam mogao pripasati stup od volana prema njoj.znaš da je kod mene drugačiji malo volan ustvari stup volana.al nema veze šta je tu je.ako mi bude trebalo stavit ću u gitribu transhidraola i spojiti iz nje na pumpu jer tamo ide ipak koja litra više ulja i rješen problem opet.
 
T

tuaregr10

Guest
U pravu si Arno ;)

Eto jedno izboljšanje koje sam napravijo :mrgreen:.
I kako Grof reče: "ko voli nek izvoli",
a ja dodam: "pa i sebi napravi"

Zaštitu motora na nosaču ralice sam napravijo pre nego se nosač montiral. A ova zaštita kartera je na novo. Imao sam više prilika da vidim izudarane kartere na motorima TV jer mu je motor dosta napred od prve osovine. Pa rekoh bolje preventiva.

Pozdrav firemanpeter :fball:
Svaka čast na "izboljšanjima" na Tomi za zaštitu motora, napravljeno za deset, kao i uvjek kad ste vi u pitanju :finga:. Hvala za ove fora slike :D.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ma pomakuno bi ja i armaturu koji centimetar napred jer sam mogao pripasati stup od volana prema njoj.znaš da je kod mene drugačiji malo volan ustvari stup volana.al nema veze šta je tu je.ako mi bude trebalo stavit ću u gitribu transhidraola i spojiti iz nje na pumpu jer tamo ide ipak koja litra više ulja i rješen problem opet.

Ovo ti je dobra ideja. U prednjem trapu ti je 10 litara ulja što i je više nego u rezervaru hidraulike. Barem kod mog 731 je nešto preko 7 litara. Vjerujem da bi se mogla koja litra više u mjenjač bez škode. To bi onda več bila dosta veča količina.

PS
Grof, Aco 93, Tomo420, Tuaregr10
Dečki, hvala na pohvali za izboljšanje.

Tuaregr10, možemo mi biti na "ti" :D
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav isalopek,a taj traži 25.000 kuna sa frezom i plugom 91g i on je treći vlasnik.Ljepo izgleda na slici,a ima ga na njuškalu Križevaćka županija
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav isalopek,a taj traži 25.000 kuna sa frezom i plugom 91g i on je treći vlasnik.Ljepo izgleda na slici,a ima ga na njuškalu Križevaćka županija

Nažalost na slici se jako malo tog vidi, a to je i problem ovako. Gle, ako je traktor u stvarno dobrom stanju i dobiješ ovo s njim to i nije toliko puno. Mežutim, savjetovao bih ti ipak da povedeš nekoga tko ima imalo više iskustva s tomicama da ga i ona pregleda jer svako iskusvo je više i nego dobrodošlo. Al moja preporuka, u svakom slučaju, ako se već i odučiš za kupovinu, ruši cijenu barem 150 eura :)
Jedino me malo zabrinjava što je to već 3 vlasnik u igri, al ni to nije problem. I da, DOBRO, ali DOBRO PREGLEDAJ PAPIRE i brojeve šasije na njem... :supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,059
Već duže vrijeme razmisljam...daali bi šljakalo da uzmem zadnji dif od tomice stavim ga na prikolicu i napravim "transportera"...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Već duže vrijeme razmisljam...daali bi šljakalo da uzmem zadnji dif od tomice stavim ga na prikolicu i napravim "transportera"...

aj potraži malo nazat po forumu raspravljali smo o transporterima i pogonskim prikolicama dosta.

sve se može napaviti samo se treba uloviti posla i pripremiti životinjica kuna.

al možeš otvoriti temu pa opet ispočetka rasprava.
 
B

bhfanaticos

Guest
Vinogradnik Tomo, pozdrav iz Bosne i Hercegovine. Novi sam član foruma, veoma je koristan za razmjenu ideja i usput da se nešto novo nauči. Hvala za slike. Počeo sam da pravim servo volan, ideju sam dobio upravo s ovog foruma. Malo me je strah, iz sigurnosnih razloga, može li servo glava izdržati udare na Tomi Vinkoviću, koji su po mom mišljenju daleko veći nego na mercedesu, jer je Tomo zglobni traktor ?!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro došao @bhfanaticos :supz:

Verovatno može izdržati udare glava, jer nisam čuo da se neko žalio, svi su prezadovoljni koji ih imaju na svom traktoru.

Imam jedno pitanjce?
Nešto bi da mudrujem oko inverzije,,,pa me zanima kolika je mera od dela gde se šrafi, i kraj vratila?
Ako neko ima inverziju, i dobru volju da izmeri?
meni bi odgovaralo da nije duži od 160mm
zahvaljujem se unapred;)



pozzz joe!:weedman:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav svima!
Dobro došao @bhfanaticos :supz:

Verovatno može izdržati udare glava, jer nisam čuo da se neko žalio, svi su prezadovoljni koji ih imaju na svom traktoru.

Imam jedno pitanjce?
Nešto bi da mudrujem oko inverzije,,,pa me zanima kolika je mera od dela gde se šrafi, i kraj vratila?
Ako neko ima inverziju, i dobru volju da izmeri?
meni bi odgovaralo da nije duži od 160mm
zahvaljujem se unapred;)



pozzz joe!:weedman:

imam ja inverziju sutra dobiješ mjere.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Već duže vrijeme razmisljam...daali bi šljakalo da uzmem zadnji dif od tomice stavim ga na prikolicu i napravim "transportera"...

Zadnji dif od tomice s novim gumama, proširenjima na kojim su ležaji s nosačima za napraviti pogonsku prikolicu prodajem ja...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako neko ima inverziju, i dobru volju da izmeri?
meni bi odgovaralo da nije duži od 160mm
pozzz joe!:weedman:

Kod nas se može kupiti dva tipova inverzije. Za onaj veči tip koji imam ču ti i ja izmjeriti.

Mrga
Razumem te, ne trebaš toliko imat jer i održavanje košta.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
imam ja inverziju sutra dobiješ mjere.

Kod nas se može kupiti dva tipova inverzije. Za onaj veči tip koji imam ču ti i ja izmjeriti.

29qazo8.gif
puno hvala...:supz:
Hoću inverziju montirati na frezu, pa me zanima kolika je ta mera?
Da nekupujem bezveze inverziju, a posle da nemogu uklopiti sa postojećim kardanom itd... i u to što sam naumio!

mislim na ovu inverziju(slika), e sad koji je tip, ne bih znao reći - ja mislim da je to originalna inverzija za TV? možda i grešim, jer sam imao razne ponude...


pozzz joe!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh