• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MIĆKO

Guest
Mašina je crvena,a maska zelena,naravno,ako nekad neko pre mene nije nešto prefarbao :(,al' se nadam da nije!?!Hteo sam i sliku da postavim,ali mi malo to ne ide,ne mogu da se snadjem :(!Hvala ti druže u svakom slučaju ;)!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Svaka čast, ja svojeg nisam mogao skroz pod haubu na 523, pa nije estetski lijepo za vidjeti..
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
nisam mislio da otvoriš novu temu, nego da postaviš pitanje u već postoječoj temi tomo vinković.u toj temi ako si zainterisiran pronači ćeš sve odgovore na tvoja pitanja,samo treba pročitat,ako ne nađeš odgovor klikneš REPLY i napišeš pitanje i dobit ćeš odgovor. i to je to...otvaranje nove teme je totalno nepotrebno,jel tako?
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
POZZ

pokušaj nać pločicu s podacima traktora, tam bi ti trebalo pisat, tamo ti je u blizini ručice mjenjača.
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
zasto niko ne napravi posebnu remenicu za pogon alternatora, poveca obuhvatni ugao remena na hidr. pumpi i time izbjegne klizanje i sto je najgori scenario, drobljenje lezaja na pumpi?

slažem da je bolje da su dvije remenice, ali bi onda trebalo pomicati rezervar od hidraulike prema naprijed jer bi inače smetalo remenu za alternator
a mi većinom koristimo traktor za vožnju, jedino za kaj koristimo hidrauliku je plug koji ima nekih 50 - 60 kg
 
M

MIĆKO

Guest
Eto vidiš,kažem ti da sam malo smotan za ovo :scratch!Nema veze,sve u svemu-znaš bolje nego ja o kom' modelu je reč!?Još jedna stvar:Na levoj strani napred(kad sedim na traktoru) ima dve ručice...-manja je blokada prednjeg diferencijala,a druga uključuje kardan (koliko sam ja shvatio)!?!E sad...:Kad ukopčam kardan,trebalo bi da se okreće deo na koji se kače priključci koji pomoću njega rade,zar ne!?Kod mene to ne radi :(.Zanima me šta može da bude u pitanju,ili mi možda i fali neki deo za koji ja i ne znam da treba da imam!?Pozdrav,i izvinjavam se ako nekog davim :prayer:!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

drax

Guest
Eto vidiš,kažem ti da sam malo smotan za ovo :scratch!Nema veze,sve u svemu-znaš bolje nego ja o kom' modelu je reč!?Još jedna stvar:Na levoj strani napred(kad sedim na traktoru) ima dve ručice...-manja je blokada prednjeg diferencijala,a druga uključuje kardan (koliko sam ja shvatio)!?!E sad...:Kad ukopčam kardan,trebalo bi da se okreće deo na koji se kače priključci koji pomoću njega rade,zar ne!?Kod mene to ne radi :(.Zanima me šta može da bude u pitanju,ili mi možda i fali neki deo za koji ja i ne znam da treba da imam!?Pozdrav,i izvinjavam se ako nekog davim :prayer:!?

pod guzom dolje lijevo imaš još jednu ručicu pa probaj nju malo mignut
 
M

mjic.micko

Guest
Kako da saznam koja je oznaka (mislim ono 4..) moj traktor,a nemam papire :madmana:!?!Znam da je stari tip iz (1970-ih),a motor je LDA 100,707ccm.Ako neko ima neku ideju...-ja bih bio zahvalan?!Pozdrav svima.

Ako je ovakva hauba onda je PE 18,a stose tice izlaznog vratila ono mora da se okrece cim se ukljuci kardan stim sto mora da bude desna prednja rucica ubacena u neki od polozaja ako nece onda ti negine otvaranje zadnjeg djela

Lijeva rucica pod guzicom slizi za biranje polozaja zadnjeg mjenjaca nema veze sa izlaznim vratilom ,mozese frezat i samo sa prednjom vucom
 

Prilozi

  • PICT0019.jpg
    PICT0019.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 145
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nego gdje si ga instalirao

Na istu lokaciju, al mi se čini da je moj veći. Viri ga pola van, pa sam na haubi izradio zaštitu od perforiranog lima. Nešto slično kao na zetorima, ak se ne varam. Uskoro ću staviti par slikica... Imao sam istih problema sa crijevom hidraulike, imam ih još uvijek, ali sam ih privremeno riješio jačim federom koji povlači crijevo od rezervoara. Moram do Elaflexa da mi izrade novo s kojim neće biti problema. Ionako je dotrajalo...

Eh, da mi je volan ovako visoko kao na tvojem...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Molim lijepo , nemojte pisati post za postom u razmaku od nekoliko minuta , koristite opciju " EDIT "

Nemojte da moramo opominjati i kažnjavati


pozz Žuti
 
M

MIĆKO

Guest
Znači da najverovatnije nemam neki deo!?Reče mi neki priučeni majstor da tu fali neki zupčanik,a ja se malo ne usuđujem da to rasturim!Mislim...lako ću ja da rasturim,nego treba i da ga sastavim posle :(!

Hvala Jozef,puno si mi pomogao druže :)!Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

ZVEZDAN

Guest
Pozdrav

Svaka cast na izvrsenom poslu Krumpironja nego reci nam koliko vremena i truda je bilo potrebno da se skupi toliko kamenja i da se formira ta ograda....pozz iz Makedonije
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Mičko

Daj ti prvo neku sliku nabaci tu. Pa da mi prvo utvrdimo koji traktor imaš, pa onda da te naučimo komande na njemu. Može bit PE 18 ili TV-418, oba su se radila u 70ih a jako su različita. Da nebi sad o tome bezveze: ne radi ovo, ono, fali zupčanik, šta mu bi... Sto priča a možda ni jedna nije u pravu.


Ako neznaš sliku da postaviš onda daj barem link ali bolje je da naučiš stavljat slike da ne obterečuješ moderatore.
Ako nemaš slike onda ih ima tu na forumu puno pa pokaži koji je sličan tvome. A imaš i pločicu na menjaču, sa desne strane ispod ručke, pa pročitaj tip.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tv-418 ima dva kardana, može biti samo P-18.;)
19510247.jpg

Ili nešto slično:
19217096.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
Evo moga tome u akciji sadnje....


i glavni glumac!

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Vidim, vukli se redovi sa Tomom za sadnju, svaka čast :finga:. Vi u primorju ste već počeli sa sadnjim, a mi do 4. mjeseca sigurno nećemo :twisted:.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh