• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ampermetar

Ipak je bio ampermetar u pitanju...kupljen novi i danas ugrađen....pod kontaktom upaljena svjetla i normalno pokazuje otklon u minus....hvala svima koji su pomogli savjetom




I da....ove crne mrlje će biti rješene na proljeće kad padne nova boja.....:rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Ipak je bio ampermetar u pitanju...kupljen novi i danas ugrađen....pod kontaktom upaljena svjetla i normalno pokazuje otklon u minus....hvala svima koji su pomogli savjetom.
Bravo majstore, trudiš se da sve bude kao original. A kad je upaljen motor ide li na + na većem broju obrtaja? Kontrola punjenja je uvek dobrodošla, mada se u ovom slučaju na ampermetru, dok radi motor, od vibracija teško očitava otklon. Bolje je, ko može i ima volje, ugraditi digitalni voltmetar jer njemu vibracije ne smetaju.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Bravo majstore, trudiš se da sve bude kao original. A kad je upaljen motor ide li na + na većem broju obrtaja? Kontrola punjenja je uvek dobrodošla, mada se u ovom slučaju na ampermetru, dok radi motor, od vibracija teško očitava otklon. Bolje je, ko može i ima volje, ugraditi digitalni voltmetar jer njemu vibracije ne smetaju.

ide naravno...i začudo ne skače kazaljka,i ja sam se začudio
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Štovane kolege forumaši , ljubitelji tome vinkovića , i svi ostali koji pratite ovu temu .

Pobrisoa sam sve nepotrebne ( neprimjerene ) postove , lijepo vas molim da se pridržavate pravila foruma .


Ovo se osobito odnosi na sudionike posljednjeg nemilog događaja u ovoj temi.


Ubuduće će tema biti na duže vrijeme zaključana , a svi akteri će biti sankcionirani na primjeren način.


pozdrav žuti
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Štovane kolege forumaši , ljubitelji tome vinkovića , i svi ostali koji pratite ovu temu .

Pobrisoa sam sve nepotrebne ( neprimjerene ) postove , lijepo vas molim da se pridržavate pravila foruma .


Ovo se osobito odnosi na sudionike posljednjeg nemilog događaja u ovoj temi.


Ubuduće će tema biti na duže vrijeme zaključana , a svi akteri će biti sankcionirani na primjeren način.


pozdrav žuti



zahvaljujem žuti !
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Kod mene ga nema neki dan sipo ulje tako da....

Nemoj govoriti da ga nema, ako neznaš gdje se točno nalazi. Filter ulja hidraola se nalazi odozdol na čeličnom crijevu u rezeorvaru i tamo je....tak da.... :supz:
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se ...

Nemoj govoriti da ga nema, ako neznaš gdje se točno nalazi. Filter ulja hidraola se nalazi odozdol na čeličnom crijevu i tamo je....tak da.... :supz:

., lip pozdrav svim forumašima i forumskim prijateljima! ...

., TOČNO prijatelju isalopek!., moram samo još dodat, filter je mali i nalazi se u rezervaru hidraulike., ni dobro da tog i takovog filtera nima., dolazi onda puno smeća u rezervar i do hidraulične pumpe., pa imamo ozbiljni problema sa pumpom.- :mrgreen: ...

., prijatelju Žuti!, fala TI ča si popravil i otključal temu TV! :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Nemoj govoriti da ga nema, ako neznaš gdje se točno nalazi. Filter ulja hidraola se nalazi odozdol na čeličnom crijevu u rezeorvaru i tamo je....tak da.... :supz:

ak ce biti + sutra onad bum pogledal
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ak ce biti + sutra onad bum pogledal

Filter ulja se nalazi na povratnoj cjevi. Prvo ispusti ulje, odvij cijev povratka iz rezervara onda odvij čep na kojeg je bila uvijena cjev koju si skinup. Na tom čepu če biti filtar.

PS
Drago mi je da se tema nije zaključala za duže vreme, još više se nadam da če nam upozorenje ostat u glavama pa da budemo svi pristojni.
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
poz svima

da ljudi mora imat filter u rezervuaru od hid ja gA trenutno nemam u rezervuaru ali cu dok otopli imat nabavit i postavit toje malusni filter ali puno znaci zbog njeg moze riknit pumpa hidro ovdje je kod mene u Sofi 26 km http://www.sofa-mm.com/index.html
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
ej

fireman jedno pitance u vezi noznog gasa oprosti ako te zamaram samo dami objasnis ove sajle gasa de koja vodi ova od tam glavne seme gasa je ona sto daje gas a ove dvje koju one operaciju vrse sam objasni de koja vodi pliz ...
 

Prilozi

  • 12957430.jpg
    12957430.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 338

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kod mene ga je težko nači tako da sam morao naručit izradu. Napravila mi ga je firma koja radi filtere u SLO i ta je firma nekad radila te filtere za traktore. Njima je bilo odmah jasno što ja želim, za koji se filter radi pa tako nije bilo problema. Promjenijo sam ga pre neki mjeces dana. Pošto pre toga nisam znao gde bi se taj filtar nabavilo, stavijo sam neki usisni hidraulički filter koji je do sad obavljao posao, znači dok se nije našlo ovoga na sliki koji je ko original.

19374321.jpg


Brane 30
Ovako če izgledati kad budeš odvijo čep.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ej

fireman jedno pitance u vezi noznog gasa oprosti ako te zamaram samo dami objasnis ove sajle gasa de koja vodi ova od tam glavne seme gasa je ona sto daje gas a ove dvje koju one operaciju vrse sam objasni de koja vodi pliz ...

Gornja sajla je iz ručnog gasa, sajla u sredini ide na motor a donja je nožni gas. Ovo kutiju sam napravil iz razloga da iz ručnog i nožnog gasa ide onda samo jedna sajla prema motoru.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Gornja sajla je iz ručnog gasa, sajla u sredini ide na motor a donja je nožni gas. Ovo kutiju sam napravil iz razloga da iz ručnog i nožnog gasa ide onda samo jedna sajla prema motoru.

hvala puno legenda si vrijedi napravit
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo Samir.
Sorry Peter.
Meni treba gumica na filteru.?:rolleyess:

Ne brini, ne ljutim se ja za moje slike ako idu u dobre svrhe ;) Mislim da ih ima po cjeloj bivšoj Yugi :lol:.

Meni je baš ta gumica propišala pa se zbog toga išlo u remont. Nov filter i nova gumica i idemo dalje. Gumica ti je obični oring, lako češ nači zamjenski.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh