• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
Prijatelji sa foruma imam jedno pitanje za vas.Rec je o traktoru Toma Vinkovic NT 1000. Kakav je to model i dali je sve isto kao na modelu 818? Kakav je to bezstupanjski menjac,a nije manuelni kao sto pise u svakom oglasu u opisu traktora. Jedan moj rodjak bi to kupio pa se interesujemo u cemu je razlika?????
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
To ti je klasičan TV 818, neko je iz zezanja nalepio oznaku NT1000, a taj ko prodaje tako dao u oglase... video sam i ja taj traktor po oglasima...vrti se već duže vreme i neće ga niko - oko 3500eura...
pozzz joe!:weedman:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav svima ;

e danas sam malo raducko sa tomcioma a ,izvinjavam se za malo losije grafiku slika . i video sam snimio ali skroz se lose vidi i nije naj zvuk

i ako se me ljutite ev jos slika ;
ovo su sve danasnje slike :supz:

ispricavam se na pogresnim slovima :mad:
 

Prilozi

  • SLIKA(14).jpg
    SLIKA(14).jpg
    35.2 KB · Pregleda: 250
  • SLIKA(15).jpg
    SLIKA(15).jpg
    39.1 KB · Pregleda: 325
  • SLIKA(16).jpg
    SLIKA(16).jpg
    45.9 KB · Pregleda: 226
  • SLIKA(17).jpg
    SLIKA(17).jpg
    47.4 KB · Pregleda: 444
  • Image003.jpg
    Image003.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 215
  • SLIKA(4).jpg
    SLIKA(4).jpg
    45.5 KB · Pregleda: 481
  • SLIKA(7).jpg
    SLIKA(7).jpg
    38.6 KB · Pregleda: 251
  • SLIKA(6).jpg
    SLIKA(6).jpg
    54.2 KB · Pregleda: 280
Posljednje uređivanje od moderatora:

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
imam jedan promblem na hidraulicnoj pumpi od tome 420 mi pusta ulje na donjoj cijevi (oznacena plavom strelicom) mjesto pustanja ulja je oznaceno crvenom strelicom,dali je uzrok toga mozda dotrajala gumica koja se nalazi izmedju pumpe i dijela koji je pricvrscen imbus sarafima
nadam se da se joekiki nece ljutiti na posudjenoj slici sutra cu ubaciti svoje slike.


Uploaded with ImageShack.us
 

makkim

Novi član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
9
To ti je klasičan TV 818, neko je iz zezanja nalepio oznaku NT1000, a taj ko prodaje tako dao u oglase... video sam i ja taj traktor po oglasima...vrti se već duže vreme i neće ga niko - oko 3500eura...
pozzz joe!:weedman:

pa jest bas tako vrti se vec duze vreme pratio sam ga i ja sada je oko 2600 eur. sa prikljucnim masinama ali nije na zavidnom nivou,generalno odustao je od razgledanja pomenutog. pozdrav i hvala na informaciji joe..;)

privremeno rješenje ti je izrezati komad L profila i ubaciti ga tamo u onaj zazor i prišarafiti na one dvije rupe gdje su navoji.....ovako otprilike



Danas sam odvojio malo vremena i napravio sam ovaj profil kao privremeno resenje mada mislim da ce biti malo duze privremeno,napasovalo se extra,isto kao na ovom tvom tomo 420 nema razlike ali nema ni lufta vise,hvala i ziv bio:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

susjed

Guest
frezanje i košnja

Molim Vas da mi netko od forumaša pojasni obzirom da sam novi u upravljanju traktorom TV, pojasni u kojoj brzini kositi s roto kosom i frezati s traktorom 420. Molim odgovor obzirom da mi je internet spor a ne stignem puno čekati dok se stranice otvore s foruma gdje vjerujem da je bilo objašnjeno. Hvala
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ja dok sam ga imao frezao sam u najsporijoj brzini, a za košnju sve ovisi o tome kakva je trava. Kreneš od najsporije brzine pa vidiš kako ide.
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
Molim Vas da mi netko od forumaša pojasni obzirom da sam novi u upravljanju traktorom TV, pojasni u kojoj brzini kositi s roto kosom i frezati s traktorom 420. Molim odgovor obzirom da mi je internet spor a ne stignem puno čekati dok se stranice otvore s foruma gdje vjerujem da je bilo objašnjeno. Hvala

ja frezam u 1 direktnoj, nije velika njiva i idem onda polako pa ljepše isfreza zemlju. jednom sam išao u 2 brzoj pa sam prebrzo isfrezao, nije baš dobor bilo pa ponovio,omalo u 1 pa ćeš vidjet kako će ići
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
danas rijesen problem oko hidraulicne pumpe uzrok su bile gumice evo par slika od starih bile su skroz istrosene (slijepljene)

02032012131.jpg

Shot at 2012-03-02

02032012130.jpg

Shot at 2012-03-02

evo slike sa ubacenim novim gumicama


02032012132.jpg

Shot at 2012-03-02

sve je namontirano i isprobano vise nema nigdje da pusta
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nisam dobio nikakav odgovor na post br #13871 o pumpi za špricu. U međuvremenu sam došao do zaključka da je to MORAVA. Možda Joekiki nešto zna ili može doznati o njoj.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
nadam se da se joekiki nece ljutiti na posudjenoj slici sutra cu ubaciti svoje slike.
Ma nema problema nikakvih, slike su javne i mogu ih svi koristiti...
I drago mi je, da si rešio problem curenja ulja oko uljne pumpe.
A za frezu sve pohvale :supz:

Molim Vas da mi netko od forumaša pojasni obzirom da sam novi u upravljanju traktorom TV, pojasni u kojoj brzini kositi s roto kosom i frezati s traktorom 420. Molim odgovor obzirom da mi je internet spor a ne stignem puno čekati dok se stranice otvore s foruma gdje vjerujem da je bilo objašnjeno. Hvala

Najbolje je krenuti u najmanju brzinu, i ako uslovi dozvoljavaju može se probati i sledeći stupanj. Iz sopstvenog iskustva znam, da kad kreneš frezati u najmanju brzinu, sve ti se čini sporo, imaš tripove da ćeš vekovima frezati i nikad nećeš završiti posao,,,pa iz besa ubacuješ u sledeći stupanj...a ono na kraju bude lošije nego predhodno, pa moraš još jednom preći! Tako da nemojte se žuriti nigde, ako hoćeš pošteno frezanje, što sporije...radiš jednom al zglavno, i završićeš prije nego što si mislio na startu kad si krenuo radove!

Nisam dobio nikakav odgovor na post br #13871 o pumpi za špricu. U međuvremenu sam došao do zaključka da je to MORAVA. Možda Joekiki nešto zna ili može doznati o njoj.

A jooj prijatelju,:scratch ja ti tu nemogu ništa pomoći, jer nemam blage veze sa tim pumpama i prskalicama tipa"Morava"
Jedino što mogu dodati, da komšija(pored mog voćnjaka) ima Moravinu prskalicu 100-120lit onu što se ručno gura, i na sajmu pre 3godine bili zajedno, tražili njihov štand, i posle velike potrage jedva ih našli, tu su oni malo pričali...bla bla bla, a ja sam zujio okolo jer me to tad nije zanimalo... i posle im poslali poštom kompletno sve delove za reparaciju te pumpe.
Mogu ga pitati za neke brojeve telefona, kontakt...itd...

pozzz joe!
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
evo da i ja ubacim svoju makinu........

par slika kad je tek kupljen

slika155202011041303938.jpg

slika155202011041301882.jpg

slika155202011041302190.jpg


ove su slike posle generalke

18022012054.jpg

23022012074.jpg

26022012102.jpg


evo slika kako sam sipao ulje u volan

26012012031.jpg

26012012032.jpg

26012012033.jpg


flasa je na vrhu probusena tako da ima zraka a na cepu je izbusena rupa manja za milimetar od crijeva koje je na jednom kraju ubacena u cep od flase a na drugom u volan
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

svaka čast super si ga sredio a ja čekam majstora da mi napravi generalku na motoru jer mi troši ulja kolko i goriva a dimi ko ćiro:rolleyess:
 
B

bhfanaticos

Guest
Odličan Tv. Svaka čast. Jedina stvar koja mi se ne svidja kod jednoklipnih TV-a je ta da su poprilično glasni.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Eh da dobro si rekao da su poprilicno glasni, pa me zanima da li se nekako može napraviti drugačji ispuh za tv manjih serija s tim da budu tiši ali opet da ispuh ne guši motor ...

Vidio sam da su neki forumaši prije radili od boce vatrogasnog aparata i sl. a neznam kakvi su rezultati???

Ima li itko kakav savjet???:supz:
 
G

GROF

Guest
., bravo, solidno odradjeno! ...

evo da i ja ubacim svoju makinu........
par slika kad je tek kupljen

., lip pozdrav svim forumašima, kako starim?, svakako i NOVIM! ... :supz: ...

., dobro nam došal novi forumašu zaha!., traktorić odradjen za svaku pohvalu! ... ., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh