• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Eh da dobro si rekao da su poprilicno glasni, pa me zanima da li se nekako može napraviti drugačji ispuh za tv manjih serija s tim da budu tiši ali opet da ispuh ne guši motor ...

Vidio sam da su neki forumaši prije radili od boce vatrogasnog aparata i sl. a neznam kakvi su rezultati???

Ima li itko kakav savjet???:supz:

ima postavi od 700 tipe motor i bit ce ca,ca,ca a ,ne tuf,tuf,tuf:partyman:
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
., lip pozdrav svim forumašima, kako starim?, svakako i NOVIM! ... :supz: ...

., dobro nam došal novi forumašu zaha!., traktorić odradjen za svaku pohvalu! ... ., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

hvala na dobrodoslici.

pozdrav
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Imam jedan problem, naime danas se frezalo u vinogradu i baš u zadnjem redu, traktor odjednom stane, najprije sam pomislio, da mi je izbacilo iz brzine, nakon par pokušaja stavljanja u naprijed ili u nazad, nikako da ga pokrenem, tako da me na kraju susjed pošlepao do vrha, u brzine ga mogu stavljati, bez da bi pritisnul pedalu kvačila i još nešto, kada mi se to napravilo, nije bilo nikakvih neobičajnih zvukova u mjenjaču, mislim ono kao da se nešto trga ili lomi, dali je moguča greška u mjenjaču ili je možda otišla lamela kvačila ?


19481328.jpg



19481330.jpg



Lp.
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Imam jedan problem, naime danas se frezalo u vinogradu i baš u zadnjem redu, traktor odjednom stane, najprije sam pomislio, da mi je izbacilo iz brzine, nakon par pokušaja stavljanja u naprijed ili u nazad, nikako da ga pokrenem, tako da me na kraju susjed pošlepao do vrha, u brzine ga mogu stavljati, bez da bi pritisnul pedalu kvačila i još nešto, kada mi se to napravilo, nije bilo nikakvih neobičajnih zvukova u mjenjaču, mislim ono kao da se nešto trga ili lomi, dali je moguča greška u mjenjaču ili je možda otišla lamela kvačila ?Lp.

., pozdrav prijatelju vinogradnik Tomo!., predpostavljam da je tvoj problem u pogonskoj osovini ulaza u getribu ili komplet lamela??? ...

., lip TI pozdrav, Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
T

tuaregr10

Guest
evo da i ja ubacim svoju makinu........

par slika kad je tek kupljen



ove su slike posle generalke


evo slika kako sam sipao ulje u volan



flasa je na vrhu probusena tako da ima zraka a na cepu je izbusena rupa manja za milimetar od crijeva koje je na jednom kraju ubacena u cep od flase a na drugom u volan

Pozdrav zaha :arrow:
Prije svega, dobrodošli na forum :weedman:. Svaka čast na sređivanju Tomice, lijepo izgleda, a prije je bio u dosta lošem stanju :oops:.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@vinogradnik Tomo - baš čudan kvar? Ovako nešto još nije bilo na forumu, i vrlo interesantno! Nemoj pogrešno shvatiti, nije mi uopšte drago, da ti se to desilo na startu sezone, al šta je tu je i nemožeš pobeći od toga, nego treba rešiti problem!
Kako si opisao simptome, očigledno negde postoji prekid prenosa :scratch
Što se lamele tiče, ja bih rekao: ako se nešto desilo oko nje, najverovatnije nebi ni odvajala kako treba i to bi osetio pomeranjem ručica reduktora i menjača, a da se lamela potrošila za sekund...nemoguće!
Trebaš locirati mesto kvara: dal otvarati menjač, ili skidati motor

Proveri što je @edosoko rekao.
Imaš one dve rupe ispod zvona, gurni neku bakarnu žicu, a neko nek ti ručno okreće remenicu motora, da osetiš dal se okreće unutra sklop, samo pažljivo nemoja da ti umota žicu ako guraš u rupu do menjača!

Da je cvikana radilica(nedaj Bože) , a sledeća je spojnička osovina...al sve mi to prejako i predebelo da ga cvika 30ks...:scratch


Ja sumnjam na međuzubčanik u menjaču, da se nešto nije desilo oko nje?

Kad bi imao neki endoskop, mogao bi to komotno proveriti vizuelno, i bilo bi mnogo lakše locirati mesto kvara.

pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje:

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
vrti li frezu? kako rucice rade (reduktor, mjenjac)? kad ubacis u brzinu i guras traktor, osluskuj dali gdje struze? mozda se otkinulo srce na lameli? ili puklo prenosno vratilo.....ali bi odmah osjetio anomalije na reduktoru kad saltas (prati kako se ponasa kad prebacujes iz brze skroz do spore; dali gdje zapne kao da nece da uklopi.....)

Freze ne okreče, što se tiče ručica reduktora i mjenjača one se ubacuju bez problema u sve položaje, ne treba ni stisnuti pedalu kvačila i kada motor radi, stavio sam ga i u brzinu, pogonsko vratilo je isto bilo uključeno, malo sam ga gurkao i oba dva kardana na pregibu su se okretala, kako sam več napomenuo, ne čuju se nikakvi zvukovi struganja ili neke lomljave ????
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Danas sam odvojio malo vremena i napravio sam ovaj profil kao privremeno resenje mada mislim da ce biti malo duze privremeno,napasovalo se extra,isto kao na ovom tvom tomo 420 nema razlike ali nema ni lufta vise,hvala i ziv bio:partyman:

Bitno da ne klima!!! Drago mi je da sam uspio pomoći...pozdrav:drinkers:
 
M

mdrla

Guest
filteri

bok, trebali bi mi filteri ulja i goriva za Tomu, slavia motor 26 ks, gdje se može kupit u Zagrebu, ovi u bjelovaru traže za postarinu 60 kn a oba filtera kostaju tolko?

unaprijed zahvaljujem!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
bok, trebali bi mi filteri ulja i goriva za Tomu, slavia motor 26 ks, gdje se može kupit u Zagrebu, ovi u bjelovaru traže za postarinu 60 kn a oba filtera kostaju tolko?

unaprijed zahvaljujem!

imaš u čakovcu panex agm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,116
Hmmmmmmmmm
Zagreb - Čakovec 150-tinjak KM
Zagreb - Bjelovar 150-tinjak KM

Ako nigde drugdje frajer iz Biž.a ti je skoro svaki tjedan na Jakuševcu, mada mislim da toga ima u malo boljoj slastici
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Hmmmmmmmmm
Zagreb - Čakovec 150-tinjak KM
Zagreb - Bjelovar 150-tinjak KM

Ako nigde drugdje frajer iz Biž.a ti je skoro svaki tjedan na Jakuševcu, mada mislim da toga ima u malo boljoj slastici

Da ali je tu poštarina 35 kn
 
M

marijan

Guest
pitanje TV

pozdrav društvo

pitanje možda je več neko pita isto,imam stari tv 318 i u vožnji pleše livo desno,pa me zanima ima li lijeka ta to,odnosno kako to rješiti
hvala unaprid:)
 
M

mdrla

Guest
pozdrav društvo

pitanje možda je več neko pita isto,imam stari tv 318 i u vožnji pleše livo desno,pa me zanima ima li lijeka ta to,odnosno kako to rješiti
hvala unaprid:)

Ma ima lufta na volanu, pregledaj one poluge od volana
 
M

marijan

Guest
ma on ti ima samo volan s zupčanikom,a ne izgleda da je previše istrošen
 
M

marijan

Guest
kadi ima to za približit,i jos sam primjetio da mali zupčanik ide niže od polumjeseca tako da polumjesec struže po cjevi iz koje izlazi mali zupčanik .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh