• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Brane 30
Ovako če izgledati kad budeš odvijo čep.


Evo da potkrjepim tvoje navode i sliku , sve postoji u katalogu ali se izgleda slabo njime služimo :rolleyess:




:madmana:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he Arno, kad bih ja živio u Bjelovaru-nebi bilo potrebe postavljanja pitanja po rezervnim dijelovima.:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si Arno ;)

Eto jedno izboljšanje koje sam napravijo :mrgreen:.
I kako Grof reče: "ko voli nek izvoli",
a ja dodam: "pa i sebi napravi"

Zaštitu motora na nosaču ralice sam napravijo pre nego se nosač montiral. A ova zaštita kartera je na novo. Imao sam više prilika da vidim izudarane kartere na motorima TV jer mu je motor dosta napred od prve osovine. Pa rekoh bolje preventiva.

19374413.jpg


19374414.jpg


19374415.jpg


19374416.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
He he Arno, kad bih ja živio u Bjelovaru-nebi bilo potrebe postavljanja pitanja po rezervnim dijelovima.:lol:

Nije stvar življenja , svi katalozi koji su se mogli naći su postavljeni na forum i svako ga je mogao skinuti ,,,,, ako neko i nije uspio još uvjek ga može dobiti jer dovoljno FORUMAŠA ih je poskidalo da se mogu i dalje distribuirati što je na kraju i bio cilj ,,,,,,, normalno i ovo govorim u dobroj namjeri - bez ljutnje - :gitarist:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja znam da je 44,2X3mm, ali pipkam gdje je kupiti, da je čim bliže mjestu življenja.:rolleyess:
Neznam ko je rekao da se ljuti.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako si u Ljubljani onda idi u Šenčur (blizu Kranja) u Tinex. Tamo ja kupujem oringe i ležajeve. Nema tu da nema. ;)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prvi put tražio Hrastje (Agromehaniku) i otišao u Šenčur, he he Bosanac:lol:
Tek sad mi propiškila oring.
 
G

GROF

Guest
., svaka TI čast prijatelju! ...

Eto jedno izboljšanje koje sam napravijo :mrgreen:.
I kako Grof reče: "ko voli nek izvoli",
a ja dodam: "pa i sebi napravi"

Zaštitu motora na nosaču ralice sam napravijo pre nego se nosač montiral. A ova zaštita kartera je na novo. Imao sam više prilika da vidim izudarane kartere na motorima TV jer mu je motor dosta napred od prve osovine. Pa rekoh bolje preventiva.

., svaka čast i fala firemanpeter na izvarednim i svrsishodnim izboljšanjima - novitetima, novitetima ki su uvik dobro došli za očuvanje kartera., pogotovo kada se traktorić koristi u nezgodnim - brdovitim terenima.- :prayer: ...

., Petre!, fala na slikici od filtera hidrauličnog ulja i dobroj slikici uživo, kako to i takovo izgljeda?!., kod nas se more nabavit u tvornici tomo vinković - Prima! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav forumaši! Molim vas za pomoć gsp.Grofe imam namjeru kupit malog Tomeka serija 821 i god.proizvodnje 91,pa vas molim čiji je to motor i na kaj sve treba obratit pažnju prilikom kupnje.Čitam vaše teme koliko stignem,a mogu reći da su jako zanimljive,pa vas molim za savjet.Sa njime bi radio neki sitan prijevoz,ai frezao vinoigrad al jako malo.Možemo se ćut preko mob. Ljepi pozdrav od novog ćlana
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav forumaši! Molim vas za pomoć gsp.Grofe imam namjeru kupit malog Tomeka serija 821 i god.proizvodnje 91,pa vas molim čiji je to motor i na kaj sve treba obratit pažnju prilikom kupnje.Čitam vaše teme koliko stignem,a mogu reći da su jako zanimljive,pa vas molim za savjet.Sa njime bi radio neki sitan prijevoz,ai frezao vinoigrad al jako malo.Možemo se ćut preko mob. Ljepi pozdrav od novog ćlana

lobardini motor je
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav forumaši! Molim vas za pomoć gsp.Grofe imam namjeru kupit malog Tomeka serija 821 i god.proizvodnje 91,pa vas molim čiji je to motor i na kaj sve treba obratit pažnju prilikom kupnje.Čitam vaše teme koliko stignem,a mogu reći da su jako zanimljive,pa vas molim za savjet.Sa njime bi radio neki sitan prijevoz,ai frezao vinoigrad al jako malo.Možemo se ćut preko mob. Ljepi pozdrav od novog ćlana

Motor ti je lombardini. E sad, na što sve obratiti pozornost. Krenimo redom: motor (kako pali, da li dimi, da li se motor zaletava u radu, upali ga pa ugasi, pusti da radi na leru i vidi dal radi normalno ili se gasi dok je na leru). Volan, da li ima lufta, na mjestu ga lagano pomiči lijevo desno i vidi da li ima lufta. Probaj sam volan podići gore, da ne bi bilo i tu lufta. Probaj ga voziti, šaltati u sve brzine, stavi u 3 brzu i vozi ga tako neko vrijeme i vidi da li iskače iz brzina (ako da ionda je potrebna promjena "ključa"). Uključi stražmnji kardan, probaj mu sve brzine. Vidi u kakvu mu je stanju sredina (stani na držače nogu i probaj malo cukati, vidit ćeš da li zglob ima lufta-ovo napravi nakon što ga provozaš dobro -po mogućnosti malo po grbavijem terenu jer ćeš onda najbolje vidjeti da li je ok ili je netko samo nadrukao puno masti unutra da drži). Probaj se malo igrati sa hidraulikom, ogre dolje, po mogućnosti da ti netko stane odotraga pa ga digni i probaj naglo spustiti. Vidi dal ti ulje curi odakle, pogotovo naprijed na spoju motora i getribe iz male rupice odozdol oko spoja. Pregledaj malo tekućine, da li je lupan negdje ili nedaj bože varen. uh.....siguran sam da će netko nadodati još barem 50 stvari :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., svaka čast i fala firemanpeter na izvarednim i svrsishodnim izboljšanjima - novitetima, novitetima ki su uvik dobro došli za očuvanje kartera., pogotovo kada se traktorić koristi u nezgodnim - brdovitim terenima.- :prayer: ...

., Petre!, fala na slikici od filtera hidrauličnog ulja i dobroj slikici uživo, kako to i takovo izgljeda?!., kod nas se more nabavit u tvornici tomo vinković - Prima! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Prijatelju Grofe nema na čemu. Ne košta ništa ako se i vama tu pokaže ono što se napravi. Možda bude nekome od koristi.

A djelovi su vama u HR dostuniji jer se TV ipak radijo kod vas.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
ISALOPEK puno hvala na pomoći,e tako se ljepo opisuje kad neko želiš pomoć,super svaka informacija mi dobro dođe
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ISALOPEK puno hvala na pomoći,e tako se ljepo opisuje kad neko želiš pomoć,super svaka informacija mi dobro dođe

np...ako se sjetim još štogod javim....btw, bilo bi najbolje da daš link možda tek toliko da se vidi što nudi i koliko traži :)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
....Petre svaka čast na novim izboljšanjima ti si to odradio za čistu peticu kao i uvjek do sad.

e da mi je bila ova slika odozdo kad sam radio ralicu već bi nešto drugačije napravio nego šta jesam.

aj pozdrav čujemo se!
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se ...

Pozdrav forumaši! Molim vas za pomoć gsp.Grofe imam namjeru kupit malog Tomeka serija 821 i god.proizvodnje 91,pa vas molim čiji je to motor i na kaj sve treba obratit pažnju prilikom kupnje.Čitam vaše teme koliko stignem,a mogu reći da su jako zanimljive,pa vas molim za savjet.Sa njime bi radio neki sitan prijevoz,ai frezao vinoigrad al jako malo.Možemo se ćut preko mob. Ljepi pozdrav od novog ćlana

., lip pozdrav i dobrodošlica novom članu; Garfild 58! ...

., dragi naš novi članu, evo kako su Vam sve lipo opisali naši forumaši; isalopek, Samir 732, brane30., malo ja ča imam dodat ili oduzet., uglavnom je sve ovo i one neke od sitnica ča sam Vam rekal usmeno., naravno, ako bude još kakovi upita - nejasnoća???, pitajte, ovde smo da si pomognemo.

., lip pozdrav svima!, Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
....Petre svaka čast na novim izboljšanjima ti si to odradio za čistu peticu kao i uvjek do sad.

e da mi je bila ova slika odozdo kad sam radio ralicu već bi nešto drugačije napravio nego šta jesam.

aj pozdrav čujemo se!

Šta da ti kažem sad prijatelju :scratch :cry:, možda smo ipak premalo raspravljali oko te ralice. Ja bi ti rado pomagal oko tog nosača.

A šta je to što bi ti drugačije napravijo?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Fireman...sad možeš komotno i na off road sa tomekom...vrhunski odrađeno kao i uvijek !
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Šta da ti kažem sad prijatelju :scratch :cry:, možda smo ipak premalo raspravljali oko te ralice. Ja bi ti rado pomagal oko tog nosača.

A šta je to što bi ti drugačije napravijo?

a napravio bi to da bi na nosaču pomaknu još haubu napred malo pa bi bilo više mjesta oko rezervara za ulje od hidraulike jer ko zna možda se bude radijo novi rezervar malo veći za koju litru.

nisam skužio onda da stoji hauba na okviru od ralice a i bilo bi okvir jednostavnije vezat na onu ploču napret njego sa boka na ona tri šarafa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh