• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pa spustio je cijenu !!!

odustao je od prodaje kaže da će ju ipak ostavit za sebe jer je odustao od kupnje nekog priključka pa će ju ipak ostaviti.

to mi je inače radini kolega pa sve znam o toj rolbi kad ju je radio.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav forumaši! molim jednu pomoć? Kako planiram kupit Tomicu pa sam gledao seriju 821 i 420,svaki od njih je prvi vlasnik,naime 821 je 90 god.i ima 1160 sati rada,ali ima dosta pohabanu haubu,svjetla,žmigavci,gume itd.tak još neke sitnice mu nisu ispravne. Ovaj 420 je u izvornom stanju i 85 god. i nije preskup i piše mu na satu rada 870 dal je to moguće. Motor fino radi ne dimi i registriran je. nadalje mene zanima čiji je to motor i još me zanima,gledao sam izvod na kardanu ko da ga i nema dal je to u redu tako. Zahvaljujem na informacijama, teško je to odlućit kad nisam dobro upućen u te strojeve,a naravno novo je novo ko može imat.pozdrav gsp.Grofu nadam se i njegovo mišljenje
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav forumaši! molim jednu pomoć? Kako planiram kupit Tomicu pa sam gledao seriju 821 i 420,svaki od njih je prvi vlasnik,naime 821 je 90 god.i ima 1160 sati rada,ali ima dosta pohabanu haubu,svjetla,žmigavci,gume itd.tak još neke sitnice mu nisu ispravne. Ovaj 420 je u izvornom stanju i 85 god. i nije preskup i piše mu na satu rada 870 dal je to moguće. Motor fino radi ne dimi i registriran je. nadalje mene zanima čiji je to motor i još me zanima,gledao sam izvod na kardanu ko da ga i nema dal je to u redu tako. Zahvaljujem na informacijama, teško je to odlućit kad nisam dobro upućen u te strojeve,a naravno novo je novo ko može imat.pozdrav gsp.Grofu nadam se i njegovo mišljenje

Hmmmm, tu uspoređuješ potpuno 2 različita stroja. Prvo 420 ima 18ks, i ima izvod kardana kao stari tip, odnosno da bi mogao koristiti blagodadi novih priključaka treba vam inverzija kardana. 821 ima novi izvod kardana, znači kao i veliki traktori i ima 21ks, znači malo je jači. E sad, sve je na tebi, pogledaj oba, probaj, malo s njimas e provozaj (btw, mislim da sam već vama i pisao na što bi sve trebalo obratiti pozornost). Mislim da se dosta ljudi žalilo na limariju od serija 8 da zvekećo, cvokoću itd itd, prolistajte malo forum, bilo je svega. Ali kako god bilo, oba stroja su odlična i mislim da ćete i s jednim i s drugim biti iznimno zadovoljni :) Znači glavne su razlike u izlazu kardana , serija 8 ima standardni i normalni smjer vrtnje, a serija 4,5,7 ima stari "mali" izvod kardana i trebat će vam inverzija ako mislite koristiit cjepač i takve stvari napravljene za "normalni" izvod karadana
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pozdrav forumaši! molim jednu pomoć? Kako planiram kupit Tomicu pa sam gledao seriju 821 i 420,svaki od njih je prvi vlasnik,naime 821 je 90 god.i ima 1160 sati rada,ali ima dosta pohabanu haubu,svjetla,žmigavci,gume itd.tak još neke sitnice mu nisu ispravne. Ovaj 420 je u izvornom stanju i 85 god. i nije preskup i piše mu na satu rada 870 dal je to moguće. Motor fino radi ne dimi i registriran je. nadalje mene zanima čiji je to motor i još me zanima,gledao sam izvod na kardanu ko da ga i nema dal je to u redu tako. Zahvaljujem na informacijama, teško je to odlućit kad nisam dobro upućen u te strojeve,a naravno novo je novo ko može imat.pozdrav gsp.Grofu nadam se i njegovo mišljenje

Pozdrav Garfilde!

Izložit ču ti svoje mišljenje dakle:

- TV 821 po tvom opisu ima za mene samo jednu dobru stvar a to je motor od 21 KS LDA 820 i standard kardan, ostalo mi govori da vlastnik pa čak je prvi nije baš polagao puno pažnje na ovaj traktorić već ga samo terao na kratko rećeno NIJE ISPRAVAN to mislim svetla kočnice luft u sredini i volanu gume to če te koštati verovatno ima i više radnih satopva neko piše, znači ja za sebe nebi ga kupio
- TV420 Slaba strana ovoga traktora je stari tip kardana i motor 18 KS LDA 100 ali pišeš da krasno radi i ne dimi verovatno nije puno i teško radio verovatno su i radni satovi realni, kažeš da je sve na svom mestu, registrovan to znaći i ispravnost...
Presuda je tvoja a na kratko ja bi sigurno kupio TV 420 makar je pet godina stariji i moraš dokupit standard kardan ali znaj nešto ovaj traktor verovatno nije steran i če ti služit (znat moraš za koje potrebe ga kupuješ) onoga 821 češ ga srediti ali još uvjek če imat istoriju koju ima sada
Ako ti nešto može pomoći pogledaj stranicu ili dvije nazad videt češ moga sa ralicom pa usporedi
Znaj odluka je tvoja i želim ti dobro kupovinu
 
J

Joža 237

Guest
Boja za 420?

Pozdrav ljubiteljima tomeka!Pošto sam krenul u obnovu žute munje zanima me šifra boje (zelena i oker) jer bi ga lakiral.Tražil sam svuda po forumu ali bez rezultata-tomek je 1987 god. Unaprijed zahvaljujem!;)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav ljubiteljima tomeka!Pošto sam krenul u obnovu žute munje zanima me šifra boje (zelena i oker) jer bi ga lakiral.Tražil sam svuda po forumu ali bez rezultata-tomek je 1987 god. Unaprijed zahvaljujem!;)

imaš negdje prije u dva tri navrata napisano šifru malo potraži.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav ljubiteljima tomeka!Pošto sam krenul u obnovu žute munje zanima me šifra boje (zelena i oker) jer bi ga lakiral.Tražil sam svuda po forumu ali bez rezultata-tomek je 1987 god. Unaprijed zahvaljujem!;)

Zelena 6018, zuta neznam
 
G

GROF

Guest
., odgovor - mišljenje, daje se ...

Hmmmm, tu uspoređuješ potpuno 2 različita stroja. Prvo 420 ima 18ks, i ima izvod kardana kao stari tip, odnosno da bi mogao koristiti blagodadi novih priključaka treba vam inverzija kardana. 821 ima novi izvod kardana, znači kao i veliki traktori i ima 21ks, znači malo je jači. E sad, sve je na tebi, pogledaj oba, probaj, malo s njimas e provozaj (btw, mislim da sam već vama i pisao na što bi sve trebalo obratiti pozornost). Mislim da se dosta ljudi žalilo na limariju od serija 8 da zvekećo, cvokoću itd itd, prolistajte malo forum, bilo je svega. Ali kako god bilo, oba stroja su odlična i mislim da ćete i s jednim i s drugim biti iznimno zadovoljni :) Znači glavne su razlike u izlazu kardana , serija 8 ima standardni i normalni smjer vrtnje, a serija 4,5,7 ima stari "mali" izvod kardana i trebat će vam inverzija ako mislite koristiit cjepač i takve stvari napravljene za "normalni" izvod karadana

., lip pozdrav svi ljubiteljima traktora tomo vinković!, kako starim forumašima!?, svakako i Novim forumašima - ljubiteljima traktorića "tome"!

., pozdrav i dobrodošlica Novom forumašu Garfild 58! ... :prayer: ...

., forumašu Garfild 58!, moje mišljenje apsolutno se poklapa - slaže sa lipo opisanim mišljenjem naši cijenjeni forumaša i preponosni vlasnika traktora tome!; isalopek-a i askaj-a ., uglavnom je to - TO.-

., forumašu Joža237!, ča se tiče boje za tvoga tomeka!?, imaš ovde pod temom tomo vinković ili se javi drito našem cijenjenom forumašu i preponosnom vlasniku traktora tome!, našem firemanpeter-u! na p.p. ... :arrow: ...

., aj Bog! moj Narode, čitamo - pišemo se ...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
F. Peter:
Zelena - RAL 6018, pol mat
Oranžna (Žuta)- RAL 1007
TV 731, narančasta VW P2C/89
:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav Garfilde!

Izložit ču ti svoje mišljenje dakle:

- TV 821 po tvom opisu ima za mene samo jednu dobru stvar a to je motor od 21 KS LDA 820 i standard kardan, ostalo mi govori da vlastnik pa čak je prvi nije baš polagao puno pažnje na ovaj traktorić već ga samo terao na kratko rećeno NIJE ISPRAVAN to mislim svetla kočnice luft u sredini i volanu gume to če te koštati verovatno ima i više radnih satopva neko piše, znači ja za sebe nebi ga kupio
- TV420 Slaba strana ovoga traktora je stari tip kardana i motor 18 KS LDA 100 ali pišeš da krasno radi i ne dimi verovatno nije puno i teško radio verovatno su i radni satovi realni, kažeš da je sve na svom mestu, registrovan to znaći i ispravnost...
Presuda je tvoja a na kratko ja bi sigurno kupio TV 420 makar je pet godina stariji i moraš dokupit standard kardan ali znaj nešto ovaj traktor verovatno nije steran i če ti služit (znat moraš za koje potrebe ga kupuješ) onoga 821 češ ga srediti ali još uvjek če imat istoriju koju ima sada
Ako ti nešto može pomoći pogledaj stranicu ili dvije nazad videt češ moga sa ralicom pa usporedi
Znaj odluka je tvoja i želim ti dobro kupovinu

Pozdrav askaj! Ovo si mi ljepo čak i prekrasno opisal i mislim da ću za sada malo odustat od kupovine zašto? Ovo sa 8 stoji jer čovjek živi tu kod vas u Sloveniji u Novom Mestu,dolazio vikendom kod nas i radio s njim,znaći radio odradio i parkirao,a ovaj mali žućo 420 kaže gsp.da ga je uzeo pod račun i već me dva puta zvao dal ću ga uzet. Hm,e tu nism siguran neznam,al bolje još prićekat pa vidjet i druge,zato pozdrav forumaši i drago mi je da ste voljni pomoć u takvim stvarima gdje ćovjek nije dovoljno pametan

Hmmmm, tu uspoređuješ potpuno 2 različita stroja. Prvo 420 ima 18ks, i ima izvod kardana kao stari tip, odnosno da bi mogao koristiti blagodadi novih priključaka treba vam inverzija kardana. 821 ima novi izvod kardana, znači kao i veliki traktori i ima 21ks, znači malo je jači. E sad, sve je na tebi, pogledaj oba, probaj, malo s njimas e provozaj (btw, mislim da sam već vama i pisao na što bi sve trebalo obratiti pozornost). Mislim da se dosta ljudi žalilo na limariju od serija 8 da zvekećo, cvokoću itd itd, prolistajte malo forum, bilo je svega. Ali kako god bilo, oba stroja su odlična i mislim da ćete i s jednim i s drugim biti iznimno zadovoljni :) Znači glavne su razlike u izlazu kardana , serija 8 ima standardni i normalni smjer vrtnje, a serija 4,5,7 ima stari "mali" izvod kardana i trebat će vam inverzija ako mislite koristiit cjepač i takve stvari napravljene za "normalni" izvod karadana

Lijep pozdrav ISALOPEK! probao sam i jednog i drugog,teško mi je sve te stvari vidjet kad takvo nešto nisam nikad vozio i niti bio blizu tog. Po ovom opširnom vašem opisu dosta mi je jasno ali ću ih još pogledat i neću odustat od njih jer mi se sviđaju. Tek poćinje proljeće,a ovo ću zapamtit 4,5,7 da imaju stari izvod kardana i da treba inverzija.Još jednom vam hvala na savjetu i ljep pozdrav svim forumašima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Bacac snega

@isalopek
Da,da,bas takvo nesto me interesuje,samo bi bilo dobro da je kopcanje sa prednje strane TV,pitanje je broj okretaja
@tomo420
Kako to funkcionise na muti?koji je odnos tockova i izlaznog vratila,nisu li tockovi prebrzi,one namenske masine za sneg su dosta spore
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
., lip pozdrav svi ljubiteljima traktora tomo vinković!, kako starim forumašima!?, svakako i Novim forumašima - ljubiteljima traktorića "tome"!

., pozdrav i dobrodošlica Novom forumašu Garfild 58! ... :prayer: ...

., forumašu Garfild 58!, moje mišljenje apsolutno se poklapa - slaže sa lipo opisanim mišljenjem naši cijenjeni forumaša i preponosni vlasnika traktora tome!; isalopek-a i askaj-a ., uglavnom je to - TO.-

., forumašu Joža237!, ča se tiče boje za tvoga tomeka!?, imaš ovde pod temom tomo vinković ili se javi drito našem cijenjenom forumašu i preponosnom vlasniku traktora tome!, našem firemanpeter-u! na p.p. ... :arrow: ...

., aj Bog! moj Narode, čitamo - pišemo se ...

Evo kad je gsp.Grof potvrdio mišljenje od starih forumaša isalopeka i askaj-a onda je to, to. Za bilo kakav problem obratit ću se vama pozdrav i čujemo se
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
@isalopek
Da,da,bas takvo nesto me interesuje,samo bi bilo dobro da je kopcanje sa prednje strane TV,pitanje je broj okretaja
@tomo420
Kako to funkcionise na muti?koji je odnos tockova i izlaznog vratila,nisu li tockovi prebrzi,one namenske masine za sneg su dosta spore

brzina vratila neznam točno koja je jer sam svoju mutu prodao zajedno sa uputstvima ali znam da je vratilo neovisno o brzini kretanja,znači u prvoj brzini ili trećoj se vratilo vrtilo istom brzinom,samo je pitanje bilo koliko mu gasa daš
 
J

Joža 237

Guest
F. Peter:
Zelena - RAL 6018, pol mat
Oranžna (Žuta)- RAL 1007
TV 731, narančasta VW P2C/89
:rolleyess:

Puno hvala!:prayer: Poslikam žutu munju kad bude gotova!:partyman:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

e danas se počelo sa izradom rezervara:prayer:radim ga od rosfraja 1.5mm i cilj je da bude oko 10 litara:cool:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Puno hvala!:prayer: Poslikam žutu munju kad bude gotova!:partyman:

stavi žutu 1023 ili ako želiš svijetliju stavi 1021, ja sam probao sa 1021 ali mi je presvjetla...srećom pa sam samo blatobrane prešpricao....sad ću na novo sa 1023
ovdje se vidi na blatobranima koja je to nijansa...1021

dsc01375q.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav ljubiteljima tomeka!Pošto sam krenul u obnovu žute munje zanima me šifra boje (zelena i oker) jer bi ga lakiral.Tražil sam svuda po forumu ali bez rezultata-tomek je 1987 god. Unaprijed zahvaljujem!;)

Vidim da ima neka pitanja oko broja boje. Ovde sam nekad napisao brojeve i stavijo slike jer se več puno puta pričalo oko toga pa da se nađe:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18413&page=13

Vidi se da je 420 narančaste boje koja več malo vuče na žutu, a 731 je više narančasti. Meni se osobno više dopada boja od 731 a i takav je bio u originalu jer sam poneo sa sobom haubu i usporedijo sa kartama za biranje boje. Ovu koju sam napisal najbolje se poklopila kod usporedbe.
A sad ko kako hoče. Po istom principu sam odabrao i boju za 420 ali izgleda da je bio on več u originalu malo više na žuti.:scratch
 
M

MickoNov

Guest
Pozdrav

Ja sam novi na forumu pa me zanima da li znate nekog da prodaje ralicu za TV 523 i kolika je cijena.
Unaprijed hvala :?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

cime mislis varit? ili ces lijepit?

povario sam ga sa CO2 a o ljepljenju nisam ni konto jer šta ja znam mislim da je bolje varit:partyman:ma počeo sam sa rosvajnim elektrodama al mi nekako sporo a sad je gotovo i ja prezadovoljan a stane 11 litara nafte budem ga sutra malo posliko:supz:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh